|
Скачати 50.77 Kb.
|
Тип уроку: застосування знань та вмінь. Форма проведення: урок з елементами театралізації. Тема: п’єса – казка, її особливості. Матеріали уроку: Ніна Куфко «Гуси – лебеді» Мета:
Обладнання: трафарети для інсценізації п’єси. Інформаційні опори, опори для висловлювань. Хід уроку І. Стимулювання та мотивація начально-пізнавальної діяльності. 1. Привітання гостей. 2. Пропоную розпочати наш урок і попрацювати над мовленнєвим апаратом. І. Розчитка / Зайцеви. ІІ. А зараз ми перенесемось у країну «Театралію». Сідайте зручненько у тренувальний комплекс артистів! ІІ. Визначення мети і завдань уроку
Альонушка –БабаЯгагусилебеді.
Тема. Матеріал уроку.
Знати: що таке п’єса? Вміти: інтонаційно виділяти ключові слова; уявляти і фантазувати, аналізувати, доводити. ІІІ. Вивчення нового матеріалу. Опрацювання п’єси – казки Ніни Куфко «Гуси – лебеді». Увага! Впіймайте помилку! Вчитель: « Казки– це твір без елементів фантастики» Відповідь дітей Казка –
Отже / всі/ П’єса – це твір, який призначений для театральної вистави. Читання за ролями. У тексті автор подає описи місць, де відбувається дія. Слова ведучого. А дійові особи говорять діалогами, тобто по кілька осіб. Чи монологами, одноосібно. Знайдемо ст.. 120
Щоб легше було читати п’єсу потренуймося в читанні слів метке кульгає котичок Великдень крашанки зустрічають вклонились людожери веліла Поясніть, що значить слово «метке» ( швидке, поворотке, енергійне), « людожери» ( казкові істоти, що можуть з’їсти людину) Доберіть синоніми ( близькі за значенням) Великдень ( Пасха) Веліла ( наказала) Кульгає ( шкутильгає)
Завдання до читання. У яку пору відбуваються події? Хто із дійових осіб не має слів? Чим відрізняється народна казка від п’єси – казки «Гуси – лебеді»? Діти читають. ( Експерти, хто краще?!) Оцінки. ІІІ Аналіз змісту. Відповіді на контрольні запитання.
І група. Знаходить слова, якими б можна було підписати 1 малюнок. Іванко спав у холодку…………..дитячий сон його стеріг. ІІ група ( 2 малюнок) Піду швид………хоч на мить. ІІІ група ( 3 малюнок) Сову побачила…..Я знаю….. ІУ група ( 5 малюнок) Орися з хлопчиком біжить.
(4 малюнок) Гіллям черешня їх накрила, не ворухнеться, наче спить? 2) - Що казкового, чарівного? - Хто з героїв не має слів? Таблиця
Добре Погано
А у вас були випадки в житті, коли ви не послухали батьків і це погано закінчилось?
І учень ІІ учень ІІІ учень Експерти оцінка оцінка оцінка І. - Так що за твір за жанром ми прочитали? - Яка ж головна думка розповіді? - Чого навчає нас ця казка? ІІ. Настав час об’єднатись у групи для вирішення проблемного питання.
ІІІ. Яке з прислів’їв найбільше підходить для нашої п’єси – казки? Можна підвести підсумок. Слухайся маму і татка, і все буде в порядку. Давши слово – держись, а не давши – кріпись. ІУ. Оцінимо свою роботу. Тест
а. Великдень б. Новий рік 2. Хто покликав Орисю до себе? а. подруги б. сусіди 3. Хто вкрав Іванка? а. кіт б. гуси – лебеді 4. Кого зустріла Орися першого, коли шукала брата? а. черешню б. сову 5. Як розмовляла Орися з річкою, їжаками, совою? а. лагідно промовляла б. голосно кричала 6. Тато з матусею уже шукали Орисю і Іванка? а. так б. ні А, А, Б, А, Б, А, А Оцініть ( взаємоперевірка) Оцінки Дякую за роботу. Відзначаю кращих. Домашнє завдання.
ТАБЛИЦЯ Бути слухняним Допомагати у важку хвилину П’єса - казка Бути добрим Бути надійним ( покладистим) бути Дати слово і держати Бути товариським |
Відділ освіти Єнакієвської міської ради «Володарка погоди»), як народжується Сніжинка і від чого тане (казка «День народження Сніжинки»), хто такі космічні гості – комети... |
Відділ освіти Єнакієвської міської ради «Володарка погоди»), як народжується Сніжинка і від чого тане (казка «День народження Сніжинки»), хто такі космічні гості – комети... |
5 клас ( 2 год на тиждень, 70 год на рік) Народна казка. Казка як жанр фольклору. Казки про тварин — один з найдавніших різновидів казки. Т. Л: народна казка, «мандрівний... |
Чого навчає казка «Вовк та козенята» ? «Казка вигадка, та в ній а) щось веселе зрозумій б) щось повчальне зрозумій в) щось жахливе зрозумій. Чого навчає казка «Вовк та... |
Тема. Хоч не пишно, аби затишно. Українська народна казка «Рукавичка» Мета |
ПЛАН-КОНСПЕКТ проведення заняття з психологічної підготовки з працівниками... Тема Розвиток комунікативних якостей при взаємодії з різними верствами населення. Особливості спілкування з постраждалими внаслідок... |
ПЛАН-КОНСПЕКТ проведення заняття з психологічної підготовки з працівниками... Тема Розвиток комунікативних якостей при взаємодії з різними верствами населення. Особливості спілкування з постраждалими внаслідок... |
Уроки 5, 6 Тема: Літературна балада. Особливості жанру літературної... Навчальна мета: дати визначення поняття «літературна балада», розкрити особливості жанру балади, особливості «німецької системи віршування»;... |
З давніх-давен популярністю у дітей користується казка. Казка це... Наприклад, українські богатирі Котигорошко, Іван – мужичий син, Іван Побиван, Козак Мамарига дуже нагадують богатирів інших народів:... |
Тема: Леся Українка “ Давня казка”. Ідея вільної творчості, вільнолюбства людини Мета: засвоїти зміст твору; продовжити формувати вміння роботи з текстом; вчити грамотно |