Методично-бібліографічний відділ


Скачати 343.07 Kb.
НазваМетодично-бібліографічний відділ
Сторінка1/4
Дата13.03.2013
Розмір343.07 Kb.
ТипДокументи
bibl.com.ua > Інформатика > Документи
  1   2   3   4

Інформаційний бюлетень 2012

Долинської ЦБС №1(11)

Методично-бібліографічний відділ

Бібліотекарі завжди намагаються підтримати або змінити на краще зовнішній вигляд своїх закладів. Вклавши свою працю, частку душі, вони перетворюють бібліотеки на комфортні, гарні, естетично оформлені осередки культури. Вже з перших кроків читача в бібліотеці її працівники дають зрозуміти, наскільки необхідною може стати йому книгозбірня. Сприяють цьому інноваційні підходи в оформленні установи. Вже звичними для фахівців бібліотек стали поняття “інформаційна зона”, “відкрита зона”, “зона для відпочинку”.

Інформаційна зона є обов’язковою складовою публічної бібліотеки, адже це можливість зробити бібліотеку «видимою» для користувачів, розповісти про послуги, які надає книгозбірня, розмістити подяку спонсорам бібліотеки та її помічникам, анонс заходів, що відбуватимуться протягом місяця. Обов’язковою в цій зоні є інформація про акції та конкурси, які проходять в бібліотеці чи населеному пункті, клуби та читацькі об’єднання. Привертатиме увагу і інформаційна карта села чи міста, де знайдуть відображення учбові та медичні заклади, церкви, громадські організації, органи місцевого самоврядування, депутатський корпус, видатні люди-уродженці краю тощо. Форма подачі інформації залежить від можливостей бібліотеки, загального стилю її оформлення та призначення. Іноді це просто розкладена на столі реклама, проспекти, звернення, інформаційні списки, інколи – тумба чи спеціально замовлений стелаж. Обов’язковим атрибутом «інформаційної зони» є велика літера «І», що завжди означає «інформація». Логічним продовженням інформаційної зони є “відкрита зона” читання. Враховуючи не тільки інтереси читачів, а й проблеми, які хвилюють пересічного жителя, бібліотеки готують добірки літератури для тематичних стелажів. Обов’язково враховуються інтереси батьків, які прийшли з дітьми. Кілька книжкових полиць, стелаж або відокремлений куточок не тільки з книжками, а й іграшками, матеріалами для дитячих поробок, роблять відвідування бібліотеки для дитини яскравою подією.

Змінились і книжкові виставки, їх тематика, художнє оформлення.

Наші намагання бути необхідними у вирішенні життєвих ситуацій, вміння розказати про себе змінюють ставлення населення та влади до бібліотек, зростає їхній авторитет, розширюється коло партнерів. Бібліотеки стають цікавими і необхідними.

Події, факти, ювілеї
«Року початок – зими середина»
Бібліотека-філія с. Белеїв
Про який період йдеться? Звісно, про місяць січень. Це улюблений місяць як дітвори, так і дорослих.

Місяць, найбільш багатий на свята, традиції, звичаї та обряди. За часів язичництва в січні наші предки вшановували бога Коляду, з приходом християнства ці традиції плавно перейшли в святкування Різдва Христового. Ще одним веселим святом цього періоду є Новий рік.
Бібліотека-філія с. Н.МізуньБібліотека-філія с. Максимівка
Бібліотеки також не оминають увагою новорічно-різдвяного циклу, провівши цьогоріч надзвичайно багато різноманітних заходів: бібліотечні виставки та викладки літератури, тематичні години та години духовності, години і конкурси колядок та щедрівок, фольклорні свята, різдвяні вертепи «До нас у гості завітав веселий рік Новий», «Малий Ісусик. Різдвяна зірка. Буде Святвечір, буде ялинка», «Сяйво Вифлиємської зірки», «Старий рік минає, Новий наступає, Христос ся рождає», «Свято Різдва до нас прийшло», «У Вифлиємі ясна зірка засіяла», «Приніс ангелик радість із небес – Христос родився днесь», «Звістку радісну несемо», «Щедрий вечір, Україно» (Гериня, Гошів, Белеїв, Новоселиця, Церківна, Оболоня, М. Тур’я, Максимівка, Надіїв, Сл. Долинська, Раків, Рахиня). Святкову ходу з колядою «Радуйся, ой радуйся, земле, Син Божий народився» та цикл заходів для дітей «Зимова віхола прийшла, купу свят нам принесла» організувала бібліотека-філія с. В. Тур’я.
Бібліотека-філія с. ЦерківнаБібліотека-філія с. Новошин
У бібліотеці-філії с. Лолин окрім святкової ходи з колядою «В Вифлиємі, у яскині, Божий Син родився нині» для користувачів проводився бібліографічний огляд книжкової галереї «Січень крокує – свята дарує». Надзвичайно цікаво пройшла поетична різдвяна скриня «Бог предвічний народився» в книгозбірні с. Гошів.

У ЦРБ в пору чарівних зимових свят презентувалась бібліотечна виставка «Різдвяно-новорічна мозаїка». Її матеріали розповіли про традиції святкування Нового року та Різдва Христового в Україні та світі. Для тих, хто любить готувати та смачно поїсти виставка була цікава незвичайними рецептами новорічних та різдвяних страв. Привертали увагу матеріали про створення новорічних іграшок своїми руками. А ще користувачі, які цікавляться символом 2012 року, отримали інформацію про те, що принесе їм рік чорного водяного дракона та як завоювати його прихильність.

Учасники літературної студії «Слово», яка діє при ЦРБ переглядали мультфільм «Різдвяна історія» з участю відомого актора Джима Керрі. Цей мультиплікаційний фільм – чергова, вже далеко не перша, екранізація знаменитої «Різдвяної пісні в прозі» відомого англійського письменника
Бібліотека-філія с. Новоселиця
Чарльза Діккенса. Ця невелика повість була написана великим майстром пера понад сто років тому – в 1843-му році і, разом з іншими розповідями, увійшла до серії «Різдвяні розповіді». Ця книга і до сьогодні залишається однією з кращих збірок святкових історій, присвячених улюбленому святу Різдва.
ЦРБ
Скільки країн, стільки традицій та звичаїв святкувань Різдва та Нового року. Саме про це йшла мова на засіданні клубу «Золота осінь», а також про традиції святкування Різдва в Україні та в кожній родині зокрема. Звичаї проведення свят різняться в тих чи інших культурaх, але є дещо, що ріднить всі народи. Ці свята є незабутньо веселими, несуть мегазаряд позитиву і радості. І, звичайно, – смачними. Всі учасники клубу чудові господині, тому із задоволенням слухали розповідь про святкові страви та рецепти їх приготування у Великобританії, Німеччині, Італії, Іспанії, Греції та інших країнах.
14 січня – 75 років від дня народження українського письменника Євгена Гуцала

У ЦРБ цій річниці була присвячена виставка-портрет «Феномен Євгена Гуцала». Вона відобразила багатогранний талант і непросту долю неперевершеного майстра слова, який умів творити сам і гідно оцінити працю інших… Користувачі мали змогу поринути у творчий доробок письменника, представлений окремими книжками («Сльози Божої Матері», «Парад планет», «Позичений чоловік», «Княжа гора»), доторкнутися до ніжних поетичних струн. Ближче пізнати творчість та особистість Євгена Гуцала допомогли періодичні видання, широко представлені на виставці.

Цікавими для користувачів були заочна зустріч з письменником «Цей дивовижний загадковий письменник», яку провела бібліотека-філія с. Гошів, літературний портрет «У передчутті радості», проведений Вигодською публічною бібліотекою-філією та обговорення книги «Сім’я дикої качки», організоване бібліотекою-філією с. Новоселиця з користувачами-дітьми.
22 січняДень Соборності України

22 січня 1919 року Акт Злуки об’єднав Українську та Західноукраїнську Народні Республіки, і на рідних землях постала єдина Українська держава. Попри століття неволі й роздільності українці проявили колосальну життєву силу й довели світові, що ніхто й ніщо не може розділити єдиний народ, який прагне свободи й доброго життя у власній державі. Про це велася мова і під час різноманітних заходів, які провели бібліотеки ЦБС: викладки літератури, виставки-екскурси, інформаційні репортажі, бесіди, 5 хвилин з історією, історичні та героїко-патріотичні години, години державності, калейдоскоп цікавих фактів «Україна – Соборна держава», «Задзвеніли срібні дзвони в Україні», «Немає меж, а є єдина Україна», «Собор любові і єднання», «Чуття єдиної держави», «Єднання нації зміцнює державу», «Україно, соборна державо, сонценосна колиско моя», «В єдності – сила народу», «Соборна мати-Україна – одна на всіх, як оберіг», «У зимовий ранок засіяло сонце волі у моєму краї» (Гериня, Гошів, В. Тур’я, Белеїв, Н. Мізунь, Ст. Мізунь, Церківна, Лужки, М. Тур’я, Максимівка, Розточки, Княжолука, Вигодська селищна дитяча бібліотека-філія, ЦРБ).
29 січняДень пам’яті героїв Крут

Крути. Назва, що змушує серце швидше битися в грудях. Це не просто сторінка підручника історії, а символ того, що завжди було, є і буде; символ українського волелюбного духу.

У народній пам’яті зберігається історія про 300 героїв, що загинули, захищаючи свою землю від нападників. Данину пам’яті героям віддали і бібліотеки, організувавши та провівши: виставки-панорами, тематичні полиці, години спомину, пам’яті, мужності, історичні та героїко-патріотичні години, вечори вшанування «Ой ви, Крути, ой ви, Крути – біль мого народу, віддали життя герої за нашу свободу», «Героїчні віхи нашої історії», «Крути: подвиг і трагедія», «Їх життя – мов полум’я», «У кого немає в душі минулого, у того не може бути майбутнього», «Крути – слава і біль України», «Минає час, та в пам’яті жива ота над Крутами страшна заграва», «По кривавій, по дорозі нам іти у світ», «П’янила ниви кров їх чиста і в пам’яті всі героїв триста», «Тут юнь прекрасна і свята встелила землю в мить єдину», «В ім’я найвищої любові до України», «Волі народної дзвін», «Тільки пам’ять не сивіє», «Свіча, запалена від серця», «Жертовний хрест під Крутами стоїть» (В. Тур’я, Гошів, Раків, Гериня, Н. Мізунь, Ст. Мізунь, Церківна, Лужки, М. Тур’я, Новошин, Надіїв, Кропивник, Сл. Болехівська, Пшеничник, Вишків, Сеничів, Кальна, Княжолука, Вигодські селищні публічна і дитяча бібліотеки-філії, міська публічна бібліотека-філія).

У ЦРБ про подвиг учасників битви під Крутами йшлося в репортажі з книжково-ілюстративної виставки “Їх оплакують роси у лузі” та перегляді відеороликів про бій під Крутами. Під час репортажу звучала розповідь про краянина Миколу Корпана із села Тяпче. Він був одним з тих борців, які у січні 1918 року вели нерівний бій біля станції Крути. Після загибелі героя його тіло було урочисто поховано разом з 18 побратимами на Аскольдовій могилі у Києві. Українському спартанцеві йшов лише 22-й рік… Майже через століття він повернувся до односельчан у кам’яному постаменті, автором якого є скульптор Богдан Фреїв.
«А ми тую козацькую славу збережемо»
ЦРБ
Шанобливе ставлення до державних символів, патріотичні почуття і гордість за власну країну є сходинкою в закладенні духовних основ державності. Відродження української національної символіки, сьогодні, є свідченням культурного і духовного відродження української нації. У січні минуло 20 років з моменту затвердження українських національних символів на державному рівні. З метою вшанування цієї важливої події, бібліотеки нашої ЦБС організували та провели: інформаційні години, репортажі, історичні години, бібліотечні вікторини, інформини «Моя Україна – це тризуб, це стяг синьо-жовтий величавий, це гімн мелодійний», «Герб України – символ віри і надії», «Моя країна – незалежна Україна», «Символи незалежності», «А гімн є! Наш, історичний, національний» (Гошів, Белеїв, Максимівка, Оболоня, міська публічна бібліотека-філія, ЦРБ). А в бібліотеці-філії с. Раків зацікавлення користувачів викликала виставка-вернісаж «Національна символіка на полотні».
2 лютого – 200 років від дня народження Євгена Гребінки

Євген Гребінка, в основному, відомий українському читачеві як байкар. Хоча він – значно багатогранніша постать: талановитий лірик, прозаїк, видавець. За своє коротке життя (36 років) він встиг написати понад 40 повістей, романів, оповідань, видав 8 томів творів. Прикро, що на рідній Україні його мало читають…
ЦРБ
Гортаючи сторінки усного журналу «Чародій «Чорних очей», який провели працівники ЦРБ, слухачі (учні та вчителі ЗОШ №7) мали змогу пройти життєвими та творчими стежками письменника; послухати уривки з віршів та байок; дізнатися про участь Гребінки у вирішенні Шевченкової долі та народженні першого видання «Кобзаря». І якби не Гребінка, світ ніколи б не почув чудовий романс «Очи черные»… Прозвучали відеозаписи відомого романсу у виконанні Федора Шаляпіна, Володимира Висоцького, Алли Пугачової та інших. Доповненням послужила книжкова виставка з однойменною назвою, слайди, відеосюжети про життя та творчість видатного українця.

Відзначили цей ювілей і бібліотеки-філії, провівши: інформаційні хвилинки, літературні екскурси, ранки, подорожі у творче життя «Літературна слава Є. Гребінки», «Талант могутній, невмирущий», «На гостини до української байки» (Кропивник, Гериня, Надіїв, Лолин, Княжолука, Вигодська селищна публічна бібліотека-філія, РДБ).
14 лютого – День Святого Валентина
Бібліотека-філія с. ШевченковеЦРБ
Зі святкуванням Дня Святого Валентина чи Дня закоханих пов’язано багато традицій. Зокрема, здавна деякі люди вірили, що коли дівчина в цей день побачить вільшанку, то вийде заміж за моряка, якщо горобця – то за бідняка і буде з ним щаслива, якщо щиглика – за мільйонера. Це свято все тісніше входить у життя і української молоді. У бібліотеках з нагоди Дня Святого Валентина проводились: диспути, літературно-музичні години, вечори, свята, конкурси, розважально-молодіжні шоу «Все про кохання, все про любов», «Святий Валентин стукає до сердець», «Мотив для двох сердець», «Сила двох сердець», «Умійте кохати», «Намалюю я сердечко, розфарбую і товаришеві його подарую» (Белеїв, Шевченкове, Новошин, Мислівка, Липа, Сенечів, Новоселиця, Вишків).
Бібліотека-філія с. Н. МізуньБібліотека-філія с. Новошин
Напередодні дня Святого Валентина – покровителя всіх закоханих, в літературній студії “Слово” при ЦРБ проходило святкове заняття “Я створю світ своєї мрії”. Учасники власноруч виготовляли листівки у вигляді сердечок, на яких записували власні віршовані побажання. Слухали лірику і просто хороші слова, які причаїлися у найпотаємніших глибинах юних сердець. Заняття супроводжувала чарівна, ніжна музика.

Піднесений настрій панував і серед учасників Еnglish Club. Хлопці та дівчата ділилися цікавими розповідями, вітали одне одного валентинками англійською мовою із цим прекрасним святом, яке прийшло до нас із Європи як гімн любові, пригощалися власноруч виготовленими сердечками-тістечками.

Валентинки-серця, створені учасниками Еnglish Club та літературної студії «Слово», з власними вітаннями були представлені на виставці «Ваша Світлість – Любов».
  1   2   3   4

Схожі:

Методично-бібліографічний відділ
По-третє, бібліотека, як своєрідний ланцюжок, об'єднує завдання і функції інформаційної, культурної і освітньої сфер, і в цьому одночасно...
Методично-бібліографічний відділ
«інновація бібліотечна» як відображення орієнтації бібліотек на безперервний розвиток у відповідності до мінливості умов. Сучасна...
Методично-бібліографічний відділ
Основною метою планування є визначення оптимального співвідношення часу, праці, витрат і якості виконання завдань бібліотеки, а також...
Методично-бібліографічний відділ
Під поняттям «комфортність» мається на увазі: максимум зручностей, технічна оснащеність, освітлення, художнє оформлення інтер’єру,...
Методично-бібліографічний відділ
З недавніх пір реклама стала не тільки невід’ємною частиною професійної діяльності, але й засобом для залучення читачів, розкриття...
Методично-бібліографічний відділ
Надіїв), конкурс колядок «Малий Ісусик. Різдвяна зірка. Буде Святвечір, буде ялинка» та виготовлення святкових листівок «Святкова...
Центральна районна бібліотека Методично-бібліографічний відділ З...
Бібліотека – моя доля: з досвіду роботи / Долинська ЦРБ, метод бібліогр від.; уклад. З. В. Тарантюк, Н. П. Кушнірчук, відп за вип....
ДОЛИНСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА БІБЛІОТЕКА МЕТОДИЧНО-БІБЛІОГРАФІЧНИЙ...
Дім, де живуть не тільки книги : (з досвіду роботи Раківської сільської бібліотеки-філії Долинської ЦБС) / Долинська ЦРБ; [уклад....
Долинська центральна районна бібліотека Методично-бібліографічний...
Той дім всі звуть бібліотека… (з досвіду роботи Надіївської сільської бібліотеки-філії Долинської ЦБС) / Долинська ЦРБ; [уклад. Н....
НАКАЗ
Міністерстві юстиції України від 18. 12. 2007 р. №1377/14644, та державного стандарту України ДСТУ ГОСТ 1: 2006 “Система стандартів...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка