ПЛАН-КОНСПЕКТ для проведення заняття з особовим складом чергових караулів з психологічної підготовки


Скачати 36.66 Kb.
Назва ПЛАН-КОНСПЕКТ для проведення заняття з особовим складом чергових караулів з психологічної підготовки
Дата 10.08.2013
Розмір 36.66 Kb.
Тип План-конспект
bibl.com.ua > Психологія > План-конспект
З А Т В Е Р Д Ж У Ю ї

Начальник С Д П Ч - 3

майор вн. сл.

О.І. Корчинський

2003 р.

ПЛАН-КОНСПЕКТ

для проведення заняття з особовим складом чергових караулів

з психологічної підготовки.
ТЕМА: Дії в екстремальних ситуаціях.
МЕТА: розглянути дану тему з начальницьким складом для подальшого застосування в службовій діяльності.
ЧАС:1година.
МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ: учбовий клас.
ЛІТЕРАТУРА:


Хід заняття.
1.Організаційний момент – 5 хвилин:

- перевірка присутніх;

- оголошення теми і мети заняття, питань які вивчатимуться.
2.Контроль знань – 5 хвилин;

- перевірка засвоєння раніше пройденого матеріалу.
3.Викладення матеріалу теми – 40 хвилин.

3,1 Критичні ситуації.

3,2 Поведінкові стереотипи.

3,3 Техніка боротьби зі стресами.

У діяльності МНС виникає момент, коли працівник опиняється в умовах, коли здійснення обов’язків: по-перше-надзвичайно ускладнено ступенями фізичної небезпеки; по-друге-залежить від спроможності і навичок, вибору тієї оптимальної лінії поведінки для досягнення цілі в критичних умовах.

Критична ситуація- ситуація неможливості. Існують чотири поняття, яким психологи описують критичні ситуації: стрес, фрустракція, конфлікт, криза. У нашому випадку під критичною ситуацією припускається сполучення компонентів середовища, що характеризується наявністю:

-безпосередньої погрози фізичного або морального збит-

ку працівникові;

-соціальних погроз або смерті.

Роздивимося динаміку критичної ситуації:

1 етап- розпізнання ознак погроз;

2 етап-розгортання погрози,стресу,інтлектуальна активність;

3 етап-кульмінація;

4 етап-завершення ситуації.

Як правило ці етапи присутні в будь-якій критичній ситуації, прийнято вважати ,що працівник МНС успішно діє в екстремальних умовах, повинен володіти високою стресоустійкістю, але це не так.Тільки тривожна людина спроможна спланувати безпечну стратегію поводження. Серед основних поведінок ми виділяємо наступні:

-“стратегія безпеки”-ліквідація безпосередньої загрози;

-“стратегія успіху”-усунення загрози і їх наслідків;

-“стратегія маніпуляції”-досягнення усіх цілей.

На практиці найбільш часто зустрічається “стратегія безпеки”. На другому етапі на перший план виступають якості, як психотизм, ризик, агресивний ризик, натиск.

Немаловажну роль у виборі тактики грає показник індивідуального ризику. У залежності від ступеня тренованості, поведінкові стереотипи діляться на результативні і вітальні.

Результативні” спрямовані на подолання перешкод, стабілізацію загрозливих чинників зовнішнього середовища.

Вітальні” базуються на самозбереженні життя.

На третьому етапі стратегія рішення кризи вже цілком визначена, складається з запланованих дій. Часте перебування в стресовому стані може привести до підвищення тривожності,емоційних зривів. Стрес давно став частиною життя.Зараз розроблено багато методів боротьби зі стресом. Одна з найактивніших і простих технік боротьби планування майбутнього.

Наведемо ряд психологічних технік боротьби: -

динамічність установок;

- об’єктивація стресів;

- дискретне спілкування;

- подолання внутрішніх конфліктів;

- повернення “до себе”;

- методична установа на осмислення стресових ситуацій;

- зберігання самовладування.

Ще одна поведінкова стратегія –відпустка, приємні заняття. Слід зазначити, що не можна усунути стреси шляхом відгородження від усього, що несе в собі небезпеку. Визначені негативні стани є стимулом до пошукової діяльності, досягнення якихось цілей, що сприяє особистому розвиткові.

Під запис

Під запис




4. Закріплення вивченого матеріалу 5 хв.

Питання для закріплення:

4.1 Що таке критична ситуація?

4.2 Які існують техніки боротьби зі стресами?
5. Підбиття підсумків – 5 хв.:

- вказати на питання, які вимагають підвищеної уваги;

- оголосити оцінки;

- відповісти на запитання.


Конспект склав:

заступник начальника СДПЧ-3

ст. лейтенант вн. сл. Ю.О.Слющенко.

7 ” вересня 2003 року.

Схожі:

ПЛАН-КОНСПЕКТ для проведення заняття з особовим складом чергових...
МЕТА: вивчити з особовим складом чергових караулів основні положення Закону України
ПЛАН-КОНСПЕКТ проведення заняття з психологічної підготовки з особовим...
Навчальна мета: ознайомити з основами формування спеціально-психологічної стійкості особового складу
ПЛАН-КОНСПЕКТ для проведення заняття з особовим складом СДПЧ-3 з...
МЕТА: вивчити з особовим складам чергових караулів Державні символи України, та їх походження
ПЛАН-КОНСПЕКТ для проведення заняття з функціональної підготовки...
ТЕМА: Наказ МНС України №226 від 10. 07. 2003 року “Про затвердження Настанови з організації виховної роботи з особовим складом МНС...
ПЛАН-КОНСПЕКТ для проведення заняття з особовим складом СДПЧ-3 з...
МЕТА: довести до особового складу чергових караулів відомості щодо економічного стану в країні
ПЛАН-КОНСПЕКТ для проведення заняття з особовим складом СДПЧ-3 з...
МЕТА: ознайомити особовий склад чергових караулів з основними напрямками діяльності та станом речей в освіті та культурі України
ПЛАН-КОНСПЕКТ для проведення заняття з функціональної підготовки...
ТЕМА: Організація професійної підготовки працівників МНС України. Вимоги наказу МНС України №455 від 27. 11. 2003 року
ПЛАН-КОНСПЕКТ для проведення заняття з особовим складом СДПЧ-3 з...
МЕТА: ознайомити особовий склад чергових караулів з основними положеннями ЗУ “Про мови”, історією розвитку державної мови
ПЛАН-КОНСПЕКТ проведення семінарського заняття по функціональній...
Процес підготовки проекту Основного Закону почався після проголошення державного суверенітету України
ПЛАН-КОНСПЕКТ на проведення занять з пожежно-тактичної підготовки...
Тренувати начальника караулу щодо виконання ним обов’язків КГП під час гасіння пожежі, та відпрацювати дії особового складу чергових...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка