|
Скачати 329.35 Kb.
|
Ситуаційна задача №1 з терапевтичної стоматології (згідно списку 2 та 2.1 ОКХ) До лікаря-стоматолога звернувся хворий 38 років зі скаргами на гострий, приступоподібний, самовільний біль у 46 зубі, який триває до 20 хвилин. Безболісні проміжки протягом 2-х годин. Біль підсилюється від дії подразника та вночі. Каріозна порожнина в 46 зубі з’явилась півроку тому. Бентежили тільки болі від подразників, які швидко зникали. В останню добу з’явився нічний самовільний біль, що змусило хворого приймати анальгетики та звернутися за допомогою до терапевта-стоматолога. Супутні захворювання заперечує. Алергологічний статус не обтяжений. Шкідливі звички відсутні. Об’єктивно: обличчя симетричне, шкіра звичайного кольору, піднижньощелепні лімфовузли не пальпуються. Червона облямівка губ без патологічних змін. Слизова оболонка порожнини рота рожевого кольору, без елементів ураження. На зубах значна кількість м’якого нальоту. ГІ за Федоровим-Володкіною – 2,67 бали. У 46 зубі на оклюзійно-дистальній поверхнях каріозна порожнина в межах навколопульпарного дентину з невеликим вхідним отвором, з нависаючими краями емалі. Дентин дна та стінок темно-сірого кольору, м’який. Зондування дна каріозної порожнини болісне в одній точці. Холод викликає різкий біль, що повільно зникає. Вертикальна та горизонтальна перкусія, пальпація ясен в зоні проекції верхівки кореня безболісні. ЕОД – 20 мкА. 1. Сформулюйте діагноз та обґрунтуйте його умовами задачі. 2. З якими захворюваннями доцільно провести диференційну діагностику? 3. Який метод лікування необхідно застосувати в 46 зубі? 4. Напишіть алгоритм проведення лікування 46 зуба у даного хворого. Еталон відповіді до ситуаційної задачі №1 з терапевтичної стоматології (згідно списку 2 та 2.1 ОКХ)
Ситуаційна задача №2 з терапевтичної стоматології (згідно списку 2 та 2.1 ОКХ) Хвора, 44 років, звернулася до лікаря-стоматолога зі скаргами на появу нориці на яснах у ділянці 16 зуба та наявність порожнини в 16 зубі. З анамнезу відомо, що 16 зуб неодноразово лікували. Останній раз пломба випала близько року тому, після чого з явились болі. Хвора до лікаря не зверталась, займалась самолікуванням, біль зник, але на яснах з’явилась нориця, яка періодично закривається, що супроводжується появою болю. Вважає себе практично здоровою. Алергологічний статус не обтяжений. Об’єктивно: Обличчя симетричне ,шкіра звичайного кольору, піднижньощелепні лімфатичні вузли не пальпуються. Червона облямівка губ без патологічних змін. Коронка 16 зуба сіруватого кольору, на медіально-оклюзійній поверхнях глибока каріозна порожнина, яка сполучається з порожниною зуба; дентин дна і стінок каріозної порожнини пігментований, розм’якшений. Зондування дна каріозної порожнини безболісне. Холодова проба безболісна. Вертикальна перкусія 16 зуба чутлива. Ясна у ділянці 16 зуба гіперемовані, з ціанотичним відтінком, у ділянці проекції верхівки кореня – нориця із гнійним ексудатом, пальпація болісна. Слизова оболонка порожнини рота в інших ділянках без наявних патологічних змін.
Еталон відповіді до ситуаційної задачі №2 з терапевтичної стоматології (згідно списку 2 та 2.1 ОКХ)
3. а) ЕОД – понад 100 мкА; б) Прицільний рентгенологічний знімок 16 зуба: в 16 зубі – на медіально-оклюзійній поверхнях каріозна порожнина, що сполучається з порожниною зуба; ендодонтично 16 зуб не лікований, периапікально в проекції верхівки медіального щічного кореня зона розрідження кісткової тканини неправильної форми, з нечіткими контурами. 4. Так, можна. Оскільки наявна нориця, то ексудат, що може з’явитись в результаті загострення патологічного процесу, має вихід через норицю. Ситуаційна задача №3 з терапевтичної стоматології (згідно списку 2 та 2.1 ОКХ) Хвора, 46 років, звернулася зі скаргами на біль, кровоточивість ясен при чищенні зубів та вживанні твердої їжі, рухомість зубів. Вважає себе хворою протягом 10 років, але систематично у стоматолога не лікувалась. Останні 2 роки кровоточивість ясен та рухомість зубів різко посилилися.З анамнезу життя відомо,що хворіє на виразкову хворобу шлунка. Алергологічний статус не обтяжений. Шкідливі звички заперечує. Об’єктивно: обличчя симетричне, підщелепні лімфатичні вузли не пальпуються. Ясна в області всіх зубів гіперемовані, набряклі, болісні при пальпації.,кровоточать.На зубах велика кількість м’яких зубних відкладень та зубного каменю. Глибина пародонтальних кишень 4-5 мм з гнійним ексудатом. Рухливість 31,32,41зубів II ступеня, 16,15,27 зубів– I ступеня. Травматична оклюзія в зоні 11, 21, 31, 41 зубів. Корені 31,41 зубів оголені на 1\2 їх довжини. Пародонтальний індекс 5,6 бали; ГІ за Федоровим-Володкіною 4,5 бала. Проба Шиллера-Писарєва позитивна.
Еталон відповіді до ситуаційної задачі №3 з терапевтичної стоматології (згідно списку 2 та 2.1 ОКХ)
- Симптоматичний гінгівіт. - Пародонтальні кишені. - Травматична оклюзія. - Резорбція альвеолярної кістки.
Ситуаційна задача №4 з терапевтичної стоматології (згідно списку 2 та 2.1 ОКХ) Хворий, 55 років, скаржиться на відчуття стягнутості, шорстковатості слизової оболонки щік. Вперше ці скарги з’явилися 3 місяці тому. За стоматологічною допомогою не звертався. Хворий багато палить, починаючи з 15 років. Вважає себе практично здоровим. Алергологічний статус не обтяжений. Об’єктивно: обличчя симетричне, шкіра звичайного кольору. Червона облямівка губ без наявних патологічних змін. На слизовій оболонці щік справа і зліва по лінії змикання зубів ближче до кутів рота виявляються ділянки ороговіння слизової оболонки у вигляді світло-сірої плівки, що злегка підноситься над рівнем слизової оболонки, не знімається при зішкрібуванні. Слизова оболонка порожнини рота в інших ділянках блідо-рожевого кольору, помірно зволожена, без патологічних змін. Піднижньощелепні лімфатичні вузли пальпаторно не визначаються. У 23, 26, 37, 45 зубах пломби, які відповідають клінічним вимогам. У 15-му зубі на оклюзійно-дистальній поверхнях, у 46 на медіально- оклюзійній поверхнях глибокі каріозні порожнини, стінки зуба гострі та неровні. Коронка 48 зуба зруйнована до рівня ясен. На зубах велика кількість м’яких зубних нашарувань та зубний камінь. Гігієнічний індекс за Федоровим-Володкіною становить 2,83 бали.
Еталон відповіді до ситуаційної задачі №4 з терапевтичної стоматології (згідно списку 2 та 2.1 ОКХ)
3. Клінічні форми лейкоплакії: - плоска (проста); - підвищена; - верукозна (бляшкова та бородавчаста); - ерозивна; - виразкова; - м’яка; - Таппейнера; 4. План лікування хворого:
проводять кріодеструкцію. Ситуаційна задача №5 з терапевтичної стоматології (згідно списку 2 та 2.1 ОКХ) Хворий В., 35 років, звернувся до лікаря-стоматолога зі скаргами на погіршення самопочуття, появу слабкості, головного болю, підвищення температури тіла до 38-39 С, утворення пухирів на губах, шкірі обличчя та на слизовій оболонці порожнині рота. Перші симптоми захворювання з’явились 5 днів тому з погіршення самопочуття, підвищення температури тіла до 39 С. На 2-й день з’явились пухирцеві висипи з мутним вмістом на тильній поверхні кінцівок та в порожнині рота. На 4-й день пухирці змінились на болючі ерозії. Пацієнт до лікаря не звертався, проводив самолікування – приймав анальгін, полоскав порожнину рота відваром шавлії. З подальшого опитування було виявлено, що місяць тому проходив лікування з приводу гострого катарального бронхіту, з використанням сульфаніламідних препаратів. Об’єктивно: Загальний стан поганий. Макуло-папульозні симетричні висипи на шкірі кінцівок, розміром 5-7 мм, пухирці із серозним вмістом, ерозії вкриті темними кірками. В ділянці носо-губної складки 2 болючі ерозії з епітеліальними залишками пухиря. Червона облямівка губ вкрита масивною геморагічною кіркою з нерівними краями. В порожнині рота численні ерозії, по краях яких виявлено залишки покришки пухиря. Симптом Нікольського не визначається. На зубах – накопичення великої кількості нальоту, залишків їжі.
Еталон відповіді до ситуаційної задачі №5 з терапевтичної стоматології (згідно списку 2 та 2.1 ОКХ) 1. Багатоформна ексудативна еритема, токсико-алергічна форма 2.
3. Диференційну діагностику слід проводити з:
Ситуаційна задача №6 з терапевтичної стоматології (згідно списку 2 та 2.1 ОКХ) Хвора Н., 65 років, звернулася до лікаря-стоматолога зі скаргами на свербіж, сухість, шорсткість слизової оболонки щоки, зниження смакової чутливості, відсутність апетиту. Свербіж на шиї, в ділянці спини та грудини, на згинальних поверхнях передпліч, свербіж носить постійний характер, турбує вночі. Хворою себе вважає 3 роки, коли на фоні стресової ситуації з’явився свербіж за вухами, шиї, на слизовій оболонці порожнини рота. Через 5 днів на слизовій оболонці з’явилися висипи білуватого кольору. Далі свербіж розповсюджився на міжпальцеві проміжки на руках, в ділянку передпліч, нижні кінцівки. Лікар-дерматолог встановив діагноз - алергічний дерматит та назначив норсульфазолову мазь, проведений курс лікування одужання не приніс. До стоматолога не зверталась. Вплив факторів зовнішнього середовища (час року, погода, їжа) на перебіг хвороби пацієнтка не відмічає. Наявність шкідливих звичок заперечує. Відмічає алергічну реакцію на свіжі помідори та малину. 20 років знаходиться на обліку у психоневрологічному диспансері з приводу депресії. Супутні захворювання – ішемічна хвороба серця, гіпертонічна хвороба, порушення мозкового кровообігу. Об’єктивно: слизова оболонка порожнини рота блідо-рожевого кольору. В ділянці дистальних відділів щоки та ретромолярного простору виявлено полігональні папули білісуватого кольору, щільної консистенції, які мають зроговілу верхівку. Папули зливаються у вигляді «мережива», «гілки дерева». Язик вкритий жовтуватим нальотом.
Еталон відповіді до ситуаційної задачі №6 з терапевтичної стоматології (згідно списку 2 та 2.1 ОКХ) 1. Червоний плескатий лишай, гіперкератозна форма. 2.
3. Диференційну діагностику проводять з:
|
ОПТИМАЛЬНІ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ВИРОБНИЧИХ СИСТЕМ: РІШЕННЯ ВАРІАЦІЙНОЇ ЗАДАЧІ РОЗВИТКУ Ключові слова: виробнича задача, критерії оптимальності, задача оптимального агрегування, багатовимірна оптимізаційна задача |
Задача 2 Задача (5 балів) На резисторі 3 Ом виділяється напруга 100 мВ. Знайти значення струму через резистор в мА і потужність в кВт |
Пропедевтика хірургічної стоматології М. В. Фетисов, С. Н. Вайсблат, Г.І. Семенченко, Я. С. Малевич, Ю. Й. Бернадський, О. В. Коваль, Є. В. Гоцко |
1. Розділом якої науки є зуботехнічне матеріалознавство Конструкційні матеріали, що застосовують в ортопедичній стоматології, поділяють за властивостями |
ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ ДЛЯ ПМК З ДИСЦИПЛІНИ "ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА" Українська терапевтична школа та її значення для розвитку терапевтичної науки (В. П. Образцов, М. Д. Стражеско, В. X. Василенко,... |
УРОК 7 Тема. Контрольна робота. Мета уроку. Оцінити рівень засвоєння... Задача (З бали.) Виконати зображення правильної трикутної піраміди, вписаної в конус. Описати властивості одержаної комбінації фігур.... |
Тема: Формування вхідних та вихідних грошових потоків на підприємстві.... Задача Визначити чистий рух грошових коштів і скласти звіт про рух грошових коштів підприємства прямим та непрямим методами |
2. Задача Методом квадратичної інтерполяції знайти min F(x)=x2 4x,... Методом квадратичної інтерполяції знайти min F(x)=x2 4x, починаючи пошук з крапки х0=2 |
Задача 236 Мета: ознайомити учнів з таблицею множення числа 7; вдосконалювати обчислювальні |
Задача Приведіть приклади ситуацій, в яких особа звертається по юридичну допомогу до представників різних юридичних професій |