Тема. Стосунки між людьми. Спілкування дівчаток і хлопчиків.
Мета. Дати уявлення про вплив поведінки та відносини у сім’ї на власне здоров’я та здоров’я інших членів родини; виробляти вміння проявляти ввічливість,тактовність,повагу,чесність,порядність;виховувати навички шанобливого ставлення до жінок і дівчаток.
Хід уроку
І.Орг. момент
Посміхніться один одному, щоб нам було приємно спілкуватися.
Девіз уроку:
Хто здоровий,той сміється,
Все йому в житті вдається
Він долає всі вершини,
Це ж чудово для людини!
ІІ. Повторення вивченого.
1.Розв’язування проблемної ситуації.
Діти, уявіть собі,що ви заблукали в густому непрохідному лісі. І ось перед вами з’явилось 3 дороги. Кожна може вивести з лісу за певних умов.
Яку дорогу ви оберете і чому саме її? (Доведіть)
2.Дискусія «Яка дорога краща»
3.Перевірка д /з.
Прочитайте «Як піклуються про здоров’я у твоїй сім’ї “
4.За темою «Сім’я» хлопчики і дівчатка підготували запитання одне для одного.
Почнуть хлопці.
- дівчата скажіть ,що таке сім’я?
- здоров’я починається в сім’ї
Що ви можете сказати з цього приводу.
5.Оговорення проблемної ситуації за допомогою технології «Акваріум»
Слово надається дівчаткам.
Що ви схвалюєте ,а що засуджуєте в поведінці дівчинки?
(Відповідають хлопці)
5.Скласти сенкан до слова здоров’я
Міцне, безцінне
Зберігати, зміцнювати,дбати
Здорові діти – здорове майбутнє.
Життя
ІІІ.Робота над темою уроку.
1.Гра «Дешифрувальник»
Абв где єжзі иїйк млн опр сту хфц ш щ ьюя
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
77677544
(стосунки)
2.Словникова робота
Знайти по словнику значення слова «Стосунки».
IV. Повідомлення теми уроку.
1.За допомогою вправи «Мікрофон» - висловити мету уроку.
Починаємо реченням:
«Сьогоднішній урок навчить мене…»
2.»Мозковий штурм»
- Якими повинні бути стосунки між людьми?
3.Обговорення проблемної ситуації:
«Чемний герой»
- Як ви ставитесь до почутого?
- Де записаний закон про охорону дитинства?
- Прочитайте статтю 6 і10 Конституції України.
Висновок:
Погляньте,скільки людей могло постраждати у цій ситуації: і першокласник, і його батьки,які б дуже непокоїлися за здоров’я та життя свого сина,і батьки Вітька і сам Вітько.
Учені дослідили ,що за останні десятиріччя у світі зросла агресія не тільки серед дорослих ,а й серед школярів. І,як наслідок, жорстокі злочини.
Звідки ж беруться агресивні діти?
Найчастіше – це діти з психічними захворюваннями;
З низькими моральними якостями;
А також з неблагополучних сімей.
4.Психологічна пауза.
Злість ,образи,змушують серце стискатися,колотитися сильніше-це може призвести до захворювань. Щоб перебороти в собі це виконайте таку вправу. Закрийте очі
Видих-вдих(спокійно).
5.Робота з підручником.
Опрацювання статті «Стосунки між людьми»
6.Аналіз прочитаного
- Яким правилом треба користуватися,щоб люди ставилися до тебе добре?(Знайдіть в підручнику і прочитайте)
-А ви завжди користуєтесь цим правилом?
7.оповідання «День народження»
8.Технологія «Дерево рішень»
-У вас на столах смужки чорного і білого кольорів. Оцініть вчинки Марини і запишіть на чорних смужках негативні моменти,а на білих,які рекомендації ви дали б Марині?
8.Робота з кулькою.
- Ось у мене червона кулька. Це колір – обережності. Скрутіть чорні смужки і опустіть в кульку. Ми їх зав’яжемо і викинемо на смітник,щоб такі негативні риси непритаманні дітям.
4.Фізкультхвилинка.
9.Бесіда .
- Розкажіть,а які руки у твоєї мами?
- Чому дівчаток,мам,бабусь повинні поважати чоловіки,хлопчики?
- Що ти зробив для того,щоб мама відпочила ввечері після роботи?
10.Робота в групах:
Скласти характеристику:
« Супер – мама» « Супер - тато»
11.Робота в парах:
Скласти правила для дівчат і хлопців
12.Робота в зошитах.
13.Групова робота.
- Хлопчики, погляньте ,які наші дівчатка красиві!
- Дівчатка, а ви помітили,які наші хлопці сильні?
Знайдіть гарні риси в учнів нашого класу.(Діти пишуть на розрізаних частинках паперу і розміщують їх на дошці відповідно до номерів).
- Погляньте, що у нас вийшло!(сердечко)
- Як ми повинні ставитись один до одного?
5.Підсумок.
А) Щоб наші серця прислухалися одне до одного і ніколи не розбивалися,запишіть на голубкові,символі миру,спонукальне речення і подаріть особі протилежної статі.
Б) Технологія «Незакінчене речення»
Розпочніть так:
«Мене урок навчив…»
|