Методично-бібліографічний відділ


Скачати 288.84 Kb.
НазваМетодично-бібліографічний відділ
Сторінка1/3
Дата16.03.2013
Розмір288.84 Kb.
ТипДокументи
bibl.com.ua > Інформатика > Документи
  1   2   3


Інформаційний бюлетень 2011

Долинської ЦБС №2(8)

Методично-бібліографічний відділ
Сьогодні реклама повсюди: на радіо і телебаченні, в газетах, в поштовому ящику і метро. Без неї важко уявити сучасне життя з правилами ринкової економіки, коли виживає найбільш пристосований. Давно проникли рекламні технології і в бібліотеку. З недавніх пір реклама стала не тільки невід’ємною частиною професійної діяльності, але й засобом для залучення читачів, розкриття можливостей бібліотеки й формування її позитивного іміджу. Рекламою може бути все: вдало підібрана цитата, розкрита книга, певний образ, слоган.

Реклама бібліотечної діяльності повинна бути добре продумана і науково-обґрунтована, інакше бібліотечно-інформаційна сфера буде відчувати її негативний вплив.

Рекламна діяльність бібліотеки будується з урахуванням потреб конкретних користувачів і груп, свого місця розташування, статусу, інформаційної оснащеності і новизни фондів.

При складанні реклами необхідно знати не тільки потреби користувачів, але й психологію конкретних її груп, а також бачити перспективи розвитку даної рекламної діяльності. Грамотно складена реклама без використання творчого потенціалу робить її сухою, жорсткою. Від такої реклами навряд чи можна очікувати великих успіхів. Не можна забувати про такі вимоги до реклами, як: стислість, динамізм, яскравість. Якщо реклама про конкретний захід в бібліотеці підготовлена у вигляді відео-ролика, то вона має, в першу чергу, бути динамічною і ні в якому разі не довгою, якщо реклама розміщена на радіо – вона має бути музично оформлена, у друкованих виданнях – розміщуватися на перших смугах, бути яскравою і художньо-естетичною.

Використання реклами в діяльності бібліотек відіграє тепер основну роль, адже реалізація бібліотечної стратегії неможлива без реклами своєї діяльності. Ефективність бібліотечної реклами визначається кількістю користувачів бібліотеки, її ресурсів, баз даних, послугами і частотою звернення до них. Бібліотечна реклама – це стрибок розвитку людства на порозі нового тисячоліття з надання користувачам бібліотеки відомостей про свою діяльність. Від того, наскільки правильно, грамотно і точно подана реклама і залежить кар’єрне зростання співробітників бібліотеки, авторитет установи.

Події, факти, дати
1 квітня – День сміху. На думку деяких дослідників, традиція жартувати 1 квітня походить ще від античного фестивалю Деметрія, який відбувався на початку квітня, і в основі якого лежала легенда про викрадення богом підземного світу Аїдом доньки богині ДеметриПрозерпіни. Пошуки доньки ні до чого не призвели – адже її крики були лише обманною луною. Ще одна гіпотеза пов’язує святкування Дня сміху з весняним рівноденням за Григоріанським календарем. Але якою б не була передісторія, – це свято оптимізму і хорошого настрою. В бібліотеках нашої ЦБС з цієї нагоди було проведено години сміху, хвилинки-сміховинки «Смійтесь на здоров’я», «Година сміху – людям на втіху» (В. Тур’я, Сл. Болехівська, Гошів, Княжолука, Лужки, Шевченкове, Лолин).
Remake – мистецтво та дизайн із вторинної сировини

У такій формі пройшло чергове засідання English Club. Побутові відходи мільйонами тонн потрапляють на смітники, тому учасники клубу вирішили створити нові речі зі старих. Яскравий пакет з-під соку чи молока, кави чи сиру, пластикові пляшки, упаковка для товарів, які споживаються нами щодня – все це було використане для створення рімейку кожним учасником. Консультантом і порадником у цій справі виступив художник Юрій Фреїв. Кожен рімейк унікальний, як і кожен, хто його зробив.
Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування

відбувся 11 квітня 2011 року, організований програмою «Бібліоміст», Міністерством культури України, Українською бібліотечною асоціацією, Програмою сприяння Парламенту ІІ, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку, а також відділом преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

Ярмарок, який проходив у Національному центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім», став важливою подією в житті бібліотечної спільноти країни. Серед його учасників і Долинська централізована бібліотечна система, переможець другого раунду конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету», представлена директором ЦБС Фреїв Л.І. та методистом центральної бібліотеки Кушнірчук Н.П.
Окса́на Дми́трівна Іване́нко (*31 березня (13 квітня) 1906, Полтава – †1997) – українська письменниця, перекладачка. Народилася в сім’ї письменника і вчительки. З нагоди 105-ї річниці від дня народження письменниці бібліотеки району організували та провели: тематичні полиці і викладки літератури, літературні мандрівки та години «Оксана Іваненко – українська письменниця», «На гостину до Оксани Іваненко», «Яскравий світ художнього слова Оксани Іваненко» (Белеїв, В. Тур’я, Княжолука, Гошів, Тростянець, Раків, Надіїв, Гериня, Шевченкове, Ст. Мізунь, Церківна).
«Бібліотека – користувач: моделі співпраці»

– тема семінару бібліотечних працівників району. Бібліотекарі ознайомилися з матеріалами Ярмарку інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування, на якому свої досягнення у сфері надання інноваційних послуг населенню демонстрували понад 40 бібліотек з усієї України, а також партнери програми «Бібліоміст», приватні компанії, що надають послуги, дотичні до бібліотечної справи. Івано-Франківська ОУНБ ім. І. Франка за проект «Методична майстерня» отримала високу оцінку журі. На семінарі було продемонстровано відеофільм з найяскравішими прикладами бібліотечних інновацій.Вигодська дитяча бібліотека-філіяБібліотека-філія с. ЛолинЦРБ
Великдень – найбільше християнське свято. Цей день вважається днем Воскресіння Ісуса Христа і має ще одну назву – Пасха. Свято Великодня має язичницькі корені і народилося набагато раніше за свято Пасхи, ще до зародження в Україні християнства. В давнину землероби вірили, що померлі родичі продовжують жити під землею і можуть впливати на її родючість. Саме з цими віруваннями і була тісно пов’язана весняна поминальна обрядовість. Наразі дослідникам досить важко розібратись, які саме великодні обряди коли й як виникли. Свято Великодня в Україні сьогодні символізує загальне відродження та обновлення. Бібліотеки нашої ЦБС відзначили це свято, використавши різноманітні форми роботи: книжково-ілюстративні виставки, виставки творчих робіт, тематичні полиці, бесіди, години духовності та спілкування, свята і дитячі ранки «Весна. Великдень. Боже воскресіння», «Він наші недуги взяв на себе, Він ніс на собі наші болі», «Золота вісь Великодня», «Творче Всесвіту, Царю могучий! Запали добром серця», «Писанка мальована, з любов’ю подарована», «Христос Воскрес! Усе радіє! Сміється сонечко з небес», «Хай розквітають писанки, як діти», «Свята Пасха йде до хати, будемо Великдень справляти», «Великодня писанко, воскресни, воскресни», «Розмалюю писаночку», «І сонце світить хай з небес – Христос воскрес», «Славимо Великдень», «Пасхальні візерунки», «Писанка – символ життя», «Великдень – свято всіх свят», «Символіка Великодня» (Сл. Болехівська, Сенечів, Вишків, Мислівка, Лужки, В. Тур’я, Белеїв, Максимівка, Солуків, Якубів, Новоселиця, Кропивник, Ст. Мізунь, Н. Мізунь, Сл. Долинська, Яворів, Липа, Лолин, Церківна, міська публічна бібліотека-філія, Вигодська дитяча бібліотека-філія). А в лекційно-мистецькому залі бібліотеки народна майстриня-писанкарка Ольга Федоришин провела майстер-клас з техніки написання великодніх писанок для учасників клубу «Золота осінь». Всі присутні не тільки самі опанували мистецтво писанкарства, а й виявили бажання передати це вміння своїм дітям та онукам.

23 квітня – 145 років від дня народження священика і письменника Миколи Дерлиці. Багато років його ім’я було у забутті, і тільки у 1989 році про нього нагадала книга «Образки з життя», в якій вперше за останніх п’ятдесят п’ять років були надруковані його новели та оповідання. Народився М. Дерлиця 23 квітня 1866 року в селі Застав’є (нині с. Баворів Тернопільського району Тернопільської області) в селянській родині. Навчався у Тернопільській гімназії, а згодом у Львівській духовній семінарії. Після висвячення (1894) понад два роки пропрацював в селах Заболотцях і Ходовичах на Львівщині. 1896 року переїхав до праці на Прикарпаття. Працював парохом у селах Гошеві, Витвиці, а з 1921 року і до смерті – у селі Тростянці Долинського району. В цих селах він плідно трудився як на духовній ниві, так і просвітницькій. В с. Тростянець бережуть пам’ять про улюбленого священика. 2 червня 1991 року на Тростянецькому Будинку культури вдячні односельці відкрили меморіальну дошку, знайшли і упорядкували могилу. Не оминули увагою і цьогорічний ювілей, провівши вечір-портрет «Духівник і просвітитель Долинщини». ЦРБ організувала віртуальну виставку «Духівник і просвітитель», з якою можна ознайомитись на сайті www.dcrb.net.
26 квітня – це найтрагічніша дата в історії нашого народу. Адже цього дня 1986 року сталася жахлива подія – вибух атомного реактора на Чорнобильській АЕС. Про Чорнобильську трагедію та її наслідки написано багато книг, статей, створено документальні фільми. Серед них: поема «Чорнобильська Мадонна» Івана Драча, поезія «Зона мовчання» білоруського поета Сергія Законнікова, «Променевий пейзаж», поезія «Сину, вбережи і захисти» Світлани Йовенко та багато інших. Час невпинно йде вперед. Віддаляється чорна дата Чорнобиля, якій уже минуло 25 років. Бібліотеки не забувають цієї трагічної події, якій цього року присвятили наступні заходи: бібліотечні виставки, години скорботи та пам’яті, інформаційні години, вечори пам’яті, екологічні репортажі «На Чорнобиль журавлі летіли», «Гіркий спомин – вічний біль», «Чорнобиль – горе і біль України», «Мужність і біль Чорнобиля», «Чорнобиль! Ти у моїй крові», «Поріс чорнобилем Чорнобиль – бідою нашою поріс», «Чорнобильська трагедія – біль України», «Сльоза омиває душу», «Чорнобильські дзвони», «Ми ще у павутинні чорнобильських дротів», «Чорнобиль – гіркий спомин і вічний біль», «За межею відчуження», «Білий птах з чорною ознакою», «Чи знаєш ти, світе, як гірко ридає полин», «Під полиновою зорею», «Біль і пам’ять Чорнобиля» (Княжолука, Сл. Болехівська, Сенечів, Вишків, Гошів, Мислівка, В. Тур’я, Белеїв, Тяпче, Максимівка, Солуків, Раків, Рахиня, Новоселиця, Кропивник, Якубів, Тростянець, Новошин, Яворів, міська та Вигодська селищна публічні бібліотеки-філії, Вигодська селищна дитяча бібліотека-філія, РДБ). Цікаво пройшли і екологічний бенефіс «Дзвони пам’яті – Чорнобиль» та мультимедійна година скорботи «Чорнобиль – біль і скорбота України» (Ст. Мізунь), огляд-композиція «Чорнобиль не має минулого часу» (Гериня) та зустріч із жителями села, які брали участь у ліквідації аварії на ЧАЕС (Оболоня). Перенеслися у гіркі події 25-річної давнини і учасники відеогодини «Чорнобиль не має минулого часу», що пройшла в ЦРБ.

Навчання в РТЦ

Навчання в РТЦ пройшли працівники Долинської ЦБС в рамках програми «Бібліоміст». Програма тренінгу включала 3 модулі:


  • Основи комп’ютерної грамотності. Основи роботи в Інтернеті для бібліотечних працівників.

  • Нова бібліотечна послуга: використання інформаційних технологій та Інтернету в бібліотеці.

  • Інноваційні зміни в бібліотеці на основі проектного, кадрового менеджменту та ініціативної діяльності бібліотек.


2 модулі, тривалістю 2 тижні, учасники навчалися в м. Івано-Франківську в РТЦ (регіональному тренінговому центрі) ОУНБ ім. І. Франка. 3-ій модуль (1 тиждень) – на базі Долинської ЦРБ. Тренінг позитивно відрізнявся від інших видів навчання тим, що його проведення відбувалося не просто за виробленим планом, а розвивалося разом з учасниками з допомогою чудових тренерів Ірини Бурди та Миколи Вірстюка.Бібліотека-філія с. БелеївБібліотека-філія с. РахиняБібліотека-філія с. Лолин
Прийшов на землю травень, оспіваний у піснях, гаптований солов’їними трелями, і приніс нам давнє, вже трохи призабуте свято Матері. День Матері відзначається в травні, бо це місяць Пречистої Діви Марії. До Матері Божої звертаються християни, просячи заступництва і допомоги. У травні, коли природа-мати виряджає свою доню-Землю в пишному вбранні весняних квітів у дорогу життя, праці і радості, люди висловлюють подяку материнській самопожертві і відзначають День Матері. В бібліотеках району Дню Матері присвячувались: літературно-
Бібліотека-філія с. Тростянець
музичні вечори, свята, дитячі ранки «Я славлю руки матері моєї», «Ми завжди будем пам’ятати ту жінку, що її звуть Мати», «Рідна мати моя», «Мамо, мамо! Вічна і кохана», «Мати наша, як сонечко ясне», «Свята материнська любов», «Немає правди вище мами і вище совісті її», «Все починається з мами», «Немає цвіту кращого, як маківочка, нема роду милішого, як матіночка», «Мамо, єдина і кохана», «Нехай в віках живе крилате, благословенне слово «мати», «Ми матір називаємо святою», «Низький уклін Вам, мамо», «Уклін вам, берегині нашого роду»,
Бібліотека-філія с. КропивникБібліотека-філія с. Лужки
«Мамо, ти найдорожча за усіх», «Ти усіх святих свята – ненько», «Материнство – найвища святість», «Найдорожча людина – мама», «Аби мати на білому світі жила» (Ст. Мізунь, Новошин, Пшеничник, Тростянець, Рахиня, Станківці, Яворів, Гериня, Надіїв, Оболоня, Церківна, Вишків, Белеїв, Сенечів, Липа, Лолин, В. Тур’я, Лужки, Княжолука, міська та Вигодська селищна публічні бібліотеки-філії), а також виставки дитячих малюнків «Якою бачу я неньку свою» (Лолин, Сенечів).
  1   2   3

Схожі:

Методично-бібліографічний відділ
По-третє, бібліотека, як своєрідний ланцюжок, об'єднує завдання і функції інформаційної, культурної і освітньої сфер, і в цьому одночасно...
Методично-бібліографічний відділ
«інновація бібліотечна» як відображення орієнтації бібліотек на безперервний розвиток у відповідності до мінливості умов. Сучасна...
Методично-бібліографічний відділ
Основною метою планування є визначення оптимального співвідношення часу, праці, витрат і якості виконання завдань бібліотеки, а також...
Методично-бібліографічний відділ
Під поняттям «комфортність» мається на увазі: максимум зручностей, технічна оснащеність, освітлення, художнє оформлення інтер’єру,...
Методично-бібліографічний відділ
Надіїв), конкурс колядок «Малий Ісусик. Різдвяна зірка. Буде Святвечір, буде ялинка» та виготовлення святкових листівок «Святкова...
Центральна районна бібліотека Методично-бібліографічний відділ З...
Бібліотека – моя доля: з досвіду роботи / Долинська ЦРБ, метод бібліогр від.; уклад. З. В. Тарантюк, Н. П. Кушнірчук, відп за вип....
Методично-бібліографічний відділ
Вже з перших кроків читача в бібліотеці її працівники дають зрозуміти, наскільки необхідною може стати йому книгозбірня. Сприяють...
ДОЛИНСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА БІБЛІОТЕКА МЕТОДИЧНО-БІБЛІОГРАФІЧНИЙ...
Дім, де живуть не тільки книги : (з досвіду роботи Раківської сільської бібліотеки-філії Долинської ЦБС) / Долинська ЦРБ; [уклад....
Долинська центральна районна бібліотека Методично-бібліографічний...
Той дім всі звуть бібліотека… (з досвіду роботи Надіївської сільської бібліотеки-філії Долинської ЦБС) / Долинська ЦРБ; [уклад. Н....
НАКАЗ
Міністерстві юстиції України від 18. 12. 2007 р. №1377/14644, та державного стандарту України ДСТУ ГОСТ 1: 2006 “Система стандартів...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка