Учений це не той, хто дає правильні відповіді, а той, хто ставить правильні запитання.”


Скачати 100.89 Kb.
НазваУчений це не той, хто дає правильні відповіді, а той, хто ставить правильні запитання.”
Дата24.12.2013
Розмір100.89 Kb.
ТипДокументи
bibl.com.ua > Фізика > ДокументиПідготував

вчитель інформатики

та математики

Прокопекно А. М.

Умань 2010

«Інтелектуальне кафе»

7-11 класи

Мета: Реалізація принципу розумового розвитку учнів. Розвиток пізнавальної і творчої діяльності учнів; вироблення навиків самостійного пошуку нових закономірностей, пробудження їх допитливості; розвиток культури колективної розумової праці. Формування і розвиток інтересу учнів до занять математикою, фізикою та інформатикою; розширення кругозору учнів.

Тип заходу: інтелектуальна гра.

Обладнання: таблиці, картки, портрети Ісаака Ньютона, Мухаммеда ибн Мусу ал-Хорезмі, Архімеда, вислови вчених математиків, презентація.
Хід заходу:

Адміністратор. Добридень. Шановні гості, ви запрошені на відкриття нашого інтелектуального кафе. Сьогодні у нас в меню:
Салати:

Миша під шубою – 20 балів

Історичний вінегрет – 10 балів

Фізичне олів’є – 10 балів

Основні блюда:

Інтелектуальний борщ – 15 балів

Юшка логічна – ціна договірна

Десерт:

Міцний горішок –50 балів
Адміністратор: Привіт! Привіт! Привіт!!! Я радий вітати вас в нашому кафе! Бажаю всім приємно провести час, а щоб в нашому інтелектуальному кафе було по домашньому, давайте познайомимося.
Адміністратор: За центральним столиком у нас присутні члени жюрі, які дадуть незалежну оцінку роботи нашого кафе. Привітаємо їх...

За столиком № 1 команда « »

1.

2.

3.

4.

5.

За столиком № 2 команда « »

1.

2.

3.

4.

5.


Адміністратор: Отже, поважані відвідувачі, як закуску я пропоную вам наш фірмовий салат «Миша під шубою». Кожна команда повинна відповісти на 10 запитань, за кожну вірну відповідь команда отримує 2 бали. (додаток 1 на окремих аркушах, роздати)
Адміністратор: Щоб гості не сумували є у нас ще закуска, кому сподобається, наш шеф кухар може і рецепт дати. Отже, шеф кухар приготував салат « Історичний вінегрет» Клод Льові-Стросс, французький антрополог говорив:

Учений - це не той, хто дає правильні відповіді, а той, хто ставить правильні запитання.”
Адміністратор: Вам пропонуються факти з біографії деяких знаменитих учених. Команда, яка правильно назве ім'я того про кого йде мова, одержує п’ять балів.

1. Саме цей англійський учений, що отримав за свою наукову діяльність рицарський титул, направив сподвижнику Петра I, А. Д. Меньшикову сповіщення про те що той вибраний членом Королівської Академії наук Великобританії, парадокс полягав в тому, що Меньшиков був безграмотним. В 1695 р. Він отримав посаду доглядача монетного двору Великобританії, а через чотири роки директора. Їм відкриті основні закони руху тіл і закон тяжіння. Філософ Гегель жартував: три яблука погубили мир: яблуко Адама, яблуко Паріса, і його яблуко. (Ісаак Ньютон.)

2. Назвіть ім'я видатного середньовічного ученого, який описав систему числення і вперше сформулював правила виконання арифметичних дій над цілими числами і простими дробами. Від імені, якого утворилося слово “Алгоритм”. (Мухаммед ибн Мусу ал-Хорезми).

3. Старогрецький учений. Народився в Сиракузах (Сіцілія). Наукові праці відносяться до математики, механіки, фізики і астрономії. Автор багатьох винаходів і відкриттів, зокрема машини для зрошування полів, гвинта, важелів блоків і гвинтів для підйому великих вантажів, військових метальних машин і т.п. Заклав основи гідростатики. В творі "Про плаваючі тіла", що дійшов до нас в перекладі, містяться основні положення гідростатики, зокрема її основний закон (названий його ім'ям), За допомогою цього закону він вирішив задачу про вміст золота і срібла в короні сиракузского царя Гиерона. В цьому ж творі він дослідив рівновагу плаваючих тіл і вивів умови плавання тіл. Виштовхувальна сила води теж названа його ім'ям. (Архімед)

4. Літературний пам'ятник Давньої Русі "Слово о полку Ігоровім" розповідає про те, як перед битвою руських воїнів з половцями відбулось певне явище природи. Що це за явище і чи дійсно це було чи це поетична вільність? (Дійсний випадок. 1 травня 1185 року смуга сонячного затемнення пройшла в районі річки Дінець, де знаходились полки князя Ігоря).
Адміністратор: Я дякую вам за чудові відповіді та запрошую скуштувати легенький салат від нашого шеф-кухаря під назвою «Фізичне олів’є». (дослід із вареним та сирим яйцем)
Адміністратор: Ми непогано закусили. Вам сподобалося? Ви готові спробувати наші основні блюда? Мені подобається ваш апетит! І тому я пропоную вам своє улюблене блюдо «Інтелектуальний борщ» (роздається кожній команді вислів додаток 2)
Розшифрований вислів:

Значення невідомого, при якому рівняння перетворюється на правильну числову рівність.

(Корінь рівняння)
Адміністратор: В нашому кафе ви можете не тільки насолодитися смачними блюдами, але й відпочити, послухавши музику. (музична пауза, конкурс вболівальників)
Адміністратор: А зараз я хочу, щоб ви спробували нове блюдо нашого шеф-кухаря «Логічну юшку» Я пропоную вам по черзі вибрати розділ і питання з розділу. (використовуємо презентацію)
Математика 10 15 20 25

Фізика 10 15 20 25

Інформатика 10 15 20 25

Секрет 10 15 20 25
Адміністратор: Поважані експерти. Вам слово.
Адміністратор: Які розумні гості зібралися сьогодні в нашому кафе! Але всім відомо, що успіх кожного почину залежить не тільки від підбору виконавців, але і від мудрого керівництва! І я оголошую конкурс капітанів «Міцний горішок». Капітанів команд прошу до мене! Отже, умови капітанового туру. За одну хвилину вам необхідно дати відповіді на пропоновані питання. Кожну вірну відповідь фіксує жюрі, і вона оцінюється 5 балами! Будьте уважні ви можете заробити для своєї команди значну кількість балів. Бажаю вам успіху! (додаток 3)
Адміністратор: Я дякую капітанам, ви заробили додаткові бали для своїх команд. І думаю, ми можемо перейти до підведення підсумків.
Адміністратор: Шановні гості, ми були дуже раді вас бачити на відкритті нашого кафе. Сподіваємося, що, спробувавши наші екзотичні блюда, ви не розчарувалися. Наше кафе закривається. Спасибі за увагу.
Додаток 1

1

Американська фірма, яка є лідером у виробництві комп’ютерного програмного забезпечення:

А) Adidas

Б) Microsoft

В) Apple

Г) Office


2

Які не бувають цифри?

А) Арабські

Б) Римські

В) Латинські

Г) Парні


3

Як з англійської мови перекладається Windows?

А) Вікна

Б) Драйвери

В) Операційні системи

Г) Інтерфейс


4

Яке з приведених слів не є явищем?

А) Вітер

Б) Блискавка

В) Дощ

Г) Атмосферний тиск


5

Які не бувають дроби?

А) Мішані

Б) Звичайні

В) Десяткові

Г) Штучні


6

Обчислювальний пристрій у древніх греків та римлян?

А) Рахівниці

Б) Арифметична машина

В) Абак

Г) Персональний комп’ютер


7

Що вимірюють курвіметром?

А) Площу

Б) Масу

В) Відстань на карті

Г) Температуру


8.

Що з приведеного є фізичною величиною?

А) Вага

Б) Взаємодія

В) Блискавка

Г) Інерція


9

Яка найменша одиниця вимірювання інформації?

А) Байт

Б) Кілобайт

В) Мегабайт

Г) Біт


10

Яким не буває корінь?

А) Квадратним Б) Арифметичним В) Кубічним Г) Тригонометричним

ЗАМОВЛЕННЯ


1

2

3

4

5

6

7

8

9

10
Додаток 2


зззначчченння нееевввідооомоггго, пррри яяякоммму рііівнняяннння переертворвюєтьстся анана арпправиивльну иччисссолловуув іррівввньтсість


Додаток 3


І капітан

ІІ капітанЩо важче кілограм заліза чи кілограм пір’я. (однаково)В яку сторону відхиляються пасажири автобуса при гальмуванні. (вперед)Тисячна частина кілограма. (грам)Сьома частина тижня. (день)Прилад, яким вимірюють кути в школі. (транспортир)Прилад, яким вимірюють довжину відрізка. (лінійка)Чому дорівнює розгорнутий кут. (180°)Чому дорівнює прямий кут. (90°)Дія протилежна до дії ділення. (множення)Дія протилежна до дії віднімання. (додавання)Шкільний ябеда у вигляді зошита. (щоденник)Радісний звук в кінці уроку. (дзвоник)Як називають комбінацію математичних знаків, чисел, букв? (вираз.)Як називають групу цифр, які постійно повторюються? (період.)Формула площі круга. (πr2)Формула довжини кола. (r)Що намальовано на клавішах управління курсором. (стрілки)Назва самої довгої клавіші на клавіатурі. (пробіл)Прізвище вашого вчителя математикиПрізвище вашого вчителя фізики


Оцінювання

інтелектуального меню закладу


Назва страви

Ціна

І команда

ІІ команда

Салати


Мишка під шубою

20 балівІсторичний вінегрет

10 балівФізичне олів’є

10 балівОсновні блюда


Інтелектуальний борщ

15 балівЮшка логічна

ціна договірнаДесерт


Міцний горішок

50 балівЗагальна кількість балів


Схожі:

Двоє гравців по черзі кладуть п'ятикопійчані монети на круглий
Той, кому нікуди покласти монету, програє. Хто за умови дотримання правил гри виграє — той, хто ходить першим, чи той, хто ходить...
Математична еврика
Ведучий представляє учасників і проводить жеребкування: ставить запитання, хто точніше відповідає, той першим вибирає тему першого...
Програє той, хто не може зробити хід. Хто перемагає при найкращій грі?
Задача Двоє по черзі кладуть п'ятаки на круглий стіл, причому так, щоб вони не накладались один на одного. Програє той, хто не може...
«Я знаю: мова мамина свята»
Хто не любить свою мову – той не любить свою батьківщину”. „Я не смію тебе розлюбить, моє вічне кохання, о мово!”. „Хто не знає рідної...
До уваги батьків!
Учити жити — це значить передавати із серця в серце моральні багатства. І передає ці багатства той, хто з колиски пестить дитину,...
Чому астрономи, спостерігаючи в телескоп за далекими галактиками, бачать минуле Всесвіту?
Опрацюйте матеріал по темі «Всесвіт» і пройдіть тест «Всесвіт». З 1 – 5 запитання має бути дві правильні відповіді
Дайте правильні відповіді на подані нижче запитання
Про кого з персонажів твору говориться, що будучи сином прокурора, він відрікається від благополуччя, сімейного затишку, чудової...
В березні місяці Італія святкує 150 років об,єднання. Свято яке викликало...
Хто згіден, хто ні; хто протестує, хто критикує, хто підтримує, а декому взагалі байдуже. Але тим не менш живуть під одним прапором,...
Феофан Прокопович. У пошуках істини
Хто хоче обмежитись сучасним, без знання минулого, той ніколи сучасного не зрозуміє
Олег Буцень Чи є зима?
Анатолій Григорук «Той ще не музика, хто в дудку дме», «Хочеш бути щасливим, не будь лінивим»
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка