Урок закріплення знань. Дидактичне забезпечення: «жмутки листочків»


Скачати 108.54 Kb.
Назва Урок закріплення знань. Дидактичне забезпечення: «жмутки листочків»
Дата 06.01.2014
Розмір 108.54 Kb.
Тип Урок
bibl.com.ua > Інформатика > Урок
Тема уроку: «Осінь щедра, осінь золотава»

Мета уроку:

  • ознайомити учнів зі зразками поетичного зображення осені, красою художнього слова;

  • продовжувати знайомити другокласників з творами В. О. Сухомлинського;

  • поглибити знання учнів про характерні ознаки осені; розширити уявлення про погоду осені на основі народних прислів’їв, прикмет;

  • удосконалювати декламаторські навички, навички швидкого, осмисленого, виразного читання;

  • розвивати зв’язне мовлення, образне мислення, увагу, пам’ять;

  • збагачувати активний словник молодших школярів; формувати вміння висловлювати власну думку з використанням образних висловів;

  • сприяти формуванню інформаційних, комунікативних, соціальних, полікультурних компетентностей, компетентностей саморозвитку;

  • виховувати любов до рідної мови, дбайливе ставлення до природи, повагу до людини.

Тип уроку: урок закріплення знань.

Дидактичне забезпечення: «жмутки листочків», малюнки-картки для самостійної роботи, тексти оповідань В.О.Сухомлинського, кошик з дарами осені; мультимедійний проектор, презентації учнів класу, виставка творчих робіт учнів.

Прийоми організації роботи на уроці:

  1. Інформаційно-рецептивний:

а) словесний (бесіда, фронтальна робота, розповідь);

б) навчально-практичний (опрацювання творів В.О.Сухомлинського, творчі завдання, робота в парі, робота в групі, мультимедіапрезентації, прийоми «Мікрофон», «Гронування», «Діафільм»);

в) наочний ( виставка малюнків учнів, демонстрація слайдів).

  1. Репродуктивний (декламація віршів, переказ оповідання, заучування скоромовки).

  2. Евристичний (діалог з класом, робота із загадками, робота над змістом прислів’їв

Міжпредметні звязки: читання, природознавство, народознавство, образотворче мистецтво.

Перебіг уроку

І.Організація класу. Настрій на урок.

Дружно працювати, пам’ять розвивати,

Рідну мову вивчати, щоб про все на світі знати.

ІІ Мотивація навчальної діяльності школярів

  1. «Очікування»

Сьогодні урок казковий, незвичайний,

До нас чарівниця завітає.

Чого від уроку чекаєте?

Чому навчитись бажаєте?

  1. Бесіда

  • Для чого потрібно вміти читати?

  • Для чого потрібно поповнювати знання?

Чарівниця златокоса до нас поспішає,

А хто вона, дізнаємося,

Якщо швидко прочитаємо

І загадку відгадаємо.

А вона вже й гілочку намалювала,

Різні завдання приготувала.

На дошці

  1. Загадка

ліГо ляпо, кнемо лящем.

щоД ливаєпо,

лиКО це ваєбу? (Восени)

  • Який настій викликає опис осені в цій загадці?

  1. Робота в парі. (Творча робота для учнів, що мають достатній рівень підготовки)

Завдання: розташувати рядки вірша так, щоб утворилася строфа.

Жовті шати одягає.

Золотисту стелить постіль.

У садках, гаях блукає.

Жде сестрицю білу в гості.

  • Який настрій викликає ця загадка. Чому?

  • Отже, про яку пору року піде мова на уроці?


Дійсно, діти, сьогодні ми поговоримо про різну осінь. Наше завдання: виразно й гарно читати, бути уважними, допомагати один одному, правильно й красиво висловлювати свої думки, творчо працювати, здобувати нові знання. Я впевнена, що сьогодні ви виконаєте всі завдання на «відмінно»!
ІІІ. Опрацювання теми уроку

  1. Переказ ученицею оповідання В.О.Сухомлинського

«Як починається осінь»

Бесіда. Прийом «Мікрофон»

Учні задають питання по змісту оповідання

  • Які доньки є у Діда Мороза?

  • Чому пташки бояться Осені?

  • Якими робить Осінь яблука?

  • Про що співала пісню Осінь?

  • Чому саме про срібні павутинки?

  1. «Поетична перекличка» ( Кожна пара учнів з листочка зачитує перший рядок вірша, а потім продовжує його декламувати напам’ять)

  1. Висне небо синє, Хоч би де замріла

Синє, та не те, Квіточка одна,

Світить, та не гріє Тільки й червоніє,

Сонце золоте. Що горобина.

Темная діброва Здалеку, під небом,

Стихла і мовчить. В ірій летючи,

Листя пожовтіле Голосно курличуть

За вітром летить. Журавлів ключі.

Я.Щоголів

2. Небеса прозорі,

Мов глибінь ріки,

Падають, як зорі,

З явора листки.

А над полем нитка,

Дзвонить, мов струна,

Зажурилась квітка,

Чує сніг вона.

Д.Павличко

3. Облітає листя, Лис послухав тишу, Висохла трава, Обійшов ярок,

Дивиться з ялиці Кинувся на мишу,

Заспана сова. А спіймав листок.

Стежечка розмита

Повертає вбік.

Де стояло літо,

Виріс боровик.

  1. Тихо осінь ходить гаєм,

Ліс довкола аж горить,

Ясен листя осипає,

Дуб нахмурений стоїть.

І берізка над потоком,

Стала, мовби золота.

Вітер, ніби ненароком.

Їй косиці розпліта.

Словник : ірій.

  1. Бесіда.

  • Яка зараз пора року панує в природі?

  • Які місяці осені тобі відомі?

  • Які періоди осені знаєш?

  • Чому їх так називають?

Рання осінь ледве торкає пензликом листочки, розбризкує краплі золота на дерева, пишається багатством барв квітів, що милують око, скликає птахів на наради.

Словник: наради.

  1. Презентація учениці

Плине час – і вже всі дерева горять на сонці золотим та багряним вбранням. Цей період називають золота осінь. Перші пташині зграї покидають рідний край.

  1. Презентація учениці

Пізня осінь зриває листочки з дерев без жалю, напускає тумани, закликає дощі. Сумними голосами птахів наповнений простір о цій порі.

  1. Презентація учениці

Фізкультхвилинка

Вересень-місяць добре газдує,

Овоч смачненький дітям дарує.

А місяць-жовтень мряку розвіє.

В садах, лісочках лист пожовтіє.

А листопад – той жалю не має,

З дерев останні листочки зриває

М.Підгірянка

8. Кросворд.

Завдання цікаве є для вас:

Слово хто відгадає, той впише його в той же час.

а) У південний край відлітають журавлі.

Знову нас шкільний дзвінок

Швидко кличе на урок.

Як цей місяць звати,

Прошу відгадати. (Вересень)


  • У кого є повідомлення про вересень?

Веселий вересень у лісі

Повісив ліхтарі.

І сонце на золотистім списі

Гойдається вгорі.

Гаптує вечір жовтим шовком

Блакитні килими,

А чорний пень зробився вовком,

Повившись у дими.

Ю.Клен

Звозить вересень в комори

Кавуни і помідори,

Спілих яблук, груш і слив

Цілі гори натрусив.

І вантажить гарбузи

На машини, на вози.

Йде по гаю, де гриби

Виростають щодоби.

На чолі іскриться піт –

Сто турбот і сто робіт.

М.Сингаївський

Словник: на чолі іскриться піт.
Осінь –щедра пора року. Навіть прислів’я існує: «Восени і горобець багатий» Як ви його розумієте?
9.Гра «Чарівна торбинка»

Завдання: взяти предмет в торбинці, описати його, лише торкаючись. Інші учня вгадують, який це предмет.
(У торбинці: яблуко, горіх, груша, буряк, морква, картопля, капуста, гарбуз, перець)

10.Прийом «Діафільм» .

Учениці за малюнками переказують оповідання В.О.Сухомлинського

«Восени пахне яблуками»

б)Загадка

Кличуть нас ліси, поля, сади

Назбирати осені плоди.

Із дерев спадає листя жовте,

То землею ходить місяць … (жовтень)


  • Послухайте, як поети змальовують цей місяць.


Жовтень

Подивись – на видноколі, І пишаються дерева

Мов змінилися ліси. Золотим своїм вбранням:

Хто це їх у жовтий колір Це якийсь маляр, напевне,

Так барвисто прикрасив? Догодити хоче нам.

Ось край річки – жовті клени А маляр цей – місяць жовтень.

І берези золоті. У відерцях чарівних

Ялинки лише зелені Жовту фарбу перебовтав

Залишились в самоті. І розбризкує на них.
Жовтень

Листя жовте та червоне

Легко з дерева злітає.

Мов метелик по дорозі

З тихим шелестом сідає.

Сяють золотом берези.

Жовтень нам вінчає осінь.

Журавлиний клин мережить

Висоти холодну просинь.
А ось якою побачив осінь В.О.Сухомлинський.
11.Читання оповідання «Золотокоса» ( на слайдах)

12. Бесіда за ключовими словами:

Золотокоса бабуся, білі кристалики льоду, доторкається до дерева, у темному лісі.
Учні на основі ключових слів переказують речення з оповідання.

Жовтень теж щедрий на подарунки. Тому в народі про нього говорять: «Жовтень пахне яблуками та капустою».
13. Інсценізація оповідання В.О.Сухомлинського

«Яблуко в осінньому саду»


Словник: не могли прийти згоди, набігла думка, зворушені.

14. Загадка

Краплі з неба, дахів, стріх,

Дощ холодний, теплий сніг.

Почорнів без листя сад.

Що за місяць? (Листопад)
Листопад

Листя з лип і беріз осипається,

За стебло верболіз зачіпається.

Стали трави, стежки

Золотистими.

А тоненькі гілки

Та й безлистими.

Я.Купала
Давно вже попрощали нас

З-під неба журавлі,

Пташки замовкли у гаях,

І тихо на землі.

… Припали квіти до землі,

Туман наляг кругом,

Ще день, ще два – і всі поля

Заснуть глибоким сном.

С.Воробкевич

15. Опрацювання скоромовки

ЛИСТЯ ПАДА – ЛИСТОПАД

ПАДА ЛИСТЯ – ПАДОЛИСТ

  • Чому так говорять?

16. Виразне читання оповідання В.О.Сухомлинського

«Чому опадає листя з дерев?»

17. Робота за змістом тексту. Вибіркове читання.

- Що зробила дівчинка, щоб побачити, хто забарвлює листя в різні кольори?

- Кого вона побачила?

- Знайдіть опис Барволиста?

- Чому Барволист не забарвлював листя у вишні?

- Чому вишенька тяжко зітхала?

18. Фізхвилинка

Листочки-парашутики.

Мов стомлені пташки,

Летять і опускаються

На трави, на стежки.

Листочків-парашутиків

У лісі не злічить –

То осінь опускається,

Бо хоче відпочить.
19.Гра «Опале листя». Робота в парі

Завдання: скласти з «половинок» листочків прислів’я, пояснити їх значення.

  • Грім у вересні – тепла осінь.

  • Осінь іде – за собою дощі веде.

  • Жовтень ходить по краю і виганяє пташок із гаю.

  • Листопад – вересню онук, жовтню син, а зимі – рідний брат.


20. Гра «Гронування»

Ключове слово «осінь»

Самостійна робота «Гронування» ( за картками) в парах.

Ключові слова: вітер, хмари, дощ, листок.


  1. Куди ступиш – всюди маєш,

Хоч не бачиш, а вживаєш.

Навколо нас в’ється,

А в руки не дається. (Вітер)


  1. З небокраю, з-за діброви

Вийшли кралі чорноброві.

Принесли водиці жбан,

Полили широкий лан (Хмари)

Словник: кралі, жбан.


  1. Коли нема – мене чекають,

Коли прийду – усі тікають. (Дощ)

  1. Був жовтий, багряний,

Лапатий і гарний.

Як вітер схопив – закружляв,

Він наче танцюристом став. (Листок)
21. Фізхвилинка
Ми – листочки. Ми – листочки.

Ми – осіннії листочки.

Ми на гілочках сиділи,

Дмухнув вітер – полетіли.

Ми літали, ми літали

І на землю посідали.

Знову вітерець дмухнув

І листочки швидко здув.

Всі листочки полетіли

І за парти тихо сіли.

ІУ. Підсумок уроку

  • Якій порі року було присвячено урок?

  • Про які осінні місяці говорили?

  • Які види робіт виконували на уроці?

  • В які ігри грали?

  • Чому осінь називають золотою?

  • А чому щедрою?

  • Чи справдилися ваші очікування?


У.Рефлексія

- Якщо працювали «відмінно» - червоний листочок, якщо «добре» - жовтий, якщо «треба краще» - зелений.
УІ. Оцінювання роботи учнів вчителем
УІІ. Домашнє завдання

І група – скласти казку про листочок.

ІІ група – підготувати переказ оповідання В.О.Сухомлинського

«Дід Осінник»


Схожі:

Урок узагальнення та удосконалення нових знань, умінь і навичок
Дидактичне забезпечення уроку: інструмент для підготовки й обштукатурювання поверхні, картки-завдання
Урок засвоєння нових знань. ДИДАКТИЧНЕ ТА МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ...
«Технологія приготування борщів. Особливості приготування борщів української кухні»
Урок-казка «Пригоди Гавчика»
Методично-дидактичне забезпечення уроку: підручник «Буквар», роздатковий матеріал,таблиці, картки для диференційованого завдання,...
Створення цифрового підпису за допомогою формування пар відкритих...
Захисту інформації. Отримання знань методів і способів асиметричного шифрування та навиків використання відповідного програмного...
Тема. Застосування криптографічних засобів захисту інформації. Формування...
Захисту інформації. Отримання знань методів і способів асиметричного шифрування та навиків використання відповідного програмного...
Тема. Аналіз ефективності парольного захисту PDF-документів, архівів...
Знань методів і способів подолання парольного захисту та навиків використання відповідного програмного забезпечення. Закріплення...
План-конспект виховного заходу «Рідні, але чужі»
Методико-дидактичне забезпечення уроку: статті концепції ООН про права дитини, аркуші паперу, ватмани, маркери, комп’ютерні презентації...
ОДЕСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО МОРСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ
Дидактичне забезпечення: пано-аплікації із макаронних виробів та круп, роздатковий матеріал: картки з завданнями, технологічні картки...
Уроку
Анотація. Урок доцільно провести як узагальнюючий з метою закріплення знань учнів про означення, додаток та обставину як другорядні...
УРОК У «ДІЛОВА ГРА»
Мета ділової гри поглибити та розширити діапазон знань учнів, формувати діловий стиль спілкування у практично-професійній діяльності....
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка