Протокол №


Скачати 199.7 Kb.
Назва Протокол №
Дата 05.07.2013
Розмір 199.7 Kb.
Тип Документи
bibl.com.ua > Право > Документи
Розглянуто на засіданні ЗАТВЕРДЖУЮ

методичної наради Начальник НП НМЦ ЦЗ та БЖД

НП НМЦ ЦЗ та БЖД Миколаївської області

Миколаївської області підполковник вн.сл. В.В.Ільчук

Протокол №

"__" __________ 2007 р. «___» ___________ 2007 р.


ПЛАН – КОНСПЕКТ

проведення занять з предмету „Організація діяльності органів і підрозділів аварійно - рятувальної служби цивільного захисту та основи трудового законодавства” з особовим складом курсу первинної підготовки пожежника - рятувальника.

Тема№ 3: „Законодавство України про порядок проходження служби рядовим і начальницьким складом МНС України”.
Навчальна мета: Вивчити законодавство України про порядок проходження служби рядовим і начальницьким складом МНС України.

Час: 2 години.

Місце проведення: навчальні кабінети.


Матеріальне забезпечення: учбові посібники.

Література: 1. Закон України „Про правові засади цивільного захисту”; 2. „Положення про проходження служби особами рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту”

Порядок проведення занять

1. Організаційний момент – 5 хв.:

- перевірка присутніх;

- оголошення теми і мети занять, питань, які будуть розглядатися при вивченні теми.

2. Контроль знань – 10 хв.:



  1. Назвати класифікацію за основними признаками надзвичайні ситуації.

  2. Які є ознаки НС природного та техногенного характеру.

  3. Назвати класифікацію аварій техногенного характеру за рівнями.

  4. Які дії пожежно-рятувальних підрозділів при ліквідації аварій на об’єкті?

  5. За якими ознаками класифікуються НС?



3. Викладення матеріалу теми – 60 хв.
Питання, які вивчатимуться:
3.1. Керівні документи щодо проходження служби

3.2. Призначення на посади та переміщення по службі.

3.3. Присвоєння та позбавлення спеціальних звань, пониження та поновлення у спеціальних званнях.

3.4. Відпустки.

3.5.Соціальний і правовий захист .


Питання та їх короткий зміст

Методичні вказівки

1.Керівні документи щодо проходження служби

Згідно Конституції України кожен громадянин України має право на працю.

Під час розгляду цієї теми ми користуватимемось Законом України „Про правові засади цивільного захисту”, „Положенням про проходження служби особами рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту”. Положення затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 р. № 629

Цим Положенням регулюються відносини, пов’язані з проходженням служби особами рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту.

Особами рядового і начальницького складу є громадяни України, які прийняті на службу до органів і підрозділів цивільного захисту і яким присвоєні відповідно до цього Положення спеціальні звання.

Громадяни України, які вперше призначаються на посади рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, складають Присягу, передбачену статтею 47 Закону України ”Про правові засади цивільного захисту”.

Склад осіб, які перебувають на службі в органах і підрозділах цивільного захисту, поділяється на рядовий і начальницький. Начальницький склад поділяється на молодший, середній, старший і вищий.

Особам рядового і начальницького складу присвоюються такі спеціальні звання:

- рядовий склад — рядовий служби цивільного захисту;

- молодший начальницький склад — молодший сержант служби цивільного захисту, сержант служби цивільного захисту, старший сержант служби цивільного захисту, старшина служби цивільного захисту, прапорщик служби цивільного захисту, старший прапорщик служби цивільного захисту;

- середній начальницький склад — молодший лейтенант служби цивільного захисту, лейтенант служби цивільного захисту, старший лейтенант служби цивільного захисту, капітан служби цивільного захисту;

- старший начальницький склад — майор служби цивільного захисту, підполковник служби цивільного захисту, полковник служби цивільного захисту;

- вищий начальницький склад — генерал-майор служби цивільного захисту, генерал-лейтенант служби цивільного захисту, генерал-полковник служби цивільного захисту, генерал служби цивільного захисту України.

Граничний вік перебування на службі в органах і підрозділах цивільного захисту встановлюється:

для осіб рядового, молодшого та середнього начальницького складу — до 50 років;

для осіб старшого начальницького складу — до 55 років;

для осіб вищого начальницького складу — до 60 років.

У разі необхідності особи рядового і начальницького складу, які мають високу професійну підготовку і досвід практичної роботи на займаній посаді, визнані придатними за станом здоров’я для проходження служби, можуть бути залишені на їх прохання на службі понад граничний вік перебування на службі, але не більш як до п’яти років.

Особи, прийняті на службу до органів і підрозділів цивільного захисту, в тому числі слухачі та курсанти вищих навчальних закладів МНС, на час проходження служби знімаються з військового обліку і перебувають на обліку в МНС. Порядок ведення обліку зазначених осіб визначається МНС.

Особи рядового і начальницького складу зобов’язані:

- сумлінно виконувати вимоги Присяги;

- щороку проходити диспансеризацію (комплексний медичний огляд), а у разі необхідності — цільовий медичний огляд, психофізіологічне обстеження і тестування;

- своєчасно подавати відомості про себе, що мають значення для проходження служби (зміна місця проживання, здобуття освіти, притягнення до адміністративної та кримінальної відповідальності).

За протиправні дії чи бездіяльність під час виконання службових обов’язків особи рядового і начальницького складу несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільну та кримінальну відповідальність згідно із законом.

Умови несення служби.

Внутрішній розпорядок, який визначає вимоги до організації служби та розпорядок дня в органах і підрозділах цивільного захисту, у тому числі у вищих навчальних закладах МНС, що здійснюють підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації осіб рядового і начальницького складу, затверджується керівниками відповідних органів і підрозділів цивільного захисту з урахуванням особливостей діяльності цих органів і підрозділів у порядку, що визначається МНС.

При змінному режимі служби встановлюється однакова тривалість денної, вечірньої та нічної зміни.

Особи рядового і начальницького складу забезпечуються форменим та спеціальним одягом, знаками розрізнення, спорядженням і засобами індивідуального захисту.

Прийняття на службу.

На службу до органів і підрозділів цивільного захисту приймаються на конкурсній та контрактній основі громадяни України, які досягли 18-річного віку та спроможні за своїми особистими, діловими і моральними якостями, освітнім і професійним рівнем та станом здоров’я ефективно виконувати відповідні службові обов’язки.

Не можуть бути прийняті на службу особи, які підлягають призову на строкову військову службу до Збройних Сил та інших військових формувань, за винятком випадків, передбачених законодавством, а також особи, які раніше засуджувалися за вчинення умисного злочину, якщо судимість не погашена і не знята в установленому законом порядку.

Особам, які прийняті на службу до органів і підрозділів цивільного захисту, присвоюється спеціальне звання і їх призначають на посади рядового і начальницького складу. Днем прийняття на службу вважається день присвоєння спеціального звання.

Право на підписання контракту надається:

- Міністрові з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи — з особами начальницького складу, які призначаються на посади (проходять службу на посадах), за якими штатним розписом (штатом) передбачено спеціальні звання вищого начальницького складу, керівниками структурних підрозділів центрального апарату МНС, урядових органів державного управління у складі МНС, територіальних органів управління Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, навчальних закладів, науково-дослідних та інших установ;

- заступникові Міністра з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, який за розподілом обов’язків відповідає за роботу з персоналом, — з особами начальницького складу, які призначаються на посади (проходять службу на посадах), у центральному апараті МНС, крім зазначених в абзаці другому цього пункту, та підпорядкованих МНС підрозділах цивільного захисту;

- начальникові відповідного органу чи підрозділу цивільного захисту, ректору вищого навчального закладу МНС — з іншими особами рядового і начальницького складу до полковника служби цивільного захисту включно, крім зазначених в абзацах другому і третьому цього пункту;

- ректору вищого навчального закладу — з курсантами (слухачами), прийнятими до вищих навчальних закладів МНС.

Строк дії контракту обчислюється з дня набрання ним чинності.

Контракт, укладений з особами:

- які мають спеціальне звання, у тому числі з випускниками вищих навчальних закладів, набирає чинності з дня підписання ними контракту, але не раніше дня призначення на посаду;

- які не мають спеціального звання, набирає чинності з дня підписання ними контракту, але не раніше дня присвоєння їм спеціального звання.

Про день набрання чинності контрактом, який укладається вперше, робиться відповідний запис в обох примірниках контракту.

Перший контракт про проходження служби укладається на строк:

від 3 до 5 років — з особами, які приймаються на службу за контрактом на посади, що заміщуються особами рядового і молодшого начальницького складу;

від 3 до 10 років — з особами, які приймаються на службу за контрактом на посади, що заміщуються особами середнього, старшого і вищого начальницького складу;

навчання — з слухачами та курсантами вищих навчальних закладів МНС.

Про укладення контракту оголошується у відповідному наказі по особовому складу.

Строк контракту обчислюється повними роками.

Наступний контракт укладається не пізніше ніж за два тижні до закінчення строку чинного контракту і набирає чинності після припинення дії попереднього контракту.

Днем припинення дії контракту вважається:

день закінчення його строку;

день, зазначений у наказі про звільнення із служби в органах і підрозділах цивільного захисту в разі дострокового розірвання контракту;

наступний день після смерті (загибелі) особи рядового і начальницького складу, а також визнання її судом безвісно відсутньою або оголошення померлою.
2. Призначення на посади та переміщення по службі.

Посади, що підлягають заміщенню особами рядового і начальницького складу, та відповідні їм спеціальні звання визначаються штатним розписом (штатом).

Перелік посад, що підлягають заміщенню особами рядового і начальницького складу, затверджується МНС.

Особи рядового і начальницького складу призначаються на штатні посади наказами по особовому складу начальників відповідно до Номенклатури посад в органах і підрозділах цивільного захисту для призначення осіб рядового і начальницького складу, що затверджується МНС.

Забороняється призначення на посади, що заміщуються особами рядового і начальницького складу, крім посад, пов’язаних з педагогічною та науковою діяльністю, осіб у порядку службового сумісництва.

Переміщення по службі осіб рядового і начальницького складу здійснюється:

1) на вищі посади — у порядку просування по службі;

2) на рівнозначні посади:

- у зв’язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів;

- у разі проведення заміни осіб рядового і начальницького складу, які проходять службу в органах і підрозділах цивільного захисту в місцевостях з установленими строками служби;

- в інтересах служби для більш доцільного використання за фахом чи досвідом роботи;

- за станом здоров’я — на підставі висновку військово-лікарської комісії;

- за сімейними обставинами;

- на особисте прохання;

з меншим обсягом роботи з урахуванням професійних, ділових і моральних якостей — на підставі атестаційного висновку;

3) на нижчі посади:

- у зв’язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів у разі неможливості переміщення на рівнозначну посаду;

- за станом здоров’я — на підставі висновку військово-лікарської комісії;

- виходячи з професійних, ділових і моральних якостей — на підставі атестаційного висновку;

- на особисте прохання особи рядового і начальницького складу;

- у порядку виконання дисциплінарного стягнення.

При цьому особи рядового і начальницького складу, переміщені на нижчі посади у зв’язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів, мають переважне право на просування по службі.

Рішення про переміщення особи рядового і начальницького складу приймається начальником відповідного органу чи підрозділу цивільного захисту з урахуванням атестаційного висновку та рекомендацій його безпосереднього начальника.

Просування по службі осіб рядового і начальницького складу проводиться, як правило, на конкурсній основі з урахуванням їх освітнього рівня, професійних, ділових і моральних якостей, результатів роботи і проявленої здатності виконувати обов’язки на вищій посаді, а також стану здоров’я.

У зв’язку із службовою необхідністю на особу рядового і начальницького складу може бути покладено тимчасове виконання обов’язків за іншою рівнозначною або вищою посадою, а саме:

- вакантною (незайнятою) — за її згодою;

- не вакантною (зайнятою) — у разі тимчасової відсутності або відсторонення від виконання повноважень за посадою особи рядового і начальницького складу, яка її займає.

Безперервний строк тимчасового виконання обов’язків за іншою вакантною (незайнятою) посадою не повинен перевищувати шести місяців, а тимчасового виконання обов’язків за іншою не вакантною (зайнятою) посадою — чотирьох місяців.
3. Присвоєння та позбавлення спеціальних звань, пониження та поновлення у спеціальних званнях.

Спеціальні звання осіб рядового і начальницького складу присвоюються громадянам, прийнятим на службу, з урахуванням їх професійних і ділових якостей, освіти, спеціальної підготовки та службового досвіду.

Перші спеціальні звання осіб рядового і молодшого начальницького складу присвоюються начальниками відповідних органів і підрозділів цивільного захисту, яким надано право приймати цих осіб на службу.

Перші спеціальні звання особам середнього і старшого начальницького складу присвоюються Міністром з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.

Особам, які мають спеціальні та/або військові звання, у тому числі які перебували у запасі, після призначення на посади в органи і підрозділи цивільного захисту, що заміщуються особами рядового і начальницького складу, присвоюються спеціальні звання служби цивільного захисту в порядку переатестування з урахуванням їх спеціальних чи військових звань. Порядок проведення переатестування визначається МНС.

Чергові спеціальні звання присвоюються особам начальницького складу в послідовному порядку після закінчення встановленого строку вислуги в попередньому званні за умови відповідності чергового спеціального звання спеціальному званню, передбаченому штатним розписом (штатом) за займаною посадою, наявності позитивної характеристики та успішного складення заліків із службової та фізичної підготовки.

В органах і підрозділах цивільного захисту встановлюються такі строки вислуги у спеціальних званнях молодшого начальницького складу:

- молодшого сержанта служби цивільного захисту — 1 рік;

- сержанта служби цивільного захисту — 2 роки;

- старшого сержанта служби цивільного захисту — 3 роки;

- прапорщика служби цивільного захисту — 5 років.

Строки вислуги у спеціальних званнях рядового служби цивільного захисту, старшини служби цивільного захисту, старшого прапорщика служби цивільного захисту не встановлюються.

В органах і підрозділах цивільного захисту встановлюються такі строки вислуги у спеціальних званнях середнього і старшого начальницького складу:

- молодшого лейтенанта служби цивільного захисту — 1 рік;

- лейтенанта служби цивільного захисту — 2 роки;

- старшого лейтенанта служби цивільного захисту — 3 роки;

- капітана служби цивільного захисту — 3 роки;

- майора служби цивільного захисту — 4 роки;

- підполковника служби цивільного захисту — 5 років.

Строк вислуги у черговому спеціальному званні обчислюється з дня підписання наказу про його присвоєння.

Чергові спеціальні звання на один ступінь вище спеціального звання, передбаченого штатним розписом (штатом) за займаною посадою, можуть присвоюватися в порядку заохочення за досягнення високих результатів у службовій діяльності і зразкове виконання службових обов’язків після закінчення встановленого строку вислуги у спеціальному званні особам рядового і начальницького складу, які мають:

- вчене звання або науковий ступінь;

- статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

- статус учасника бойових дій;

- не менш як півтора строку вислуги у попередньому спеціальному званні.
4. Відпустки.

Особам рядового і начальницького складу надаються згідно із законодавством:

1) щорічні відпустки, у тому числі під час навчання у вищих навчальних закладах МНС;

2) додаткові відпустки у зв’язку з навчанням у вищих навчальних закладах МНС та інших вищих навчальних закладах без відриву від служби, а також у зв’язку з допуском до складання вступних іспитів у вищі навчальні заклади МНС та інші вищі навчальні заклади;

3) інші додаткові відпустки, передбачені законодавством;

4) соціальні відпустки:

- у зв’язку з вагітністю та пологами;

- по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;

5) для лікування у зв’язку з хворобою;

6) відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин;

7) відпустки в разі, коли дитина потребує домашнього догляду, —тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку, а в разі, коли дитина хвора на цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), — не більш як до досягнення дитиною шістнадцятирічного віку.

Тривалість щорічної відпустки для осіб рядового і начальницького складу, які мають на момент її надання вислугу в календарному обчисленні до 10 років, становить 30 календарних днів; від 10 до 15 — 35; від 15 до 20 – 40; 20 і більше років – 45 календарних днів.

Особам рядового і начальницького складу — учасникам бойових дій та прирівняним до них особам надаються незалежно від вислуги років щорічні відпустки тривалістю 45 календарних днів у зручний для них час.

Тривалість відпусток обчислюється у календарних днях. При визначенні тривалості щорічних відпусток, що надаються особам рядового і начальницького складу, а також соціальних відпусток, що надаються особам, які мають дітей, святкові та неробочі дні не враховуються.

При визначенні тривалості відпустки не враховується час, необхідний для проїзду в межах України до місця проведення відпустки і повернення назад. Не враховується зазначений час також у разі поділу відпустки на дві частини та відкликання працівника з відпустки.

Щорічна відпустка тривалістю 40 і більше календарних днів на прохання особи рядового і начальницького складу може бути поділена на дві частини за умови, що основна її частина становитиме не менш як 30 календарних днів.

Особам рядового і начальницького складу, які закінчили вищі навчальні заклади МНС і яким присвоєно перше звання середнього начальницького складу безпосередньо після закінчення цих навчальних закладів, надається щорічна відпустка тривалістю 30 календарних днів, як правило, органами чи підрозділами цивільного захисту, до яких їх направлено для подальшого проходження служби.

Тривалість щорічної відпустки у році початку служби обчислюється з розрахунку 1/12 тривалості відпустки, на яку мають право особи рядового і начальницького складу, за кожний повний місяць служби до кінця календарного року. При цьому особам рядового і начальницького складу, які мають право на відпустку тривалістю 10 і більше календарних днів, надається додатково час, необхідний для проїзду до місця проведення відпустки і повернення назад. Відпустка тривалістю менш як 10 календарних днів може бути надана за бажанням особи рядового і начальницького складу одночасно із щорічною відпусткою в наступному році.

Відкликання осіб рядового і начальницького складу із щорічної відпустки допускається лише у разі службової необхідності начальником органу чи підрозділу цивільного захисту або ректором вищого навчального закладу МНС, який її надав. Невикористана частина відпустки надається, як правило, у поточному році. Якщо невикористана частина відпустки становить 10 і більше календарних днів, особі рядового і начальницького складу надається додатково час, необхідний для проїзду до місця проведення відпустки і повернення назад, але не далі населеного пункту, з якого її було відкликано.

Особам рядового і начальницького складу, допущеним до складання вступних іспитів у вищі навчальні заклади МНС та інші вищі навчальні заклади, надаються відпустки на строк, визначений у повідомленні вищого навчального закладу про допуск до складання вступних іспитів, без урахування часу, необхідного для проїзду до місця розташування вищого навчального закладу і повернення назад.

Особам рядового і начальницького складу, які захворіли під час щорічної відпустки, вона продовжується після одужання начальником, який її надавав, на кількість невикористаних днів відпустки.

Відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин можуть бути надані тривалістю до 10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця проведення додаткової відпустки і повернення назад.



Час: 30 хв.

Під запис

5хв.

Пояснення

5хв.


Під запис

3хв.

Пояснити

2хв.

Під запис

3хв.

Пояснити

2хв.

Під запис

3хв.

Пояснити

2хв.

Під запис

3хв.

Пояснити

2хв.

Час: 10 хв.

Під запис

3хв.

Пояснення

2хв.

Під запис

Коротко

3хв.

Пояснити

2хв.

Час: 10 хв.

Під запис

3хв.

Пояснення

2хв.


Під запис

3хв.

Пояснення

2хв.

Час: 10 хв.

Під запис

2хв.

Пояснення

1хв.

Під запис

1хв.

Пояснення

2хв.

Під запис

1хв.

Пояснення

1хв.

Під запис

1хв.

Пояснення

1хв.


4. Закріплення вивченого матеріалу – 10 хв.

Питання для закріплення:
3.1. Назвати керівні документи щодо порядку проходження служби.

3.2. Як відбувається призначення на посади та переміщення по службі?

3.3. Яким чином відбувається присвоєння та позбавлення спеціальних звань, пониження та поновлення у спеціальних званнях?

3.4. Які є види відпусток, терміни, строки?
5. Підбиття підсумків - 5 хв.
- вказати на питання, які вимагають підвищеної уваги;

- оголосити оцінки;

- відповісти на запитання.
Завдання на самопідготовку
1. Вивчити керівні документи щодо порядку проходження служби.

2. Вивчити призначення на посади та переміщення по службі.

3. Вивчити яким чином відбувається присвоєння та позбавлення спеціальних звань, пониження та поновлення у спеціальних званнях?

4. Вивчити які є види відпусток, терміни, строки.

План конспект склав:

Ст.викладач НП НМЦ ЦЗ та БЖД

Миколаївської області

майор внутрішньої служби Л.П.Чепелінська

Схожі:

Кіотський протокол
Протокол встановлює граничні обсяги викидів парникових газів основних промислових країн (Додаток В), сумарні викиди яких мають скоротитись...
Укладач: Баришполець О. Т., кандидат історичних наук, доцент Програму...
Курс є базовим для практичної підготовки фахівців за спеціальністю “Соціологія”. Його мета
1. Необхідність і суть макроекономічного регулювання. Предмет та...
Розглянуто та затверджено на засіданні кафедри економічної теорії та конкурентної політики від 24 грудня 2008 р., протокол №8 та...
Дудар Н. П., Филипович Л. О. Д81 Нові релігійні течії: український...
Рекомендовано до друку вченою радою Відділення реліг­ієзнавства Інституту філософії ім. Г. С. Сковороди НАН Ук­раїни (протокол №8...
Розглянуто та схвалено методичною радою Українського державного центру...
Розглянуто та схвалено методичною радою Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (протокол від 13....
Розглянуто та схвалено методичною радою Українського державного центру...
Розглянуто та схвалено методичною радою Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (протокол від 13....
Відділ з питань фізичної культури та спорту Чернігівської облдержадміністрації...
Протокол результатів Чемпіонату Чернігівської області зі спортивного орієнтування
Хрестителівський навчально-виховний комплекс „Дошкільний навчальний...
Матеріали схвалено педагогічною радою Хрестителівського НВК Протокол №4 від 26. 03. 2010 ро
УНІФІКОВАНИЙ КЛІНІЧНИЙ ПРОТОКОЛ ПЕРВИННОЇ, ВТОРИННОЇ (спеціалізованої)...
УНІФІКОВАНИЙ КЛІНІЧНИЙ ПРОТОКОЛ ПЕРВИННОЇ, ВТОРИННОЇ (спеціалізованої) МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ
Картахенський протокол про біобезпеку

Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка