Розв’язування вправ з теми «Степенева функція»


Скачати 94.95 Kb.
Назва Розв’язування вправ з теми «Степенева функція»
Дата 24.10.2013
Розмір 94.95 Kb.
Тип Документи
bibl.com.ua > Інформатика > Документи



Відділ освіти Великобагачанської РДА

Розробка уроку з теми


«Степенева функція»

10 клас

(з використанням комп’ютерних технологій)
Підготувала учитель математики Красногорівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Пасько Ірина Миколаївна

Красногорівка
Тема: Розв’язування вправ з теми «Степенева функція»
Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів про корені, степені з раціональним показником, ірраціональні рівняння, закріпити навички тотожних перетворень ірраціональних виразів та виразів, що містять степені з раціональним показником;

розвивати логічне мислення, увагу, пам’ять, культуру математичних записів, пізнавальний інтерес до історії математики, вміння користуватися мультимедійними засобами;

виховувати взаємоповагу, дисциплінованість, самостійність, працьовитість та позитивне ставлення до навчання.

Тип уроку: узагальнення та систематизація знань.

Обладнання: комп’ютери, мультимедійний проектор, презентація створена учителем, презентації розроблені учнями, картки із завданнями, листи обліку знань і вмінь учнів, маркери різних кольорів, полотно для побудови графіка, кнопки

Методичні прийоми:

№з/п

Методичний прийом

Етап уроку

1

Ігрові ситуації

«Пароль»

Організаційна частина


2

Взаємоперевірка

Перевірка домашнього завдання

3

Тест

Перевірка знань учнів

4

Робота в парах

Перевірка домашнього завдання,

розв’язування вправ

5

Самостійна робота

Розв’язування вправ

6

Усний рахунок

Актуалізація знань

7

Мозковий штурм

Узугальнення знань теоретичного характеру

8

«Коментований лист»

Розв’язування вправ

9

Бліц-контрольна робота

Перевірка вмінь

10

«Втрачена інформація»

Розв’язування вправ

11

«Знайди помилку»

Узагальнення знань

12

«Логікус»

Розв’язування логічних задач

13

«Снігова куля»

Розв’язування вправ

14

Літературна сторінка

Розв’язування вправ

15

«Плутанка»

Розв’язування вправ

16

Мовчазне розв’язування

Розв’язування вправ

17

Самостійна робота

Розв’язування вправ

18

Сторінка щоденника

Домашнє завдання

19

Оцінка навантаження на уроці

Підсумок уроку











Структура уроку

№ з/п

Етап уроку

Час проведення

1

Організаційна частина




2

Мотивація навчальної діяльності




3

Оголошення теми, мети та очікуваних результатів




4

Перевірка домашнього завдання




5

Узагальнення теоретичних знань з теми




6

Розв’язування вправ




7

Літературна сторінка




8

Рухавка




9

Розв’язування вправ




10

Домашнє завдання




11

Підсумок уроку




12

Аналіз емоційного стану




План уроку


  1. Організаційна частина




  1. Мотивація навчальної діяльності

На цьому уроці ми актуалізуємо знання з теми «Степенева функція» і підготуємося до контрольної роботи, яка відбудеться на наступному уроці.


  1. Оголошення теми, мети та очікуваних результатів

(слайди № 1 – 4)





  1. Перевірка домашнього завдання.

    • 3 учні біля дошки відтворюють завдання домашньої роботи

Завдання середнього рівня

№1№2 а) ; б); в)
Завдання достатнього рівня

№1

а); б);

в); г)

№2



Завдання високого рівня.

№1



  • Решта учнів виконують тестову роботу (біля комп’ютерів)

Учитель повідомляє, що щоб отримати доступ до комп’ютера, треба надати пароль – назвати термін, що використовується в темі. Після назви терміна, учні займають місця біля ПК, виконують тестові завдання. По закінченню роботи, запам’ятовують оцінку, ідуть на свої місця і записують її у свій лист обліку знань і вмінь учнів.


Лист обліку знань і вмінь учня


Тест

або відтворення д.з. біля дошки

Домашня робота

«Знайди помилку в твердженнях»

Індивід картка , логіку або усне розв’язування рівнянь

Відповіді біля дошки

Самостійна робота




Поурочний бал

(середнє арифметичне)

























За цей час учні біля дошки відтворили письмові завдання домашньої роботи. Усі перевіряють виконання домашнього завдання сусідом по парті. (Взаємоперевірка. Робота в парах)

Оцінка – в лист обліку знань і вмінь учнів


  1. Узагальнення теоретичних знань з теми.


«Знайди помилку в твердженнях»




  1. Розв’язування вправ

    • Бліц-контроль

Робота з картками учнів ІІІ групи (початковий та середній рівні знань)

Картка для індивідуальної роботи

1.Обчислити

М)1

В)-1

Г)не існує


2. Обчислити

А)1

О)-1

І)не існує


3. Обчислити

К)

Д)

Л)


4. Спростіть вираз

Л)а

М)-а

О)


5. Чи має корені рівняння

І)так

Д)ні

Е)визначити неможливо


6. Графіком функції є

Е)парабола

Н)гіпербола

Р)вітка параболи


7. Розв’язком рівняння є число

Н)0

Ц)-2

Щ)рівняння не має розв’язків


8. Розв’яжіть нерівність

П)

О)

Ь)немає розв’язків




  • Робота з картками учнів І групи (високий рівень знань)

«Логікус»


sinα

cosα

1

12

5

13





?




  • Розв’язування усних завдань учнями ІІ групи (достатній рівень знань)







  1. Літературна сторінка



Учень біля дошки відновлює порядок перетворень, прикріплюючи кнопками листочки

; ; ; ;



  • «Втрачена інформація»






  • Проблемне завдання




  • «Снігова куля»

Послідовне застосування індивідуальної роботи, роботи в парах, групової та колективної робіт.



  1. Релаксація




  1. Розв’язування вправ

    • Біля дошки

а) «Мовчазне розв’язування»



б) «Коментований лист»



  • Самостійна робота з наступною самоперевіркою





Учні проводять самоперевірку, виставляють відповідний бал у лист обліку.


  • Розв’язати рівняння






Побудувати графік функції , х≠0 та встановити кількість коренів рівняння у=а, залежно від параметра а.




  1. Домашнє завдання.

С. №1.Спростіть вираз ,

№2. Розв’яжіть рівняння .

Д. №1. Спростіть вираз ,

№2. Розв’яжіть рівняння .

В. №1. Розв’яжіть рівняння .

№2. Побудуйте графік функції та дослідіть кількість коренів рівняння у=а (залежно від параметра а)



  1. Підсумок уроку

  • Що на уроці було головним?

  • Що на уроці було цікавим?

  • Чому ми сьогодні навчилися?



  1. Аналіз емоційного стану.

З використанням обличчя та сходів



«Обличчя» роздаються кожному з учнів перед початком уроку. При підведенні підсумків учні розташовують його або «радісним», або «сумним» на сходинку, яку вважають відповідною своєму рівню.

Рівні: я знаю, я вмію, все можу




Все зможу




Я вмію




Я знаю



Схожі:

Визначення готовності до навчальної діяльності по темі: «Степенева функція»
Даний ресурс може бути використаний як індивідуальне домашнє завдання для визначення готовності до вивчення теми: “Степенева функція....
КОНСПЕКТ УРОКУ В 6 КЛАСІ тема: РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ І ВПРАВ НА ВСІ...
Подано розв’язання домашніх вправ, в яких допущені помилки; учні шукають їх і виправляють
УРОК 132. РОЗВ'ЯЗАННЯ ЗАДАЧ І ВПРАВ НА ВСІ ДІЇ З НАТУРАЛЬНИМИ ЧИСЛАМИ Мета
Мета. Узагальнити та систематизувати знання учнів з теми «Натуральні числа». По­вторити розв'язування основних типів задач
УРОК №30 Тема уроку. Розв'язування вправ
Мета уроку: формування вмінь учнів використовувати рівняння прямої до розв'язування задач
Урок 5 Тема уроку. Розв'язування задач
...
УРОК РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ВПРАВ ЗА ПОЧАТКОВУ ШКОЛУ Мета
Мета. Повторити співвідношення між компонентами та результатами дій віднімання, додавання, множення та ділення, розв'язування задач...
УРОК №62 Тема уроку
Мета уроку: перевірити рівень знань учнів з теми «Розв'язування прямо­кутних трикутників», уміння застосовувати отримані знання під...
УРОК 2 Тема. Перпендикулярність прямих у просторі. Розв’язування вправ
Мета: формувати в учнів уміння й навички за­стосовувати теореми 1 і 2 під час розв'язування задач; розвивати просторову уяву, логічне...
Тема: Степенева функція

Урок №16 Тема. Зведення дробів до НСЗ. Порівняння дробів Мета: відпрацювати...
Розв'язання домашніх вправ учитель заздалегідь записує на відкид­ній дошці. На цьому уроці учні, працюючи у парах, перевіряють пра­вильність...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка