РЕЗОЛЮЦІЯ Національної науково-практичної конференції з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу з міжнародною участю


Скачати 254.57 Kb.
НазваРЕЗОЛЮЦІЯ Національної науково-практичної конференції з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу з міжнародною участю
Сторінка1/5
Дата02.04.2013
Розмір254.57 Kb.
ТипДокументи
bibl.com.ua > Право > Документи
  1   2   3   4   5


РЕЗОЛЮЦІЯ

Національної науково-практичної конференції

з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу з міжнародною участю

«За кожне життя разом»

17–19 листопада 2010 року, м. Київ

Національна науково-практична конференції з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу з міжнародною участю «За кожне життя разом» відбулася 17–19 листопада 2010 року в м. Києві за підтримки міжнародних благодійних організацій, які працюють у галузі протидії епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні.

Понад 700 учасників конференції представляли Комітет Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, Міністерство охорони здоров’я України, Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту, Міністерство освіти і науки України, Міністерство юстиції України, Державний департамент України з питань виконання покарань, вищі медичні навчальні заклади, науково-дослідні інститути, обласні та міські управління охорони здоров’я, лікувально-профілактичні заклади, громадські, благодійні та міжнародні організації.

У роботі конференції взяли участь провідні зарубіжні фахівці в галузі профілактики, діагностики та лікування ВІЛ-інфекції/СНІДу з Росії, Бразилії, Франції, Німеччини.

Епідемія ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні сьогодні — це один із важких викликів суспільству, що становить загрозу національній безпеці країни.

З часу виявлення в Україні 1987 року першого випадку ВІЛ-інфекції, станом на 1 вересня 2010 року офіційно зареєстровано 174 824 випадки ВІЛ-інфекції серед громадян України (зокрема, серед дітей у віці до 14 років — 26 255 випадків), у тому числі 33 415 випадків захворювання на СНІД (зокрема, серед дітей у віці до 14 років — 923 випадки), а також 19 083 випадки смерті від захворювань, зумовлених СНІДом (зокрема, 272 смерті серед дітей у віці до 14 років).

Аналіз статистичних даних указує на тенденцію до генералізації поширення ВІЛ-інфекції в країні: щороку кількість нових випадків інфікування зростає на 10-15 %, найбільш ураженою віковою групою залишаються люди молодого та середнього віку (18–39 років), збільшується кількість дітей, народжених ВІЛ-позитивними матерями, а також число хворих, які потребують медичної та соціальної допомоги.

Оціночний показник поширеності ВІЛ-інфекції в 2010 році серед загального населення віком від 15 до 49 років становить 1,33 %, що свідчить про вихід епідемічного процесу за межі груп ризику. З 2008 року в Україні статевий шлях інфікування почав превалювати над парентеральним. Але до цього часу інформаційно-просвітницькі та профілактичні програми не забезпечують належного впливу на рівень ризикованої поведінки серед груп ризику та загального населення, що призводить до росту нових випадків інфікування.

Водночас, необхідно наголосити, що Україна сьогодні має Національну стратегію щодо подолання ВІЛ-інфекції/СНІДу, що реалізується шляхом виконання Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009–2013 роки, яка вперше в історії боротьби з епідемією в Україні прийнята як Закон. Це яскраво підтверджує те, що на сьогодні подолання епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДом є одним із пріоритетів державної політики у сфері охорони здоров’я і соціального розвитку.

Учасники конференції обговорили широке коло питань щодо формування сприятливого середовища для ефективного розширення заходів з профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду й підтримки ВІЛ-позитивних людей та хворих на СНІД через зміцнення політичних зобов’язань та координації дій урядових, неурядових і міжнародних організацій, у тому числі дослідних інституцій, у контексті розвитку ефективної відповіді на епідемію ВІЛ-інфекції/СНІДуу в Україні.

Конференція надала багато можливостей для представлення нових законодавчих, нормативно-правових, науково-дослідних, програмних і ресурсних розробок задля продуктивного, структурованого діалогу щодо головних викликів, які стоять перед країною у зв’язку з необхідністю покращити національну відповідь на епідемію ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Учасники конференції констатували, що в Україні досягнуто прогресу в доступі до профілактики, лікування та догляду, що підтверджується зниженням темпів поширення ВІЛ-інфекції, особливо серед молоді та споживачів ін’єкційних наркотиків. Збільшилась кількість тестувань на ВІЛ-інфекцію як серед загального населення, так і груп ризику, зменшується рівень передавання ВІЛ від матері до дитини, розширюється доступ до АРВ-терапії. Однак, обсяг вищезазначених послуг є недостатнім для адекватного впливу на розвиток епідемії.

Учасники конференції звертають увагу Президента України, Ради національної безпеки і оборони України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України на необхідність забезпечення політичного лідерства держави та дотримання прав людини в контексті протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу як передумови ефективності заходів із подолання епідемії.

Учасники конференції дійшли наступних висновків:

 1. Фінансування Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009–2013 роки необхідно забезпечити у повному обсязі.

 2. Лікування за медичними показниками всіх ВІЛ-позитивних громадян України, які його потребують, повинно бути гарантовано державою.

 3. Зниження рівня передавання ВІЛ від матері до дитини до мінімального показника повинне стати одним із пріоритетів державної політики у галузі охорони здоров’я.

 4. Взяття під контроль епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні можливе за умови тісної співпраці між державою, інститутами громадянського суспільства і благодійними міжнародними організаціями за умови стабільного, пріоритетного і достатнього фінансування заходів з подолання епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу.

 5. Досягнення Цілій розвитку тисячоліття у галузі протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу можливе при забезпеченні універсального доступу до профілактики, лікування, догляду та підтримки.

 6. Пріоритетними напрямами протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу є:

  1. Профілактичні заходи серед населення України та серед груп підвищеного ризику інфікування ВІЛ — споживачів ін’єкційних наркотиків (СІН), працівниць комерційного сексу (ПКС), чоловіків, які практикують секс із чоловіками (ЧСЧ), мігрантів, ув’язнених і осіб, звільнених із місць позбавлення волі, безпритульних і бездомних громадян (передусім дітей). Щоби досягти нульового рівня нових інфікувань, необхідна революція в галузі попередження, як у політиці, так і у практиці. Профілактичні програми повинні бути якісними та економічно ефективними.

  2. Доступ до лікування шляхом забезпечення хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД антиретровірусною терапією відповідно до клінічного протоколу, розширення доступу споживачів ін’єкційних наркотиків, передусім ВІЛ-інфікованих, до замісної підтримувальної терапії та реабілітаційних програм, забезпечення лікування осіб з опортуністичними та супутніми захворюваннями.

  3. Доступ до догляду та підтримки шляхом організація паліативної допомоги, забезпечення соціально-психологічної підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД, удосконалення діяльності спеціалізованих служб і закладів, що надають соціальні послуги ВІЛ-інфікованим.

  4. Забезпечення дотримання прав ВІЛ-інфікованих, подолання стигми та дискримінації щодо ЛЖВ і представників груп ризику.

  5. Забезпечення координації заходів з протидії ВІЛ інфекції, сприяння розвиткові спеціалізованої інфраструктури.

 7. Мета, до якої ми маємо прагнути, — це Україна, вільна від нових випадків ВІЛ-інфікування, та забезпечення ВІЛ-інфікованим гідного життя.

 8. Для успішності запропонованих підходів та їх практичного впровадження необхідно передбачити План заходів на виконання резолюції Конференції (додається).

ПЛАН ЗАХОДІВ

на виконання резолюції Національної науково-практичної конференції з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу

з міжнародною участю «За кожне життя разом»

17–19 листопада 2010 року, м. Київ

УЧАСНИКИ КОНФЕРЕНЦІЇ РЕКОМЕНДУЮТЬ
  1   2   3   4   5

Схожі:

Профілактика ВІЛ-інфекції/СНІДу
ВІЛ впливає на роботу організму, розглянути гіпотези походження вірусу, психологічний та юридичний супровід проблеми СНІДу, розглянути...
Паспорт Районної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 роки
ВІЛ-інфекції/СНІДу серед осіб віком 12-24 років з метою підвищення рівня їх обізнаності щодо безпечної статевої поведінки, що дасть...
РОЗПОРЯДЖЕНН Я
ВІЛ-інфекції/СНІДу, на період до 2011 року та Національної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги на лікування...
УКРАЇНА РОЗПОРЯДЖЕННЯ
Уряду, спрямованих на запобігання поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу, на період до 2011 року та Національної програми забезпечення профілактики...
Районна цільова соціальна програма протидії ВІЛ -інфекції /СНІДу...
ВІЛ-інфекції/СНІДу серед осіб віком 12-24 років з метою підвищення рівня їх обізнаності щодо безпечної статевої поведінки, що дасть...
Обґрунтування доцільності затвердження районної цільової соціальної...
Продовження розвитку епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні, які негативно впливають на економічний розвиток області, демографічну...
«Профілактика СНІДу та ВІЛ-інфекції.»
Оскільки ВІЛ не виліковується радикально, головним засобом у боротьбі з поширенням ВІЛ-інфекцією є профілактика – попередження нових...
І Всеукраїнської науково-практичної
З 8 до 18 квітня 2013 р відповідно до плану роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області відбувалася...
„Соціально-економічні проблеми ВІЛ/СНІДу, наркоманії та алкоголізму...
Опис досвіду „Організація роботи з питань профілактики ВІЛ /СНІДу в навчальному закладі”
Районної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014 -2015
Районної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2015 роки
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка