АЗОВСЬКЕ МОРЕ. ЗАГАЛЬНІ РИСИ ПРИРОДНИХ УМОВ. Мета


Скачати 42.95 Kb.
Назва АЗОВСЬКЕ МОРЕ. ЗАГАЛЬНІ РИСИ ПРИРОДНИХ УМОВ. Мета
Дата 17.03.2013
Розмір 42.95 Kb.
Тип Документи
bibl.com.ua > Географія > Документи
АЗОВСЬКЕ МОРЕ . ЗАГАЛЬНІ РИСИ ПРИРОДНИХ УМОВ.
Мета: сформувати в учнів знання про фізико – географічні характеристики природного комплексу Азовського моря, виявити проблеми використання і охорони його вод; розвивати уміння порівнювати, виділяти головне, виховувати екологічне мислення школярів.
Обладнання: фізична карта України, атласи, контурні карти, таблиці, карточки, діафільми.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
ХІД УРОКУ

Море – одвічна загадка,

що турбує людину.

I. Організаційний момент

Учитель

Я рада зустрічі новій

Із вами, любі діти.

Земля – наш глобус голубий,

А Україна – на нім квітка.

На кораблі Азовським морем

Будем сьогодні мандрувать.

Ви все уважно розглядайте,

Досліджуйте, вивчайте,

Щоб з Чорним морем порівнять.

Але побачим, чи готові

У подорож рушать.

Всім потрібно

Тест контрольний здать.

II. Актуалізація опорних знань
1) Географічна розминка. Учень показує географічні об’єкти на фізичній карті України, всі учні класу по черзі називають цей об’єкт.

2) Відповіді на картки

Картка № 1

1. Чорне море:

а) внутрішнє;

б) окраїнне;
2. Природні ресурси Чорного моря



Картка № 2

1. Чорне море належить до басейну:

а) Атлантичного океану;

б) Тихого;

в) Північного Льодовитого.

2. Назвати природні риси, що відрізняють Чорне море від інших морів.
3) На дошці записані цифри: 422 тисячі кілометрів квадратних, 2245 метрів, 17-18 відсотків, 200-600 міліметрів, 624 кілометри, 1167 кілометрів. Учні пояснюють, що означає кожна цифра.

4) Робота в парах. Один учень загадує географічний об’єкт, другий учень показує на карті:

• найбільші затоки

• найбільші лимани,

• річки,

• острови Чорного моря.

5) Охарактеризувати особливості будови морської земної кори.

6) Які чинники зумовлюють формування клімату акваторії Чорного моря?

7) Поміркуй!

• Чому солоність Чорного моря менша порівняно із Середземним, Червоним?

• В чому суть екологічної катастрофи моря.
III. Мотивація навчальної діяльності

На дошці записані слова поета Валерія Брюсова, які прослуховуються учнями на фоні шуму моря:

Месяца свет електрический

В море дрожит, извивается.

В силе подвласно магической

Море кипит и вздимается,

Волны избегают упорне,

Мечутся дикие, пленные.

Гибнут в борьбе непокорные

Гаснут разбитые, пенные.
IV. Оголошення теми, мети, завдань уроку

Учитель. Тест здали, отож вирушаємо в морську стихію Азовським морем. Ваше завдання – виявити основні відмінності морів Чорного і Азовського.

V. Вивчення нового матеріалу

1. На дошці записані усі географічні об’єкти Азовського моря ( коси, лимани, острови, затоки) .

Учитель. Подорож ми розпочинаємо з Чорного моря через Керченську протоку і за годинниковою стрілкою пливемо попід берегову лінію, географічний об’єкт який зустрічаємо, позначайте у своїх контурних картах.

2. Робота з підручником.

На дошці записані цифри, учні переписують їх у робочі зошити:

• 39000 квадратних кілометрів,

• 7-14 метрів,

• 13-14 відсотків,

• 250відсотків.

Учні шукають ці цифри в підручнику і пояснюють, що вони означають, одночасно роблячи записи в зошитах.

3. Повідомлення учня « гниле море ».

4. Запитання. Чому солоність Азовського моря найнижча на весні?

5. Походження Азовського моря.

6. Клімат




Малий об’єм води





Обмежене суходолом




Клімат з континентальними рисами

7. Складання схеми « Ресурси Азовського моря »


Ресурси Азовського моря



Транспортні




Біологічні




Рекреаційні




Підвищити рибопродуктивність

Зменшити забруднення

Використання сприяє забрудненню

Стік річок

Мінеральносировинні


VI. Закріплення вивченого матеріалу

Ось до берега припливли.

Потомились? Є ще сили?

Зараз слідом поміркувати,

Що дізнались – розказати.

1. Учень показує географічні об’єкти Азовського моря на карті, учні класу їх називають.

2. «Мозкова атака».

Назвіть основні характеристики Азовського моря: Площу; солоність; пересічні глибини; річки що впадають у море; ресурси; органічний світ; проблеми; походження.

3. Порівняти особливості Чорного й Азовського морів.

4. Поміркуй!

Яке значення морських ресурсів для економічного збагачення України. В чому проявляються основні причини екологічної кризи Азовського моря, запропонуйте шляхи виходу з неї.
VII. Підсумок уроку

VII. Оцінювання

За вашу плідну роботу отримаєте нагороду.

IX. Домашнє завдання

• Опрацювати відповідний параграф у підручнику.

• Скласти таблицю « порівняльна характеристика морів України »

• Підготувати повідомлення про екологічний стан морів.

Схожі:

Україна, калина, мова, пісня, родина, герб, прапор, гімн, рідна домівка,...
України – прапором, гербом, гімном, народнопоетичними символами, з видатними людьми України та рідного краю, сприяти формуванню національної...
Азовське море
Обладнання: глобус, фізична карта України, атласи, контурна карта, Енциклопедія «Тварини та рослини морів та океанів», електронні...
Ринок природних ресурсів. Рента. Ціна землі Мета
Мета: Сформувати уявлення про ринок природних ресурсів, розвивати економічне мислення, вміння висловлювати свою точку зору, та сприяти...
Розробка уроку з теми «Різноманітність круглих червів» Мета: Навчальна
...
Тема уроку
«Дівчина-чайка»; зміст творів усної народної творчості про море; імена живописців, що писали картини про море
Тема: Характер
Мета: Розкрити поняття «характер». Аналізувати риси характеру. Виховувати в собі позитивні риси характеру
ТЕМА 1: УПРАВЛІННЯ ФОРМУВАННЯМ ТА РОЗВИТКОМ ПОТЕНЦІАЛУ ПІДПРИЄМСТВА
Проте всі вони як системи мають і певні спільні характеристики (загальні риси), з-поміж яких передовсім треба назвати функції управління...
Атмосферне повітря 17 Водні ресурси
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРИРОДНИХ УМОВ І ЕКОЛОГІЧНОЇ СИТУАЦІЇ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
План Ноосфера. Сучасні риси ноосфери. Поняття про екологічну кризу....
Мета роботи: вивчити сучасні риси ноосфери, причини розвитку першої та другої глобальної екологічної кризи
ОПТИМАЛЬНЕ СПІВВІДНОШЕННЯ ПРИРОДНИХ
Цілі уроку: ознайомити учнів з оптимальним співвідношенням природних і господарських угідь, розглянути осо­бливості обґрунтування...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка