| 
           | 
        
           
            Скачати 42.74 Kb.
           
          
  | 
      
| 
           ІІІ. Відношення і пропорції Тема 4. Відношення і пропорції. Відсоткові розрахунки. Урок № 46 Тема. Обернено пропорційні величини Мета: сформувати уявлення учнів про зміст поняття обернено пропорційних величин; навчити відрізняти прямо і обернено пропорційні величини, розв'язувати обернено пропорційні величини складанням пропорції. Тип уроку: засвоєння знань, умінь, навичок. Хід уроку I. Перевірка домашнього завдання 
 
 II. Актуалізація опорних знань Чи є прямо пропорційними величинами? а) s і t, якщо v стала; б) вартість товару, купленого по одній і тій самій ціні, і його кількість; в) площа квадрата і довжина його сторони; г) кількість робітників, які виконують якусь роботу з однаковою продуктивністю праці, і час виконання роботи; д) ціна товару і його кількість, якщо сталою залишається вартість покупки.  (Дуже важливо під час розбору цього завдання спиратися на життєвий досвід учнів, у випадках виникнення утруднень з пошуком відповіді, пропонувати наводити відповідні числові приклади, в яких спостерігаємо, як зміниться одна з величин за умови збільшення або зменшення другої у кілька разів.) III. Засвоєння знань  По закінченні виконання усних вправ учні можуть самі дати відповідь на запитання: чи всі величини, що оточують нас, є прямо пропорційними (тобто збільшення (зменшення) якоїсь з величин тягне за собою збільшення (зменшення) іншої величини у стільки ж разів). Звертаємо увагу на приклади г) і д) і робимо висновок: у цих прикладах дві величини такі, що збільшення однієї в декілька разів тягне за собою зменшення іншої величини у ту саму кількість разів і навпаки — такі величини будемо називати обернено пропорційними. (Можна запропонувати учням спробувати навести інші приклади обернено пропорційних величин з повсякденного життя.) Окрім розуміння змісту поняття обернено пропорційні величини, маємо навчитися розв'язувати задачу складанням пропорції. Задача. Для будівництва стадіону 5 бульдозерів розчистили ділянку за 210хв. За який час 7 бульдозерів розчистять цю ділянку? Розв'язання  Одразу повідомляємо учням, що запис короткої умови задачі робимо так само, як і в задачах на прямо пропорційні величини. 
 Дуже важливо, щоб учні побачили, що в цій задачі саме обернено пропорційні величини (підключаємо життєвий досвід), і оскільки величини є обернено пропорційними, стрілки ставимо в протилежних напрямках, тому і відношення будемо брати в протилежних напрямках:  (хв.).Відповідь. 150 хв. IV. Формування вмінь Усні вправи 
 Письмові вправи 
 Додаткові вправи 
 б) Троє мулярів можуть закінчити роботу за 5 днів. Для прискорення роботи їм дали ще 2-х мулярів. За який час вони закінчать роботу, якщо всі муляри працюють з однаковою продуктивністю? в) Розв'яжіть рівняння: а) IV. Підсумки уроку Ігровий момент Уявіть собі, що на Землі відбулась плутанина і для процесів, що описуються прямою пропорційністю, використовують обернену пропорційність і навпаки. Тоді б ми говорили: - Чим більше купуємо цукерок, тим .... (менше сплачуємо грошей). - Чим довше горить свічка, тим... (вона довша і т. ін.) Придумайте свої подібні переплутані висновки. V. Домашнє завдання 
 а) 3,6х – 4,5 = 15,3; б) 0,4(х + 1,6) = 3,24; в) С.П.Бабенко. Уроки математики 6 клас  | 
      |||||||||||||||||
| 
          Урок №54 Тема Тема. Підсумковий урок з теми «Квадратні рівняння. Формула коренів квадратного рівняння. Теорема Вієта»  | 
        
          УРОК У «ДІЛОВА ГРА» Мета ділової гри поглибити та розширити діапазон знань учнів, формувати діловий стиль спілкування у практично-професійній діяльності....  | 
      
| 
          Урок № Тема Сьогодні ми продовжуємо вивчати тему «Дихання», повторимо органи дихання і з’ясуємо будову та значення гортані. Але урок проведемо...  | 
        
          Урок №63 Тема Тема. Підсумковий урок з теми «Квадратний тричлен. Розв'язування рівнянь, що зводяться до квадратних рівнянь та їх використання для...  | 
      
| 
          Урок №41 Тема. Урок узагальнення та Мета: повторити, узагальнити та систематизувати знання та вміння учнів, які вони дістали з теми «Многочлени»  | 
        
          Урок у нас сьогодні незвичайний урок-дослідження ТЕМА. ФІЛОСОФСЬКЕ ОСМИСЛЕННЯ КРАСИ ПРИРОДИ І ЛЮДИНИ В КІНОПОЕМІ О. ДОВЖЕНКА “ЗАЧАРОВАНА ДЕСНА”  | 
      
| 
          Урок №87 Тема. Додавання і віднімання десяткових дробів.( Урок подорож.) Мета. Формувати вміння та навички учнів додавати і віднімати десяткові дроби, розвивати  | 
        
          УРОК З МАТЕМАТИКИ ДЛЯ 6 КЛАСУ Тема: Розв’язування вправ на ОБЛАДНАННЯ: картки з завданнями, три варіанти самостійної роботи, літери слова УРОК, вислови вчених  | 
      
| 
          УРОК У 5-МУ КЛАСІ Тема. Стилізація і декоративна переробка рослинних форм Тип уроку. Комбінований урок засвоєння нових знань, формування умінь і творче застосування їх на практиці  | 
        
          Урок тренінг. Тема уроку: Сонце. Сонячна система ...  |