Тема «Робота з графічним редактором Paint. Створення малюнків за допомогою графічного редактора PAINT»


Скачати 69.34 Kb.
Назва Тема «Робота з графічним редактором Paint. Створення малюнків за допомогою графічного редактора PAINT»
Дата 24.12.2013
Розмір 69.34 Kb.
Тип Документи
bibl.com.ua > Інформатика > Документи
Тема «Робота з графічним редактором Paint. Створення малюнків за допомогою графічного редактора PAINT».

Мета: навчальна: закріпити навички відкриття файлів, переміщення елементів і навчити застосувати повороти і відображення.; формування вмінь працювати з електронними таблицями, вводити та редагувати дані в таблицях, форматувати таблиці;

виховна: виховувати культуру роботи за комп'ютером, бережливе ставлення до комп'ютерної техніки, майна школи;

розвиваюча: сприяти розвитку уваги, мислення, пам'яті, емоційно-вольової сфери.

Тип уроку: закріплення отриманих знань, урок-практикум.

Обладнання: графічний редактор Paint, роздатковий матеріал, файли-заготовки на комп’ютерах,

Структура уроку

  1. Організація навчальног процесу. 1 хв.

  2. Актуалізація опорних знань (тестування). 4 хв.

  3. Демонстрація виконання завдання. 5 хв.

  4. Виконання завдань учнями 25 хв.

  5. Закріплення отриманих знань (індивідуальна робота) 5 хв.

  6. Аналіз уроку. 3 хв.

  7. Повідомлення домашнього завдання. 2 хв.


Хід уроку

І. Організаційний момент.

Вчитель заходить в клас, вітається, відмічає відсутніх.

ІІ. Актуалізація отриманих знань.(Використання стратегії «Думай», тестування на карточках для окремих учнів) Тести на додатку 1.

ІІІ. Демонстрація виконання завдання

Перед виконанням вправ необхідно завантажити на учнівські комп’ютери файли із заготовками.

Вправа «Мозаїка» (Вчитель демонструє виконання завдань і коментує свої дії, використовуючи стратегію «Думай») (5 хв).

Завдання 1. Завантажую Paint. Відкриваю файл заготовка.bmp. Ви бачите набір деталей мозаїки і нижче зразок будинку, який треба зібрати.

• Виділяю верхню частину малюнка і виконую ПРАВКА – КОПІЮВАТИ

• Беру чистий лист ФАЙЛ- СТВОРИТИ;

• Вставляю частину малюнка ПРАВКА – ВСТАВИТИ і переміщую її вниз;

• Відкриваю файл заготовка.bmp і копіюю другу частину малюнка;

• Зберігаю файл в своїй папці під своїм іменем;

• Тепер буду складати мозаїку. Для цього скористаюся вказівками РИСУНОК – відобразити /повернути –зліва направо;

РИСУНОК – відобразити/ повернути –зверху вниз,

 РИСУНОК – відобразити/ повернути –під кутом (90. 180, 270).

Увага! Не забувайте виділяти кожен елемент, перш ніж будете його повертати або переміщувати

• Елементи з’єдную так, щоб не було дірок(скористайтесь МАСШТАБОМ, при необхідності зафарбуйте дірку)
(Вчитель розбиває клас на 6 груп і розсаджує за комп’ютерами. На кожному з комп’ютерів у папці 9 клас /Графічний редактор/Завдання вже є заготовки із завданнями для виконання)

IV. Виконання практичних завдань (20 хв)
Завдання 2. (Робота в парах) (10 хв).

Зараз ви відкриваєте свої папки, і знайдете заготовки. Виконайте будь ласка ті ж дії, які я тільки що вам демонструвала.

  1. Завантажте Paint. Відкрийте файл заготовка.bmp. Ви бачите набір деталей мозаїки і нижче зразок будинку, який треба зібрати.

  2. • Виділіть верхню частину малюнка і виконайте ПРАВКА – КОПІЮВАТИ

  3. • Візьміть чистий лист ФАЙЛ- СТВОРИТИ;

  4. • Вставте частину малюнка ПРАВКА – ВСТАВИТИ;

  5. Ті ж дії виконайте з іншими частинами мозаїки. Розмістіть їх на робочу полі у зручному для вас вигляді;

  6. • Збережіть файл в своїй папці під своїм іменем;

  7. • Щоб скласти мозаїку виділяйте кожен елемент та скористайтеся вказівками:
    РИСУНОК – відобразити /повернути –зліва направо;
    РИСУНОК – відобразити/ повернути –зверху вниз,
     РИСУНОК – відобразити/ повернути –під кутом (90. 180, 270).

  8. • Елементи з’єднуйте так, щоб не було дірок(скористайтесь МАСШТАБОМ, при необхідності зафарбуйте дірку)

  9. Зберігайте свої роботи

(Після виконання цього завдання учні обмінюються місцями і перевіряють та оцінюють роботу своїх колег).

Наступне завдання аналогічне попередньому. Групи отримують завдання.
Завдання 3. (Робота в парах, процес обміну думками) (15 хв).

Створіть свою мозаїку.

Послідовність дій

  • Намалювати свою картинку;

  • Скопіювати її і вставити, щоб був зразок;

  • За допомогою інструмента “виділення” розрізати і перемістити елементи картинки, скористатись поворотами;

  • Поміняйтесь з сусідом місцями попробуйте зібрати його мозаїку за залишеним зразком;

IV Закріплення отриманих знань (індивідуальна робота) 5 хв.

Наступним етапом нашої роботи буде індивідуальна робота з карточками.

Зараз ви всі отримаєте завдання на карточці із запитаннями. Постарайтеся максимально точно, чітко і коротко дати на нього відповідь.(Завдання в додатку)

V. Аналіз уроку 3 хв.

VI. Повідомлення домашнього завдання 2 хв.

Додаток 1

Тести: Графічний редактор Paint

Картка 1.

1. Як завантажити графічний редактор Paint?

а) на робочому столі двічі клацнути на значку Paint

б) на робочому столі двічі клацнути на значку "Корзина"

в) командою "Пуск" → "Программы"→ Стандартные →  "Paint"

г) на робочому столі двічі клацнути на значку текст. документа
2. Що містить вікно графічного редактора Paint?

а) рядок заголовку, рядок меню, смуги прокрутки...

б) панель "Рисование"...

в) рядок меню, панель інструментів,  папір..

г) панель інструментів, кольорова палітра..

д) рядок заголовку, рядок тексту.
3. Як задати основний колір палітри?

а) клацнути правою кнопкою миші на потрібному кольорі

б) клацнути лівою кнопкою миші на потрібному кольорі

в) клацнути в меню на потрібному кольорі

г) клацнути двома кнопками миші на потрібному кольорі
4. Які основні інструменти має панель інструментів?

а) сокира, пилка

б) пензель, розпилювач, крива

в) олівець, авторучка,

г) прямокутник, еліпс, лінія.

д) еліпс, введення тексту...
5. Як намалювати лінію строго горизонтальну, вертикальну або під кутом 90 або 45 град.

а) натиснути Enter при перетягуванні курсора миші

б) натиснути Shift при перетягуванні курсора миші

в) натиснути Ctrl при перетягуванні курсора миші
Картка 2

1. Що робити, щоб при малюванні еліпса одержати круг?

а) натиснути Shift при перетягуванні курсора миші

б) натиснути Ctrl при перетягуванні курсора миші

в) натиснути Enter при перетягуванні курсора миші
2. Яким чином в малюнок ввести текст?

а) вибрати інструмент "Текст"

б) вибрати інстр "Малюнок"

в) вибрати інструмент Пензлик


  1. Як залити вибраним кольором фігуру?

а) вибрати фарби

б) вибрати "Заливка"

в) вибрати Пензлик
4. Який чином очистити  малюнок?

а) вибрати інструмент "Гумка" і її розмір...

б) в меню "Рисунок" виконати команду "Очистить"...

в) в меню "Правка" виконати команду "Очистить"..
5. Яким чином виділити фрагмент малюнка?

а) вибрати інструмент "Виділення області"...

б) вибрати інструмент "Гумка"

в) вибрати інструмент "Розпилювач"
Картка 3

1.Графічним редактором називається програма, призначена для:

а) .створення графічного образу тексту

б).редагування вигляду і накреслення шрифту

в).роботи з графічним зображенням

г).побудови діаграм.
2.В графічному редакторі основне вікно не містить:

а.рядок заголовка

б.рядок меню

в.панель інструментів, палітру кольорів і поле вибору ширини лінії

г. робочу область д.лінійку.
3.Мінімальним об'єктом, використовуваним в графічному редакторі, є:

а.точка екрану (піксель)

б.об'єкт (прямокутник, коло і т.д.)

в.палітра кольорів

г.символ.
4.За допомогою графічного редактора Paint можна:

а.створювати і редагувати графічні зображення

б.редагувати вигляд і накреслення шрифту

в.будувати графіки.
5.За допомогою палітри вибираються:

а.основний колір (колір зображення) - лівою кнопкою миші додатковий колір (колір фону) - правою кнопкою миші.

б.додатковий колір-лівою кнопкою миші Основний колір - правою кнопкою миші.
Картка 4.

1.Щоб у графічному редакторі геометричні фігури виходили правильними, треба при малюванні фігури утримувати клавішу:

а. Ctrl

б.Alt

в.Shift

г.Tab
2.Інструментами в графічному редакторі є:

а.олівець, кисть, ластик

б.виділення, копіювання, вставка

в.набори кольорів (палітра).
3.Яку функцію виконує кнопка Виділення довільної області на панелі інструментів: а.Намальований малюнок перетворює на п'ятикутну зірку

б.Малює п'ятикутну зірку

в.виділяє фрагменти малюнка по шляху ведення курсору по замкненій кривій лінії

г.виділяє весь малюнок. 
4.У графічному редакторі Paint можна скасувати:

а.три останні дії

б.один останню дію

в.скільки завгодно дій

г.п'ять останніх дій.
5.Щоб зберегти малюнок у 1-й раз, необхідно виконати наступні дії:

а.Файл - Зберегти

б.Файл - Відкрити

в.Правка – Копіювати

г.Файл - Зберегти як.



Додаток 2

Заготовки до уроку
28-05-14.jpg






Додаток 3.

Індивідуальні завдання на картках

  1. Опишіть призначення графічного редактора.

  2. Які ви знаєте формати збереження графічних файлів.

  3. Опишіть колірні системи.

  4. Опишіть інтерфейс графічного редактора.

  5. Що таке «командний рядок»? Яке його призначення?

Схожі:

Тема: Стандартні програми операційної системи
Блокнот, текстового редактора WordPad, графічного редактора Paint, найпростішого, програми Калькулятор, вико­ристовувати Таблицю...
ТЕМА: Прикладні програми ОС Windows: графічний ре­дактор
Ищах прикладних програм, вивчити можливості графічного редактора Paint, найпростішого текстового редактора Блокнот, текстового редактора...
ТЕМА: Прикладні програми ОС Windows: графічний ре­дактор
Ищах прикладних програм, вивчити можливості графічного редактора Paint, найпростішого текстового редактора Блокнот, текстового редактора...
Комп'ютерна графіка. Графічний редактор Paint
Обладнання: комп’ютери, що працюють під керівництвом ОС Windows, Paint, роздатковий матеріал
Принципи побудови й обробки векторних зображень. Засоби графічного...
Творення зображення із застосуванням графічного редактора; продовжувати формувати вміння: створювати й редагувати зображення в документах;...
Урок математики та інформатики
Тема: Додавання і віднімання раціональних чисел. Робота в растровому графічному редакторі Paint
Додавання до малюнків тексту і його форматування. Практична робота...
Навчальна. Ознайомитися з можливістю додавання до малюнків текстуі навчитися його фориатувати. Здобути навички роботи з текстом у...
Додавання до малюнків тексту і його форматування. Практична робота...
Навчальна. Ознайомитися з можливістю додавання до малюнків текстуі навчитися його фориатувати. Здобути навички роботи з текстом у...
Урок 1 Тема: Шаблон документа, створення документа за допомогою майстра. Друк документів
Навчальна мета: Познайомити учнів з основами роботи із текстовим редактором, поняттями шаблон документа, створення документа за допомогою...
Створення рисунків з кривих і ламаних. Практична робота №9 “Використання...
Навчальна. Ознайомитися з можливостями створення малюнків з кривих і ламаних. Здобути навички створення малюнків, використовуючи...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка