|
Скачати 53.43 Kb.
|
Найпростіші геометричні фігури УРОК № 5 Тема. Кут. Вимірювання кутів Мета: повторити, узагальнити і систематизувати знання учнів щодо означення елементів та видів кутів, а також про властивість вимірювання кутів, відомі учням з п'ятого класу, а також доповнити ці знання новим поняттям «внутрішньої області кута» та нових для учнів одиниць вимірювання кутів — мінута і секунда. Виробити первинні вміння учнів виконувати зображення кутів певного виду або певної градусної міри і позначати зображені кути, виробити вміння виконувати додавання та віднімання градусних мір кутів, що виражені в різних одиницях вимірювання. Тип уроку: повторення, систематизація знань. Форма проведення: фронтальна практична робота. Обладнання: таблиці № 3 «Відрізки», № 4 «Кути». Хід уроку I. Організаційний етап Учитель запрошує учнів до самоперевірки готовності до уроку і повідомляє тему і план роботи на уроці. II. Перевірка домашнього завдання Цей етап уроку можна провести або у формі самостійної роботи, або зібравши зошити учнів на перевірку. Самостійна робота № 1 Варіант 1
Варіант 2
III. Формулювання мети і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів Створенню позитивної мотивації навчальної діяльності учнів на уроці може сприяти робота з вивченими поняттями геометрії, а саме з поняттями точка, пряма та їх властивості, а також «відрізок та властивість вимірювання відрізків» в контексті з'ясування логічного зв'язку між ними (наприклад, складання схеми, тощо). Схема № 2
Згідно з логікою цієї схеми учні мають усвідомити, що наступним кроком у вивченні геометрії має бути питання про геометричну фігуру, що утворена двома променями, після чого вчитель формулює дидактичну мету уроку, а учні разом з учителем формулюють завдання на урок. IV. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів Перед формулюванням означення кута, властивостей вимірювання кутів доречно буде повторити відповідні твердження для відрізків. V. Систематизація знань учнів План бесіди
Таблиця № 4
Методичний коментар Поняття відрізка, так само, як і поняття кута, загалом відоме учням ще з п'ятого класу. Тому основна задача полягає в тому, щоб спонукати учнів до відновлення їхніх знань, і, спираючись на ці знання учнів, сформулювати достатньо строгі математичні твердження (означення та властивості). Слід звернути увагу на те, що означення кута, яке подається в підручнику, відрізняється від традиційного (це буде перший новий момент), а також уже на цьому уроці учні знайомляться з такими одиницями вимірювання кутів, як мінута і секунда (це буде другий новий момент). VI. Закріплення знань, усвідомлення нового матеріалу Усні вправи
AOM , AMO, AMB, OMA, MOA, AMK, OMK, ABO, KMB, OKA?
Письмові вправи
VII. Підсумки уроку На рис. 18 зображено кути. Які з них можна вважати зображенням кута: 30°, 172°, 179 градусів 60 мінут, розгорнутого кута? VIII. Домашнє завдання
Бабенко С. П. Геометрія. 7 клас: Розробки уроків Урок № 5 |
УРОК У «ДІЛОВА ГРА» Мета ділової гри поглибити та розширити діапазон знань учнів, формувати діловий стиль спілкування у практично-професійній діяльності.... |
Урок по темі «Тварини. Охорона тварин» Вч.: Сьогодні у нас незвичайний урок, тому що ми поєднаємо урок природознавства з уроком англійської мови. А щоб урок минув приємно,... |
Сучасний урок: основні вимоги щодо підготовки та проведення Вони стверджували: «Урок як форму організації навчання придумав Я. А. Коменський ще чотири століття тому. Отже, урок – це архаїка.... |
Урок це дзеркало загальної педагогічної культури вчителя, мірило... Урок –це логічно закінчений цілісний, обмежений певними рамками відрізок навчально-виховного процесу |
Урок № Тема Сьогодні ми продовжуємо вивчати тему «Дихання», повторимо органи дихання і з’ясуємо будову та значення гортані. Але урок проведемо... |
ЯКИЙ ВІН НЕТРАДИЦІЙНИЙ УРОК? Що взагалі криється під терміном «нетрадиційний урок»? Мода, бажання бути оригінальним чи пошуки ефективних форм навчання? Пропонуємо... |
Урок-подорож, урок-дослідження. 1 «Кримські сонети» Адама Міцкевича – ностальгія за батьківщиною; їх відлуння в українській та російській літературах |
Урок у нас сьогодні незвичайний урок-дослідження ТЕМА. ФІЛОСОФСЬКЕ ОСМИСЛЕННЯ КРАСИ ПРИРОДИ І ЛЮДИНИ В КІНОПОЕМІ О. ДОВЖЕНКА “ЗАЧАРОВАНА ДЕСНА” |
Урок №41 Тема. Урок узагальнення та Мета: повторити, узагальнити та систематизувати знання та вміння учнів, які вони дістали з теми «Многочлени» |
Урок на тему «Обробка лускатої риби» Відкритий урок є дзеркалом усієї роботи викладача, демонстрацією його можливостей, творчості, співробітництва з учнями |