|
Скачати 44.61 Kb.
|
УРОК 13 Тема. Відстань між мимобіжними прямими. Мета: систематизувати знання учнів, розглянувши всі можливі випадки відстані у просторі; сприяти розвитку просторової уяви. ХІД УРОКУ І. Організаційний момент. П. Актуалізація опорних знань.
АА1 (АВС), ВВ1 (АВС), тоді АА1 || ВВ1. Чотирикутник АА1В1В — трапеція, точка D — середина відрізка A1B1, D1D (АВС), тобто DD1 || AA1, і DD1 || BB1, тоді DD1 — середня лінія трапеції. (м). У рівносторонньому трикутнику АВС медіана СD1 є висотою. СD1=АС, СD1 = 2 ∙ = , (м). З ∆СD 1D знайдемо СD: , (м). Відповідь. СD = м. III. Вивчення нового матеріалу. Повідомляється тема і мета уроку. Розглядаються всі можливі варіанти відстані.
а || b, А а, АМ b, d = МА.
АВ α, В α, d = АВ.
а || α. Позначимо на прямій а точку А. Проведемо АС α, d = АС.
β || α. Позначимо в площині β точку В. Проведемо ВА α, d = ВА.
Прямі, перпендикулярні до α, лежать у площині γ, γ β = а1, а1 || а, а Ь = В. АВ а, АВ β, отже, АВ — спільний перпендикуляр. Припустимо, що існує інший спільний перпендикуляр СD Через точку С проведемо b1 || b. СD b, СD b1, оскільки СD а, то СD α, тобто СD || АВ. Тоді через АВ і СD можна провести площину, яка містить мимобіжні прямі, що неможливо. Отже, АВ — єдиний перпендикуляр, що й треба було довести.
Задача (розв'язується біля дошки). Через точку О перетину діагоналей квадрата АВСD проведено перпендикуляр МО до його площини, сторона квадрата дорівнює 2а. Знайти відстань між прямими АВ і МО.
до мимобіжних прямих МО і АВ, КО — шукана відстань. КО = АО, КО = а. Відповідь. КО = а. IV. Підсумок уроку. V. Домашнє завдання. За підручником [5]: п. 21. Задачі № 60, 61 до § 3. |
УРОК 14 Тема. Відстань між мимобіжними прямими. Розв’язування задач Мета: формувати в учнів уміння й навички самостійно розв'язувати задачі з використанням спільного перпендикуляра до мимобіжних прямих,... |
Урок 31 Тема уроку. Перпендикуляр і похила. Взаємозв'язок між довжинами... Мета уроку: формування понять: перпендикуляр до площини, похила, основа похилої, основа перпендикуляра, проекції похилої на площину,... |
УРОК 7 Тема. Перпендикуляр і похила. Кут між прямою і площиною Мета: формувати знання учнів про перпендикуляр і похилу, кут між похилою та площиною; показати взаємозв'язок між планіметрією та... |
Урок №16 Тема. Теорема Фалеса Фалеса та способу її доведення; формувати вміння відтворювати формулювання теореми Фалеса; застосовувати її для розв'язування задач... |
7-й клас. ГЕОМЕТРІЯ Геометричні фігури. Точка, пряма, відрізок, промінь, кут та їх властивості. Вимірювання відрізків і кутів. Бісектриса кута. Відстань... |
3. Відстань прямої видимості між антенами Поширення хвиль над плоскою поверхнею Землі. Інтерференційна формула напруженості електричного поля в точці прийому при поширенні... |
- п'ята і найбільша планета Відстань між Юпітером і Землею коливається від 588 до 967 млн км (видимі кутові розміри Юпітера при цьому змінюються від 50 до 30).... |
ПРОГРАМА З ГЕОМЕТРИ ДЛЯ 7 КЛАСУ (54 год. І семестр 16 год, 1 год... Геометричні фігури. Точка, пряма, відрізок, промінь, кут та їх властивості. Вимірювання відрізків і кутів. Бісектриса кута. Відстань... |
УРОК №12 Тема уроку. Знаходження площі трикутника за двома сторонами і кутом між ними Мета уроку: виведення формули для знаходження площі трикутника за двома сторонами і кутом між ними. Формування вмінь застосовувати... |
урок-дослідження Тема: Складні речення з безсполучниковим та сполучниковим зв’язком. Кома між частинами складного речення |