Конспект інтегрованого уроку природознавства для 1 класу


Скачати 72.77 Kb.
Назва Конспект інтегрованого уроку природознавства для 1 класу
Дата 21.12.2013
Розмір 72.77 Kb.
Тип Конспект
bibl.com.ua > Біологія > Конспект
Терещенко Ніна Андріївна,

вчитель початкових класів, Смілянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №7

Смілянської міської ради Черкаської області

Конспект інтегрованого уроку природознавства для 1 класу.

Тема: Тварини. Дикі та свійські тварини.

Мета: формувати в учнів ключові компетентності, а саме:

  • вміння вчитися – самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії, планувати свої дії, доводити роботу до кінця;

  • загальнокультурну компетентність – дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язно висловлюватися в контексті змісту; бачити красу рідної природи;

  • соціальні компетентності – проектувати стратегії своєї поведінки з урахуванням інтересів та потреб інших, продуктивно співпрацювати з різними партнерами в групі, проявляти ініціативу, використовувати різні ролі й функції в колективі;

  • громадянську компетентність – екологічно мислити, бережливо ставитися до природи;

  • здоров’язбережувальну компетентність – усвідомлювати здоров’я як вищу життєву цінність.

Формувати в учнів предметні компетентності:

  • сформувати в учнів поняття про тварин, як частину живої природи;

  • розширити і уточнити уявлення дітей про різноманітність тваринного світу, середовище їхнього існування;

  • формувати в учнів поняття звірі, птахи, комахи, риби;

  • знайомити учнів із назвами тварин;

  • розвивати в учнів спостережливість, уміння порівнювати зовнішній вигляд тварин та групувати їх за способом пересування, середовищем існування;

  • розкрити для учнів цінність тварин для людини, взаємозв’язок живої істоти з довкіллям;

  • повідомити учням правила поведінки в природі;

  • виховувати в учнів турботливе ставлення до тварин, бажання брати участь у їх охороні.

Очікувані результати: після цього уроку учні зможуть:

  • називати ознаки комах, птахів, звірів;

  • пояснювати правила поведінки у природі;

  • порівнювати будову різних видів комах, риб, птахів, звірів;

  • класифікувати зображення комах, риб, птахів, тварин, пояснюючи сутність класифікації;

  • розповідати отриману інформацію, описувати результати спостережень за тваринами.

Обладнання: ілюстрації тварин, кросворд, сигнальні картки, роздатковий матеріал для роботи в парах та в групах, аудіозапис «Спів птахів», малюнок «Білочка», «Тітонька Сова», силуетні грибочки, знаки питання, презентації «Тварини», «Ліс і його голоси», фізхвилинка «Птахи».

Тип уроку: комбінований інтегрований (читання, музика, малювання, навчання грамоти).

Хід уроку

І. Психологічний момент.

  • Усміхнімося один одному, щоб урок пройшов у теплій, дружній атмосфері, адже: «Якщо хочеш, щоб життя тобі усміхнулося – спочатку усміхнися сам життю».

- Щоб урок пройшов не марно, треба сісти рівно, гарно,

Не крутитись на уроці як папуга чи сорока.

Сказати хочеш – не кричи, а лише руку підніми.

ІІ. Повторення вивченого матеріалу.

1. Ігровий момент.

- Сьогодні до нас на урок завітала моя колега – вчителька з лісової школи Тітонька Сова. Вона дуже хоче перевірити, чи багато вже знають мої учні. Тітонька Сова приготувала для нас багато різних завдань. Готові до їх виконання?

2. Повторення про рослини. Гра «Доповни речення» (конверт)

У саду ростуть…

У лісі ростуть…

У парку ростуть…

Рослини потрібні, щоб….

  • Дуже добре, молодці. Справились із першим завданням.

ІІІ. Робота над новим матеріалом.

  1. Повідомлення теми уроку.

- Мудра Сова приготувала наступне завдання. Якщо з поданих складів складемо слово, тоді ми дізнаємось, про що йтиме мова на уроці..


Отже, мова у нас сьогодні йтиме про тварин.

- А що вам відомо про тварин?

  1. Розповідь вчителя.

  • Тварини, як і рослини, народжуються, дихають, живляться, ростуть, старіють, вмирають. Це означає, що тварини належать до живої природи.

  • Тож, до якої природи належать тварини? Чому?

  • Тварини – це живі організми, що населяють нашу планету.

  • Вони живуть скрізь, де для них є їжа, схованка від ворогів і місце для влаштування житла. На Землі немає такого куточка, де б не жили тварини.

Отже, що ви запам’ятали з того, що я сказала?

  1. Групування тварин за зовнішнім виглядом.

  • Чи всі тварини мають однаковий вигляд?

  • Давайте у цьому переконаємось.

(У кожного на парті лежить картка із зображенням тварини одного з основних видів)

  • Я запрошую до дошки учнів, у яких на картці тварини, які мають дві ноги.

( Виходять діти, у яких на картках птахи)

  • Назвіть своїх тварин. Що ви про них знаєте? Що вони уміють робити?

  • Як їх назвати одним словом? (Птахи)

Доповнення.

Тіло птахів вкрите пір’ям. Це ознака, яка вирізняє птахів від інших тварин. Вони мають крила, дзьоб.

Люди шанують пташок. Взимку їх підгодовують. Не дарма в народі кажуть: «Де багато пташок – там нема комашок».

Отже, яку назву має перша група тварин?

- Я запрошую до дошки учнів. Де на картках тварини мають по 4 ноги.

(Виходять діти, у яких на картках звірі)

  • Назвіть своїх тварин. Що ви про них знаєте? Який вони мають вигляд? Що вони уміють робити?

  • Як їх назвати одним словом? (Звірі)

Доповнення

Тіло звірів вкрите густою шерстю, тому взимку вони не мерзнуть так, як ми. Звірі мають 4 ноги. Вони швидко бігають, бо треба або рятуватись, або полювати.

Отже, яку назву має друга група тварин?



  • Я запрошую до дошки учнів, у яких на картках тварини із 6 ногами.

(Виходять діти, у яких на картках комахи)

  • Назвіть своїх тварин. Що ви про них знаєте?

  • Як їх назвати одним словом? (Комахи)

Доповнення

Більшість тварин на нашій планеті – це комахи. Вони дуже різні: від ледь помітних мошок до жуків, що завбільшки з кулак.

-То як називається наступна група тварин?

- І, нарешті ,прошу вийти учнів, у яких на картках тварини зовсім не мають ніг.

(Виходять діти із зображенням риб )

  • Назвіть ваших тварин. Як їх назвати одним словом? (риби)

  • То яку назву має ще одна група тварин

Отже, робимо висновок: тварини – це.. (птахи, звірі, риби, комахи, плазуни, земноводні)

Перегляд презентації «Тварини». Висновок.

4. Робота за підручником (с. 54)

  1. П’ятихвилинка релаксації. Робота в зошиті за варіантами в парах.

  • Наступне завдання від Сови. Поки звучить пташиний спів – ваше завдання відшукати, розфарбувати і назвати тварин:

1 ряд – птаха, (дятел)

2 ряд – звіра, (їжак, зайчик)

3 ряд – комаху, (бабка, метелик) на дошці картинки

4 ряд – рибу. (карась)

(Звучить спів пташок, діти відшукують малюнки тварин.)

IV. Фізхвилинка «Птахи»

Запрошую вас у ліс. Прислухайтесь до голосів лісових мешканців і впізнайте їх. (Перегляд презентації «Ліс і його голоси».)

V. Формування поняття «Свійські та дикі тварини».

1. Розповідь вчителя.

- З давніх–давен люди почали полювати на тварин, а потім навчилися приручати їх. Тварини, яких люди розводять і вирощують у своєму господарстві, називаються свійські або домашні. Вони самі не можуть знайти в природі їжу, житло, бо звикли до умов, які створила їм людина.

  • Отже, як називають тварин, яких приручила людина?

  • Назвіть свійські тварини.

  • Аяк називають тварин, які самі добувають собі їжу, живуть не біля людини?

  • Тітонька Сова запитує: як визначити свійська це тваринка чи дика? (Подумати, де живе ця тваринка)

2. Робота з підручником ( с. 55)

  • Розгляньте малюнок. Хлопчики назвіть диких тварин, а дівчатка –свійських.

3. Гра «Хто уважніший» (із сигнальними картками)

  • Наступне завдання Сови – гра «Хто уважніший»

  • Якщо я показую свійську тваринку, ви піднімаєте зелений колір, а якщо тварина дика – то червоний.

4. Виставка книжок.

  • Діти, як ви думаєте, де можна ще більше дізнатися про тварин та їхнє життя?

  • Зверніть увагу на книги, у яких міститься багато цікавих відомостей про життя різних тварин. Це і наукова література, і художня, і довідкова. Всі ці книги ви можете взяти у бібліотеці. Вони допоможуть вам стати розумнішими, дізнатись про багато несподіваних речей.

VI. Закріплення набутих знань.

  1. Міжпредметні зв’язки.

- Ми з вами багато разів звертались до різних тварин.

На математиці – розв’язували задачі про них, на письмі записували речення про них, на малюванні малювали, на праці робили аплікації із зображенням тварин. А коли ми згадували про тварин на уроках читання?

  • Тітонька Сова просить вас, діти, згадати віршики і скоромовки про звірів, птахів, комах, риб. (4-5 віршиків)

  • А ось ще одне завдання. Спробуйте впізнати тваринку за описом.


Лісова тварина.

Має руду шубку, пухнастий хвостик.

Невеликого розміру.

Живе у дуплах дерев.

Стрибає з гілки на гілку.

Полюбляє горішки та грибочки. (Білка)



VII. Рефлексія.

- Як живеться звірям взимку? Давайте пригостимо білочку грибочками. Чим більше ви згадаєте, що вивчали на уроці, тим більше буде грибочків у білочки.

VIII. Підсумок.

Останнє завдання від Мудрої тітоньки Сови – це кросворд. Розгадавши його ми отримаємо оцінку нашої роботи на уроці.

Список використаних джерел

  1. Державний стандарт початкової загальної освіти – [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.mon.gov.ua/ua//activity/education/56/general-secondary-education/state_standards/

  2. Природознавство. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. 1-4 класи. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.mon.gov.ua/images/files/navchalni_programu/2012/ukr/06_prurodoznavstvo.pdf

Схожі:

План-конспект інтегрованого уроку з української літератури та фізики...
Організаційний момент ( 2 хв.) – привітання, перевірка присутніх, рефлексія (Який настрій у вас перед уроком?)
Конспект уроку для другого класу інтегрованого курсу «Сходинки до інформатики»
Тема. Техніка безпеки при роботі з комп’ютером. Правила поведінки в комп’ютерному класі. Перегляд комп’ютерного мультфільму
Конспект інтегрованого уроку для 10 класу з географії та англійської...
Великобританії, визначити характерні риси розвитку економіки держави. Познайомити учнів з населенням країни, її традиціями. Розповісти...
Конспект інтегрованого уроку українська мова й основи здоров
Тема уроку. Закріплення знань, умінь і навичок з теми “Іменник”. Складові здорового способу життя
ДИКТАНТИ З ПРИРОДОЗНАВСТВА ДЛЯ 5 КЛАСУ
Щоб краще вивчити тіла і речовини вчені спеціально впливають на них, такі дії є …
План-конспект уроку з природознавства 6 клас Тема уроку
Мета освітня: закріпити знання учнів про прості механізми, ознайомити з поняттям «складний механізм»; визначити взаємодію простих...
Рухливі ігри з природознавства
Увага! Увага! Сьогодні в нашої школі змагання. В змаганні приймають участь дві команди найрозумніших, найкмітливіших, найрухливіших....
Урок з природознавства і народознавства (6 клас) «Екосистеми своєї...
Розробка інтегрованого уроку «Екосистеми своєї місцевості: ліс, степ, водойма. Охорона екосистем»
Конспект уроку з фізичної культури для учнів 11 класу Тема : Спеціальна фізична підготовка
М е т а: розвиток основних фізичних якостей методом колового тренування та під час рухливих ігор
Конспект уроку з української мови для 10-го класу ( профіль українська філологія )
Запропонований урок з використанням ІКТ сприяє стійкій мотивації учнів до навчання, робить процес набуття знань інтенсивним
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка