УРОК-УСМІШКА З МАТЕМАТИКИ (3 КЛАС)


Скачати 101.38 Kb.
Назва УРОК-УСМІШКА З МАТЕМАТИКИ (3 КЛАС)
Дата 07.02.2014
Розмір 101.38 Kb.
Тип Урок
bibl.com.ua > Математика > Урок
УРОК-УСМІШКА З МАТЕМАТИКИ (3 КЛАС)
Тема. Ділення двоцифрового числа на двоцифрове. Ділення з остачею. Побудова геометричних фігур за заданими параметрами

Мета: удосконалювати навички учнів у діленні двоцифрового числа на двоцифрове; вправляти у діленні з остачею; поглиблювати вміння учнів аналізувати задачі вивчених видів; формувати навички побудови геометричних фігур за заданими параметрами та знаходження периметру;

Розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять, математичне мовлення, комунікативну компетентність; виховувати любов до математики, позитивне ставлення до навчання, повагу одне до одного, працелюбність, взаєморозуміння.

Обладнання: обчислювальні таблиці, картки для самостійної роботи; картки контролю; смайлики; таблиця «математичні дії»; мультимедійне обладнання; підручник «Математика» (автор Л.П.Кочина)

Тип уроку: урок формування та вдосконалення умінь та навичок.
Хід уроку
І.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ. СТВОРЕННЯ ПОЗИТИВНОГО НАСТРОЮ НА УРОЦІ.


Пролунав уже дзвінок,

Починається урок.

Він незвичний і цікавий -

Добрі гості до нас завітали




Повернімося обличчям до гостей

І скажімо щиро: «добрий день!»




Всі мерщій сідайте, діти!

Домовляймось: не шуміти,

На уроці не дрімати,

Руки вчасно підіймати.




  • Любі діти! Щоб наш урок минув не марно, подивімось одне на одного і посміхнімося! Нехай усмішка допоможе нам сьогодні, і ви на уроці матимете гарний настрій.

  • Розгорніть зошити та запишіть дату, слова «класна година»


ІІ.МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.


  • Сьогодні до нас на урок завітав незвичайний, веселий герой. Для того, щоб дізнатися його імя, ми напишемо математичний диктант. Прослухайте веселі задачі, а відповіді записуйте у зошити в один рядочок через клітинку. Будьте уважними, записуйте тільки цифри!

49

32

6

36

24

4

5

С

М

А

Й

Л

И

К




  • МАТЕМАТИЧНИЙ ДИКТАНТ « Веселі задачі»

1)

Сорок вісім буряків




По вісім несли їжаки!




Рахувало все село:




Скільки їжаків було? (6)







2)

Аж шістнадцять карасів наловили ми усі.




Чверть коту подарували.




Він муркоче «Чом так мало?» (4)







3)

Прийшли до крамниці чотири жуки.




Купили на ніжці собі чобітки.




Ніжок по щість, як відомо, в жуків.




Скільки потрібно всього чобітків? (24)







4)

Вісім ваз у Марусини.




В кожній вазі – апельсини.




По чотири в кожній вазі.




Скільки апельсинів разом? (32)







5)

Білочки в гаю сиділи,




Шишки всім по сім ділили.




Якщо шишок тридцять п’ять,




Білок як порахувати? (5)







6)

Дев’ять кіз побігло в ліс.




Скільки разом ніг у кіз? (36)







7)

Йшло до зайця в гості лиска,




Несла сім пучків редиски.




В кожному редисок – сім.




Порахуйте! Скільки всіх? (49)




  • Отже , нашого героя звати Смайлик. Для того, щоб ви не сумували, цей кумедний герой підготував для вас різні цікаві завдання.

  • Чого ви очікуєте від нашого уроку? (Відповіді дітей: нових знань; зустрічей із новим, цікавим)




Щоб усі ваші сподівання збулися,

Працюватимемо старанно,

Щоб почути у кінці:

Діти, всі ви молодці!



ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ


  • На вас чекає цікава і змістовна робота. Ми повторимо ділення двоцифрового числа на двоцифрове, ділення з остачею, будуватимемо геометричні фігури та обчислюватимемо їх периметр.



ІV. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ


  • У Смайлика завжди гарний настрій, але чомусь він засумував.




Попрацюйте разом мовчки,

Відповідь знайдіть хутчіше,

Щоб у Смайлика веселий

Настрій не псувався більше




  1. Гра «Мовчанка»

78




84




: 6




60




72




  • Молодці! Ви добре виконали завдання, тому у Смайлика поліпшився настрій. Він підготував для вас ще багато цікавого.

  • А тепер попрацюємо в парах!




  1. Робота в парах.




Ти обчислюй в парі швидше,

Не збивайся, не гальмуй,

Допоможе вам таблиця.

Паро, впевнено рахуй1




  • Зараз за таблицею, яка лежить у вас на партах, виконайте обчислення і в незаповнені клітинки впишіть відповіді.







2

3

4

5

6

14













84

15













90

16













96




  1. Перевірка роботи

  • Звірте свої таблиці зі зразком. Хто виконав правильно, підведіть руку! (зразок виконання - на слайді)



V. ФОРМУВАННЯ УМІНЬ ТА НАВИЧОК
1. Гра «Не розірви ланцюжок»


Наш веселий Смайлик хоче

Швидше приклад розв’язати.

Хто йому з нас допоможе

Ланцюжок не розірвати?




  • Смайлик пропонує пограти в гру «Не розірви ланцюжок»




32 : 2 = 16

96 : 6 = 16

75 : 5 = 15

32 : 16 = 2

96 : 16 = 6

75 : 15 = 5


- Діти, ви допомогли Смайликові не розірвати ланцюжок і згадали ділення двоцифрового числа на одноцифрове і двоцифрове. Молодці!
2.Робота за підручником


  • Смайлик пропонує попрацювати за підручником й виконати вправу № 116. Ознайомимося із виконанням цього завдання за зразком, запропонованим у підручнику.

  • Як називаються числа при множенні, діленні? Прочитаємо та запишемо на дошці 1-й стовпчик.

  • Який зв'язок існує між парою прикладів? (Добуток ділимо на 1-й множник, отримуємо 2-й множник).

  • Зверніть увагу – ділимо двоцифрове число на двоцифрове та отримуємо яке число? (одноцифрове)

  • За зразком виконаємо обчислення 1-го та 3-го стовпчика за варіантами. 1-й варіант працює з другим стовпчиком, а 2-й варіант – із третім стовпчиком. (По одному учневі з кожного варіанту працюють біля дошки)

  • Назвіть числа, що діляться на 14 без остачі? (28,42,56)


3.Розв’язування прикладів на ділення з остачею.


  • Смайлик вирішив ускладнити завдання.

Швидше хто знайде остачу,

Той знайде свою удачу.




  • Розв’яжіть приклади на ділення з остачею.

29 : 14= 51 : 14= 69 : 14=
Висновок : остача завжди менша від дільника.


  • Фізкультхвилинка




Раз,два! Час вставати!

Будемо відпочивати.

Три, чотири! Присідаймо!

Швидко втому проганяймо!

П’ять, шість! Засміялись,

Без утоми нахилялись,

Сім, вісім! Посміхнулись!

До роботи повернулись.



4.Робота над задачею № 118


Огірочки рахувати -

Смайлику допомагати!


Привезли – 8 ящиків по 10 кг

Продали – 54 кг

Залишилося - ?

  • Про що йдеться в задачі?

  • Що відомо? Що потрібно знайти?

  • Чи можемо відразу знайти відповідь?

  • Про що потрібно дізнатися спочатку?

  • За допомогою якої дії ми можемо дізнатися, скільки кілограмів огірків привезли? (10 х 8 = 80кг)

  • Запишіть першу дію.

  • Як дізнатися, скільки кілограмів огірків залишилося?

(80 – 54 =26кг)

  • Запишіть відповідь.


5.Творча робота над задачею



Змінюй речення й питання -

І знайди розв’язання!




  • Смайлик пропонує змінити друге речення умови і запитання так, щоб задача розв’язувалася за схемою:

___ х ___ + ___

(Після обіду привезли 54 кг огірків. Скільки всього огірків привезли?)

6. Робота з геометричним матеріалом


Геометрія! Диво-наука!

Тут потрібні і розум, і руки,

А ще наші творчі натури,

Щоб складати цікаві фігури.

Завдання

Побудуйте у зошитах прямокутник завдовжки 8 см, а завширшки – ½ довжини. Знайдіть периметр прямокутника.

  • Що таке прямокутник ? (це геометрична фігура протилежними сторонами однакової довжини)

  • Яка сторона нам відома? (довжина – 8см)

  • Що відомо про ширину прямокутника? (вона складає ½ довжини)

  • Як зайти ½ від числа? (Поділити на 2)

  • Чому дорівнює ширина? (8 : 2=4)

  • Побудуйте цей прямокутник.

  • Що таке периметр? (сума довжин усіх сторін)

  • Як можна знайти периметр прямокутника? ( знайти суму довжин всіх сторін)

  • Смайлик хоче знати периметр цього прямокутника!

( 8+8+4+4=24)

Запишіть самостійно в зошитах вираз для знаходження периметра цього прямокутника.
7. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання.
- Діти, вдома ви виконаєте подібне завдання ( № 119, с.108)

Запишіть, будь ласка, у щоденники.
8. Самостійна робота.


Самостійно працювати

Смайлик пропонує нам.

Приклади всі розв’язати,

Успіхів бажає вам!


12 х 3 = 36 15 х 4 = 60 13 х 2 = 26

36 : 12 = 3 60 : 15 = 4 26 : 13 = 2

Взаємоперевірка

Діти перевіряють одне одного в парах.

Картка контролю

Кількість правильних відповідей

6

5

4

3

2

1

Бали

12

10

8

6

4



VІ. ОЦІНЮВАННЯ


  • Любі діти! Сьогодні ви продемонстрували найкращі знання з математики, були активними, уважними, зосередженими.

  • Зараз ми за допомогою отриманих смайликів визначимо, скільки балів ви отримаєте за роботу на уроці.


VІІ. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ.


  1. Бесіда.

Незабаром продзвенить дзвінок –

Підіб’ємо підсумок.

  • Чи справдилися ваші очікування від нашого уроку?

  • Я починаю речення, а ви маєте його закінчити.

  • Мені на уроці сподобалося …

  • Мені було легко робити на уроці…

  • Мені важко було виконувати на уроці…

  • Який настрій, на вашу думку, переважав на уроці?

  • Намалюйте його.



  1. Мовленнєва хвилинка




-Який був цікавий сьогодні… (урок)

Ми світом мандруємо за кроком… (крок)

І розум в порядку, і є в нас …(Знання)

Тепер не лякають будь-які… (завдання)




  • До побачення! Дякую за співпрацю!

Схожі:

Урок математики. 2 клас
Мета уроку. Скласти разом з дітьми таблицю множення числа 2, допомогти дітям вивчити її. Розвивати образне мислення, пам'ять, зв'язне...
Урок з математики у 3 класі
Обладнання: підручник (М. Богданович, «Математика»,3 клас), комп’ютер, мультимедійний проектор, таблиці, демонстраційний матеріал,...
АЛГЕБРА І ПОЧАТКИ АНАЛІЗУ 10-й клас
Користуючись історичними даними, доцільно показати, що практика є головним джерелом і рушійною силою розвитку математики; розповісти...
Урок з математики в 2 клас і Тема
«Застосування таблиці множення числа 4 для розв’язування задач. Складання простих і складених задач за малюнками»
План-конспект уроку з математики для групи Е-11 Тема
Тема: Узагальнення та систематизація знань, умінь та навичок учнів з математики за 5-9 клас
Урок №9 Тема: Історичні пісні
Обладнання: музичний інструмент, посібник-зошит 4 клас, фонохрестоматія 4 клас, ППЗ «Музичне мистецтво 4 клас», ноутбук, мультимедійний...
Урок математики в 5
Пачкова Анастасія Олександрівна, учитель математики Первомайської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1
«Про реорганізацію КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «НІКОПОЛЬСЬКИЙ ДИТЯЧИЙ БУДИНОК...
МІСЬКОЇ РАДИ» в КОМУНАЛЬНИЙ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД (ЯСЛА-САДОК) №56 «УСМІШКА» та затвердження Статуту
Урок-подорож. 6 клас «Лондон. Визначні місця.»
Розробка уроку, 8 клас «Famous People of the World. William Shakespeare». Презентація
Урок-подорож з української мови та математики
Підготували вчителі української мови та літератури Т. А. Панченко та математики І. В. Каламбет Сєвєродонецької загальноосвітньої...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка