|
Скачати 33.79 Kb.
|
Конспект уроку для 6 класу Тема: Греко-перські війни. Мета:
Тип уроку: урок засвоєння нових знань. Обладнання: підручник, атлас, контурна карта, фрагмент з фільму «Великі битви давнини. Марафонська битва». Основні поняття та терміни: стратег, марафонська дистанція, Перший Афінський морський союз. Структура уроку І. Організаційний момент. 1 хв. ІІ. Актуалізація 6 хв. ІІІ. Вивчення нового матеріалу 30 хв. План
а) Марафонська битва; б) Битва при Фермопілах; в) Саламінська битва; г) Остаточна перемога греків та її значення;
ІV. Закріплення нових знань 5 хв. V. Підсумок уроку 2 хв. VІ. Домашнє завдання 1 хв. ХІД УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ Фронтальне опитування
ІІІ. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ. Питання розглядаються за допомогою використання ПК з демонстрацією фрагменту з фільму, матеріал фіксується в таблицю та позначається на контурній карті.
Привід до війни: допомога Афін повсталим містам в області Іонія в Малій Азії проти персів (Мілет 500-496 р. до н.е. повстання)
491 до н.е. посольство перського царя Дарія до Греції – Спарта та Афіни відмовилися підкоритися й вбили послів. Демонстрація фільму «Великі битви давнини. Марафонська битва». 13 вересня 490 до н.е. Марафонська битва – 20000 персів та 11000 греків під керівництвом Мільтіада → перемога греків → марафонський біг 42 км. 195 м. Запитання до фільму:
Самостійна робота з підручником. Учні опрацьовують матеріал підручника і представляють військовий репортаж, використовуючи карту:
Розповідь учителя
478-479 створення Афінського морського союзу – 30 полісів керівну роль грали Афіни, казна спочатку була на острові Делос, потім в Афінах. Розповідь вчителя з демонстрацією карти. ІV. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ Скласти узагальнюючу таблицю та позначити події на контурній карті.
V. ПІДСУМОК УРОКУ Вчитель перевіряє правильність заповнення таблиці, робить висновки. VІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Джерела: Фрагмент з фільму: «Великі битви давнини. Марафонська битва»; Сайти: «Вікіпедія»; Підручники та література: Основна література:
Допоміжна література:
|
Уроку: Греко – перські війни Навчальна: розглянути причини, характер та наслідки греко – перських війн, сформувати в учнів уявлення про перебіг відомих – Марафонської,... |
Конспект уроку з фізичної культури для учнів 11 класу Тема : Спеціальна фізична підготовка М е т а: розвиток основних фізичних якостей методом колового тренування та під час рухливих ігор |
План-конспект інтегрованого уроку з української літератури та фізики... Організаційний момент ( 2 хв.) – привітання, перевірка присутніх, рефлексія (Який настрій у вас перед уроком?) |
План-конспект вступного уроку з фізичної культури для учнів 6 класу Тема: «Футбол» Розвиток в учнів загальної витривалості. Оновлення рухової пам'яті шляхом повторення отриманих навичок і умінь, створення умов для... |
План-конспект вступного уроку з фізичної культури для учнів 7 класу Тема: «Баскетбол» Розвиток в учнів загальної витривалості. Оновлення рухової пам'яті шляхом повторення отриманих навичок і умінь, створення умов для... |
Конспект уроку літератури рідного краю для 5 класу Тема. Перекази та легенди Акермана Легенди-фантастичні оповідання як про минуле чи майбутнє, так і про сучасні оповідачеві події |
Конспект уроку для другого класу інтегрованого курсу «Сходинки до інформатики» Тема. Техніка безпеки при роботі з комп’ютером. Правила поведінки в комп’ютерному класі. Перегляд комп’ютерного мультфільму |
Конспект уроку для 5 класу Тема. Види сучасних персональних комп’ютерів Обладнання: комп’ютери, проектор, дошка, невеличкі картки з видами сучасних персональних комп’ютерів |
Конспект уроку з української мови для 10-го класу ( профіль українська філологія ) Запропонований урок з використанням ІКТ сприяє стійкій мотивації учнів до навчання, робить процес набуття знань інтенсивним |
План-конспект уроку трудового навчання Т Тема уроку. Пошук аналогів існуючих виробів та зображень для випалювання, їх аналіз |