Урок математики


Скачати 74.15 Kb.
Назва Урок математики
Дата 06.01.2014
Розмір 74.15 Kb.
Тип Урок
bibl.com.ua > Математика > Урок


Міністерство освіти та науки України

Енергодарська багатопрофільна гімназія «Гармонія»

Засвоєння таблиці множення на 8. Розв’язання задач

на зведення до одиниці.


Урок математики,

проведений у 3-Б класі

ЕБГ «Гармонія»

вчитель: Кузьменко Г.В.

2013 - 2014 н.р.

Тема: Засвоєння таблиці множення числа 8. Розв’язання задач на зведення до одиниці.

Мета: - вправляти учнів у застосуванні знань таблиці множення числа 8

під час розв'язання математичних виразів і задач;

  • закріплювати знання таблиць множення і ділення чисел від 2 до 8;

  • розвивати пам'ять, увагу, логічне мислення;

  • сприяти вихованню наполегливості, самостійності, взаємодопомоги.

Обладнання: презентація, Rich Test, карточки для індивідуального опитування.

Тип уроку: закріплення набутих знань.

Девіз уроку. Ні кроку без думки!

Наші помічники - увага, пам'ять, мислення.
ХІД УРОКУ
I. Самоорганізація до уроку.

- Діти, сьогодні ми зробимо ще один крок в країні МАТЕМАТИКА.
Робота має бути досить складна, тому добре мати поруч друга. Давайте посміхнемося одне одному і скажемо доброго ранку нашим гостям!

- З яким настроєм ми починаємо урок?

- План уроку

- Що спільного між математикою і спортом? (Міркування дітей).

- Як і спорт, математика розвиває в людях наполегливість, самостійність, прагнення досягти поставленої мети, взаєморозуміння, взаємодопомоги.

А розвивати ці якості можна і в школі на уроці. Тому сьогодні я вас запрошую на математичний стадіон.
II. Перевірка домашнього завдання.

  • На математичному стадіоні перед початком нашої гри, треба отримати перепустку.

  • Подивіться на слайд. Чи так ви розв’язали задачу вдома?

№ 338, с. 52

  • Якщо б у їдальні було 70 кг борошна, відповідь збільшилася? (ні, зменшилася)

  • А на скільки зменшилася? (На 10 кг)

  1. Математична розминка. Усні обчислення.

- Будь-які тренування розпочинаються з розминки.

Робота з картками.

Картка 1

2·4:8= 40:5+12=

2·3·9= 30:6+42=

За 2 дні пошили 18 шапок. За скільки днів пошиють 36 шапок?

Картка 2

8·(36-30)= 2·4+3·5=

8·2+54= 56:7:4·5=

За 4 дні теля з'їдає 16кг овочів. За скільки днів теля з'їсть 36кг овочів?

Картка 3

42:(3·8:4)= 3·4+5·4+7·4=

5·(58-54)= 48:6-12:6-4:2=

За 5 днів у їдальні витрачають 25кг картоплі. За скільки днів витратять 45кг картоплі?

  • Доведіть що ви вмієте швидко і правильно рахувати. № 340, с. 53

  • Гра «Впіймай м’яч». Замість футбольних м’ячів вставте числа. Потрібно правильно математичні вирази прочитати та обчислити (№ 341, с. 53)

  • Оцінювання роботи по картках.

Хвилинка каліграфії.

- Яке останнє число вставили? (8)

На слайді малюнки спортсменів у футболках з певними номерами.

  • Коли йде футбольний матч, як розрізняють футболістів? А ось 8 спортсменів.

  • Подивіться уважно на їх номери:

16; 22; 56; 32; 80; 24; 72; 8

- Яке число зайве? (22) Чому? (бо воно не з таблиці множення на 8)

- Запишіть результати таблиці множення числа 8 у порядку зменшення.

  1. Повідомлення теми і мети уроку.

  • На нашому математичному стадіоні будемо вправлятися в застосуванні знань таблиці множення числа 8 при розв'язанні математичних виразів і задач. А працювати будемо під девізом: «Ні кроку без думки!»

Гімнастика для очей.

  1. Закріплення вивченого матеріалу.

- Перемога у спорті – це успіх команди, тому так важливо взаєморозуміння та взаємодопомога. Перед зборами відповідальних змагань, у спортсменів перевіряють стан здоров’я. Тому я зараз хочу перевірити ваші знання, чи готові ви працювати на нашому математичному стадіоні?

1 група розв’язує приклади №345, 346, с. 53;

2 група – попрацює на комп’ютері над тестами

Тестові завдання:

1. Яку арифметичну дію виконуємо при знаходженні частки?

А): Б)· В) + Г) –

2. Який знак треба поставити між числами при збільшенні у кілька разів ?

А)+ Б) - В) · Г) :

3. Перший множник 8, другий 2. Знайди добуток?

А) 56 Б) 24 В) 32 Г) 16

4. Яке число потрібно вставити у приклад 4 · … = 32?

А) 7 Б) 8 В) 5 Г) 9

5. 6 · 8, 7 · 8, 8 · 8. Який приклад наступний?

А) 5 · 8 Б) 4 · 8 В) 9 · 8 Г) 3 · 8

6. Якої відповіді немає в таблиці множення на 8 ?

А) 56 Б) 24 В) 32 Г) 36

7. Яке число зайве?

16 24 34 40 48 56 64

А) 34 Б) 24 В) 48 Г) 16

8. Знайди добутки чисел 8 і 6, 3 і 8. На скільки один добуток більший від другого?

А) на 34 Б) на 24 В) на 48 Г) на 16

9. Розв’яжи задачу:

Маса 6 посилок 42 кг . Яка маса 8 таких посилок?

А) 56 Б) 24 В) 32 Г) 36

Перевірка прикладів, результати тестувань.

  • Що допомогло вам при розв’язанні прикладів, тестів? (таблиця множення на 8)

  • Оцінювання

Фізкультхвилинка.

Справжній спортсмен має правильно, повноцінно, збалансовано харчуватися.

- Які корисні харчові продукти ви знаєте?

Задача № 342 (про приготування омлету)

Читання задачі вголос, мовчки.

Аналіз задачі.

- Що означає число 6? (Кількість порцій омлету, які зготували з 12 яєць)

- Що означає число 18? (Кількість яєць з яких треба зготувати омлет)

- Що нам треба знайти? (Треба знайти кількість порцій омлету, які зготують з 18 яєць) Чи можемо одразу дати відповідь на питання? (Ні).

- Чому? (Ми не знаємо скільки яєць, використовують для приготування однієї порції омлету).

- Який це тип задачі? (зведення до 1)

- Складемо план розв’язання цієї задачі

1. В першій дії ми дізнаємося скільки яєць використовують для приготування однієї порції омлету.

2. В другій дії ми дізнаємося скільки порцій омлету можно приготувати з 18 яєць.

1 група - математичним виразом;

2 група – розв’язує задачу окремими діями;

- Яке число зайве? Про що це свідчить? Задачу розв’язали вірно.


2, 8, 9



Запис розв'язування задачі

1) 12:6=2(яєць) – використали на приготування 1 порції.

2) 18: 2=9(п.)

18: 12:6=9(п.)

Відповідь: з 18 яєць можна приготувати 9 порцій омлету.

- Робота над задачами.

- Щоб спортсмени були вправними, швидкими і вони здобули перемогу, їм під час тренувань ускладнюють завдання.

- Ви готові до складних завдань?

- Складіть задачі за короткими записами та розв’яжіть їх.

7 матчів – 42 м’ячі 7 матчів – 42 м’ячі

3 матчі - ? ? - 18 м’ячів

- Що є спільного в задачах? ( за 7 матчів забили 42 м’ячі )

- Що є відмінного в задачах? ( в першій задачі – знайти кількість м’ячів; в другій задачі – знайти кількість матчів)

- Діти, як можна назвати ці задачі? (Ці задачі називають оберненими).

Логічні задачі (резервний матеріал)

а) Один спортсмен підняв мішок 50 кг, а другий - підняв штангу 50 кг. У кого вантаж важчий?
б) Футболіст пробіг 4 км за гру, з них 2 км з м’ячем . Скільки кілометрів пробіг футболіст?

  1. Підсумок уроку.

- На нашому математичному стадіоні розсипались склади мо; ре; га; пе.

Складіть з них слово. (Перемога)

- Хто з вас вболіває за футбол?

- Нещодавно був футбольний матч Україна-Франція. Хто переміг? (Україна, з рахунком 2 : 0)

- А що допомогло нам одержати перемогу на нашому математичному стадіоні?

- Що найбільше сподобалося на уроці?

- Бажаю вам перемагати і в майбутньому в математиці, в спорті, в житті.

- З яким настроєм ми закінчуємо урок?

  1. Домашнє завдання (різнорівневе).

1 група: скласти обернену задачу до № 348, с. 54 та розв’язати її;

2 група: розв’язати задачу № 348, с. 54

Картка 1

2·4:8= 40:5+12=

2·3·9= 30:6+42=

За 2 дні пошили 18 шапок. За скільки днів пошиють 36 шапок?

------------------------------------------------------------------------------------------------

Картка 2

8·(36-30)= 2·4+3·5=

8·2+54= 56:7:4·5=

За 4 дні теля з'їдає 16кг овочів. За скільки днів теля з'їсть 36кг овочів?

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Картка 3

42:(3·8:4)= 3·4+5·4+7·4=

5·(58-54)= 48:6-12:6-4:2=

За 5 днів у їдальні витрачають 25кг картоплі. За скільки днів витратять 45кг картоплі?



Схожі:

Урок математики в 5
Пачкова Анастасія Олександрівна, учитель математики Первомайської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1
Урок математики. 2 клас
Мета уроку. Скласти разом з дітьми таблицю множення числа 2, допомогти дітям вивчити її. Розвивати образне мислення, пам'ять, зв'язне...
Урок-подорож з української мови та математики
Підготували вчителі української мови та літератури Т. А. Панченко та математики І. В. Каламбет Сєвєродонецької загальноосвітньої...
УРОК З МАТЕМАТИКИ ДЛЯ 6 КЛАСУ Тема: Розв’язування вправ на
ОБЛАДНАННЯ: картки з завданнями, три варіанти самостійної роботи, літери слова УРОК, вислови вчених
Уроках математики
Я пропоную деякі прийоми, які дають можливість вчителю математики сприяти формуванню даної компетентності засобами уроків математики,...
Уроку математики у 6 класі Тема: Коло. Довжина кола
Добрий день, діти. Зараз урок математики. Сьогодні для роботи на уроці нам необхідні зошит, ручка, лінійка, циркуль та нитка, паперова...
ПРОГРАМ А вступного випробування з математики для абітурієнтів напрямів підготовки
Програму вступного випробування з математики розроблено з урахуванням вимог чинної програми з математики для 5–11 класів, затвердженої...
Урок в 5 класі за темою «Множення і ділення натуральних чисел»
Тема нашого уроку сьогодні «Множення і ділення натуральних чисел». Друзі, сьогодні ми з вами відправимося в подорож по стежинкам...
Факультет прикладної математики
Чернівецький університет завжди славився високим рівнем математичної освіти і наукових досліджень. Відзначимо математиків зі світовим...
Урок математики та української літератури в 6 класі. І. М. Власенко,...
Бінарний урок математики та української літератури в 6 класі. І. М. Власенко, с. Нижньотепле, Станично-Луганський р-н, Луганська...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка