“ Я люблю Україну “


Скачати 78.47 Kb.
Назва “ Я люблю Україну “
Дата 03.04.2013
Розмір 78.47 Kb.
Тип Документи
bibl.com.ua > Фізика > Документи
Тема: “ Я люблю Україну “

Мета:

  • узагальнити знання учнів по темі: “Господарство” ;

  • розвивати комунікабельність, працювати з різними джерелами інформації, відстоювати свою точку зору,

  • виховувати особисту відповідальність і самостійність, уміння будувати відношення в групі, формувати активну світоглядну позиції, патріотичні почуття.

Обладнання :

  • Експрес-контроль “Економічна і соціальна географія України”, 9 клас (Г.Д. Довгань);

  • Мультимедійний проектор, екран.

Тип уроку : урок узагальнення й систематизації знань

Вид уроку: урок-проект

Учні отримали випереджальне завдання :

  • Ознайомитися з літературою ( вказана в кінці уроку )

  • Повторити ст. 66 – 169, «Географія» Садкіна В.І., Гончаренко О.В., 9 клас, Харків – 2009

  • Прослухати пісні про рідний край та Україну

За кожну правильну відповідь учні отримують 2 бали

Хід уроку

  1. Організація початку уроку

  2. Підготовка учнів : повідомлення теми

  3. Узагальнення окремих фактів, понять, явищ:

Тестування учнів

Завдання для I – варіанта :

  1. За типом господарювання Україна належить до країн :

А. аграрних;

Б. індустріальних;

В. аграрно-індустріальних;

Г. індустріально-аграрних;

2. Зосередження діяльності підприємства на виробництві певної продукції називають :

А. спеціалізацією;

Б. кооперуванням;

В. комбінуванням;

Г. інтеграцією;

3. Провідне місце в паливній промисловості України посідає галузь :

А. нафтова;

Б. газова;

В. вугільна;

Г. торф’яна;

4. Головний чинник розміщення киснево-конверторних та електроплавильних підприємств із виробництва сталі – це:

А. сировинний;

Б. споживчий;

В. водний;

Г. електроенергетичний;

5. Укажіть назви найбільших центрів суднобудування в Україні :

А. Харків, Луганськ, Краматорськ;

Б. Київ, Черкаси, Кременчук;

В. Запоріжжя, Маріуполь, Бердянськ;

Г. Миколаїв, Херсон, Київ.

6. Укажіть правильне твердження :

А. легка промисловість України набула високого рівня розвитку;

Б. бавовняна промисловість України працює на власній сировині;

В. кондитерська промисловість у своєму розміщенні орієнтується на сировину;

Г. в Одесі зосереджено виробництво конопледжутової промисловості.

Завдання для II – варіант:

  1. Транспортні, шляхи, порти, аеродроми, лінії електропередач, водопроводи, теплотраси, склади тощо належать до об’єктів :

А. промисловості ;

Б. сільського господарства;

В. соціальної інфраструктури;

Г. виробничої інфраструктури;

2. Установлення виробничих зв’язків між підприємствами, кожне з яких спеціалізується на виробництві окремих частин одного виробу, називають:

А. спеціалізацією ;

Б. акціонуванням;

В. комбінуванням;

Г. кооперуванням;

3. Провідне місце у виробництві електроенергії в Україні належить:

А. ТЕС;

Б. АЕС;

В. ГЕС;

Г. сонячним та вітровим електростанціям;

4. Найтиповіша форма організації виробництва на металургійних підприємствах – це:

А. спеціалізація;

Б. кооперування;

В. конверсія;

Г. комбінування;

5. Укажіть назви найбільших центрів літакобудування в Україні:

А. Миколаїв, Одеса, Херсон;

Б. Суми, Львів, Чернівці;

В. Донецьк, Луганськ, Краматорськ;

Г. Харків, Київ;

6. Укажіть правильне твердження :

А. Харчова промисловість в Україні має низький рівень розвитку;

Б. на території України підприємства легкої промисловості розміщенні нерівномірно;

В. вироби декоративно-ужиткового мистецтва є важливою експортною продукцією України;

Г. взуттєва промисловість є провідною галуззю легкої промисловості України;

  1. Повторення й узагальнення понять і засвоєння відповідної їм системи знань:

I раунд

Представлення

  • Команда:”Жовті”

  • Девіз:

  • “В цьому змаганні жовті грають,і вони перемагають”

  • Команда:”Синенькі”

  • Девіз:

  • “Ми синенькі-просто клас,переможемо всіх вас”

ІІ раунд
Знайомі незнайомці
(завдання для першой команди)

  • 1.Слово “золотники” означає:

  • А)золоті жили;

  • Б)золоті монети за часів правління Володимира;

  • В)золоті рудники;

  • Г)злитки золота до 0,5 кг.

(Завдання для другої команди)

  • Слово “пенька” означає:

  • А)кондитерський виріб;

  • Б)інкрустування бісером;

  • В)текстильне грубе волокно;

  • Г)декоративний розпис.

ІІІ раунд
Відомі українці
(Завдання для першої команди)

  • Народився та виріс в Києві,конструктор першого в світі чотиримоторного літака

(Завдання для другої команди)

  • Науковець-географ,демограф,редактор 10-томної “Енциклопедії українознавства”,присвятив свої дослідження життю населення й особливостям народних промислів в Карпатах.

(Завдання для першої команди)

  • Відомий український модельєр,уродженка Львова.Її колекції у свій час були представлені в Києві,Варшаві,Будапешті та інших містах.У колекціях присутній український колорит.

(Завдання для другої команди)

  • Народився в с.Кульчиці під Самбором на Львівщині.Створив культуру венської кави,що є однією з чотирьох основних кофейних ароматів.

IV раунд
Українські звичаї
(Завдання для обох команд)

  • Українська кухня здавна славилася своїми стравами.Її блюда відомі далеко за межами країни.Це зумовлено високими смаковими та харчовими властивостями.З їжею пов’язано багато звичаїв.

У карпатських селах після посвячення великодного печива та їжі чимдуж бігли додому.Чому?

V раунд – «Музичний». Звучить мелодія, якщо учні знають слова пісні, то піднімають руку і починають співати.

VI раунд
Вірю - не вірю
(завдання для першої команди)

  • 1)К.Тімірязєв сказав:

  • “Скибка добре спеченого хліба є одним із найбільших винаходів людського розуму”

  • 2)Україна,яка нещодавно поставляла азотні добрива більш як у 20 країн світу,зараз активно зменшує обсяги випуску продукції.

  • З)Перший український гелікоптер “Ангел” був створений на Харківському авіаційному заводі.

  • 4)В Україні встановлено пам’ятник варенику.

(Завдання для другої команди)

  • 1)Перші технополіси з’явилися в Україні у 90-х роках 20 ст.

  • 2)М.Гоголь згадував про вареники у славетному творі “Ніч перед Різдвом”

  • 3)Живиця-сировина для лісохімічної промисловості.

  • 4)Завод порошкової металургії знаходиться у Броварах і Запоріжжі.

VII раунд
Все про рідний край
(завдання для першої команди)

1.Використання лісів у регіоні, позначеного на картосхемі штрихуванням, обмежене головним чином через:

  • А. Значну заболоченість території;

  • Б. Низьку якість деревини цих лісів;

  • В. Радіоактивне забруднення лісів унаслідок аварії ЧАЕС

  • Г. Переважання в цих лісах малоцінних порід дерев



  • 2.Закінчити прислів’я:

  • В народі без заліза,як…

  • 3.Яку речовину отримували із попілу чорноморської водорості філофори на першому в Росії заводі,що був побудований у 1915р у Єкатеринославлі (Дніпропетровську)?

За роки першої світової війни на цьому заводі добули 200 кг цієї речовини.

  • 4.За чиєю вказівкою і коли було побудовано першу шахту на Донбасі?

(Завдання для другої команди)

1.На картосхемі штрихуванням позначено основний район концентрації підприємств:

  • А. Рибної промисловості

  • Б. Цукрової промисловості

  • В. Олійно-жирової промисловості

  • Г. Плодоовочеконсервної промисловості

  • 2.Закінчи прислів’я:

  • Глину не м’яти-…

  • 3. Перша ГЕС України була побудована в Донецькій області.

  • 4.Який виріб нагороджений на Парижській міжнародній промисловій виставці 1900р. премією Гран-прі,зображений на гербі Донецької облясті є елементом іміджевої політики Донбаса,а копія встановлена в Донецьку?

  1. Приведення одиничних знань у систему ( самими учнями )

VIII раунд
Хто більше?

  • Скільки грамів золота міститься в одній тонні породи золота в Нікопольському родовищі?

  1. Підбиття підсумків уроку. Рефлексія

Учні оцінюють свої відповіді заповнюючи таблицю «Моніторинг уроку», дехто зачитує відповіді, називає свої бали, а вчитель аналізує. Кожен учень здає свої результати.

Чи дізнався я те, що хотів?

Мені сподобалося

Труднощі

Оцінка за урок













  1. Інформація про домашнє завдання:

  • Підготувати повідомлення, презентації по темі : «Господарство»

Ключі до запитання:

Експрес-контроль

I варіант

1. Г. індустріально-аграрних;

2. А. спеціалізацією;

3. В. вугільна;

4. Г. Миколаїв, Херсон, Київ.

5. Г. електроенергетичний;

6. Г. в Одесі зосереджено виробництво конопледжутової промисловості.

II варіант

1. Г. виробничої інфраструктури;

2. Г. кооперуванням;

3. Б. АЕС;

4. Г. комбінування;

5. Г. Харків, Київ;

6. Б. на території України підприємства легкої промисловості розміщенні нерівномірно;

ІІ раунд
Б) «золотники»- золоті монети за часів правління Володимира;

В) «пенька» - текстильне грубе волокно;

ІІІ раунд

  • Народився та виріс в Києві,конструктор першого в світі чотиримоторного літака - І.І. Сікорський

  • Народився в с.Кульчиці під Самбором на Львівщині.Створив культуру венської кави,що є однією з чотирьох основних кофейних ароматів – Ю.Кульчицький

  • Відомий український модельєр,уродженка Львова.Її колекції у свій час були представлені в Києві,Варшаві,Будапешті та інших містах.У колекціях присутній український колорит - Оксана Каравнська

  • Науковець-географ,демограф,редактор 10-томної “Енциклопедії українознавства”,присвятив свої дослідження життю населення й особливостям народних промислів в Карпатах – В.М. Кубійович

IV раунд

  • Чим швидше прибіжиш додому, тим скоріше упораєшся з польовими роботами, а в полі швидко виросте хліб.

VI раунд
(завдання для першої команди)

1.Так

2.Так

3.НІ

4.Так

(завдання для другої команди)

1.Ні

2.Так

3.Так

4.Ні

VII раунд
(завдання для першої команди)

1. В. Радіоактивне забруднення лісів унаслідок аварії ЧАЕС

2. В народі без заліза, як при обіді без солі.

3.Йод

4.Єкатерина II, 14.11.1795 р.

(Завдання для другої команди)

1.Б. Цукрової промисловості

2. Глину не м’яти – горшків не бачити

3. Ні

4. Пальма Мерцалова

VIII раунд

Команда, яка набрала більше балів заказує цифру ( наприклад, 17 ). Ця ж команда дає відповідь на запитання вчителя ( наприклад, 15 грам ). Друга команда каже, що це число більше ( або менше ), вчитель називає вірну відповідь 0.8 грама. Якщо правильно сказала друга команда то їй і дістаються додаткові бали ( наприклад, 17 ).

Схожі:

Сценарій конкурсно-розважальної програми «Я люблю Україну» Доброго...
«Я люблю Україну!» Я впевнена, що серед присутніх не знайдеться жодної людини, яка б хоч раз не дивилась телевізійну версію цього...
«Я ЛЮБЛЮ УКРАЇНУ!»
Україну, її символи, традиції, впроваджувати елементи естетичного виховання культури спілкування
Тема: Пізнавально-розважальне шоу Я люблю Україну Мета
Мета: розширити і поглибити знання учнів про Україну, про рідний край; стимулювати інтерес до дослідження природи, життя і побуту...
Урок фестиваль «Я люблю Україну»
Мета: поширити знання про Україну, її національні традиції, символи, природу, пам’ятки культури. Виховувати патріотизм, любов до...
«Я люблю Україну» Мета
Україну, повторити відомості про письменників, що вивчаються в шкільному курсі 9 класу; розвивати вміння творчо мислити, працювати...
Тема: Інтелектуальна гра «Я люблю Україну»
Мета: Перевірити рівень і якість знань і умінь учнів з основ наук та навколишнього
Інтелектуальна гра «Я люблю Україну»
Мета : систематизувати знання учнів з курсу історія України, виховати в учнів інтерес до предмету
Я люблю Україну в світі єдину
Мета: узагальнити і розширити знання учнів; розвивати логічне мислення, уміння правильно і швидко приймати рішення; формувати патріотичне...
На Україну линуть журавлі. Творчість представників діаспори
Обладнання: портрети поетів діаспори; вислови про Україну; виставка книг; презентація; аудіозаписи пісень «Чуєш, брате мій», «На...
Українські письменники ©
Я не люблю книжок, де є посилання на відомі анекдоти. Не люблю тому, що здебільшого ці анекдоти так і залишаються для мене загадкою,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка