Тема: «Сканери. Типи сканерів» Мета


Скачати 49.03 Kb.
НазваТема: «Сканери. Типи сканерів» Мета
Дата25.02.2016
Розмір49.03 Kb.
ТипДокументи
bibl.com.ua > Інформатика > Документи
Тема: «Сканери. Типи сканерів»

Мета:

дидактична: Розповісти студентам, як здійснюється автоматичне введення документів в ПК. Дати класифікацію пристроїв введення - сканерів, підкреслити їх особливості. Розповісти про технологію розпізнавання тексту. Зробити огляд програмного забезпечення з розпізнавання тексту.

розвиваюча: розвивати інформаційне мислення студентів.

виховна: показати, що автоматизація спрощує виконання багатьох рутинних операцій, звільняючи місце для творчості.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

Вид та форми контролю знань: фронтальний опитування, самостійна робота.

Структура уроку

1. Організаційний момент.

2. Мотивація навчальної діяльності

3. Вивчення нового матеріалу

Автоматизація вводу інформації в комп'ютер

Основним методом перекладу паперових документів в електронну форму є сканування. Сканування - це технологічний процес, в результаті якого створюється графічний образ паперового документа. Існує кілька різних видів сканерів, але в їх основі лежить один і той же принцип. Документ освітлюється світлом від спеціального джерела, а відображене світло сприймається світлочутливим елементом. Мінімальний елемент зображення інтерпретується сканером як кольорова (або сіра) крапка. Таким чином, в результаті сканування документа створюється графічний файл, у якому зберігається растрове зображення вихідного документа. Растрове зображення складається, як відомо, з точок. Кількість точок визначається як розміром зображення, так і роздільною здатністю сканера.

Сканери для введення текстів та ілюстрацій

В даний час для введення текстової та графічної інформації використовують такі види сканерів.

Ручні сканери. Це найпростіший вид сканерів, що дає найменш якісне зображення. Такий сканер не має рухомих частин, і сканування проводиться шляхом переміщення сканера по документу.

Недоліком ручних сканерів є дуже вузька смуга сканування (стандартний аркуш паперу доводиться сканувати в кілька проходів), а також високі вимоги до самого процесу сканування. Так, якщо рука, що тримає сканер, злегка тремтить або рухається ривками, говорити про хорошу якість сканування не доводиться. Ручні сканери придатні для сканування текстів, але використовувати їх для сканування зображень (фотографій) важко.

Листові сканери. Сканери цього типу дозволяють за одну операцію сканувати аркуш паперу стандартного формату. Блок сканування у таких сканерів нерухомий, а папір простягається повз нього за допомогою спеціальних валиків (як в принтері). Листові сканери гарантують гарну якість сканування, але вони здатні сканувати лише окремі листи. Перекласти з їх допомогою в електронну форму сторінку книги або розворот журналу неможливо.

Планшетні сканери забезпечують найкращу якість та максимальну зручність при роботі з паперовими документами. Під кришкою планшетного сканера розташовується прозоре основу, на яку укладають документ. Блок сканування переміщується вздовж документа всередині корпусу сканера. Тривалість сканування стандартного машинописного аркуша: становить від однієї до кількох секунд.

Спеціальні типи сканерів

Барабанні сканери забезпечують найвищу дозвіл сканування, але вони призначені для сканування не паперових документів, а прозорих матеріалів, наприклад слайдів, негативів і т. п. У сканерах цього типу голівки, що зчитує встановлена нерухомо, а зображення, закріплене на циліндричній барабані, обертається з високою швидкістю і сканується порядково.

Штрих-сканери - різновид ручних сканерів. Призначені вони для зчитування штрих-кодів з маркування товарів у магазинах. Штрих-сканери дозволяють автоматизувати процес підрахунку вартості покупок. Вони особливо зручні в торгових приміщеннях, обладнаних електронним зв'язком і виробляють розрахунки з покупцями за допомогою електронних платіжних засобів (кредитних карток, смарт-карт і т. п.).

Зв'язок сканера з операційною системою

Для підключення сканера до комп'ютера використовують різні методи. Існують сканери зі спеціальною платою розширення, так званим контролером. Плату встановлюють в одне з гнізд розширень материнської плати комп'ютера, а сканер підключають до гнізда плати.

Деякі сканери підключають до вільного паралельного порту (порту принтера). У такому випадку передача даних відбувається повільніше, зате ніяких додаткових пристроїв для підключення сканера не потрібно.

Таким чином, у більшості програм робота зі сканером здійснюється за допомогою спеціального діалогового вікна, що забезпечує безпосередню взаємодію зі сканером. Після того як користувач дає команду на сканування документа, дані передаються в програму, що звернулися до сканера, з використанням протоколу TWAIN.

4. Підведення підсумків.

5. Домашнє завдання.

Проблема розпізнавання тексту в складі точкового графічного зображення є досить складною. Подібні завдання вирішують за допомогою спеціальних програмних засобів, які називаються засобами розпізнавання образів. Реальний технічний прорив в цій області стався лише в останні роки. До цього розпізнавання тексту було можливо лише шляхом порівняння знайдених конфігурацій точок із стандартним зразком (еталоном, що зберігається в пам'яті комп'ютера). Автори програм ставили критерій «схожості», який використовується при ідентифікації символів.

Подібні системи називалися OCR (Optical Character Recognition - оптичне розпізнавання символів) і спиралися на спеціально розроблені шрифти, що полегшували такий підхід. Якщо доводилося стикатися з довільним і, тим більше, складним шрифтом, програми такого роду починали давати серйозні збої.

Сучасні наукові досягнення в галузі розпізнавання образів буквально перевернули уявлення про оптичному розпізнаванні символів. Сучасні програми цілком можуть справлятися з різними (і досить химерними) шрифтами без перенастроювання. Багато розпізнають навіть рукописний текст.

Програми розпізнавання текстів

Оскільки потреба в розпізнаванні тексту відсканованих документів достатньо велика, не дивно, що є значна кількість програм, призначених для цієї мети. Так як різні наукові методи розпізнавання тексту розвивалися незалежно один від одного, багато хто з цих програм використовують абсолютно різні алгоритми.

Ці алгоритми можуть давати різні результати на різних документах. Наприклад, згадувані вище системи OCR здатні розпізнавати тільки стандартний спеціально підготовлений шрифт і дають на цьому шрифті найкращі результати, які не може перевершити ні одна із універсальних програм.

Сучасні алгоритми розпізнавання тексту не орієнтуються ні на конкретний шрифт, ні на конкретний алфавіт. Більшість програм здатне розпізнавати текст на кількох мовах. Одні й ті самі алгоритми можна використовувати для розпізнання російського, латинського, арабського і інших алфавітів і навіть змішаних текстів. Зрозуміло, програма повинна знати, про який алфавіт йдеться.

Нас, перш за все, цікавлять програми, здатні розпізнавати текст, надрукований російською мовою. Такі програми випускаються вітчизняними виробниками. Найбільш широко відомі і розповсюджені програми Fine Reader і CuneiForm.

Схожі:

Міське і сільське населення. Типи населених пунктів. Урбанізація....
Мета: сформувати уявлення про особливості розміщення населення України; розповісти про типи населених пунктів; розвивати в учнів...
Конспектах подається тема, дидактична та виховна мета, типи уроків....
В конспекті вміщено 11 уроків по темі «відношення. Пропорції» відповідно до підручника «Математика», 6 клас, автор Г. Бевз. В наведених...
Уроку: Урок: Тема : Розмноження та розвиток рослин. Типи розмноження...
Тема: Розмноження та розвиток рослин. Типи розмноження рослин. Практична робота № Вегетативне розмноження рослин
Тема. Основи комп’ютерних систем Мета
Мета: ознайомити учнів з історією обчислювальної техніки. Сформувати поняття учнів про принципи функціонування персонального комп’ютера....
Урок №6. Тема: Комп’ютерні мережі
Мета: мати уявлення про призначення й основні характеристики комп’ютерних мереж; типи доступу до інформаційних ресурсів
Тема: Антивірусні програми
Мета: визначити поняття "комп'ютерний вірус", класифікацію комп'ютерних вірусів за ступенем впливу; основні типи антивірусних програм...
Тема. Поняття про глобальну та локальну комп’ютерні мережі Мета
Мета: Розглянути типи комп’ютерних мереж. Ввести поняття глобальної та локальної комп’ютерних мереж Виховувати сучасну людину, яка...
Тема: Типи файлів та програм. Практична робота №3. Робота з об’єктами файлової системи Мета
Розвивати практичні навички роботи з ПК, увагу, зосередженість, логічне мислення, пам’ять
Поняття та типи кадрової політики організації
МЕТА: розкрити суть кадрової політики підприємства; мету кадрової політики; типи кадрової політики
План-конспект уроку№1 Тема. Система бази даних, їх типи і характеристики....
Тема. Система бази даних, їх типи і характеристики. Завантаження, структура вікна Microsoft Access
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка