За програмою Вступ


Скачати 0.94 Mb.
Назва За програмою Вступ
Сторінка 1/10
Дата 21.10.2013
Розмір 0.94 Mb.
Тип Документи
bibl.com.ua > Інформатика > Документи
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10

Міністерство освіти і науки України


Головне управління науки і освіти Черкаської держадміністрації
ДНЗ «Корсунь-Шевченківський професійний ліцей»
Відділення смт Стеблів


Методична розробка на тему:


«Плани уроків з предмету «Основи роботи ПК»

Методична тема: професійне спрямування уроків професійно-практичної підготовки направлене на активізацію пізнавальної діяльності учнів, формування активної життєвої позиції і поведінки.
Розробив викладач вищої категорії

Масюк Ігор Іванович

смт Стеблів
2012
Дата________________

Група ______________

Методична тема: професійне спрямування уроків професійно-практичної підготовки направлене на активізацію пізнавальної діяльності учнів, формування активної життєвої позиції і поведінки.

Використання інтерактивних технологій при використанні основ технічного редагування тексту

План уроку теоретичного навчання №1

Тема за програмою Вступ

Тема уроку: Вступ.(стор.3,Гаєвський)

Мета уроку:вивчити призначення комп’ютерних технологій, визначити основні поняття предмету.

Предмет :Основи роботи ПК


Викладач: Масюк І.I.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Міжпредметні зв’язки: бухоблік, економіка, інформатика

КМЗ: опорний конспект, підручник, програма, поурочний та поурочно-тематичний план, картки-завдання.

Хід уроку

І. Організацій момент

1. Організація учнів до уроку

2. Перевірка присутніх учнів

ІІ.Відтворення і кореляція опорних знань учнів: перевірка знань учнів з теми :

  1. Які операційні системи вам відомі?

  2. Перелічіть прикладні програми, що вxодять до пакету Windows?

  3. Назвіть прикладні програми загального призначення

  4. Що вам відомо про глобальну мережу Internet

ІІІ. Мотивація навчання: (повідомлення теми, навчальної мети, план уроку)

  1. Повідомити нову тему та мету уроку;

  2. Розповісти зальні питання, які будемо вивчати на уроках комп’ютерних технологій

  3. Вивчення цієї теми дасть змогу зрозуміти , який широкий спектр знань надасть даний предмет

IV. Формування нових знань (вказати метод, план)

  1. Апаратна частина персонального комп’ютера

  2. Програмне забезпечення

  3. Текстовий процесор Word

  4. Табличний процесор Excel

  5. Сучасні Основи роботи ПК діловодства

V. Узагальнення та систематизація знань (вказати метод, форму, додати перелік питань, завдань)

  1. Які основні поняття вивчає предмет Основи роботи ПК?

  2. Які прикладні програми загального призначення вам відомі?

  3. Перелічіть сучасне програмне забезпечення ПК

  4. Назвіть технічні характеристики сучасних ПК

  5. Як ви вважаєте, що можна віднести до простих комп’ютерних технологій?

  6. Які мови програмування вам відомі?

VI. Підсумки уроку

  1. Вивчення теми.

  2. Оцінювання роботи учнів на уроці.

VII. Домашнє завдання

  1. Вивчити основні поняття з опорного конспекту.

  2. Письмово дати відповіді на питання в опорному конспекті

  3. Виконати реферат на дану тему.

  4. О.Ю.Гаєвський ст.3


Дата________________

Група ______________

Методична тема:професійнеспрямуванняуроків професійно-практичної підготовки направлене на активізацію пізнавальної діяльності учнів, формування активної життєвої позиції і поведінки.

Використання інтерактивних технологій при використанні основ технічного редагування тексту

План урокутеоретичного навчання №2

Тема за програмою Апаратна частина персонального комп’ютера

Тема уроку: персональний комп’ютер. (стр.41,Гаєвський)

Мета уроку:ознайомити з історією створення ПК,, галузі застосування, основні вузли ПК.

Предмет : Основи роботи ПК

Викладач: Масюк І.I.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Міжпредметні зв’язки: бух облік, економіка, історія, інформатика

КМЗ: опорний конспект, підручник, програма, поурочний та поурочно-тематичний план, картки-завдання.

Хід уроку

І. Організацій момент

1. Організація учнів до уроку

2. Перевірка присутніх учнів

ІІ.Відтворення і кореляція опорних знань учнів: перевірка знань учнів з теми :

  1. Які основні поняття вивчає предмет Основи роботи ПК?

  2. Які прикладні програми загального призначення вам відомі?

  3. Перелічіть сучасне програмне забезпечення ПК

  4. Назвіть технічні характеристики сучасних ПК

  5. Як ви вважаєте, що можна віднести до простих комп’ютерних технологій?

  6. Які мови програмування вам відомі?

ІІІ. Мотивація навчання: (повідомлення теми, навчальної мети, план уроку)

  1. Повідомити нову тему та мету уроку;

  2. Розповісти зальні питання, які будемо вивчати на уроках комп’ютерних технологій

  3. Вивчення цієї теми допоможе краще усвідомити роботу ПК, та його основних вузлів

IV. Формування нових знань (вказати метод, план)

  1. Коротка історія персональних комп’ютерів

  2. Галузі застосування ПК

  3. Апаратне забезпечення

  4. Склад системного блока

    1. Корпус

    2. Материнська плата

    3. Мікропроцесор

    4. Пам'ять

    5. Блок живлення

    6. Дисководи

    7. Порти

V. Узагальнення та систематизація знань (вказати метод, форму, додати перелік питань, завдань)

  1. Коли було розроблено перший персональний ПК?

  2. Що таке IBMPC – сумісний комп’ютер?

  3. Що означає термін відкрита архітектура?

  4. Наведіть приклади інформаційних процесів, які реалізуються в ПК

  5. Назвіть відомі вам галузі застосування ПК

  6. Які пристрої розміщуються у системному блоці настільного ПК?

  7. Назвіть основні типи корпусів ПК

  8. Які електронні елементи розташовані на материнській платі?

  9. Які моделі ПК вам відомі?

  10. У чому полягає відстань між СОМ і LPT портами?

VI. Підсумки уроку

  1. Вивчення теми.

  2. Оцінювання роботи учнів на уроці.

VII. Домашнє завдання

  1. Вивчити основні поняття з опорного конспекту.

  2. Письмово дати відповіді на питання в опорному конспекті

  3. Виконати реферат на дану тему.

  4. О.Ю.Гаєвський ст.41


Дата________________

Група ______________

Методична тема:професійнеспрямуванняуроків професійно-практичної підготовки направлене на активізацію пізнавальної діяльності учнів, формування активної життєвої позиції і поведінки.

Використання інтерактивних технологій при використанні основ технічного редагування тексту

План урокутеоретичного навчання №3

Тема за програмою Апаратна частина персонального комп’ютера

Тема уроку: пристрої зовнішньої пам’яті та їх характеристика. (стр.60,Гаєвський)

Мета уроку:ознайомити з класифікацією пристроїв зовнішньої пам’яті, принципами зберігання інформації

Предмет : Основи роботи ПК

Викладач: Масюк І.I.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Міжпредметні зв’язки: бух облік, економіка, історія, інформатика

КМЗ: опорний конспект, підручник, програма, поурочний та поурочно-тематичний план, картки-завдання.

Хід уроку

І. Організацій момент

1. Організація учнів до уроку

2. Перевірка присутніх учнів

ІІ.Відтворення і кореляція опорних знань учнів: перевірка знань учнів з теми :

  1. Коли було розроблено перший персональний ПК?

  2. Що таке IBMPC – сумісний комп’ютер?

  3. Що означає термін відкрита архітектура?

  4. Наведіть приклади інформаційних процесів, які реалізуються в ПК

  5. Назвіть відомі вам галузі застосування ПК

  6. Які пристрої розміщуються у системному блоці настільного ПК?

  7. Назвіть основні типи корпусів ПК

  8. Які електронні елементи розташовані на материнській платі?

  9. Які моделі ПК вам відомі?

  10. У чому полягає відстань між СОМ і LPT портами?

ІІІ. Мотивація навчання: (повідомлення теми, навчальної мети, план уроку)

Вивчення цієї теми допоможе краще усвідомити роботу ПК, та його основних вузлів

IV. Формування нових знань (вказати метод, план)

  1. Загальні характеристики зовнішньої пам’яті

  2. Принципи запису інформації на магнітні диски

  3. Вінчестери

  4. Гнучкі магнітні диски

  5. Лазерні диски

  6. Технічні характеристики ПК

V. Узагальнення та систематизація знань (вказати метод, форму, додати перелік питань, завдань)

  1. Назвіть основні компоненти та характеристики накопичувача

  2. Що являють собою доріжки та сектори на магнітному диску

  3. Навіщо виконують форматування дисків

  4. Які основні вузли вінчестера вам відомі

  5. Порівняйте швидкості обертання жорстких та гнучких магнітних дисків

  6. Що таке лазерний диск? Яке призначення CD-ROMтаCD-RW?

  7. Наведіть основні технічні характеристики ПК

  8. Наведіть приклад конфігурації ПК

VI. Підсумки уроку

  1. Вивчення теми.

  2. Оцінювання роботи учнів на уроці.

VII. Домашнє завдання

  1. Вивчити основні поняття з опорного конспекту.

  2. Письмово дати відповіді на питання в опорному конспекті

  3. Виконати реферат на дану тему.

  4. О.Ю.Гаєвський ст.60

Дата________________

Група ______________

Методична тема:професійнеспрямуванняуроків професійно-практичної підготовки направлене на активізацію пізнавальної діяльності учнів, формування активної життєвої позиції і поведінки.

Використання інтерактивних технологій при використанні основ технічного редагування тексту

План урокутеоретичного навчання №4

Тема за програмою Апаратна частина персонального комп’ютера

Тема уроку: принтери: матричні, струменні, лазерні.(58,Гаєвський)

Мета уроку:ознайомити з технічними характеристиками принтерів

Предмет : Основи роботи ПК

Викладач: Масюк І.I.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Міжпредметні зв’язки: бух облік, економіка, історія, інформатика

КМЗ: опорний конспект, підручник, програма, поурочний та поурочно-тематичний план, картки-завдання.

Хід уроку

І. Організацій момент

1. Організація учнів до уроку

2. Перевірка присутніх учнів

ІІ.Відтворення і кореляція опорних знань учнів: перевірка знань учнів з теми :

  1. Назвіть основні компоненти та характеристики накопичувача

  2. Що являють собою доріжки та сектори на магнітному диску

  3. Навіщо виконують форматування дисків

  4. Які основні вузли вінчестера вам відомі

  5. Порівняйте швидкості обертання жорстких та гнучких магнітних дисків

  6. Що таке лазерний диск? Яке призначення CD-ROMтаCD-RW?

  7. Наведіть основні технічні характеристики ПК

  8. Наведіть приклад конфігурації ПК

ІІІ. Мотивація навчання: (повідомлення теми, навчальної мети, план уроку)

Вивчення цієї теми допоможе краще усвідомити роботу ПК, та його основних вузлів

IV. Формування нових знань (вказати метод, план)

  1. Пристрої виведення інформації на паперові носії

  2. Технічні характеристики матричних принтерів

  3. Технічні характеристики струминних принтерів

  4. Технічні характеристики лазерних принтерів

  5. Технічні характеристики плотарів

V. Узагальнення та систематизація знань (вказати метод, форму, додати перелік питань, завдань)

За якими ознаками класифікують принтери?

Опишіть принцип роботи матричних принтерів

Опишіть принцип роботи струминевих принтерів

Яким є принцип роботи лазерних принтерів?

VI. Підсумки уроку

  1. Вивчення теми.

  2. Оцінювання роботи учнів на уроці.

VII. Домашнє завдання

  1. Вивчити основні поняття з опорного конспекту.

  2. Письмово дати відповіді на питання в опорному конспекті

  3. Виконати реферат на дану тему.

  4. О.Ю.Гаєвський ст.58


Дата________________

Група ______________

Методична тема:професійнеспрямуванняуроків професійно-практичної підготовки направлене на активізацію пізнавальної діяльності учнів, формування активної життєвої позиції і поведінки.

Використання інтерактивних технологій при використанні основ технічного редагування тексту

План урокупрактичного навчання №5

Тема за програмою Апаратна частина персонального комп’ютера

Тема уроку: вивчення апаратної частини персонального комп’ютера. (58,Гаєвський)

Мета уроку:практично визначити апаратні частини ПК, обстежити їх кріплення на материнській платі та системній шиніабо корпусі, обстежити під’єднання вузлів до електричної мережі

Предмет : Основи роботи ПК

Викладач: Масюк І.I.

Тип уроку: лабораторно-практична робота

Міжпредметні зв’язки: бух облік, економіка, історія, інформатика

КМЗ: опорний конспект, підручник, програма, поурочний та поурочно-тематичний план, картки-завдання.

Хід уроку

І. Організацій момент

1. Організація учнів до уроку

2. Перевірка присутніх учнів

ІІ.Відтворення і кореляція опорних знань учнів: перевірка знань учнів з теми :

  1. За якими ознаками класифікують принтери?

  2. Опишіть принцип роботи матричних принтерів

  3. Опишіть принцип роботи струминевих принтерів

  4. Яким є принцип роботи лазерних принтерів?

ІІІ. Мотивація навчання: (повідомлення теми, навчальної мети, план уроку)

Вивчення цієї теми допоможе краще усвідомити роботу ПК, та його основних вузлів

IV. Формування нових знань (вказати метод, план)

  1. Розглянути на плакаті схеми розміщення материнської, системної, звукової та відео плат

  2. Відкрити кришку на системному блоці ПК.

  3. Оглянути основні вузли

  4. Записати місце та спосіб кріплення

  5. Записати в зошит та оформити звіт з висновком про виконану лабораторну роботу

V. Узагальнення та систематизація знань (вказати метод, форму, додати перелік питань, завдань)

Повторити вивчений на минулих заняттях матеріал по книзі О.Ю.Гаєвського ст.44, 58, 60

VI. Підсумки уроку

  1. Вивчення теми.

  2. Оцінювання роботи учнів на уроці.

VII. Домашнє завдання

  1. Вивчити основні поняття з опорного конспекту.

  2. Письмово дати відповіді на питання в опорному конспекті

  3. О.Ю.Гаєвський ст.44, 58, 60

Дата________________

Група ______________

Методична тема:професійнеспрямуванняуроків професійно-практичної підготовки направлене на активізацію пізнавальної діяльності учнів, формування активної життєвої позиції і поведінки.

Використання інтерактивних технологій при використанні основ технічного редагування тексту

План урокутеоретичного навчання №6

Тема за програмою Програмне забезпечення

  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10

Схожі:

ВСТУП
...
Орієнтовні плани-конспекти уроків технічної праці за новою програмою...
Мета уроку: Засвоєння знань про основні галузі виробництва промисловість, сільське господарство, транспорт, зв'язок тощо. Розвивати...
Уроку за програмою
Тема уроку за програмою. “Пісня про Роланда” — французький героїчний епос. Історична правда (похід Карла Великого 778 р за Піренеї)...
КУРСОВА РОБОТА Транспортні договори, їх система та правове регулювання ЗМІСТ Вступ
Вступ с. 3-5
КОНКУРС ІЗ ПРИКЛАДНИХ ПРОБЛЕМ ЕНЕРГЕТИКИ
США та України. Фінансування за цією програмою є спільним від CRDF Global та Державного агентства України з питань науки, інновацій...
Дійсна програма є дворічною програмою позашкільної освіти дітей....
Тири багатьох дітей та підлітків. Дитина може вступити до скаутської організації у будь-якому віці, так як для різних вікових груп...
РОБОЧА НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА З дисципліни: Принципи і методи аналізу художнього твору Спеціальність
Враховується знання студентів, набуті при вивченні курсів "Вступ до літературознавства", "Вступ до мовознавства" та ін. Безсумнівний...
Про вивчення історії у 2009/2010 навчальному році
У 2009/10 н р учні 5 – 9 класів навчатимуться за програмою 12-річної школи “Історія України. Всесвітня історія. 5 – 12 класи” (Київ,...
Модуль Олени Горошко і Джулі Снайдер-Юлі Вступ до ґендерних аспектів...
Вступ: Мета цього модуля – ознайомити студентів із тим, як ґендерні відмінності конструюються за допомогою дискурсу електронної комунікації...
Рекомендації по використанню Інтернет ресурсів для підтримки уроків...
Мелітопольської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №24 ММР ЗО Курінської Тетяною Степанівною було здійснено підбір Інтернет ресурсів...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка