|
Скачати 0.49 Mb.
|
УХВАЛА
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі: головуючого - судді Умнової О. В., суддів Шостака О. О., Романчук О. М., при секретарі - Скопенко Л. А., розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві апеляційну скаргу Державного підприємства "Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості ім. Я. Ю. Осади" на ухвалу окружного адміністративного суду м. Києва від 08.02.2008 року по адміністративній справі за позовом Державного підприємства "Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості ім. Я. Ю. Осади" до Верховної Ради України про визнання нечинним положення ч. 9 ст. 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", встановила: Позивач звернувся до суду з вищевказаним позовом, в якому просив визнати нечинним положення ч. 9 ст. 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", із подальшими змінами та доповненнями, стосовно фінансування "різниці між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник". Ухвалою окружного адміністративного суду м. Києва від 08.02.2008 року ДП "Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості ім. Я. Ю. Осади" відмовлено у відкритті провадження в адміністративній справі з підстав, передбачених п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України. Позивач, не погоджуючись з даним рішенням суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати оскаржувану ухвалу і постановити нову з направленням справи до суду першої інстанції для продовження розгляду. Вважає, що судом першої інстанції порушено норми матеріального та процесуального права, оскільки відповідач за даним позовом є суб'єктом владних повноважень, рішення якого підлягають оскарженню в порядку КАС України. Зазначив, що в позові ставиться питання про визнання не чинними положень ч. 9 ст. 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", що підлягає розгляду в порядку КАС України. Вимоги про визнання неконституційними вказаного положення Закону позивачем не заявлені, тому підстав для відмови у відкритті провадження за його позовом до Верховної ради України немає. В подальшому позивач направив до суду додаткові пояснення до апеляційної скарги, в яких зазначив, що питання щодо законності актів органів державної влади не належать до повноважень Конституційного Суду України, а віднесені до компетенції судів загальної юрисдикції, тобто спір за його позовом підлягає розгляду окружним адміністративним судом за правилами КАС України. Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, представника Верховної Ради України, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, виходячи з наступного. Відповідно до ст. 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони зокрема на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, чи обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); чи пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія). Статтею 4 КАС України встановлено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення. Згідно зі ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи, що віднесені до юрисдикції Конституційного Суду України. Відповідно до ст. 150 Конституції України до повноважень Конституційного Суду України належить вирішення питань про відповідність Конституції України (конституційність): законів та інших правових актів Верховної Ради України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, правових актів Верховної Ради АР Крим. З матеріалів позову вбачається, що позивач звернувся до суду з позовом до відповідача та просить визнати не чинним положення ч. 9 ст. 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", із подальшими змінами та доповненнями. Обґрунтовує вимоги тим, що положення частини 9 вказаного Закону не відповідають та порушують вимоги Конституції України, вимоги чинного законодавства України. Фактично ставить питання щодо відповідності положення даного Закону Конституції України, що не відноситься до компетенції адміністративних судів, а віднесено до виключної компетенції Конституційного Суду України. Особливості провадження у справах щодо оскарження нормативно-правових актів визначені ст. 171 КАС України, згідно якої, правила цієї статті поширюються на розгляд адміністративних справ щодо: 1) законності (крім конституційності) постанов Верховної Ради України, указів та розпоряджень Президента України, постанов та розпоряджень Кабінету Міністрів України, постанов Верховної Ради Автономної Республіки Крим; 2) законності та відповідності правовим актам вищої юридичної сили нормативно-правових актів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, інших суб'єктів владних повноважень. Положеннями КАС України, зокрема статтею 171 цього Кодексу, не передбачено можливість оскарження положень Закону України, прийнятого органом законодавчої влади - Верховною Радою України, на виконання покладених на нього державою, згідно Конституції України, обов'язків і завдань. Відповідно до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Колегія суддів, вважає, що суд першої інстанції прийшов до правильного висновку щодо неналежності розгляду даного позову в порядку КАС України та обґрунтовано відмовив позивачу у відкритті провадження в адміністративній справі. Оскаржувана ухвала суду першої інстанції відповідає нормам матеріального та процесуального права. За таких обставин, апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції без змін. На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 196, 199, 200, 205, 207 КАС України, колегія суддів ухвалила: Апеляційну скаргу Державного підприємства "Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості ім. Я. Ю. Осади" залишити без задоволення, ухвалу окружного адміністративного суду м. Києва від 08.02.2008 року без змін. Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом одного місяця шляхом подачі касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України.
|
Закон України про бібліотеки і бібліотечну справу Закон вводиться в дію Постановою Верховної Ради України №33/95-ВР від 27. 01. 95 р |
ЗАКОН УКРАЇНИ Цей Закон визначає принципи, правові та організаційні засади державної служби, умови та порядок реалізації громадянами України права... |
Закон України "Про здійснення державних закупівель" (зі змінами)... Рахунковою палатою України, Міністерством внутрішніх справ України, Національним банком України, Головним контрольно-ревізійним управлінням... |
ПЛАН-КОНСПЕКТ для проведення заняття з функціональної підготовки з начальницьким складом частини ТЕМА: Закон України “ Закон України “Про аварійно-рятувальні служби” від 14. 12. 99 №1281-ХІV |
Закон №889 Закон України «Про податок з доходів фізичних осіб» КпАП — Кодекс України про адміністративні правопорушення від 07. 12. 84р. №8073-Х |
Закон України Цей Закон здійснює правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку... |
ЗАКОН УКРАЇНИ Цей Закон відповідно до Конституції України ( 254к/96-ВР ) гарантує інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам право на матеріальне... |
ЗАКОН УКРАЇНИ Цей Закон визначає статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності |
Закон УкраЇни Цей Закон визначає правові та організаційні засади провадження торговельної діяльності на роздрібних продовольчих і непродовольчих... |
Закон України Цей Закон визначає основні напрями діяльності органів державної влади щодо сприяння підприємствам та організаціям України, незалежно... |