| 
           | 
        
           
            Скачати 35.69 Kb.
           
          
  | 
      
| 
          Тема. Усний твір-роздум про вчинки людей на основі власних спостережень і вражень. Мета: поновити в пам’яті учнів матеріал про особливості побудови твору-роздуму; вчити складати усне висловлювання на основі власних спостережень, добирати мовні засоби відповідно до стилю і типу мовлення, аналізувати явища життя, встановлювати причинно-наслідковий зв’язок; розвивати вміння здійснювати змістово-композиційний і мовний аналіз художнього тексту розповідного характеру з елементами роздуму; виховувати порядність, силу волі, відповідальність за свої вчинки, дружелюбність. Тип уроку: урок розвитку комунікативних умінь. Обладнання: підручник, таблиця, схема. Форми і методи роботи: «Знати і вміти», «Мікрофон», колективна робота зі схемою, дослідження тексту, «Мозковий штурм», робота в парі, взаємоаналіз, взаємооцінювання. Перебіг уроку І. Організаційний етап ІІ. Установчо-мотиваційний етап 
 Знати Вміти особливості роздуму визначення роздуму його побудову відмінності від розповіді та опису приклади роздуму головні елементи важливість роздуму визначати ситуації вживання створювати усні твори-роздуми ІІІ. Повідомлення теми, мети й завдань уроку ІV. Актуалізація опорних знань 
 1. Які типи мовлення є? 2. Що називається роздумом? Його види? 3. Із яких частин він складається? 4. Теза – це… 5. Висновок – це… 6. Які типи мовлення можуть поєднуватися у тексті-роздумі? 2. Робота зі схемою . ![]() Коментар учителя Роздум — це висловлювання, мета якого — довести істинність чи хибність якоїсь думки (тези). Роздум відповідає на питання ЧОМУ? Роздум буває розгорнутий і стягнений. Схема будь-якого роздуму така: теза – доказ – висновок. Тобто завжди початок роздуму – це висунення тези, ідеї, яку потрібно довести. Далі ідуть докази і може бути висновок. Якщо висновок є, це розгорнутий роздум, якщо немає – стислий. Якщо думка потребує не одного доказу, а кількох, то блок «теза – доказ» повторюється необхідну кількість разів. Висновки можуть бути проміжними, а в кінці – загальний. Тезу та доказ звичайно поєднують словами ТОМУ ЩО, ЧЕРЕЗ ТЕ ЩО. Висновок можна приєднувати словами ОТЖЕ, ТАКИМ ЧИНОМ. V.Основний зміст роботи 1.Колективна робота з підручником. Дослідження тексту * Вправа 518. Усний переказ, відповіді на питання до тексту Висновок. Учинок – дія, що складається з таких елементів: мотиву (спонукання, зацікавленості), наміру, мети, власне дії, наслідків, самооцінки людиною власного вчинку та її ставлення до оцінки інших людей. Поведінка – сукупність учинків людини, здійснюваних нею протягом відносно тривалого періоду. 
 2. «Мозковий штурм» – Який учинок благородний і чому? – Негідним учинком є…? – Чи може один учинок змінити життя людини? 3. Колективне складання плану твору-роздуму про вчинки людей План 1.(Вступ). Який учинок привернув увагу: з ким, де і коли трапилося? 2. (Основна частина). Що саме відбулося? 3. (Висновок). Як я оцінюю цей учинок і чому? VІ. Самостійне складання учнями усного твору-роздуму 1. Робота в парі * вибір та обговорення теми (вправа 521); * добір матеріалу для твору(приклади із літератури, власного досвіду); *складання плану; * продумування тексту; *редагування висловлювання 
 *чи розкрито тему, основну думку; * як дібрані приклади; *чи відповідає твір схемі роздуму; * наскільки грамотне мовлення VІІ. Контроль, корекція та оцінювання знань 
 VІІІ. Підсумковий етап 1. «Мікрофон» 
 ІХ. Домашнє завдання 
  | 
      
| 
          Тема : Усний твір-опис місцевості на основі власних спостережень і вражень в художньому стилі Тема: Усний твір-опис місцевості на основі власних спостережень і вражень в художньому стилі  | 
        
          Тема: Зв’язне мовлення. Усний твір-роздум про вчинок людини на основі власних спостережень Лю і типу мовлення, аналізувати явища життя, встановлювати причинно-наслідковий зв’язок; розвивати вміння здійснювати змістово-композиційний...  | 
      
| 
          Конспект уроку української мови у 8 класі на тему: «Твір-опис місцевості... ТЕМА: ПИСЬМОВИЙ ТВІР-ОПИС МІСЦЕВОСТІ (ВУЛИЦІ, СЕЛА, МІСТА) НА ОСНОВІ ОСОБИСТИХ СПОСТЕРЕЖЕНЬ І ВРАЖЕНЬ У ХУДОЖНЬОМУ СТИЛІ  | 
        
          ТВІР – ОПИС ПРИМІЩЕННЯ НА ОСНОВІ ВЛАСНИХ СПОСТЕРЕЖЕНЬ Мета : спрямувати роботу учнів на досконале ознайомлення з елементами сучасного інтер’єру; формувати вміння самостійно збирати та...  | 
      
| 
          Урок засвоєння нових знань Учні вмітимуть: розрізняти тексти різних типів мовлення; відрізняти роздум від інших типів мовлення; будувати твір-роздум; самостійно...  | 
        
          Урок розвитку зв’язного мовлення. Форма проведення. Складання колективного... Твір-опис природи на основі особистих вражень у художньому стилі за простим планом  | 
      
| 
          Уроку розвитку зв'язного мовлення, урок-дослідження Тема. Письмовий твір-роздум (стаття) публіцистичного стилю на морально-етичну тему „У чому щастя людини? (2 уроки)  | 
        
          Тема: "Україна в огні" твір про трагедію українського народу Мета Мета: Опрацювати вершинний твір О. Довженка; виховувати любов до рідного краю, національну гідність і свідомість; розвивати творчу...  | 
      
| 
          Урок №8 УСНИЙ ТВІР-ОПИС МІСЦЕВОСТІ Ужгород! Федір любив це місто над Ужем з його вузенькими вулицями, крамницями, готелями, ресторанами  | 
        
          ВИХОВНЕ ЗАНЯТТЯ «СЛОВО ПРО КНИГУ» (УСНИЙ ЖУРНАЛ. ПРОЕКТ. 3 КЛАС)... Мета: познайомити учнів з історією створення книги, професіями працівників видавництва, розширити уявлення про значення книги для...  |