| 
           | 
        
           
            Скачати 146.26 Kb.
           
          
  | 
      
          ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]()  Комунальний заклад освіти«Середня загальноосвітня школа № 133» Дніпропетровської міської ради ПЛАН – КОСПЕКТ проведення уроку по фізиці з учнями 9-А класу ТЕМА: « МАГНІТНЕ ПОЛЕ» МЕТА: Узагальнити та систематизувати знання учнів з теми «Магнітне поле»; розвити логічне мислення, інтерес до вивчення фізики; виховати допитливість, увагу, бажання здобути міцні знання з даної теми. ТИП УРОКУ: Урок повторення та закріплення набутих знань, умінь та навичок. Вчителя вищої категорії – Мурадян О.О. м. Дніпропетровськ 2012 р. Хід уроку І. Вступ – 2 хв. Добрий день усім присутнім! Сьогодні ми з вами проведемо урок звичайний і незвичайний. Звичайний, тому, що як завжди, в цьому кабінеті фізики , з комп’ютерної підтримкою, з використанням інтерактивної дошки ми проводимо наші уроки . Незвичайний, тому, що на нашому уроці присутні гості – вчителя шкіл м. Дніпропетровська – щиро вас ВІТАЄМО! ІІ. Організаційний момент (Повідомлення теми, мети уроку, типа уроку ,обладнання, підписання додатків). ТЕМА НАШОГО УРОКУ : СЛАЙД №1 (Магнітне поле), звучить музика Слайд №1 ![]() МЕТА: СЛАЙД №1 (Узагальнити та систематизувати знання учнів з теми «Магнітне поле»; розвити логічне мислення, інтерес до вивчення фізики; виховати допитливість, увагу, бажання здобути міцні знання з даної теми.)  ТИП УРОКУ: СЛАЙД №2 (Урок повторення та закріплення набутих знань, умінь та навичок.)Слайд №2 ОБЛАДНЕННЯ: Комп’ютер, мультимедійний проектор; інтерактивна дошка; глобус Землі ; 2-3 магнітні стрілки на підставці; шкільні компаси; котушка зі струмом (для залізні ошурки; тіла з різних речовин; підготовлення відповідним чином дошка (різні види магнітних утримувачів); ППЗ фізика 9клас ІІІ. Основний зміст уроку - 3.1. РОЗМИНКА: Інтерактивна вправа. – 10хв.  Отже, будь ласка, подумайте й скажіть які асоціації викликає у вас слово «магнітне поле»? Вчитель пише слово Магнітне поле ( Учні називають слова. Наприклад: Слайд №3
 Слайд №4 ![]() 
 ![]() Слайд №5 
 Слайд №6 ![]() 
 Слайд №7 ![]() 
 Слайд №8 ![]() 
 поля струму  Слайд №9
  Слайд №10
 Слайд № 11 
  Слайд № 12
 Скільки полюсів у магніту ? ( Два) Якого кольору? ( Синього та червоного) У вас на столах теж є кружечки синього та червоного кольору. Будь ласка, виберіть собі один з них. У кого синій - це наші експериментатори, а червоні теоретики. Отже, теоретикам задачі. 2 учня підходять до вчителя беруть карточки з задачами і розв’язують біля дошки. 1задача (умова) 2 задача (умова) А тепер завдання експериментаторам ( вчитель визиває 2 учнів с кожного ряду для демонстрації дії магнітного поля постійного магніту на): 
 А у нас є майбутні інженери? ( Демонстрація електромагніту та електродвигуна виготовлених власноручно. Новіков Я.) А зараз перевіримо задачі, які учні виконували біля дошки: 
 3.2. Тести – 7хв. Перевіримо знання з теми « магнітне поле» за допомогою тестів. (Підписуються прізвища на додатках «Б») І варіант – експериментатори ( тести з персональними комп’ютерами, на дисплеї робочого стола ярлик тесту – знайдіть його) ІІ варіант – теоретики ( тести на аркушах) На виконання тестів відводиться 7 хвилин (лунає легка музика) 3.3. Перевірка тестів – 5хв Вчитель перевіряє оцінки учням - експериментаторів на персональних комп’ютерах, які отримали автоматично, і виставляють їх в додаток «Б», теоретики перевіряють самостійно. ( Слайд № з відповідями ) 3.4. Повідомлення учнів – 16хв. Шановні учні! В майбутньому з вас хтось стане відомим лікарем, інженером, конструктором і ви неодноразове будете зустрічатися з поняттям Магнітного поля. Розглянемо такі поняття: 
 ІV. Підсумок уроку – 3хв. 4.1. Заповнення додатків «Б, В» V. Домашнє завдання -2хв. Повторити §35- 37. 1 – рівень Задача 12.10 2 – рівень задача 13.20, 3 – рівень задача 15.20 План схеми уроку 
 Тестові завдання 1. (1 б.) Дослід Х.Єрстеда дозволяє довести, що: А)навколо провідника зі струмом існує магнітне поле; Б)навколо планети Земля існує магнітне поле; В)два провідника зі струмом взаємодіють один з одним; Г)змінне магнітне поле породжує електричне поле. 2. (1 б) Хто відкрив явище електромагнітної індукції? А) Ампер; Б) Ерстед; В) Кулон; Г) Фарадей 3.(1 б) На якому фізичному явище ґрунтується робота електричного двигуна? А) Дія магнітного поля на провідник зі струмом; Б) Електризація тіл тертям; В) Дія магнітного поля землі на котушку зі струмом; Г) Дія магнітного поля на заряджену частинку; 4.(1 б) Укажіть, на якому рисунку графічно зображено магнітне поле електричного струму, напрям якого вказано в колі (переріз провідника). 
 5.(1 б) Магнітне поле котушки зі струмом слабшає, якщо: 
 7.(1 б) У якому з випадків на малюнку напрямок сили Ампера зазначено правильно? ![]() 8.(1 б) У якому з випадків напрямок ліній магнітного поля прямого провідника зі струмом зазначеного правильно? ( Позначка показує, що струм направлений до нас, - від нас.) ![]() 9.(2 б) Установіть відповідність між назвою пристрою (приладу) та його призначенням. 
 10.(2 б) Установіть відповідність між діями зі струмами та результатами цих дій. 
 БЛАНК ТЕСТОВИХ ВІДПОВІДЕЙ У завданнях 1 – 8 правильну відповідь позначайте так 1) 2) 3) 4) 5) 6) 7) 8) 
 У завданнях 9 – 10 правильну відповідь позначайте цифрами 9 ) 10) 
 БЛАНК ТЕСТОВИХ ВІДПОВІДЕЙ У завданнях 1 – 8 правильну відповідь позначайте так 1) 2) 3) 4) 5) 6) 7) 8) 
 У завданнях 9 – 10 правильну відповідь позначайте цифрами 9) 10) 
 Додаток «Б» Прізвище,ім’я _________________________________ 
 Додаток «Б» Прізвище,ім’я _________________________________ 
 Задача№1 Визначити ККД двигуна електровоза, якщо рухаючись рівномірно зі швидкістю 16 м/с, він розвиває силу тяги 300 кН. Напруга в електромережі становить 3 кВ, сила струму, споживаного двигуном, дорівнює 2 кА.  
         | 
      |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 
          Тема: «Магнітне поле. Електромагніти. Постійні магніти. Магнітне поле Землі» Коли до магнітної стрілки піднесли один з полюсів магніту, то південний полюс стрілки відштовхнувся. Який полюс піднесли?  | 
        
          Уроку; тема уроку не записується на дошці; мета уроку не узгоджується... «загравання» з учнями, намагання сподобатись, невміння знайти правильний тон; вживання пестливих слів  | 
      
| 
          УРОК 43 Тема уроку Мета уроку: Засвоєння учнями поняття показникової функції, її властивостей і графіка  | 
        
          Уроку п/п № розділу § пункту ТЕМА Зміст навчального матеріалу Силові лінії електричного поля. Накладання електричних полів. Електричне поле точкових зарядів  | 
      
| 
          Уроку п/п № розділу § пункту ТЕМА Зміст навчального матеріалу Силові лінії електричного поля. Накладання електричних полів. Електричне поле точкових зарядів  | 
        
          Уроку Тема уроку: Урок-гра „Ключі від фортеці знавців рідної Ураїни. Розв’язування вправ і задач за курс 5 класу  | 
      
| 
          Управління освіти Чернівецької міської ради Чернівецька гімназія... Всеукраїнський відкритий конкурс рефератів по ядерній енергетиці та ядерній фізиці  | 
        
          Тема: Електричне та магнітне поля та їхня дія на біологічні тканини Електричні властивості біологічних систем. Електропровідність клітин і тканин при постійному струмі. Види поляризації  | 
      
| 
          Якими мають бути напрям і значення швидкості протона, щоб траєкторія... Задача (10 балів) Однорідні електричне і магнітне поле розташовані взаємно перпендикулярно. Напруженість електричного поля, а індукція...  | 
        
          РОЗРАХУНКОВА РОБОТА: «Електричне поле зарядів у вакуумі» Електричне поле створюється у вакуумі (діелектрична проникність ) зарядом, який розподілений  |