План-конспект лекції Тема: Інтерфейс програми. Отримання та відправлення повідомлень. 


Скачати 47.54 Kb.
НазваПлан-конспект лекції Тема: Інтерфейс програми. Отримання та відправлення повідомлень. 
Дата12.04.2013
Розмір47.54 Kb.
ТипПлан-конспект
bibl.com.ua > Фізика > План-конспект
План-конспект лекції

Тема: Інтерфейс програми. Отримання та відправлення повідомлень. 

Мета: Навчитись працювати з електронною поштою

Методичне забезпечення: ілюстративний матеріал (плакати або презентації ЕНМК).

Тип уроку: комбінований.

Форма проведення уроку: лекція.

Структура уроку


1. Організаційний момент

2. Актуалізація опорних знань

1. Як виконується пошук інформації в Інтернет?

2. Види пошукових систем?

3. Команди простого пошуку?

4. Команди мови запитів?

3. Пояснення нового матеріалу

Електронна пошта ( Electronic Mail, e - mail ) — мережева служба; що дозволяє користувачам обмінюватися повідомленнями або документами без використання паперових носіїв. На сьогоднішній день це основний засіб спілкування в мережі Інтернет.

В порівнянні із звичайною поштою, електронна пошта має переваги, наприклад, швидкість.

Що потрібне для роботи з електронною поштою ?

Для роботи з електронною поштою потрібно мати, в першу чергу, електронна адреса, зареєстрована на ваше ім'я. Саме використовуючи цю адресу можна писати Вам електронні листи. Ви можете створити електронний ящик і на таких поштових серверах, як MAIL . RU та ін.

Електронна адресу має наступний формат — NAME @ SERVER, де NAME — це ім'я користувача, зазвичай воно відповідає імені, вводиться у вікні запиту пароля доступу до електронного ящика. Слово SERVER — це назва поштового сервера, на якому зареєстрована ваша електронна адреса (там знаходяться всі адресовані Вам повідомлення). Знак <@> зазвичай називається "собакою" і служить для розділення імені користувача і назви поштового сервера.

Для прийому та відправки електронної пошти використовують спеціальні програми поштові клієнти:

OUTLOOK EXPRESS ; OUTLOOK; THE BAT; MOZILLA THUNDERBIRD; OPERA.

Поштові клієнти

В світі поштових клієнтів немає визнаного лідеру. Багато користувачів Інтернету працюють з поштою через Web-інтерфейс, використовуючи браузер. Дійсно, навіщо використовувати дві програми, коли досить освоїти одну? Варто відразу відповісти на це фундаментальне питання:

 • використання поштового клієнта дозволяє вести роботу з електронною кореспонденцією так, як зручно користувачу, а не Web-дизайнерові

 • за наявності декількох адрес електронної пошти освоєння однієї нової програми часто є простішим, ніж вникання в Web-інтерфейс кожного сервісу

 • помітна економія вхідного трафіку, оскільки не завантажується сайт сервісу

 • доцільне налаштування анти-спам фільтрів дозволяє заощадити трафік і зберегти нервову систему

 • гнучкі засоби сортування повідомлень, шаблони, перевірка орфографії та інші можливості поштових клієнтів роблять роботу зручнішою і ефективнішою.

Система електронного зв’язку Microsoft Outlook Express є складовою частиною операційної системи Microsoft Windows і надає можливість широкого спілкування між усіма комп’ютерами, підключеними до мережі Інтернет. Остання є глобальною мережею комп’ютерів, поєднаних між собою через сервери, в якій використовуються загально прийняті стандарти, що дозволяє спілкуватися один з одним за допомогою стандартних програмних засобів та правил. Мережа Інтернет подібна до міжнародної телефонної мережі – ніхто не володіє та не керує нею повністю, але вона організована таким чином, що дозволяє працювати з нею, як з однією великою цілою системою.

Система Microsoft Outlook Express надає вам повну підтримку у спілкуванні з колегами, знайомими та родичами за допомогою електронної пошти, або при обміні ідеями та інформацією у групах новин.

Налаштування параметрів Outlook Express

 • Тип серверу постачальника послуг. Найбільш розповсюджені з них, що підтримуються, зокрема, системою Microsoft Outlook Express, — POP3 (Post Office Protocol) та IMAP (Internet Message Access Protocol). Далі розглядається лише тип серверу POP3. У порівнянні з ним сервер IMAP надає деякі нові можливості, про які ви можете узнати у довідці системи.

 • Щоб додати обліковий запис пошти необхідно задати свої облікове ім’я та пароль, а також імена серверів вхідної та вихідної пошти.

 • Для читання новин необхідно задати ім’я серверу новин, до якого ви хочете підключитися, та, у разі потреби, ваші облікове ім’я та пароль.

Після підключення до серверу ви одержите на ньому обліковий запис і вашу електронну адресу.

Запуск системи у Windows можна здійснити принаймні трьома способами:

 • Натиснути кнопку  — «Запустить Outlook Express» на панелі задач.

 • Натиснути ярлик  , що звичайно розташований на робочому столі.

 • Натиснути кнопку «Пуск» на панелі задач та вибрати послідовно пункти  «Программы», «Internet Explorer», «Outlook Express».

Після виконання однієї з вказаних дій на екрані з’явиться таке основне діалогове вікно (панель) системи Outlook Express:

Як і у всіх застосуваннях, що працюють у середовищі Windows, головне вікно системи Outlook Express має стандартний набір елементів. Вкажемо їх, перераховуючи зліва направо та зверху вниз. У верхньому рядку вікна знаходяться: піктограма системного меню, за нею — заголовок вікна і, нарешті, — кнопки мінімізації, максимізації та закриття вікна. Далі ідуть меню вікна та панель інструментів. Під ними розташовані: вікно папок системи Outlook Express, вікно перегляду назв повідомлень у цих папках та вікно перегляду вмісту зазначених повідомлень. Деякі з вказаних вікон (областей) обрамляються горизонтальними та вертикальними лінійками прокрутки. Знизу вікна розташовані рядок стану та зона зміни розмірів вікна.

Читання повідомлень


Після того як Outlook Express отримає ваші повідомлення або ви натиснете на панелі інструментів кнопку  — «Доставить почту», ви зможете читати повідомлення або в окремому вікні, або в області перегляду.1. Клацніть на панелі Outlook або у списку папок значок «Входящие».

2. Щоб прочитати повідомлення в окремому вікні, двічі клацніть його у списку повідомлень. Щоб прочитати повідомлення в області перегляду, просто клацніть його у списку повідомлень.

Відправлення простого повідомлення електронної пошти


1. Натисніть на панелі інструментів кнопку  – «Создать сообщение». З’явиться вікно повідомлення:

2. Введіть у полях «Кому:», «Копия:» або «Скрытая:» через кому або крапку з комою (;) імена електронної пошти одержувачів.

3. Щоб вставити імена електронної пошти з адресної книги, клацніть у вікні повідомлення значок «Кому:» та виберіть потрібні імена.

4. Введіть заголовок повідомлення у полі «Тема:».

5. Введіть текст повідомлення, а потім натисніть на панелі інструментів кнопку «Отправить».

Якщо повідомлення утворюється в автономному режимі, виберіть у меню «Файл» команду «Отправить позднее» і повідомлення буде збережене у папці «Исходящие».

4.Закріплення вивченого матеріалу

1. Що таке електронна пошта

2. Що необхідно для роботи з електронною поштою

3. Складові електронної адреси

4. Поштові клієнти

5 Особливості роботи з- Outlook Express

5.Домашнє завдання: навчальний посібник: Конспект.

«Интернет и электронная почта», Антон Власов, Эксмо (2008 г.) 80 стр.

Тема: Інтерфейс програми. Отримання та відправлення повідомлень

Мета: Навчитись працювати з електронною поштою

Схожі:

План-конспект уроку Тема: “Інтерфейс програми. Константи”
Мета: розглянути призначення та інтерфейс програми «1С: Бухгалтерия». Сформувати поняття константи в програми «1С: Бухгалтерия»
План-конспект уроку Тема: “Інтерфейс програми. Константи”
...
План-конспект уроку з інформатики на тему Електронна пошта в Інтернет....
План-конспект уроку з інформатики на тему Електронна пошта в Інтернет. Реєстрація електроної пошти
План-конспект лекції Тема: Передача файлів за допомогою електронної пошти
Нерідко, крім повідомлення необхідно переслати, або отримати файли по електронній пошті. Розглянемо основні принципи пересилки та...
Тема: Інформація. Інформаційні процеси: отримання, зберігання, опрацювання...
Мета: формувати в учнів уявлення про інформацію; розширити уявлення про інформаційну картину світу;ознайомити зі способами передачі...
Пояснювальна записка
Дані. Різновиди обсягу даних. Поняття про інформаційну надлишковість повідомлень. Способи подання і кодування повідомлень, двійкове...
2. Інформаційні процеси
Поняття про інформаційні процеси. Носії повідомлень. Форми та засоби передавання повідомлень. Опрацювання повідомлень. Кодування...
Тема: Обробка табличної інформації. Призначення та інтерфейс програми Microsoft Excel Мета
Тема: Обробка табличної інформації. Призначення та інтерфейс програми Microsoft Excel
План-конспект уроку Тема: “Будова довідників програми та робота з ними”
Мета: навчити основних прийомів роботи з довідниками програми «1С: Торгівля+Склад»
1. Інтерфейс програми CorelDRAW. Огляд панелі інструментів. Знайомство з меню Вступ
Тема Інтерфейс програми CorelDRAW. Огляд панелі інструментів. Знайомство з меню
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка