|
Скачати 221.75 Kb.
|
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ "ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ" ТестовІ заВдання З правознавствА Виконав: ст. гр. КІТ-37б Кузнєцов Олексій № зал. кн. 06154 Перевірила: Гаряева А.М. Харків 2010 Тема 1. Поняття й ознаки права як соціальної системи
а) системність; б) нормативність; в) загальнообов’язковість; г) гарантованість д) регулятивність
а) формальна визначеність; б) забезпеченість; в) важливість; г) дія у часі, просторі, за колом осіб; д) загальнообов’язковість?
а) диспозиція; б) гіпотеза; в) стаття закону; г) санкція; д) норма моралі;
а) правовий прецедент; б) мораль; в) майнова угода; г) нормативно-правовий акт; д) санкціонований звичай; е) загальні принципи права;
а) систематизація; б) встановленість юридичних норм; в) погодження; г) здійснення; д) санкціонування;
а) нормативний договір; б) форма (джерело) права; в) нормативно-правовий акт; г) судовий прецедент; д) указ;
а) має владний характер; б) закріплює права і обов’язки; в) серед інших методів забезпечується силою примусу; г) має визначені реквізити; д) висловлює волю домінуючої частини населення?
а) конституційні; б) надзвичайні; в) органічні; г) звичайні; д) основні?
а) закон; б) указ Президента України; в) постанови Верховної Ради України; г) правовий звичай; д) нормативно-правовий договір; е) рішення місцевих рад нормативного характеру;
а) концентрація; б) корпоратизація; в) кодифікація; г) консолідація; д) інкорпорація;
а) міжгалузева; б) офіційна; в) спеціальна; г) галузева; д) загальна;
а) протест; б) статут; в) кодекс; г) ухвала; д) рішення; е) закон;
а) галузева; б) хронологічна; в) предметна; г) офіційна; д) неофіційна; е) загальна;
а) порядок проведення весілля; Громадянське право б) техніку безпеки на підприємстві; Господарське право в) порядок вступу у профспілку; Адміністративне право г) процедуру відзначення релігійного свята; Церковне право д) порядок праці викладача у ВНЗ? Трудове право
а) закон; б) указ; в) указ Президента України; г) постанова Верховної Ради України; д) нормативно-правовий договір; е) рішення місцевих рад нормативного характеру? Тема 2. Цивільне право України – галузь права
а) суверенність; б) правонаступність; в) правосвідомість; г) деліктоздатність?
а) з 14 років; б) з 16 років; в) з 18 років; г) у момент народження?
а) перехід дороги в недозволеному місці; б) звільнення з роботи; в) запізнення на роботу; г) повернення до магазину купленої речі?
а) трудові; б) адміністративні; в) особисті; г) особисті немайнові.
а) цивільна допомога; б) розділення; в) користування; г) замах?
а) авторство музичного твору; б) честь і гідність; в) літературна публікація; г) позитивна ділова репутація особи?
а) дядько; б) тітка; в) батько; г) сестра?
а) хронічна душевна хвороба; б) тимчасовий розлад психіки; в) недоумство; г) нездатність особи керувати своїми діями.
а) неповна; б) часткова; в) обмежена; г) повна?
а) з моменту початку виробничої діяльності; б) з моменту офіційної презентації; в) з дня державної реєстрації; г) на 5-й день після державної реєстрації.
а) за рішенням суду; б) самостійно; в) з моменту народження; г) за рішенням міськради.
а) право власності; б) правосуб’єктність; в) правоздатність; г) право на житло.
а) непереборна сила; б) суб’єктивна сторона; в) хвороба правопорушника; г) об’єктивна сторона.
а) будь-яка фізична особа; б) будь-яка юридична особа; в) власник; г) представник влади? 15. Визначте вид цивільної дієздатності, що набувають особи, які не досягли 14 років: а) неповна; б) часткова; в) обмежена; г) повна. Тема 3. Правочин як основний вид цивільних правовідносин. Цивільно-правовий договір.
а) дії, які призводять до виникнення цивільно-правових наслідків; б) права громадян, установлені Конституцією; в) права та обов’язки, які виникають внаслідок правомірних дій; г) взаємовідносини між суб’єктами та об’єктами права.
а) дії з набуття майнових прав; б) дії осіб, спрямовані на виникнення, зміну та припинення цивільних прав та обов’язків; в) виконані договори; г) угоди про розподіл обов’язків.
а) користь від правочину отримує одна сторона; б) у правочині бере участь одна сторона; в) волю виражає лише одна сторона правочину; г) права та обов’язки виникають лише у одної сторони правочину.
а) вони оформлені нотаріально; б) їх зміст не протирічить законодавству; в) вони вчинені правосуб’єктними особами; г) настали юридичні наслідки, передбачені правочином.
а) “вартість майна, яке передається, менша, ніж передбачено законом; б) вартість майна навмисно занижена; в) недійсність правочину не вимагає оспорювання у суді; г) правочин вчинений з негідним об’єктом.
а) односторонній правочин або юридичний вчинок; б) двосторонній або багатосторонній правочин; в) двосторонній або односторонній правочин; г) односторонній або багатосторонній правочин; д) односторонній правочин або делікт.
а) між сторонами досягнуто згоди з усіх важливих питань; б) сторони його підписали; в) дотримана передбачена у законі форма; г) виникли права та обов’язки, передбачені договором.
а) сервітут та суперфіцій; б) дії та події; в) юридичні вчинки сторін; г) оферта та акцепт; д) право повного господарського відання та оперативного управління.
а) для встановлення місцезнаходження суду, який розглядає спори, що виникають у зв’язку з договором; б) для встановлення права, яке застосовується до спорів, що виникають у зв’язку з договорами; в) для встановлення правового положення об’єктів договору; г) для встановлення правового положення суб’єктів договору.
а) передання отриманого корисного результату; б) передання майна в оперативне управління; в) передання майна у користування; г) надання права розпоряджатися майном; д) передання майна у власність.
а) надання взаємних послуг; б) передання майна у власність; в) передання майна у оперативне управління; г) виконання обумовлених робіт; д) передання майна у користування.
а) односторонній правочин; б) багатосторонній правочин; в) реальний правочин; г)двосторонній правочин; д) договір приєднання.
а) необхідність підтвердження факту правочину у суді; б) реституцію; в) необхідність оформлення договору у нотаріуса; г) позбавлення права у випадку спора посилатися на показання свідків у суді; д) недійсність правочину.
а) багатосторонніх, оплатних, реальних; б)односторонніх, оплатних, консенсуальних; в) односторонніх, консенсуальних, акцесорних; г) односторонніх, безоплатних, реальних чи консенсуальних; д)двосторонніх, безоплатних, абстрактних.
а) випадок або непереборна сила; б) недотримання своїх зобов’язань контрагентом боржника або третіми особами; в) необережна вина кредитора; г) суб’єктивна неможливість виконання або належного виконання зобов’язань боржником; д) умисна вина кредитора, яка потягла за собою збільшення розміру збитків, спричинених порушенням зобов’язань. Тема 4. Сімейні правовідносини
а) фіктивний шлюб; б) шлюб між двоюрідними братом і сестрою; в) шлюб із особою, яка одночасно перебуває в іншому зареєстрованому шлюбі; г) шлюб без вільної згоди чоловіка та жінки?
а) заява про всиновлення дитини; б) згода дитини; в) рішення суду; г) згода навчального закладу.
а) 14 років; б) 16 років; в) 17 років; г) 18 років.
а) через один місяць; б) через два місяці; в) через три місяці; г)через шість місяців?
а) тільки чоловікові; б) дітям; в) тільки дружині; г) чоловікові та дружині?
а) до 14 років; б) до 15 років; в) до 16 років; г) до 18 років.
а) згода батьків; б) документ про загальну середню освіту; в) досягнення шлюбного віку особами, що одружуються; г) наявність у майбутньої сім’ї житла.
а) подружжям; б) бабусею, дідусем та онуками; в) тіткою, дядьком і племінником; г) рідними братами і сестрами?
а) 20 років; б) 18 років; в) 16 років; г) 15 років.
а) особисті права кожного з подружжя; б) інтелектуальні права подружжя; в) шлюбні відносини подружжя; г) майнові відносини подружжя?
а) за спільною заявою подружжя в разі відсутності дітей; б) за заявою подружжя, що має дітей; в) з особами, визнаними недієздатними; г) з особами, визнаними безвісно відсутніми?
а) за заявою батьків одного з подружжя; б) за заявою друзів; в) за заявою одного з подружжя і якщо інший з подружжя визнаний недієздатним; г) за заявою подружжя, що має дітей?
а) 5 років; б) 7 років; в) 10 років; г) 4 роки.
а) право на материнство і на батьківство; б) право на працю; в) право на піклування про своє здоров’я; г) право на взаємну повагу, дружбу.
а) батьки примушують дитину до жебракування; б) батьки не дають дитині кишенькових грошей; в) батьки дитини є безробітними; г) батьки вимагають від дітей добре навчатися? Тема 5. Трудові правовідносини 1. Визначте, яка з наведених умов трудового договору не є обов’язковою: а) місце роботи працівника; б) заробітна плата; в) пільги, які надаються працівнику; г) посада, на якій працюватиме особа, що укладає договір. 2. Визначте строк випробування при прийнятті на роботу для робітників, що не може перевищувати: а) одного місяця; б) двох тижнів; в) трьох місяців; г) шести місяців. 3. Визначте зайвий елемент структури трудових правовідносин: а) суб'єкти; б) об’єкти; в) трудовий договір; г) зміст трудових правовідносин. 4. Визначте тривалість щорічної основної відпустки для працівників: а) не менше 18 календарних днів; б) не менше 30 календарних днів; в) не менше 24 календарних днів; г) не менше 21 календарного дня. 5. Визначте, який мінімальний трудовий стаж повинен мати чоловік для отримання повної трудової пенсії за віком: а) 5 років; б) 10 років; в) 20 років; г) 25 років. 6. Визначте на який строк укладається колективний договір: а) на 1 рік; б) на 2 роки; в) на 5 років; г) на 10 роки. 7. Визначте вік, з якого настає трудова правоздатність: а) з 12 років; б) з 13 років; в) з 16 років; г) з 18 років. 8. Визначте вид матеріальної відповідальності, яка не передбачена законом: а) обмежена; б) повна; в) штраф; г) підвищена. 9. Визначте, в який термін власник має попередити працівника про зміну існуючих умов праці: а) не пізніше ніж за два тижні; б) не пізніше ніж за один місяць; в) не пізніше ніж за два місяці; г) не пізніше ніж за три тижні. 10. Визначте, в який строк працівник має попередити адміністрацію в письмовій формі про звільнення з роботи за власною ініціативою: а) за один тиждень; б) за два тижні; в) за три тижні; г) за чотири тижні. 11. Протягом якого часу працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати, якщо щодо нього порушено законодавство про оплату праці: а) одного місяця; б) одного року; в) 3 років; г) строк не обмежений. 12. Протягом якого часу відсутність працівника на роботі без поважних причин вважається прогулом: а) понад двох годин протягом робочого дня; б) понад трьох годин протягом робочого дня; в) понад чотирьох годин протягом робочого дня; г) понад п’яти годин протягом робочого дня. 13. З якого віку особа самостійно може укладати трудовий договір: а) з 10 років; б) з 12 років; в) з 14 років; г) з 16 років? 14. Що зобов’язаний зробити власник до початку роботи працівника: а) роз’яснити працівнику його права і обов'язки; б) поінформувати працівника про умови праці; в) виплатити аванс; г) забезпечити проїздним квитком? 15. У чому полягає дисциплінарна відповідальність: а) в обов’язку працівника відповідати за дисциплінарний проступок і зазнавати дисциплінарних санкцій; б) в обов’язку працівника зазнавати матеріальних санкцій; в) в обов’язку працівника відповідати за правопорушення; г) в обов’язку працівника нести відповідальність за заподіяну шкоду. Тема 6. Основи адміністративного права України
а) суд; б) прокуратура; в) Президент України; г) адвокатура?
а) догана; б) примусове вивчення норм адміністративного права; в) затримання правопорушника; г) виправні роботи.
а) 13 років; б) 15 років; в) 16 років; г) 18 років.
а) до 15 діб; б) до 12 діб; в) до 10 діб; г) до 6 діб?
а) до неповнолітніх осіб; б) до вагітних жінок; в) до жінок, що мають дітей віком до 12 років; г) до повнолітніх.
а) приховування важливих доказів; б) добровільне відшкодування збитків; в) переховування злочинця; г) учинення правопорушення повнолітнім.
а) штраф; б) адміністративний арешт; в) виправні роботи; г) догана?
а) вирок; б) рішення; в) визначення; г) відношення.
а) позбавлення волі; б) штраф; в) догана; г) виправні роботи.
а) тільки одне основне стягнення; б) декілька основних та декілька додаткових стягнень; в) одне основне і одне додаткове стягнення; г) два основних стягнення.
а) рішення уповноваженого органу щодо залучення конкретної особи до адміністративної відповідальності; б) здійснення адміністративного правопорушення через необережність; в) посягання на цінності, що охороняються адміністративним правом; г) скоєння злочину.
а) ректор навчального закладу; б) районні суди; в) Верховний суд України; г) органи Служби безпеки України.
а) посягання на цінності, що охороняються адміністративним правом; б) наявність у діянні особи складу адміністративного правопорушення; в) здійснення адміністративного правопорушення умисно; г) здійснення адміністративного правопорушення через необережність.
а) органи внутрішніх справ; б) органи прокурорського нагляду; в) начальник ЖЕУ; г) виконкоми селищних та сільських рад?
а) конституційне право; б) адміністративне право; в) трудове право; г) цивільне право. Тема 7. Основи кримінального права України.
а) розбій; б) грабіж; в) крадіжка; г) шахрайство. 2. Коли розпочинається судовий розгляд кримінальних справ: а) подання позовної заяви особи при порушенні її прав; б) складення прокурором обвинувального вироку; в) завершення слідства у справі; г) прийняття і оголошення рішення? 3. На який строк призначаються виправні роботи без позбавлення волі: а) від одного до п’яти місяців; б) від двох місяців до двох років; в) до двох місяців; г) від шести місяців до одного року? 4. Юридичний критерій неосудності: а) хронічна душевна хвороба; б) тимчасовий розлад психіки; в) недоумство; г) нездатність особи керувати своїми діями. 5. Основне кримінальне покарання, яке може застосовуватися до неповнолітніх: а) довічне позбавлення волі; б) штраф; в) позбавлення права займатися певною діяльністю; г) виправні роботи. 6. За що настає кримінальна відповідальність: а) за вчинення злочину; б) за порушення авторських прав; в) за здійснення дисциплінарної провини; г) за заподіяння матеріальної шкоди. 7. Визначте одну з форм злочинної діяльності: а) осудність; б) співучасть у злочині; в) злочинне групування; г) злочинна поведінка. 8. Хто не підлягає відповідальності згідно з Кримінальним кодексом України за злочини, скоєні на території України: а) громадяни України; б) іноземці; в) юридичні особи; г) біпатриди? 9. Визначте основне покарання: а) позбавлення спеціального звання; б) обмеження волі; в) позбавлення рангу; г) конфіскація майна. 10. Вид співучасників за наведеним визначенням. Особа, яка умовляннями, підкупом, погрозою, примушенням чи іншим чином схилила іншого співучасника до вчинення злочину: а) виконавець (співвиконавець); б) організатор; в) підмовник; г) пособник. 11. Вид злочинного діяння, яке містить стадії здійснення злочину: а) через необережність; б) через недбалість; в) умисний злочин; г) із непрямим наміром. 12. Максимальне покарання, яке може бути застосоване до неповнолітніх: а) позбавлення волі на строк не більше 10 років; б) позбавлення волі на 15 років; в) позбавлення волі на строк не більше 5 років; г) довічне ув’язнення. 13. Визначте кваліфікацію подій, коли громадянин А., погрожуючи ножем, відібрав у жінки сумку, де були гроші. Скоєно: а) шахрайство; б) грабіж; в) крадіжку; г) розбій. 14. Визначте вид злочинних діянь, що містять стадію скоєння злочину: а) через необережність; б) через недбалість; в) із прямим наміром; г) із непрямим наміром. 15. Визначте вік, з якого настає кримінальна відповідальність за загальним правилом: а) 14 років; б) 15 років; в) 16 років; г) 17 років; д) право захистити свої права і свободи від протиправних дій. |
Тема: Поняття міжнародних економічних відносин і міжнародного економічного права Свобода вибору економічної і соціальної системи, суверенні права держав щодо їх природних ресурсів |
№ ПОНЯТТЯ ТА СИСТЕМА ЦИВІЛЬНОГО ПРАВА Предмет цивільно-правового регулювання суспільних відносин. Поняття, види та ознаки особистих немайнових та майнових відносин |
«Предмет, метод, принципи і система земельного права України» Поняття і основні ознаки земельного права України як галузі права, галузі науки і навчальної дисципліни |
Ознаки фізіологічної та соціальної зрілості. Соціальні аспекти статевого... Мета: поглибити знання учнів про ознаки фізичної та соціальної зрілості, шкідливість для здоров’я раннього статевого життя та вагітності... |
Тема ПОНЯТТЯ, ПРЕДМЕТ, МЕТОД І СИСТЕМА АДМІНІСТРАТИВНОГО ПРАВА Поняття адміністративного права. Співвідношення адміністративного права з іншими галузями права |
Закон як джерело державного права. Види законів Республіка – поняття і сутність. Ознаки республіканської форми правління. Види республік |
ЛЕКЦІЯ По темі №1 «Поняття, ознаки та види адміністративної відповідальності» Адміністративна відповідальність • один з найбільш важливих правових інститутів адміністративного права, який виступає дієвим засобом... |
Тема: Поняття, система і значення Особливої частини кримінального права Система кримінально-правових норм, в яких сформульовані ознаки окремих злочинів і встановлені види та розміри покарання за їх вчинення,... |
1. Поняття організації як системи. Основні ознаки системного підходу В загальному значенні під організацією (соціальною організацією) мають на увазі способи впорядкування і регулювання дій окремих індивідів... |
Природне право у контексті розуміння свободи за Томасом Гоббсом Розуміння поняття «природне право» за весь час історії Філософії права трактувалося по різному. Науковці виводили це поняття через... |