ПЛАН - КОНСПЕКТ УРОКУ
ТЕМА: Створення оригінал-макету буклету
МЕТА: навчитись створювати оригінал-макету буклету використовуючи можливості програми Page Maker
МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ: інструкція по лабораторній роботі, персональний комп’ютер з програмою Page Maker.
ПЛАН УРОКУ
1. Організаційна частина
2. Актуалізація опорних знань
3. Інструктаж до виконання практичного завдання
4. Практичне завдання
5. Підсумок уроку
6. Домашнє завдання
ХіД УРОКУ
Організаційна частина
Перевірка присутності учнів
короткий інструктаж по правилах безпечної роботи з технікою
2. Актуалізація опорних знань
Методом фронтальної бесіди зясувати знання учнів про макетування візитної картки.
Інструктаж до виконання практичного завдання
Якщо доповнення Build Booklet (Спуск смуг) було встановлене в процесі інсталяції додатку PageMaker, йому відповідає однойменний рядок в меню Utilities (Сервіс) у вкладеному меню Plug-ins (Доповнення). Після її вибору на екрані відкривається діалогове вікно, представлене на мал. 1.
Спочатку виберіть варіант спускового макету в, списку, що розкривається, представленому|уявляти| на мал. 2.
Варіант макету 2-up saddle stitch (Брошура) припускає друк двох сторінок публікації на листі паперу "пліч-о-пліч", з подальшою збіркою листів в пачку, фальцюванням перегином листів по середній лінії і зшиванням брошури або скріпляє листів скріпками. Це — традиційний варіант друку і фальцювання брошур.
Варіант макету 2-up perfect bound (Книга) припускає формування з публікації декількох "часткових буклетів" — зошитів, які брошуруються окремо, а потім збираються в загальну палітурку. При виборі цього спускового макету стає доступним поле Pages per group (Сторінок в зошиті). Задаючи кількість сторінок в зошиті, ви повідомляєте доповненню початкові дані, необхідні для перестановки сторінок початкової публікації так, щоб після збірки і фальцювання зошитів номера сторінок йшли у вірній послідовності.
Наступні типи спускових макетів: 2-up consecutive (2-смуговий буклет), 3-up consecutive (3-смуговий буклет) і 4-up consecutive (4-смуговий буклет) припускають послідовне розміщення з подальшим фальцюванням "гармошкою".
Після|потім| вибору типу|типа| спускового макету перевірте розміри листа|аркуша|, представлені|уявляти| у верхньому лівому кутку діалогового вікна. Якщо ці розміри перевищують розміри листів, заряджених в принтер, вам доведеться|припаде| або перейти на великі листи паперу, або зменшити розміри сторінки публікації.
Якщо вибраний тип макету, що припускає фальцювання згином листів по середній лінії, можна задати параметри компенсації ефекту сповзання. Для того, щоб визначити чисельні значення цих параметрів самостійно, не обійтися без експерименту. Виведіть пробну публікацію на папір, який припускаєте використовувати для друку реальної публікації. Зігніть отримані листи навпіл і вкладете їх один в одного, збираючи зошит. Зміряйте відстань між кромками зовнішнього і внутрішнього листів зошита. Воно дорівнюватиме величині накопиченого сповзання — припуску. Введіть цю величину в поле Total creep (Пропуск).
Як правило, корінцеві поля (місце для підшивання) враховуються при завданні величини внутрішніх полів в макеті сторінки при встановленому прапорці Double-sided (Двостороння) в діалоговому вікні Document Setup (Параметри документа). Простір для підшивання можна додати до внутрішніх полів і в діалоговому вікні доповнення Build Booklet (Спуск смуг), задавши його величину в полі Gutter space (Інтервал).
Установка прапорця Place guides in gutter (Що направляють в корінець) включає режим розміщення сторінок початкової публікації, що направляють по лініях розділу, які PageMaker об'єднує в єдину сторінку.
4. Практичне завдання
-
Створіть запропонований буклет (див. на звороті).
Задайте наступні параметри – розмір паперу А4, альбомна, забрати прапорець двохстороння, всі поля по 0,1;
Утилиты Подключаэмые модули Построение буклета Размер 2-up consective (послідовний) Ок зберегти файл.
Файл Установки документа задати параметри такі як в пункті а
Компоновка Направляющие столбцов Кількість – 6 Ок
Збережіть його з ім’ям buklet2
5. Підсумок уроку
Що таке буклет?
Які види буклетів існують?
Як вибрати тип спускового макету?
Для чого призначена команда Сортувати сторінки?
В яких формах можна передати макет у бюро переддрукової підготовки ?
Що таке буклет?
Які види буклетів існують?
Що включає в себе дизайн буклетів?
Яка технологія виготовлення буклетів?
Які технології друку буклетів Ви знаєте?
6. Домашнє завдання
|