Нестандартний урок
із всесвітньої історії на англійській мові
для учнів 10 класу
Вчитель історії
ЗОШ № 1 ім. Т.Г.Шевченка
м. Запоріжжя
Мережко З.В.
Тема. «Новий курс» Ф. Рузвельта
Theme: The New Deal of Franklin Roosevelt
Мета: 1) закріпити вивчену лексику по темі;
2) розвивати усне мовлення по темі, вчити робити висновки;
3) пояснити суть «нового курсу»;
4) проаналізувати зміни в соціально-економічній і політичних сферах США в період «нового курсу»; з’ясувати його значення і наслідки;
5) формувати вміння аналізувати, узагальнювати й систематизувати англійською мовою історичний матеріал, складати портрет історичної особистості на прикладі президента Ф. Рузвельта;
6) показати роль держави в збереженні основ демократії в період кризи; довести дієздатність політики втручання держави в економічні процеси в період кризи.
7) розширювати кругозір учнів.
Обладнання: політична карта світу, портрети Ф. Рузвельта, плакати, дидактичні матеріали; ПК; мультимедійна дошка.
Т. – Мережко З.В
Хід уроку
І. Організаційний Т – Good morning, students! Check your readiness for the
момент. lesson. You should have your daybook, textbook, pen,
(1хв) copybooks and all necessary things for the lesson on the
desk. Are you ready for the lesson? OK. Take your seats.
Let’s begin our work. Today is an unusual lesson. At the same
time there are many guests and two teachers in class. But
today you have to work without your teachers` help.
Our lesson is binary. So be careful of English grammar while
speaking about historic events. The phrases which you can see on the board will help you express your thoughts during the discussion. Let’s work with them. Use them when you begin your answer.
II. Повідомлення T – Our today’s theme is “The New Deal of
теми уроку Franklin Roosevelt”.
Введення в іншо- T – Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь про сутність
мовну атмосферу. «нового курсу»; будете разом аналізувати зміни в
(3хв) соціально-економічній сфері США; роздивитесь сутність і
наслідки реформ; спробуєте скласти портрет Ф. Рузвельта;
вивчите основні дати і терміни.
Т – But before you begin your serious and hard work
let’s do language exercises a little. I’m very interested in what
you think about the phrase. Who’d like to read it aloud?
Учень читає: “If it fails, admit it frankly and try another. But above all, try something”
T – Think and answer: “How do you understand this statement?” Try to speak as quickly as possible
Відповіді учнів
T– Do you believe it’s true and you can take it as a rule of your life?
Відповіді учнів
T – Thank you for your answers. I hope you’ll remember
our conversation and everything we’ve discussed here will help
you in your future life. OK. Are you in a good mood to continue
the lesson? Then let’s go on!
T– Зараз на місце вчителя запрошуються ведучі
Уроку. Це – учні 10А класу Альона Мирошниченко та Віка
Закуцька. Ми передаємо їм повноваження вчителів. Альона
проводить урок англійською мовою, а Віка буде
перекладати питання ведучої та пояснення нового
матеріалу. Ви разом опрацьовували новий матеріал отже
можете доповнювати й допомагати одна одній. Працюємо
швидко, звичайним для вас темпом. Починаємо
ІІІ. Перевірка Ведучий 1 - Now let’s remember the material you домашньої роботи worked at home with. Let` s begin with the
(15хв) definitions. What is “Prosperity”? Зараз давайте
пригадаємо матеріал, який ви опрацьовували дома. Що ж
таке «Проспериті»?
Відповідь учня - “Prosperity” is the period of the economic growth in America in 1922-1923. During this period the USA strengthened their positions in the world economy and standard of living in America rose.
|
«Проспериті» - це період економічного піднесення в Америці у 1922 – 1923. У цей період відбувалося посилення позицій США у світовій економіці, підвищився рівень і якість життя американців
|
Ведучий 1 - What is “Great Depression”?
Що означає термін “Велика депресія»?
Відповідь учня - “Great Depression” is the period of the economic crisis in the USA in 1929-1933. That was a protracted crisis which had а world character.
|
«Велика депресія» - це період економічної кризи в США у 1929 – 1933 роках. Це була затяжна криза і мала світовий характер
|
Ведучий 1 – What is “World economic crisis”?
Що означає термін “Світова економічна криза»?
Відповідь учня - “World economic crisis” is a sharp falling-off of production which leads to the destruction of many enterprises, growth of unemployment, reduction of wages and rate of stock exchange.
|
«Світова економічна криза» - це різкий спад, скорочення виробництва, які супроводжуються розоренням багатьох підприємств, наростанням безробіття, спадом заробітної плати й курсу акцій
|
Ведучий 1 – Name the USA presidents of the Prosperity period
and the years of their presidency.
Назвіть прізвища президентів США періоду проспериті
і визначте роки їх президентства
Відповідь учня - Calvin Coolidge (1923-1929), Herbert Hoover (1929-1932)
|
Калвін Кулідж 1923-1929 роки та Герберт Гувер 1929-1932
|
Ведучий 1 - Name characteristic features of the Prosperity
period. Назвіть характерні риси періоду проспериті
Відповідь учня
Ведучий 1 - Analyze the consequences of the Great
Depression in the USA.
Проаналізуйте наслідки «Великої депресії» у США
Відповідь учнів
Ведучий 1 - Good job! Thank you. Now you have to break up into pairs for further work. In pairs you go to your computer and do the test on your homework. You have 2 minutes for this task. It’ll be checked by the teachers after the lesson. After finishing work, show you are ready to continue the lesson. Begin!
Зараз ми розіб’ємося на пари для подальшої роботи. Кожна пара йде до свого комп’ютера і виконує тести. На це завдання 2 хвилини. Тести будуть перевірені вчителями після уроку.
Учні виконують тест за ПК
Ведучий 1 – The time is up! Hope you managed the task!
Let’s continue our lesson. Are you ready to go on?
Час вийшов. Сподіваюсь ви впоралися з завданням. Продовжуємо урок
Ведучий 1 - OK. One of the most interesting periods of American History in the XXth century is considered the period of the New Deal. It was the time of interesting, great social, economic, and political reforms, the result of which was the boost of the political interference in solving social development problems of the country. The mass raising of social protest movement provided the basis for the main foundations of long-term policy, built on the political approach in solving social and economic problems of the country. F. Roosevelt’s presidency is a bright example of capability of presidential power in the USA, embodiment of new views of its role and place in the political system of the American society.
|
Одним з найцікавіших періодів американської історії ХХ століття вважається період «Нового курсу». Це був час цікавих, масштабних соціально-економічних і політичних реформ, підсумком яких стало посилення державного втручання в розв’язання проблем суспільного розвитку країни. На тлі масового піднесення руху соціального протесту закладалися головні підвалини довгострокової політики, побудованої на одержавленому підході до розв’язання соціально-економічних проблем країни. Президентство Ф. Рузвельта – яскравий приклад дієздатності президентської влади в США, втілення нових поглядів на її роль і місце в політичній системі американського суспільства.
|
Ведучий 1 – And now I am going to ask you a problem question. Are you ready to hear it? Then, be attentive!
- Can you agree with the opinion that the policy of F. Roosevelt’s New Deal turned out to be an attempt of going out of the global crisis?
- Think of the answer and at the end of the lesson you are to answer the question and give your arguments.
- And now to your attention I propose to watch the presentation “F. Roosevelt is president of the USA”. It has been prepared by students Christine Barysheva and Yana Baty
|
А зараз проблемне запитання. Увага!
Чи можна погодитися з тим, що політика «Нового курсу» Ф. Рузвельта виявилася спробою виходу з глобальної кризи?
Подумайте над цим питанням і в кінці уроку ви повинні дати на нього відповідь
Зараз пропонуємо подивитись презентацію на тему «Франклін Рузвельт – президент США», яку підготували Баришева Кристина та Батій Яна
|
Презентація учнів (3-4хв)
Ведучий 1 – Thank you, girls. Take your seats near your
computers. Look at the computer. Read
the task and answer the questions. Дякую. Сідайте біля ПК,
дивимось на екран монітору, читаємо завдання і відповідаємо
Відповідь учня - Why were Republicans with their leader Herbert Hoover defeated during the 1932 election?
- Republicans with their leader Herbert Hoover were defeated during the 1932 election because at that time Democrats held more adaptable policy and promised liberal reforms.
|
- Чому республіканці на чолі з президентом Г. Гувером зазнали поразки на виборах 1932 року?
- Республіканці на чолі з президентом Г. Гувером зазнали поразки на виборах 1932 року, бо демократи на той час проводили більш гнучку політику, обіцяли ліберальних реформ.
|
Відповідь учня - What promoted the victory of Democrats, whose leader was F. Roosevelt, during the 1932 presidential election?
- There were 22 million votes for Democrats. Democrats won the electoral votes of absolute majority in both houses of Congress. F. Roosevelt promised to take vigorous actions in the struggle against the crisis and to carry out the New Deal policy.
|
– Що сприяло перемоги демократів на чолі з Ф. Рузвельтом на президентських виборах 1932?
- За демократів проголосувало 22 млн. виборців. Демократи завоювали абсолютну більшість в обох палатах. Ф. Рузвельт обіцяв ужити енергійних заходів у боротьбі з кризою і здійснити «Новий курс».
|
IV. Вивчення Ведучий 1 - Let’s go on working. Look at Scheme 1. Read
нового attentively and pay your attention to the last stage of this
матеріалу. chain which is unfinished. Soon we’ll come back to it and
(9хв) your task will be to complete it on your own.
Продовжуємо нашу роботу. Подивимось на схему 1. Останній етап
цього ланцюжка невизначений. Уважно подивіться. Згодом ми до
цього повернемося. Ви маєте самостійно його заповнити.
Ведучий 1 – Before I begin with a new material, look at the new words. Read after me in whisper and try to remember them: the New Deal, the theory of the national regulation of the economy, to increase the government expenditure, to reduce taxes, volume of demands, purchasing power. Now read in turns as quickly as possible. Begin!
- Thank you. Let’s go on speaking about the New Deal. The theory of English economist John Keins provided the basis for F. Roosevelt’s New Deal. John Keins worked out the theory of the national regulation of the economy. He didn’t consider the mass unemployment inevitable. He was convinced that it was possible to create «planned» and «regulated» capitalism which would function for the sake of state adjustment. The state had to increase the government expenditure or reduce taxes. The increase of the government expenditure would bring the general volume of demands. Enterprises would be able to sell more goods and they would need additional working hands. Then the purchasing power of the population would rise. For realization of the task the state has to become the proprietor of many branches of industry and establishments of social sphere.
- And now your task is to formulate the definition of the term “keinsiation”. So who is ready to define the term “keinsiation”?
|
Перед вивченням нового матеріалу познайомимося з новими словами:
Новий курс, теорія державного регулювання економіки, збільшувати державні витрати, знижувати податки, обсяг попиту, купівельна спроможність.
– Дякую. Продовжуємо нашу бесіду про «Новий курс». І так, основою «Нового курсу» стала теорія англійського економіста Джона Кейнса. Він розробив теорію державного регулювання економіки. Кейнс не вважав масове безробіття неминучим. Він був переконаний, що можна створити «плановий», «регульований» капіталізм, який буде функціонувати заради державного регулюванню. Держава має збільшити державні витрати або знизити податки. Зростання державних витрат приведе до загального обсягу попиту. Підприємства зможуть більше продавати. Їм необхідні будуть додаткові робочі руки. Підвищиться купівельна спроможність. Для реалізації завдання держава має стати власником багатьох галузей промисловості й установ соціальної сфери.
- Тепер ви маєте самостійно сформулювати визначення терміна «Кейнсіанство». Хто дасть визначення?
|
Відповідь учня - Keinsiation is the theory about the necessity of the national regulation of the economy
|
Кейнсіанство – теорія про необхідність державного регулювання економіки.
|
Ведучий 1 - What was untraditional for Americans in the carried out measures of the New Deal and could cause their watchful attitude?
|
Що в здійснюваних заходах «Нового курсу» було нетрадиційним для Американців і могло викликати їхнє насторожене ставлення?
|
Відповідь учня - The New Deal was untraditional for Americans because it regulated the national economy in all spheres.
|
«Новий курс» був нетрадиційним для Американців, тому що передбачав державне регулювання економіки у всіх сферах.
|
Ведучий 1 - Why did the opponents of the New Deal call the New Deal Socialism and why did they speak about “a plot of president with Communists”?
|
Чому супротивники «Нового курсу» називали цей курс соціалізмом і говорили про «змову президента з комуністами»
|
Відповідь учня - The opponents of the New Deal called the New Deal Socialism because the New Deal social policy concerned farmers, local inhabitants, and the intelligentsia. The adopted Social Security Act broke new ground in state system of pensions and social aids for relief to the unemployed, the disabled, the needy, and for retirement payments to the elderly.
|
Супротивники «Нового курсу» називали цей курс соціалізмом, тому що соціальна політика цього курсу стосувалася і фермерів, і міських жителів, інтелігенції. Прийнятий закон про соціальне забезпечення впроваджував для всіх державну систему пенсій і допомог.
|
Ведучий 1 – Why did Schlesinger declare that F. Roosevelt “saved Capitalism from Capitalists` erroneous policy”?
|
Як ви гадаєте, чому Шлезінгер заявив, що Рузвельт «порятував капіталізм від хибної політики самих капіталістів»?
|
Відповідь учня - F. Roosevelt really saved Capitalism with the help of his reforms and his reforms were of democratic character. And exactly due to his regulation of the economy serious changes of the state social politics saved the USA from utter failure.
|
Рузвельт своїми реформами дійсно врятував капіталізм, при цьому його реформи за змістом були глибоко демократичні. І саме завдяки впровадження державного регулювання економікою, серйозні зрушення в соціальній політиці держави врятували її від краху.
|
Ведучий 1- Let’s go on. In the 1932 election F. Roosevelt reassured the troubled country (his voters) that he would make all his efforts so that the New Deal would be able to save ordinary people.
|
Продовжимо далі. На виборах 1932 Ф. Рузвельт запевняв виборців, що докладе всіх зусиль, щоб «Новий курс» порятував просту людину.
|
Ведучий 1 - Now look at your computers again. Name the components of the New Deal.
|
Зараз знову подивіться на комп’ютери й назвіть складові частини «Нового курсу»
|
Відповідь учня - Components of the New Deal
Finance and banking
Industry
3. Agriculture
4. Social sphere
5. Foreign policy
|
Cкладові частини «Нового курсу»
1. Фінанси і банки
2. Промисловість
3. Сільське господарство
4. Соціальна сфера
5. Зовнішня політика
|
Ведучий 1 – Now I’m going to tell you a little about the most important documents of the New Deal and the dates of their adoption. Be attentive and while listening to me complete the table. Don’t forget to write your surname
1. Finance and banking. Because of general closing of banks the Emergency Banking Act was adopted in March, 1933; the Gold Export Prohibition Act was adopted on the 5th of March, 1933; later on there was the adoption of the Dollar Devaluation Act. And of course other measures were taken in the sphere.
2. Industry. The National Industrial Recovery Act which subsidized farmers was adopted on the 16th of June, 1933. Codes of Fair Competition were later ratified, the National Industrial Recovery Administration was set up to reorganize industry and agriculture under controls.
3. Agriculture. The Agricultural Adjustment Act was adopted on the 12th of May, 1933, and the Soil Fertility Saving Act in 1936.
4. Social sphere. The Wagner Act about social security was adopted in 1935, on the 14th of August. The most important event was the creation of the National Labour Relations Commission.
5. Foreign Policy. Diplomatic relations with the USSR were renewed in 1933, and the Neutrality Act was adopted in 1935.
Now give me back your finished task on the paper. Check there must be your name and surname on it.
|
Зараз я збираюся вам розповісти про найважливіші документи «Нового курсу». Підпишіть свій аркуш і під час слухання заповнюйте таблицю.
1. Фінанси і банки. У березні 1933 через загальне закриття банків прийнято надзвичайний банківський закон; 05.05.1933 прийнято закон про заборону експорту золота; пізніше закон про девальвацію долара. Здійснювалися й інші заходи.
2. Промисловість. 16 червня 1933 року прийнято закон про відновлення промисловості. Пізніше було затверджено «кодекси чесної конкуренції», створено національну адміністрацію з оздоровлення промисловості.
3. Сільське господарство. 12 травня 1933 року було прийнято «Біль про допомогу фермера», а в 1936 році – закон про збереження родючості ґрунтів.
4. Соціальна сфера. 14 серпня 1935р. було прийнято закон про соціальне забезпечення (закон Вагнера). Важливим стало створення «Національної організації допомоги безробітним»
5. Зовнішня політика. У 1933р. було відновлено дипломатичні відносини з СРСР, а в 1935р. прийнято закон про нейтралітет.
У мене все. Поверніть аркуші з заповненою таблицею. Перевірте чи підписали ви свою роботу.
|
V. Закріплення Ведучий 1 - Look at the computers. We have new terms.
матеріалу - The New Deal
(12хв) - Codes of Fair Competition
Keinsiation
Read and remember. Tell what’s the New Deal?
Зараз дивимось на ПК. У нас нові поняття. Новий курс. Кейнсіанство. Кодекси чесної конкуренції. Що таке «Новий курс»?
Відповідь учня - The New Deal is the period in history of the USA connected with the realization of F. Roosevelt’s reforms as to leading the nation out of the Depression
|
«Новий курс» - це період в історії США, пов’язаний, із реалізацією реформ Ф. Рузвельта шодо виводу країни із кризи.
|
Ведучий 1– You already know the term “keinsiation”. Who can
remind us of it? Ви вже знаєте термін «Кейнсіанство»,
хто нагадає нам що це?
Відповідь учня - Keinsiation is the theory about the necessity of the national regulation of the economy
|
Кейнсіанство – теорія про необхідність державного регулювання економіки.
|
Ведучий 1 - How do you understand the term “Codes of Fair Competition”
Як ви розумієте термін «Кодекси чесної конкуренції»?
Відповідь учня - Codes of Fair Competition are rules which had to be worked out at an every enterprise. These rules determined the limit of the production; they determined the level of wages; they divided up markets among business rivals
|
Кодекси чесної конкуренції – це правила, які мали розробити на кожнім підприємстві. Вони установили розмір виробництва, визначали рівень заробітної плати, розподілили ринки збуту між конкурентами
|
Ведучий 1 - And now you are going to see your classmates` presentation
“The New Deal of F. Roosevelt”. A. Belaya and V. Baliuta,
come here and begin your talk
Презентація учнів
Ведучий 1 – So you’ve already learnt how reforms were held in the USA and what consequences these reforms had for the USA.
Let’s discuss our Problem question: Can you agree with the opinion that the policy of F. Roosevelt’s New Deal turned out to be an attempt of going out of the global crisis?
|
Тепер ви знаєте як проводились реформи в США і які наслідки вони мали для США. Дайте відповідь на проблемне запитання: Чи можна погодитися з тим, що політика «Нового курсу» Ф. Рузвельта виявилася спробою виходу з глобальної кризи?
|
Відповідь учня
|
Ведучий 1 – Thank you for the answer and now let’s go on working very very quickly because I’d like to sing a song with you today. Use the document you have on the table and write quickly What will you fill in the gap in Scheme 1?
|
Ведучий 2 - Для того, щоб поспівати пісню, працюємо дуже швидко. Використовуйте підказки і заповніть пропущене місце у схемі №1
|
Ведучий 1 Let’s watch the next presentation. It has been prepared by students … and …
Look at the computer. Read Scheme “Consequences of the reforms”
Let’s fix the learned material in our memory.
Ведучий 1 - Think and answer the following question: What did the success of F. Roosevelt’s reforms consist in?
|
Ведучий 2 – У чому полягав успіх реформ Ф. Рузвельта?
|
Відповідь учня – As I see it, the success of F. Roosevelt’s reforms consisted in his right ways of going out of the crisis. He could organize all American society.
|
Успіх реформ Ф. Рузвельта полягав у тому, що він знайшов правильний вихід з кризи, зумів організувати все американське суспільство.
|
Відповідь учня He worked out a series of simple adaptable and effective measures for state economic reforming
|
Він розробив ряд простих та ефективних заходів реформування економіки держави
|
Ведучий 1 - Name weak sides of the policy of reforms
|
Ведучий 2 – Назвіть слабкі сторони політики реформ
|
Відповідь учня - To my mind weak sides of the policy of reforms consisted in Democrats` disability of saving social balance. Reactionary circles, who were in opposition, called F. Roosevelt a socialist and they were opposed to F. Roosevelt’s reforms and stood up against them everywhere.
|
Ведучий 2 – Слабкі сторони політики реформ полягали у тому, що демократи не змогли зберегти соціальну рівновагу. Реакційні кола, які стояли в опозиції, називали Ф. Рузвельта соціалістом і розгорнули опір курсу реформ, активно виступали проти.
|
Ведучий 1 - Which of reforms do you consider most effective?
|
Ведучий 2 – Які з реформ ви вважаєте найбільш результативними?
|
Відповідь учня - In my opinion the most effective reforms of all F. Roosevelt `s reforms were reforms of financial and banking system (=finance and banking). Due to them the level of the American economy rose. And at one and the same time exactly this fact gave the state an ability to carry out the reforms in other branches of the economy.
|
Ведучий 2 – Найбільш результативними серед усіх реформ Рузвельта були у фінансовій і банківській системі. Завдяки ним підвищився рівень американської економіки. Це дало змогу державі проводити одночасно реформи в інших галузях господарства.
|
Ведучий 1 - And if we return to our problem question, how will you answer this question then?
|
Ведучий 2 – Якщо ми повернемося до проблемного завдання, як ви відповісте на це запитання?
|
Відповідь учня - And I’d like to add that from my point of view the most effective reforms were social ones. Because exactly social reforms, I think, formed equal possibilities for all societies, and gave all people work, and saved civil laws (громадські права) for all people.
|
А я вважаю, що найбільш результативними були соціальні реформи. Саме вони утворили рівні можливості для всіх у суспільстві; дали роботу всім; захистили громадянські права всіх.
|
Ведучий 1 - What lessons, in your opinion, would modern Ukraine and other countries take from the experience of overcoming of “Great Depression” in the USA?
|
Які уроки, на вашу думку, могла б винести сучасна Україна й інші країни з досвіду подолання «великої депресії» в США?
|
Відповідь учня - I think that political figures of modern Ukraine have to reread the textbook in History once again, and think over the essence and consequences of F. Roosevelt’s New Deal, count the peculiarities of social and economic development of Ukraine and work out simple and effective methods of going out of today’s crisis. (+Закуцкая) It must be done as quickly as possible.
|
Я думаю, політичні діячі сучасної України мають ще раз перечитати підручник з історії, осмислити сутність і наслідки «нового курсу» Рузвельта, урахувати особливості соціально-економічного розвитку України й виробити прості й ефективні методи виходу з сучасної кризи. Це треба зробити якомога швидше
|
VI. Хвилина Ведучий 1 – Now let’s have a little rest and sing a song to be in a high відпочинку spirit after the lesson. You can see the words on the board and
Підсумки уроку I’ll give you handouts. The melody is familiar to you from very
(5хв) popular song “Yesterday” by all-known “Beatles”
Ведучий 2 – Давайте відпочинемо і заспіваємо пісню та вийдемо з
уроку у самому доброму настрої.
T- Let’s sum up your written results at the next lesson. Your marks
at the lesson today are …
VIІ. Домашнє завдання
(1хв) Home task 1) read & retell the paragraph; get ready for active discussion
make up a plan & a summary;
write down the dates & terms in your copybooks & learn them.
write an essay «Які уроки може взяти для себе сучасна
Україна в ситуації глибокої кризи?»
|