Уроку: Узагальнити й систематизувати знання учнів про виробництво електроенергії на електростанціях різних типів


Скачати 266.06 Kb.
НазваУроку: Узагальнити й систематизувати знання учнів про виробництво електроенергії на електростанціях різних типів
Сторінка1/2
Дата30.10.2013
Розмір266.06 Kb.
ТипУрок
bibl.com.ua > Фізика > Урок
  1   2
Тема уроку: Енергетика України і проблеми енергозбереження.
Мета уроку:

1.Узагальнити й систематизувати знання учнів про виробництво електроенергії на електростанціях різних типів

2.Продовжити виховувати економічне і екологічне мислення, формувати сучасне ставлення особи (учня) до енергозбереження, з’ясувати можливості поліпшення способів енергоспоживання, показати практичну корисність отриманих у школі знань для особистого життя.

3.Формувати вміння працювати з науковою літературою, довідниками, статистичними матеріалами.

4.Формувати навички колективної праці в поєднанні з індивідуальною, вміння аналізувати матеріал й робити самостійні висновки, розвивати комунікативні здібності учнів.
Тип уроку. Урок узагальнення та систематизації знань.

Обладнання:

Плакати з схематичним зображенням різних типів електростанцій, дидактичний матеріал з інформацією про певний тип електростанції, атласи: “Економічна та соціальна географія світу”, “Економічна і соціальна географія України”, настінна економічна карта України, нумеровані кольорові картки (голубі - ГЕС, чорні - АЕС, червоні - ТЕС), таблиці для порівняльної характеристики різних типів електростанцій, таблиця: “Атомна енергетика України”, “Світова атомна енергетика.”
Методичні поради: цей бінарний урок проводять вчителі фізики та географії, для проведення уроку клас ділиться на 5 груп, кожна група до уроку готує домашнє завдання підготувати матеріал про певний тип електростанцій (учні можуть оформити знайдений матеріал у вигляді рефератів), підготувати плакати із схематичним зображенням електростанції свого типу. Група “експертів” складається з кращих учнів і працює під контролем вчителя. Вчитель повинен підготувати таблицю для порівняльної характеристики електростанцій і інші таблиці, що використовуються під час уроку. Учнів слід посадити таким чином, щоб групі зручно було працювати разом.
Зміст уроку

Клас поділяється на групи, що отримують домашнє завдання підготувати матеріал про:

1 група - будову та принцип дії ГЕС

2 група – будову та принцип дії ТЕС

3 група – будову та принцип дії АЕС

4 група – будова та принцип дії альтернативних електростанцій

5 група (експерти) – аналізує кожен тип електростанцій, з’ясовує переваги і недоліки кожного типу електростанцій з точки зору економіки та екології.

1 Актуалізація опорних знань учнів.

Вчитель фізики. Давайте уявимо, що в нас відключили електроенергію, які це має наслідки для нас як в повсякденному житті, так і на виробництві?

Учні пропонують свої варіанти відповіді: не працює міський електротранспорт, не працюють магазини, школи, підприємства, лікарні, де хворим треба робити терміново операції, в кожній квартирі не працюють електричні побутові прилади, в багатьох квартирах не можна приготувати навіть їжу.

Вчитель географії. Отже, можна зробити висновок, що без електричної енергії наше життя не можливе. А де ж виробляється електроенергія?

Учні називають різні типи електростанцій.

2 Мотивація навчальної діяльності учнів.

Вчитель фізики. Вся історія людства пов’язана з пошуками джерел енергії, починаючи від вогнища первісної людини і закінчуючи створенням ядерної енергетики. Можливість обігрітися і приготувати їжу на вогнищі, мабуть, здавалася нашим далеким пращурам такою ж дивовижною, як і можливість використання ядерної енергії для приведення в рух багатьох складних механізмів, що були створені кращими розумами людства. І разом з тим, різні види енергії настільки проникли в усі сфери нашого життя, що ії споживання ми вважаємо буденним. Коли людина здійснює роботу, витрачаючи тільки енергію власних м’язів, то за один день, вона витрачає не більш 2-3 тисяч калорій. Цієї енергії вистачило б, наприклад, для того, щоб електролампочка потужністю 40 Вт давала світло на протязі 4-6 хвилин. Після оволодіння енергією вугілля, газу, нафти витрати енергії людиною збільшилися в десятки разів. Кількість і види енергії, що контролюється людиною, на протязі всієї історії людства мали вирішальний вплив на образ життя людини і загальний прогрес суспільства. Енергія пари дозволила механізувати виробничі процеси, а електрична енергія - автоматизувати їх. Якими ж джерелами енергії користувались люди до того, як вступили до ладу атомні електричні станції?

Учні. Це паливо з деревини і рослинні відходи, сонячна енергія, енергія вітру( вітряні млини), так звана геотермальна енергія ( внутрішнє тепло Землі, наприклад, гарячі джерела води), енергія річок. І, звичайно, це вугілля, нафта, гази, що утворилися за довгі роки еволюції.

Вчитель географії. На Україні 43% всієї електроенергії виробляють на АЕС,. 47% - на ТЕС, 9% - на ГЕС і на інших видах електростанцій виробляється приблизно 1% електроенергії. Але неефективне використання електричної енергії є головною причиною існуючих на Землі екологічних проблем. Поліпшення способів енергоспоживання дозволить зробити важливий крок до кращого життя на нашій планеті. І тема нашого уроку: “Енергетика України та проблеми енергозбереження”.

3. Узагальнення і систематизація знань.

На цьому етапі уроку ми працюємо таким чином. На попередньому уроці кожна група отримала домашнє завдання: підготувати повідомлення про певний тип електростанцій за такою схемою:

  1. Який принцип дії електростанції?

  2. Які енергетичні перетворення відбуваються на даній ЕС?

  3. Паливна база та географічне розміщення станцій.

  4. Який вплив даної ЕС на екологію?

Представник кожної групи робить коротеньку доповідь по своїй темі. Всі інші слухають і заповнюють таблицю :


Типи

Електростанцій


Переваги

Недоліки
ГЕСТЕСАЕСАльтернативні


Рішення
  1   2

Схожі:

Уроку: Урок узагальнення та систематизації знань
Мета уроку: Узагальнити й систематизувати знання учнів про виробництво електроенергії на електростанціях різних типів
УРОК №70 Тема уроку
Мета уроку: систематизувати й узагальнити знання та уміння учнів з гео­метрії за 8 клас
УРОК №17 Тема уроку
Мета уроку: систематизувати і узагальнити знання учнів про вписані кути і вписані та описані чотирикутники; провести корекцію знань...
Урок з алгебри та географії у 7 класі. Тема уроку
Освітня: узагальнити та систематизувати знання учнів про системи рівнянь, способи їх розв’язування, формувати навички  розв’язувати ...
УРОК №47 Тема уроку
Мета уроку: узагальнити і систематизувати знання, вміння та навички учнів з теми; розвивати навички самоконтролю
Тема уроку: Застосування похідної до розв’язування прикладних задач Навчальна мета уроку
Навчальна мета уроку: Формувати в учнів вміння знаходити найбільше і найменше значення функції при розв’язуванні різних типів прикладних...
УРОК 132. РОЗВ'ЯЗАННЯ ЗАДАЧ І ВПРАВ НА ВСІ ДІЇ З НАТУРАЛЬНИМИ ЧИСЛАМИ Мета
Мета. Узагальнити та систематизувати знання учнів з теми «Натуральні числа». По­вторити розв'язування основних типів задач
Уроку
Мета. 1 Узагальнити та систематизувати знання учнів по темі; показати на прикладах різноманітність задач, що зводяться до розв’язування...
Краса і багатство української мови
Мета уроку: навчальна: систематизувати й узагальнити знання учнів про прислівник як частину мови, вдосконалити вміння й навички практично...
Уроку: • узагальнити і систематизувати знання учнів про дієслово як частину мови
Сьогодні у нас незвичайний урок української мови. Я запрошую вас у подорож до чарівної, неймовірної, яскравої Галактики – Мова, до...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка