Урок №5 Тема. Найбільший спільний дільник кількох чисел


Скачати 29.87 Kb.
Назва Урок №5 Тема. Найбільший спільний дільник кількох чисел
Дата 16.06.2013
Розмір 29.87 Kb.
Тип Урок
bibl.com.ua > Математика > Урок

І.Подільність чисел Тема 1. Подільність чисел. Прості і складені числа.

Урок № 5

Тема. Найбільший спільний дільник кількох чисел

Мета: на основі знань про дільник числа сформувати поняття учнів про спільний дільник двох (трьох і т. д.) чисел і найбільший спільний дільник, а також розглянути алгоритм знаходження НСД кількох чисел; сформувати початкові вміння учнів виконувати базові завдання, що пе­редбачають використання алгоритму знаходження НСД.

Тип уроку: засвоєння знань і формування початкових умінь.

Хід уроку

І. Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних знань і вмінь

  1. Учитель (або сильні учні-консультанти) заздалегідь записує на від­кидних дошках короткі розв'язання домашніх вправ. Учні в парах пе­ревіряють правильність виконання домашнього завдання.

  2. Після перевірки домашнього завдання можна запропонувати са­мостійну роботу. Знайдіть серед розкладів неправильний:

72 = 23 · 32; 84 = 22 · 3 · 7; 90 = 22 · 32 · 5.

(Це розклад 90 = 22 · 32 · 5, правильно —90 = 2 · 32 · 5)
II. Формування нових знань

  1. Постановка проблеми

Задача. З 18 цукерок, 12 яблук треба зробити гостинці для першокласників, щоб у кожному гостинці цукерок і яблук була однакова кількість. Скількох першокласників можна пригостити?

 Аналіз умови приводить до висновку, що під час розв'язування треба знайти числа, на які ділилися б і 18, і 12.

  1. Розв'язування проблеми

Учні знайомляться з поняттям:

  • спільного дільника,

  • найбільшого спільного дільника двох, трьох чисел і т. д.;

  • алгоритмом знаходження НСД;

  • поняттям взаємно простих чисел, виконуючи короткі записи в зошиті (конспекті 4) або працюючи з таблицею.

.

Конспект 4

НСД (а; b)

1) 18 ділиться на: 1; 2; 3; 6; 9; 18. 12 ділиться на: 1;2;3;4;6; 12.



2) Як знайти НСД (18; 12) з їх розкладів на прості множники?





б) 18 = 2 · 32; 12 = 22 · 3;

в) НСД (18; 12) = 2 · 3 = 6


3) Якщо НСД (а; b) = 1, то а і b взаємно прості.

Приклад: а = 2 · 3 · 5; b = 7 · 11 · 13. НСД (а; b) = 1; а, b взаємно прості


III. Закріплення знань учнів, формування вмінь

  1. Яке число називається НСД двох натуральних чисел?

  2. Які два числа називаються взаємно простими?

  3. Знайдіть НСД (a; b), якщо:

а) а = 2 · 3; b = 2 · 5; б) а =22 · 3 · 5; b = 22 · 32; в) а = 2 · 3 · 7; b = 52.

Чи можна за цим самим алгоритмом знайти НСД трьох чисел?

Письмові вправи

  1. Знайдіть усі спільні дільники чисел: а) 50 і 40; б) 56 і 98.

  2. Знайдіть НСД чисел: а) 253 і 207; б) 50 і 49; в) 120; 180; 200.

  3. Доведіть, що числа 36 і 77 взаємно прості.

 Після виконання цього завдання доречно буде зауважити, що по­няття прості числа і взаємно прості числа не слід плутати.

Якщо вистачає часу, можна розв'язати додаткові завдання.

Додаткові вправи

  1. Діти отримали на новорічній ялинці однакові подарунки. У всіх пода­рунках разом було 123 апельсини і 82 яблука. Скільки дітей було присутньо на святі? Скільки апельсинів і скільки яблук було в кожно­му з подарунків?

  2. Запишіть усі правильні дроби зі знаменником 12, у яких чисельник і знаменник — взаємно прості числа.

  3. Знайдіть значення виразу: 1,24 : 3,1 + 12 : 0,25 – 2 : 25 + 1,8 : 0,45.


IV. Підсумки уроку

(Див. усні вправи)
V. Домашнє завдання

  1. Знайдіть найбільший спільний дільник чисел:
    а) 30 і 70; б) 42 і 48; в) 120 і 160.

  2. Знайдіть найбільший спільний дільник трьох чисел: 26, 39 і 52.

  3. Які зданих пар чисел взаємо прості: а) 16 і 9; б) 18 і 81; в) 11 і 121?

  4. У двох ящиках 53 кг яблук. Скільки яблук у кожному ящику, якщо
    в першому їх на 5 кг більше, ніж у другому?



С.П.Бабенко. Уроки математики 6 клас

Схожі:

6-й клас. МАТЕМАТИКА
Спільний дільник кількох чисел. Найбільший спільний дільник. Взаємно прості числа
Урок в 6 класі Тема. Найбільший спільний дільник кількох чисел ( НСД)
Мета: сформулювати поняття спільного дільника кількох чисел, найбільшого спільного дільника, взаємно простих чисел; домогтися засвоєння...
Урок №6 Тема. Найменше спільне кратне кількох натуральних чисел
Мета: на основі знань про кратне число сформувати уявлення учнів про поняття спільного кратного кількох натуральних чисел, НСК, а...
УРОК 124 Тема: Тематична контрольна робота №11
ЗВИЧАЙНІ ДРОБИ. ДЕСЯТКОВІ ДРОБИ ТЕМА 10. МАСШТАБ. ВІДСОТКИ. СЕРЕДНЄ АРИФМЕТИЧНЕ КІЛЬКОХ ЧИСЕЛ. МІКРОКАЛЬКУЛЯТОР
УРОК 120 Тема: Розв'язування задач на відсоткові розрахунки. Самостійна робота №25
ЗВИЧАЙНІ ДРОБИ. ДЕСЯТКОВІ ДРОБИ ТЕМА 10. МАСШТАБ. ВІДСОТКИ. СЕРЕДНЄ АРИФМЕТИЧНЕ КІЛЬКОХ ЧИСЕЛ. МІКРОКАЛЬКУЛЯТОР
УРОК 115 Тема: Середнє значення величин. Самостійна робота №24
ЗВИЧАЙНІ ДРОБИ. ДЕСЯТКОВІ ДРОБИ ТЕМА 10. МАСШТАБ. ВІДСОТКИ. СЕРЕДНЄ АРИФМЕТИЧНЕ КІЛЬКОХ ЧИСЕЛ. МІКРОКАЛЬКУЛЯТОР
УРОК 3 Тема: Нумерація натуральних чисел. Десяткова система числення
НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА І ДІЇ НАД НИМИ ТЕМА НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА. ДОДАВАННЯ ТА ВІДНІМАННЯ НАТУРАЛЬНИХ ЧИСЕЛ
УРОК 32 Тема: Письмове множення
НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА І ДІЇ НАД НИМИ ТЕМА МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ НАТУРАЛЬНИХ ЧИСЕЛ. ВЛАСТИВОСТІ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ НАТУРАЛЬНИХ ЧИСЕЛ
Урок 2 Тема. Наближені значення чисел і величин. Абсо­лютна та відносна похибки
Мета: ознайомити учнів з наближеними значен­нями чисел і величин, розвивати навички обчислен­ня абсолютної та відносної похибок,...
УРОК 2 Тема: Число. Натуральні числа. Натуральний ряд чисел і його властивості. Число нуль
НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА І ДІЇ НАД НИМИ ТЕМА НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА. ДОДАВАННЯ ТА ВІДНІМАННЯ НАТУРАЛЬНИХ ЧИСЕЛ
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка