ПОРЯДОК проведення Всеукраїнського конкурсу "До чистих джерел" Основні положення про конкурс “До чистих джерел”


Скачати 53.68 Kb.
НазваПОРЯДОК проведення Всеукраїнського конкурсу "До чистих джерел" Основні положення про конкурс “До чистих джерел”
Дата29.03.2013
Розмір53.68 Kb.
ТипКонкурс
bibl.com.ua > Географія > Конкурс
ПОРЯДОК проведення Всеукраїнського конкурсу "До чистих джерел"

Основні положення про конкурс “До чистих джерел”
Метою Всеукраїнського конкурсу "До чистих джерел" (далі - Конкурс) є розширення в суспільстві практичної природоохоронної діяльності, спрямованої на охорону і поліпшення стану джерел, річок та водойм України, раціональне використання водних ресурсів, підвищення екологічної і правової обізнаності громадян щодо охорони водних ресурсів шляхом залучення широких верств населення до практичної природоохоронної роботи, розвитку громадянських екологічних ініціатив.
Учасники Конкурсу
Учасниками Всеукраїнського конкурсу "До чистих джерел" уважаються місцеві державні адміністрації, сільські, селищні та міські ради, колективні та індивідуальні земле- і водокористувачі, установи, підприємства усіх форм власності, загальноосвітні, професійно-технічні, позашкільні та вищі навчальні заклади, засоби масової інформації, громадські організації, окремі громадяни, які надіслали до Конкурсної комісії відповідно оформлені матеріали з підсумками своєї діяльності у сфері охорони та оздоровлення водних об’єктів України.
Завдання Конкурсу
Основними завданнями Конкурсу є:
- підтримка та активізація природоохоронної діяльності, спрямованої на досягнення конкретних практичних результатів з охорони та оздоровлення водних об’єктів, порівняння існуючої практики використання водних ресурсів з вимогами Водного кодексу України, здійснення конкретних заходів, що зменшують розбіжності між ними;
- залучення широкої громадськості до практичної природоохоронної діяльності шляхом підтримки державою екологічних ініціатив об'єднань громадян та окремих активістів;
- поліпшення просвітницько-інформаційної діяльності ЗМІ щодо основних положень Водного Кодексу України та практики його застосування, актуальних проблем стану водних ресурсів, його реального впливу на здоров’я людей, висвітлення прикладів позитивної практики водокористування.
Напрями діяльності, що підтримуються Конкурсом:
1. Проведення комплексу робіт з оздоровлення (відновлення) окремих річок за участі органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та широкої громадськості, зокрема: - відновлення та впорядкування джерел; - впорядкування і догляд (очистка, залуження, заліснення) існуючих прибережних захисних смуг річок; - створення прибережних захисних смуг; - впровадження заходів з відновлення історично сформованих природних ландшафтів у межах водоохоронних зон річок; - створення (та утримання) об'єктів природно-заповідного фонду для збереження біорізноманіття біля витоків, на дільницях, важливих для гідрологічного і гідробіологічного режимів та у дельтах річок тощо;
2. Вивчення стану окремих річок (збір інформації) та розробка і впровадження планів дій з їх оздоровлення.

3. Заходи інформаційно-просвітницької діяльності серед населення, зокрема: підготовка та поширення серед громадськості, керівників підприємств та посадових осіб органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування різнопланової інформації (книг, брошур, буклетів, плакатів, листівок, тощо): про водойми України і плани дій з охорони та відновлення конкретних водних об’єктів.
4. Публікації у засобах масової інформації за тематикою завдань Конкурсу та висвітлення реалізації заходів, що ним підтримуються.
5. Проведення науково-практичних конференцій, конкурсів, виставок тощо;
6. Проведення заходів зі збереження історико-культурної спадщини в долинах річок, зокрема, організація та підтримка у долинах річок еколого-етнографічних туристських маршрутів, баз відпочинку, “екологічних навчальних стежок” тощо. 7. Упровадження заходів з утримання у зразковому санітарному стані території річкових долин, особливо у межах населених пунктів, створення парків, скверів, лісопарків та інших об’єктів зеленого будівництва в межах водоохоронних зон водних об’єктів.
8. Проведення громадських слухань з проблем відповідності стану водних ресурсів вимогам Водного кодексу України та розгляд конкретних Планів дій з поліпшення стану водних ресурсів.
9. Проведення громадських екологічних експертиз для визначення доцільності утримання окремих ставків та водосховищ на малих і середніх річках, експлуатації та утримання окремих осушувальних та зрошувальних меліоративних систем тощо.
10. Інші види діяльності, внаслідок яких досягається суттєве поліпшення стану водних об’єктів або зростають суспільні можливості для вирішення водно-екологічних проблем.
Порядок проведення Конкурсу Терміни Матеріали для участі в Конкурсі приймаються Конкурсною комісією до 1 листопада поточного року. Розгляд поданих на Конкурс матеріалів здійснюється Конкурсною комісією в період з 1 листопада до 1 грудня поточного року.
Результати Конкурсу затверджуються Міністерством охорони навколишнього природного середовища й оголошуються на День довкілля з вшануванням і нагородженням переможців.
Оформлення матеріалів на Конкурс
На Конкурс подаються такі матеріали:
- відповідно оформлена робота;
- анкета учасника конкурсу (Додаток);
- висновок територіальних (районних, міських або обласних) територіальних органів Мінприроди.
Матеріали на Конкурс надсилаються
Матеріали на Конкурс надсилаються на адресу Мінприроди: 03035 м. Київ, вул.Урицького, 35, Мінприроди, з поміткою “На Всеукраїнський конкурс “До чистих джерел”. Телефон для довідок: (044) 206-31-74 (99).
Порядок підбиття підсумків Конкурсу
Подані на Конкурс інформаційні частини конкурсних матеріалів (друга сторінка Анкети), згруповані відповідно до категорій (номінацій), аналізуються й оцінюються за системою багатобальних оцінок групою незалежних експертів та конкурсною комісією за основними критеріями: - отриманий екологічний ефект (комплексність виконаних робіт та їх екологічна значимість); - актуальність, отриманий соціальний ефект; - вторинні ефекти і післядія вжитих заходів; - наявні та можливі прояви негативних наслідків.
Переможці Конкурсу визначаються за найвищою сумарною оцінкою конкурсної роботи.
Категорії (номінації) Конкурсу
Переможці Конкурсу визначаються за такими категоріями (номінаціями):
1. Представник місцевої державної адміністрації, депутат місцевої ради.

2. Представник державної екологічної інспекції.

3. Представник місцевої санепідемслужби.

4. Колективи земле- і водокористувачів, установ та підприємств.

5. Зареєстровані громадські організації.

6. Екологічні товариства і гуртки загальноосвітніх, професійно-технічних та позашкільних закладів.

7. Студентські товариства і гуртки.

8. Автори публікацій (у т.ч. в засобах масової інформації).

9. Незареєстровані групи громадян (у т.ч. індивідуальні учасники).
Порядок нагородження переможців Конкурсу
Для нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу “До чистих джерел” організатори Конкурсу затверджують почесні грамоти і призовий фонд з присудженням однієї першої, однієї другої, двох третіх премій та цінних подарунків по кожній номінації. Розміри премій визначаються залежно від розміру призового фонду напередодні нагородження.
Положення про почесну грамоту і призовий фонд Конкурсу розробляється Конкурсною комісією.
При підбитті підсумків Конкурсу окремо оголошуються імена спонсорів, за підтримки яких виконувались роботи з охорони і оздоровлення річок та інших водних об’єктів, а також призначались додаткові спеціальні нагороди.

За результатами Конкурсу щорічно готується видання “Довідника робіт і учасників Всеукраїнського конкурсу “До чистих джерел”. Перебіг Конкурсу та його підсумки підлягають широкому висвітленню в засобах масової інформації, засновником або співзасновником яких є місцеві державні адміністрації.
Згідно Наказу Мінприроди від 20 квітня 2007 р. № 204 та на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2001 року № 51 “Про щорічний Всеукраїнський конкурс “До чистих джерел” з метою об’єднання зусиль, спрямованих на поліпшення стану джерел, водойм та річок України, на території Київської області буде проводитись Всеукраїнський конкурс “До чистих джерел”.

Схожі:

Конкурс проводиться на добровільних засадах і є відкритим для учнів...
Це Положення визначає порядок організації та проведення Обласного етапу Всеукраїнського конкурсу “ Юний селекціонер і генетик ” (далі...
Положення про Всеукраїнський конкурс «Учитель року» (редакція 2005...
Організація та проведення Всеукраїнського конкурсу«Учитель року». Інструктивно-методичні рекомендації, 2007 р
II. Правові підстави діяльності організаційного ко­мітету
Це Положення визначає загальний порядок діяльності організаційного комітету інспекції державного технічного нагляду облдержадміністрації...
«Так ніхто не кохав…» Г. Тютюнник «Зав'язь» оповідання про зародження чистих почуттів у молоді
Тема. «Так ніхто не кохав…» Г. Тютюнник «Зав'язь» – оповідання про зародження чистих почуттів у молоді
Конкурс дитячої та юнацької творчості «Музи і діти» (далі Положення)
Положення про відкритий фестиваль-конкурс дитячої та юнацької творчості «Музи і діти» (далі Положення) визначає порядок організації...
Організація та умови проведення всеукраїнського конкурсу
«Про всеукраїнський конкурс «Учитель року», Положення про всеукраїнський конкурс «Учитель року», затвердженого постановою Кабінету...
ПРАВИЛ А організації та проведення
Про участь школярів України у Міжнародному математичному конкурсі "Кенгуру" та від 20. 08. 2002 №476 "Про проведення Всеукраїнського...
У конкурсі можуть брати участь державні службовці, які не мають дисциплінарних стягнень
Цей Порядок визначає механізм проведення щорічного Всеукраїнського конкурсу "Кращий державний службовець" (далі – конкурс) в інспекції...
Умови проведення обласного етапу Всеукраїнського конкурсу науково-дослідницького...
Обласний етап Всеукраїнського конкурсу науково-дослідницького проектування та винахідництва (далі − Конкурс) є щорічним індивідуально-командним...
ПОЛОЖЕННЯ про проведення щорічного міського конкурсу проектів
Молодь Дніпропетровська – рідному місту (далі Положення) визначає порядок проведення конкурсу та надання фінансової підтримки для...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка