Тема. Основи комп’ютерних систем Мета


Скачати 34.81 Kb.
Назва Тема. Основи комп’ютерних систем Мета
Дата 27.03.2013
Розмір 34.81 Kb.
Тип Документи
bibl.com.ua > Інформатика > Документи
Тема. Основи комп’ютерних систем
Мета: ознайомити учнів з історією обчислювальної техніки. Сформувати поняття учнів про принципи функціонування персонального комп’ютера. Розглянути види та типи персональних обчислювальних засобів.
Тип уроку: Формування знань; первинне закріплення вмінь та навичок

Обладнання й матеріали: Комп’ютерний клас обладнаний в мережу, програмне забезпечення, роздатковий матеріал
Хід заняття

1. Організаційний етап

2. Фронтальне опитування у вигляді тесту

Тест по темі: Інформація. Інформаційні процеси та системи

1. Повідомлення, подані у формалізованому вигляді?

А) Дані

Б) Знання

В) Надлишковість повідомлення

Г) Кодування повідомлень

2. Подання в певній формі за допомогою символів?

А) Дані

Б) Знання

В) Надлишковість повідомлення

Г) Кодування повідомлень

3. 1 Мбайт

А) 29 Кбайт

Б) 210 Кбайт

В) 211 Кбайт

Г) 212 Кбайт

4. Скільки бітів міститься в 10 Кбайт?

А) 10240

Б) 1024

В) 8192

Г) 81920

5. Єдине ціле, яке можна відрізнити від іншого

А) Об’єкт

Б) Стан об’єкта

В) Поведінка об’єкта

Г) Модель об’єкта

6. Систематизовані поняття, уявлення, судження

А) Дані

Б) Знання

В) Надлишковість повідомлення

Г) Кодування повідомлень


7. Сукупність дій, які він може виконувати

А) Об’єкт

Б) Стан об’єкта

В) Поведінка об’єкта

Г) Модель об’єкта

8. Перевести число 10002 – з двійкової системи числення в десяткову

А) 6

Б) 7

В) 8

Г) 9

9. 1 гігабайт це -

А) 1000 Мегабайт

Б) 840 біт

В) 1024 Терабайт

Г) 220 Кілобайт

10. Критеріями оцінювання інформації є -

А) актуальність, вірогідність, зрозумілість, корисність, повнота

Б) вірогідність, корисність, актуальність, значимість, повнота

В) актуальність, вірогідність, значимість, корисність, повнота

Г) вірогідність, класність, актуальність, зрозумілість, повнота

11. Величина, що показує, у скільки разів може бути коротшим повідомлення, у якому закодовано ту саму інформацію.

А) Дані

Б) Знання

В) Надлишковість повідомлення

Г) Кодування повідомлень

12. Сукупність значень усіх його параметрів у певний момент часу

А) Об’єкт

Б) Стан об’єкта

В) Поведінка об’єкта

Г) Модель об’єкта

3. Оголошення теми та мети заняття.

4. Вивчення нового матеріалу у вигляді бесіди

План

  1. Що таке комп’ютер

  2. Історія обчислювальної техніки

  3. Персональні комп’ютери

  4. Огляд сучасних обчислювальних засобів

Розповідь вчителя з елементами запису
5. Робота за комп’ютерами

Повторення правил безпечної роботи за комп’ютерами

Відпрацювання навичок набору з клавіатурними тренажерами

6. Закінчення практичного завдання

Організація учнів на завершення роботи персональних комп’ютерів та видача завдання на наступне заняття.

7. Підсумки уроку

Підсумки роботи та оцінювання вчителем учнів по результатам заняття

8. Домашнє завдання

Опрацювати матеріал підручника. Д/з. Література: Завадський І.О. та ін. Інформатика: 9 кл.: Підруч. для загальноосвіт. навч. закл./ І.О. Завадський, І.В. Стеценко, О.М. Левченко. – К.: Видавнича група ВНV, 2009. – 320 с. Розділ 3, ст. 44-55; повторити 1-3, 5. Дати в зошиті письмові відповіді на теоретичні запитання
Критерії швидкості набору:


Швидкість

Бал

150 і вище

12

135-149

11

120-134

10

105-119

9

90-104

8

75-89

7

60-74

6

45-59

5

30-44

4



Хоча я думаю, критерії набору можуть бути і менші, якщо в учнів не має комп’ютера в домашньому користуванні. Треба підходити індивідуально


Схожі:

Арифметичні основи комп’ютерних систем
Системи числення, що використовуються в комп’ютерних системах. Показник економічності системи. Двійкова система числення, переваги...
План лекції: Основні вимоги до безпеки комп’ютерних систем. Класифікація...
Для розуміння того, якого роду загрозам можуть підлягати комп’ю­терні системи, визначимо вимоги до безпеки. Зазвичай висувають такі...
Тема. Програмне забезпечення комп’ютерних систем Мета
Обладнання й матеріали: Комп’ютерний клас обладнаний в мережу, програмне забезпечення
Тема. Поняття про глобальну та локальну комп’ютерні мережі Мета
Мета: Розглянути типи комп’ютерних мереж. Ввести поняття глобальної та локальної комп’ютерних мереж Виховувати сучасну людину, яка...
СТРУКТУРА УРОКУ
Тема: Огляд і архітектура комп'ютерних телекомунікаційних та комп’ютерних мереж
Урок №6. Тема: Комп’ютерні мережі
Мета: мати уявлення про призначення й основні характеристики комп’ютерних мереж; типи доступу до інформаційних ресурсів
Тема: Антивірусні програми
Мета: визначити поняття "комп'ютерний вірус", класифікацію комп'ютерних вірусів за ступенем впливу; основні типи антивірусних програм...
Характеристика структурної організації мультипроцесорних комп’ютерних систем із загальною шиною

Навчальна діяльність Тема: ©
Мета: продемонструвати основні складові частини комп'ютера, розповісти про їхнє призначення. Вчити правильно вимовляти терміни. Провести...
Конспект уроку Тема уроку: Локальні та глобальні мережі
Познайомити учнів з видами комп’ютерних мереж, їх структурою, навчити розпізнавати ці мережі, засвоїти основні принципи будови і...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка