Урок узагальнення теми 2 «Які правила визначають гармонію людини із собою та найближчим оточенням»


Скачати 72.94 Kb.
Назва Урок узагальнення теми 2 «Які правила визначають гармонію людини із собою та найближчим оточенням»
Дата 06.05.2013
Розмір 72.94 Kb.
Тип Урок
bibl.com.ua > Інформатика > Урок
«Подорож Дорогою Добра до Міста Посмішок»

Курс етики, 5 клас, Урок узагальнення теми 2 «Які правила визначають гармонію людини із собою та найближчим оточенням»

Галина Вікторівна Бєлоногіна,
вчитель історії, етики, правознавства
Комунальний заклад «Луганська СЗШ I - III ступенів № 48»

Мета: у формі гри узагальнити знання учнів про моральні правила поведінки в колективі, в сім’ї; спонукати дітей замислитись над етичними проблемами гарного спілкування; створити умови для проявів товариськості, уваги, винахідливості; виховувати шанобливе ставлення до старших, батьків, виявляти піклування про молодших, слабших.

Обладнання: Фонограма пісні «Дорогою добра» з к/ф «Маленький Мук», інших дитячих пісень про дружбу у форматі MID або MP3, магнітофон, роздруковані картки з ситуаціями, маркери та папір для команд, гарна осіння гілка - майбутнє Дерево щастя та кольорові стрічки (як для оформлення букетів, наприклад) для кожної дитини, картки-смайли для вручення командам за проходження етапів гри, Дипломи для команд-переможців - Перепустки в Місто Посмішок, таблиця для запису етапів та балів, карта подорожі.

Місце проведення: класна кімната, актовий зал.

Час: одна година.

Хід гри.

Вступне слово вчителя. На березі Моря Любові є Місто Посмішок. Це дуже гарне місто, в якому живуть добрі щасливі люди, які посміхаються навіть незнайомцям, де немає сварок та бійок, де всі вміють дружити. На вулицях і площах Міста Посмішок ви зможете почути веселі голоси і дзвінкий сміх, побачити привітні щирі посмішки і відчути атмосферу миру та злагоди, що панує навколо. Впевнена, що ви хотіли б потрапити до цього міста! Оскільки до нього не дістанешся поодинці, ми створимо чотири команди, які й вирушать у дорогу. (Діти об’єднується в 4 команди, обирають капітанів, назву, девізи, по черзі представляються).

За виконання завдань – тобто подолання «перешкод» - команди отримують картки-смайли. Учасники команди, яка набере більше смайлів, першими отримають перепустку до Міста Посмішок, тобто Диплом переможця.

Місто Посмішок знаходиться далеко, шлях туди неблизький, але ми з вами підемо Дорогою Добра, і я вірю, що ви подолаєте всі перешкоди на нашому шляху, будете шукати один в одному найкращі якості, будете дружніми і згуртованими. Тоді наша подорож буде вдалою! (Звучить фонограма пісні «Дорогою добра» з к/ф «Маленький Мук»).
Стежка Правдивості

Команди слухають визначення понять (Додаток 3), які вивчали на попередніх уроках етики, потім радяться 30 секунд і записують кожне слово на окремому аркуші паперу. За кожну правильну відповідь отримують смайли.

Гори Поваги, Вершини честі, гідності, Совісті

Щоб піднятися на Гори Поваги і досягти вершин Честі, Гідності, Совісті, вам належить знайти гідний вихід зі запропонованих ситуацій.

Команди отримують картки з ситуаціями (Додаток 4), міркують протягом 2-3 хвилин і по черзі розповідають про свої рішення.

Болото байдужості

Щоб потрапити до Долини Миру і Взаєморозуміння, ми повинні подолати Болото байдужості. Як це зробити? Я пропоную вам перетворити болото в квіткову галявину - зіграти в гру «Розквітаючий бутон». Крок 1. Всі учасники кожної команди мають стати в коло, присісти в колі навпочіпки і взятися за руки. Крок 2. Постарайтеся одночасно встати, не відпускаючи рук. Ви можете попередньо обговорити, хто поруч з ким буде стояти, щоб краще виконати це завдання. Крок 3. Кожна команда перетвориться в розквітаючі бутони. Для цього ви повинні відхилятися назад, міцно тримаючи один одного за руки.

Молодці, діти, кожна команда дружно та вправно впоралася з перешкодою. Отримуєте смайли! Тепер на місці болота будуть рости гарні квіти, і ми зможемо йти вперед.

Долина Миру і Взаєморозуміння

Ви змогли піднятися на вершини Честі та Гідності, перетворили болото Байдужості в квітучу галявину і нарешті потрапили в Долину Миру і Взаєморозуміння. Тут ми спробуємо краще зрозуміти близьких нам людей і зможемо знайти шляхи мирного вирішення сімейних проблеми. Кожна команда отримає картку з ситуацією із сімейного життя (Додаток 5). За два-три хвилини вам потрібно прочитати ситуацію, розподілити ролі членів родини, підготуватися до розігрування у ролях - як вирішити сімейний конфлікт мирним способом. Має бути зроблений висновок: чому неприпустимо застосування в суперечці насильства, чому важливо вирішувати конфлікти мирним шляхом. Щоб показати сценку, маєте не більше 2 хвилин.

Міст Дружби

Діти, увага! Попереду нова перешкода - швидка та глибока Річка Злості. Ми зможемо її подолати, якщо всі разом побудуємо Міст Дружби.

Згадайте пісні, вірші, прислів'я про дружбу. Візьміться за руки і з піснею перейдіть небезпечну річку. (Команди обговорюють завдання, записують вірші, прислів'я, домовляються, яку пісню виконують, замовляють фонограму).

Ось і річка позаду, вона не така страшна, коли друг поруч і може простягнути тобі руку допомоги.

Діти, наша подорож підходить до кінця. Дорога Добра привела нас до Міста Посмішок. Ви всі молодці, впоралися з усіма перешкодами. Пропоную похвалити один одного, сказати кілька добрих слів. Я думаю, що кожен і кожна їх заслужили, тому що в нашій подорожі проявили себе з кращого боку. Дивлячись в очі сусідові про команді, треба сказати йому комплімент, за щось похвалити. Приймаючий говорить: «Спасибі, мені дуже приємно», потім дарує комплімент своєму сусідові. І так триває до тих пір, поки кожен отримає комплімент.

Підведення підсумків, нагородження команд-переможців.

Рефлексія - обговорення з дітьми заходу у загальному колі:

У жителів Міста Посмішок є добра традиція - висаджувати на бульварах алеї Дерев Щастя. Пропоную прикрасити наше Дерево Щастя різнобарвними стрічками. Всі, хто зав’язує стрічку, мають сказати, що їм найбільше сподобалося в нашій подорожі, що робить їх щасливими, які бажання вони загадали (наприклад: «я щасливий, що мені допомагали товариші, і бажаю надалі ні з ким не сваритися»).

- Що вам дала ця подорож? Що нове про однокласників ви дізналися?

- Чому ви навчилися під час гри? Як елементи гри використовувати в повсякденному житті?

- Дякую за гарну подорож! Будьте добрими! Частіше посміхайтеся!

Нагору

Додаток 1







Додаток 2

Назви команд

Етапи 













Стежка Правдивості













Гори Поваги













Болото байдужості













Долина Миру













Міст Дружби













підсумки














Додаток 3

  1. Відчуття повного задоволення життям, почуття безмежної радості ... (щастя)

  2. Внутрішня самооцінка власних якостей, здібностей, відчуття людиною своєї цінності, що належить йому незалежно від того, як вона сама і оточуючі люди сприймають і оцінюють її особистість ... (гідність)

  3. Моральна оцінка людини з боку суспільства, міра соціальних, духовних якостей людини, яка багато в чому залежить від поведінки людини, її ставлення до інших людей, суспільству ... (честь)

  4. Сукупність людей, протягом певного часу об'єднаних спільною діяльністю та інтересами ... (колектив)

  5. Гарні дружні відносини на основі взаємної прихильності і відданості ... (товариство)

Додаток 4

П’ятикласники готувалися до конкурсу малюнків. Необхідно було представити на виставку три малюнки. Оля і Олексій принесли малюнки, а Марина забула. Товариші образилися і перестали розмовляти з однокласницею.



Олена - новенька, навчається у 5-му класі близько місяця, друзів у класі у неї ще немає. Вона захворіла, вже тиждень її немає на заняттях. Її мама подзвонила одній дівчинці, щоб довідатися домашні завдання.



Павло - хороший футболіст, виступає за школу на змаганнях, але коли треба прибирати в класі чи на закріпленій ділянці, завжди знайде причини, щоб не робити цього. Учні обурені його ставленням до своїх обов'язків.



Сашко прогуляв три навчальні дні, боїться сказати про це батькам. І до школи теж боїться йти, тому що потрібна довідка. Про це знає його однокласник Андрій, але не знає, як допомогти товаришеві.

Додаток 5

1. Молодша дитина (брат або сестра) гралася і розмалювала зошит старшої дитини, у якому був написаний твір з літератури.

2. До старшої дитини прийшли друзі, гралися, а потім виявилося, що поламали іграшки молодшої дитини (наприклад, у ляльки зламана нога, з машинки зняли колеса і т.п.).

3. Дитина відпрошується у батьків піти погуляти ввечері, але не каже, з ким, куди йде, і чим буде займатися. Її чекають друзі. Батьки знають, що завтра в неї буде контрольна.

4. Дитині було доручено винести сміття, але вона пішла гуляти, не виконавши доручення. Це довелося зробити комусь з батьків. І от увечері, задоволена, дитина повертається додому.

Нагору

Схожі:

І. Поняття індивідуального попередження злочинів
Цей вид діяльності являє собою цілеспрямовану роботу з конкретною людиною та її найближчим оточенням
Урок №41 Тема. Урок узагальнення та
Мета: повторити, узагальнити та систематизувати знання та вміння учнів, які вони дістали з теми «Многочлени»
«Модернізація професійно-педагогічної освіти в Україні в умовах інтеграції...
Них культурних факторів та національної самосвідомості, у зв’язку з чим підвищуються вимоги до професійної компетентності фахівців,...
Урок №39/6 СЛАЙД 1 Тема: Урок узагальнення знань з теми «Надклас Риби»
Обладнання: таблиці з теми «Риби», індивідуальні картки, комп’ютер, проектор, презентація, листки для контролю знань учнів
УРОК № ОДНОРІДНІ ЧЛЕНИ РЕЧЕННЯ. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО З ТЕМИ
За допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу розвивати спостережливість, уважність, кмітливість як важливі елементи...
Урок біології 9 клас. Склала: вчитель біології Пугачівської ЗОШ І-ІІІ...
Мета. Узагальнити й закріпити знання про особливості будови, функціонування дихальної системи людини
Матеріали для тренінгів з прав людини
Осмислити, які правила необхідні для того, щоб забезпечити повагу до людської гідності й створити гарне суспільство. Зрозуміти, що...
Здорова спина це запорука здоров'я всього організму!
Тіло людини як карта на ньому розташовані біологічно активні точки, грамотний вплив на які здатний позбавити людину від больових...
Уроку. Урок узагальнення і систематизації знань, умінь і навичок
Мета. Узагальнити і систематизувати знання і вміння учнів з теми „Арифметична і геометрична прогресії”. Розширити кругозір учнів....
Урок узагальнення знань з теми «Паралелограм та його види»
Навчальна: навчити учнів застосовувати теоретичні знання при розв’язуванні задач
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка