Дикі і свійські тварини


Скачати 34.53 Kb.
Назва Дикі і свійські тварини
Дата 21.12.2013
Розмір 34.53 Kb.
Тип Документи
bibl.com.ua > Біологія > Документи
2 клас
Предмет «Я і Україна. Природознавство»
Тема. Дикі і свійські тварини
Мета:Формувати уявлення про диких і свійських тварин, про умови їх життя.

Розвивати логічне мислення через доведення і порівняння.

Розвивати звʼязне мовлення.

Виховувати любов до природи, дбайливе ставлення до тварин
Обладнання. Проектор, слайди, таблиці «Дикі тварини» і «Свійські тварини», книги про тварин, енциклопедії, «чарівний чобіток»
План і хід уроку

(Модель телевізора в класі)

Учитель:

  • Дітки, сьогодні урок проведемо в телестудії. В ефірі канал 2-А класу. Ведучою телеканалу буде наша іменинниця Віка.

Ведуча:

  • Ознайомтеся з програмою телепередач:

1.Повідомлення синоптиків

2.Довідкове бюро

3. «Мікрофон»

4.Інтелектуальна гра «Найрозумніший»

5.Тварини – наші друзі

6.Хвилинка-цікавинка

7.Гра «Свійські і дикі тварини»

8. «Чарівний чобіток»

9.Наші таланти


  1. Повідомлення синоптиків


- Діти, що ви можете сказати про сьогоднішній день? Давайте порівняємо погоду сьогодні і вчора.


  1. Довідкове бюро «У світі тварин» (працює проектор)




  • Подивіться на екран.

  • Хто здогадався про кого буде йти мова сьогодні? (Про тварин)

  • На які групи поділяються тварини? (Звірі, птахи, комахи, риби)

  • Назвіть, яких ви знаєте звірів

  • Назвіть птахів

  • Чим відрізняються звірі від птахів?

  • Які особливості комах?

  • Що цікавого підготували про тварин?

(Слайди і розповіді дітей)


  1. «Мікрофон»




  • Що обʼєднує всіх цих тварин? Доведіть




  1. Інтелектуальна гра «Найрозумніший»




  1. Загадування загадок дітьми


Має він великі ікла,

Ще й густу щетину,

Любить ритися в багні
Голодна – мукає,

Сита – жує.

Всім дітям молоко дає
Я труд поважаю,

Все літо літаю

У поле, до гаю.

Збираю медок

З різних квіток
Хто раніше всіх встає?


  1. Гра «Відгадай чий голос» (Аудіозапис голосів тварин)




  1. Тварини – наші друзі


Перегляд відео про тварин


  • Назвіть тварин, яких ви бачили. Що спільного між ними? Чим вони відрізняються?

(Одні живуть з людиною, а інші- ні)

- Отже, є дикі тварини і свійські.


  1. Робота по таблицях «Дикі тварини» і «Свійські тварини»




  1. Відгадування загадки


Хвіст як ниточка,

Само - як калиточка,

І очі – як сімʼя

(Мишка)


  • Я вважаю, що мишка – свійська тварина. Так чи ні?

  • Чому?




  1. Робота над статтею (інтерактивне читання)


Звучить тихо мелодія

Діти читають з карток
У природніх умовах живе багато тварин, які самі добувають їжу, влаштовують житло. Це комахи, птахи, звірі. Їх називають дикими тваринами.

З давніх-давен люди почали полювати на тварин, а потім навчилися приручати їх. Тварин, яких люди розводять і використовують у своєму господарстві називають свійськими. Свійські тварини звикли до людини і до умов життя, які вона створила. Самі вони не можуть знайти в природі їжу і житло. Та й людина не може обійтися без свійських тварин.


  • Що з цієї статті ви вже знали?

  • Що нового дізналися?

  • А про що хотіли б дізнатися більше?


5.4. Фізкультхвилинка
Сірий зайчик сів і жде

Спритно вушками пряде

Зимно зайчику стоять

Треба трішки пострибать.

Скік-скік, скік-скік

Треба трішки пострибать

Пострибавши – відпочить


  1. Хвилинка-цікавинка


6.1. Пантоміма «Відгадайте хто це?»
6.2. Робота в зошитах


  1. Гра «Свійські і дикі тварини»


7.1. Робота з перфокартками


  1. Взаємоперевірка




  1. Робота в групах (Перша група складає розповідь за малюнком про зайчика, друга – описує дятла, третя – складає твір «Як діти врятували кошеня», четверта – придумує казку про лисичку)




  1. «Чарівний чобіток»




  • В чобітку знаходиться свійська тваринка. Шерсть мʼякенька, пухнаста. Голівка кругленька, маленькі гостренькі вушка. Має вуса. Гострі кігтики ховає в подушечки. Полюбляє мишей.

  • В кого вдома є котик?

  • Як його звати?

  • Як ви його доглядаєте?

  • Яку це судження: «котик – це не свійська тваринка» (Хибне судження)




  1. Наші таланти




  • Якось я почула суперечку. Послухайте і ви. (Петро Ребро «Суперечка». Читає учень)


Вірші про тварин (читають діти).
Підсумок телепередачі


  • Кожна тварина неповторна. Бережімо їх.

  • Яку б музику ви написали б до нашого уроку?

Схожі:

Урок 3 Тема. Свійські тварини рідного краю
Сьогодні ми поговоримо про свійських тварин рідного краю. Згадаємо, чим вони корисні людині і як людина повинна піклуватися про свійських...
Тема: Свійські тварини
Закріпити вміння дітей розпізнавати котика за зовнішніми ознаками, дати знання про те, що котик ловить мишей, часто вмивається лапкою....
Діагностика уявлень про природу у дітей молодшого дошкільного віку Тварини
Матеріал: картинки із зображенням тваринних різних класів, а також із зображенням стадій зростання і розвитку кішки (риби, курчати),...
Акція ”Якби тварини вміли говорити” Вихователь: Копиця В. А. Мета
Мета: вчити дітей знаходити красиве в довкіллі; збагатити знання дітей про тварини і заходи щодо їх збереження; розвинути зародки...
Кого називають Кобзарем українського народу?
Хто автор казок: «Принцеса на горошині», «Дикі лебеді», «Дюймовочка»,  «Русалочка», «Стійкий олов’яний солдатик» ?
Рідкісні та зникаючі тварини Африки

Володимир ЄШКІЛЄВ, Івано-Франківськ
Минуть часи, всіх знесе вітрами. Знесе нас, знесе Путіна, Саакашвілі. Але бидло, на жаль, залишиться бидлом, йому суджене вічне життя...
Іграшки. Тварини. Повторення і узагальнення матеріалу
Підручник: Карп’юк О. Д. Англійська мова: Підруч. Для 2 кл загальноосвітніх навчальних закладів. К.: Навч. Книга, 2002. 144 с
ОЦІНКА ОБСТАНОВКИ В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ Поняття про радіаційну...
Радіаційному впливу піддаються люди, сільськогосподарські тварини, рослини і прилади, чутливі до випромінювань
Поетично народознавча година
Ведуча. Народи світу різняться між собою одягом, звичаями, традиціями. У кожного народу є свої національні святині, улюблені речі,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка