|
Скачати 38.5 Kb.
|
ІV. Системи лінійних рівнянь з двома змінними УРОК № 75 Тема уроку. Спосіб додавання. Мета уроку: ознайомлення учнів із розв'язуванням систем лінійних рівнянь способом додавання; засвоєння алгоритму розв'язування систем лінійних рівнянь з двома змінними способом додавання. Тип уроку: комбінований. Хід уроку І. Перевірка домашнього завдання Перевірити наявність виконаного домашнього завдання та відповісти на запитання, які виникли в учнів. Розв'язання
а) х = 1 – 0,25у. 3,5(1 – 0,25у) + 0,5у = 0,5; 3,5 – 0,875у + 0,5у = 0,5; -0,375у = -3; у = 8; х = 1 – 0,25 · 8 = 1 – 2 = -1. Відповідь. (-1; 8). б) 0,2х + у = 7; у = 7 – 0,2х. 1,5х + 7 – 0,2х = 13,5; 1,3х = 6,5; х = 5; у = 7 – 0,2 · 5 = 7 – 1 = 6. Відповідь. (5;6). в) х + 4у = 45; х = 45 – 4у. 0,6(45 – 4у) + 0,8у = 1; 27 – 2,4у + 0,8у = 1; -1,6у = -2,6; у = = = = 16; х = 45 – 65 = -20. Відповідь. . г) 0,5х – у = 1,5; -у = 1,5 – 0,5х; у = 0,5х – 1,5; 0,3х – 0,4(0,5х – 1,5) = 1; 0,3х – 0,2х + 0,6 = 1; 0,1х = 0,4; х = 4; у = 0,5 · 4 – 1,5 = 2 – 1,5 = 0,5. Відповідь. (4; 0,5).
а) Відповідь. (18; 6). б) Відповідь. (5; 17).
а) Відповідь. (1; -1,5). б) Відповідь. (5,6; - 0,2). II. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу
ІІІ. Закріплення та осмислення нового матеріалу Розв'язування вправ:
варіант 1 — 1122 (а), 1123 (б), 1125 (а), 1126 (б), 1132 (в); варіант 2 — 1122 (б), 1123 (а), 1125 (б), 1126 (а), 1132 (б). Розв'язання
а) (5; 2). б) (10; 4).
а) (5,5; 2). б) .
а) (7; 1). б) (9; 7).
а) (11; 13). б) (9; 8).
а) (3; 2). б) (17; 1).
а) . б) (6,1; 0,6).
а) (3а; а). б) (-6с; -20с).
а) I спосіб (графічний) Відповідь. (2;-3). II спосіб (підстановки) -42 – 5t = 7; -5t = 42 + 7; t = -0,8z – 1,4. 8z + 3(-0,8z – 1,4) = 7; 8z – 2,4z – 4,2 = 7; 5,6z = 11,2; z = 2. Тоді t = -0,8 · 2 – 1,4 = -1,6 – 1,4 = -3 . Відповідь. (2; - 3). III спосіб (додавання) Відповідь. (2; - 3). б) I спосіб (графічний) Відповідь. (2; 2). II спосіб (підстановки) 3т – 2п = 2; -2п = 2 – 3т; 2n = 3т – 2; п = 1,5m – 1. 5m + 8(1,5m – 1) = 26; 5m + 12m – 8 = 26; 17m = 34; т = 2, тоді n = 1,5 · 2 – 1 = 3 – 1 = 2. Відповідь. (2; 2). III спосіб (додавання) Відповідь. (2; 2). в) I спосіб (графічний) Відповідь. (4; 1). II спосіб (підстановки) 3x – у = 11; -y = 3x + 11; у = 3х – 11; 5x + 6у = 26; 5х + 6(3х – 11) = 26; 5х + 18х – 66 = 26; 23x = 92; х = 4. у = 3 · 4 – 11 = 1. Відповідь. (4; 1). III спосіб (додавання) Відповідь. (4; 1). г) I спосіб (графічний) Відповідь. (4; 2). II спосіб (підстановки) -х + 7у = 10; -х = 7у + 10; х = 7у – 10. 4(7у – 10) + 3у = 22; 28у – 40 + 3у = 22; 31y = 62; у = 2. х = 7 · 2 – 10 = 4. Відповідь. (4; 2). III спосіб (додавання) Відповідь. (4; 2).
а) (3; 1). б) (1; -2). IV. Повторення раніше вивченого матеріалу Розв'язування вправи 1156. Розв'язання
а) 7,9; б) -6,5; в) 207; г) 30. V. Домашнє завдання § 28. Вправи 1121, 1124, 1127, 1129, 1131. VI. Підбиття підсумків уроку Завдання класу. Як розв'язати системи лінійних рівнянь з двома змінними способом додавання? О.М.Роганін Алгебра 7 клас розробки уроків Урок № 75 |
УРОК 10 Тема: Додавання. Властивості суми. Самостійна робота № Мета:... НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА І ДІЇ НАД НИМИ ТЕМА НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА. ДОДАВАННЯ ТА ВІДНІМАННЯ НАТУРАЛЬНИХ ЧИСЕЛ |
УРОК №76 Тема уроку. Розв'язування вправ на розв'язування систем... Мета уроку: формування вмінь учнів розв'язувати системи лінійних рівнянь з двома змінними способом додавання |
УРОК 89 Тема. Додавання і віднімання десяткових дробів Поняття про десятковий дріб. Порівняння, округлення, додавання і віднімання десяткових дробів |
УРОК 88 Тема. Додавання і віднімання десяткових дробів Поняття про десятковий дріб. Порівняння, округлення, додавання і віднімання десяткових дробів |
УРОК 23. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ВПРАВ Мета Мета. Закріпити знання учнів про властивості додавання натуральних чисел; формувати навички додавання багатоцифрових натуральних... |
Урок №87 Тема. Додавання і віднімання десяткових дробів.( Урок подорож.) Мета. Формувати вміння та навички учнів додавати і віднімати десяткові дроби, розвивати |
УРОК 12 Тема: Віднімання. Додавання та віднімання різниці. Віднімання... НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА І ДІЇ НАД НИМИ ТЕМА НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА. ДОДАВАННЯ ТА ВІДНІМАННЯ НАТУРАЛЬНИХ ЧИСЕЛ |
УРОК 1 Тема. Додавання раціональних чисел Мета: вивести правило додавання раціональних чисел з однаковими знаками, формувати навички застосування цього правила до розв'язування... |
План-конспект уроку математики в 1 класі в школі інтенсивної педагогічної... Тема. Вправи та задачі на засвоєння таблиць додавання й віднімання в межах 10. Нумерація чисел у межах 20 |
ТЕМА УРОКУ Навчальна: Навчити учнів здійснювати обробку монтаж, та додавання титрів у відеозаписи |