|
Скачати 166.03 Kb.
|
РАЙОННА ЦІЛЬОВА ПРОГРАМА містобудівного кадастру Коломийського району на 2013-2017 роки Замовник програми Костюк Микола Миколайович – начальник відділу регіонального розвитку, містобудування та архітектури Керівник програми Мочернюк Ярослав Васильович – заступник голови районної державної адміністрації ПОГОДЖЕНО управління економіки райдержадміністрації Глушкова Любов Миколаївна фінансове управління райдержадміністрації Попадюк Оксана Василівна юридичний сектор апарату райдержадміністрації Івашків Михайло Степанович Паспорт Районної цільової програми містобудівного кадастру Коломийського району на 2013-2017 роки
Замовник програми Микола Костюк Керівник програми Ярослав Мочернюк Районна цільова програма містобудівного кадастру Коломийського району на 2013-2017 роки Загальні положення Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності" від 17 лютого 2011 року № 3038, який набрав чинності з 12 березня 2011 року, вперше створив законодавчі підстави для функціонування містобудівного кадастру. Містобудівний кадастр - державна система зберігання і використання геопросторових даних про територію, адміністративно-територіальні одиниці, інженерно-геологічні умови, інформаційних ресурсів державних будівельних норм, стандартів і правил для задоволення інформаційних потреб у плануванні територій та будівництві, формування галузевої складової державних геоінформаційних ресурсів. Містобудівний кадастр є складовою частиною державної системи кадастрової документації, яка вміщає відомості про земельні, водні, лісові та інші ресурси і забезпечує єдність обліку й контролю за використанням природних ресурсів. Вирішуючи однакові з іншими кадастрами завдання, містобудівний кадастр має свої характерні особливості, які обумовлюються інфраструктурою та екологічною ситуацією. На виконання статті 22 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", з метою удосконалення державної політики у сфері містобудування, в області необхідно запровадити містобудівний кадастр, що передбачає створення динамічної бази даних про існуючу забудову в населених пунктах з конкретизацією прив'язки об'єктів до певної території чи земельної ділянки. Містобудівний кадастр буде базуватися на картографічній основі у системі координат УСК-2000. Також він матиме наповнення з інших кадастрів для визначення охоронних зон, меж земельних ділянок та координат об'єктів, а також міститиме базу нормативних показників забудови. Процес створення містобудівного кадастру складається з таких етапів:
У період підготовчого етапу вивчають існуючі топографо-геодезичні та земельно-облікові матеріали, документи відводу земельних ділянок і права власності й користування ними, вивчають інвентаризаційні документи минулих років, а також інженерно-геологічну та екологічну ситуацію. Кінцевим результатом підготовчого етапу є перелік об'єктів, які знаходяться на цій території, план території із зазначенням кодів її елементів і дані, яких не вистачає для повноцінного створення кадастру. Одиницею обліку у містобудівному кадастрі є об'єкт. Такими об'єктами є:
Автоматизовані інформаційні системи містобудівного кадастру (АІС МБК) створюють на базі спеціалізованих програмно-технічних комплексів. При цьому програмні засоби повинні:
забезпечувати захист інформації від збою технічних засобів та від несанкціонованого доступу. Дані про об'єкти, які відносяться до містобудівного кадастру, є інформацією відкритого типу. Винятком є інформація конфіденційного характеру, доступ до якої можливий за згоди її власника чи юридичної особи. Ведення містобудівного кадастру передбачає паспортизацію земельних ділянок, будівель та споруд. Основою створення автоматизованої інформаційної системи містобудівного кадастру є комп'ютерні технології, які розширюють не тільки технічні можливості, але й забезпечують структурованість та уніфікацію збору, обробки даних та оперативність одержання результатів. Автоматизована інформаційна система містобудівельного кадастру відноситься до просторової автоматизованої інформаційної системи, що здійснює обробку, зберігання і видачу інформації про об'єкти, які пов'язані у просторовому відношенні. Збір інформації для АІС МБК здійснюється такими способами:
Мета та завдання Містобудівний кадастр повинен давати відповідь на питання щодо розміщення об'єкта будівництва у планувальній системі адміністративної одиниці, визначати граничнодопустимі умови та обмеження для кожної окремої земельної ділянки з урахуванням державних будівельних норм, стандартів і правил. Містобудівний кадастр формується на базі спеціальної «кадастрової» інформації, що включає відомості про просторове положення об'єктів міського середовища, які розміщені на земній поверхні, над і під нею, явища і процеси, які відбуваються на території населеного пункту, економічний і правовий статус цих територій і об'єктів, їх природні та господарські, кількісні і якісні характеристики. Дані містобудівного кадастру використовуються для вирішення задач планування, забудови і прогнозування розвитку населених пунктів; проектування розміщення будівництва і реконструкції об'єктів житлового, виробничого і громадського призначення; створення і реконструкції інженерно-технічної, транспортної та соціальної інфраструктури; регулювання земельних та економічних відносин; визначення зон економічної оцінки території; аналіз використання міських земель і контроль за використанням природних ресурсів тощо. Проводитиметься збір кадастрових даних, їх обробка, створення інформаційних систем для споживачів. При веденні кадастру особливе значення має економічна оцінка окремих територій з метою встановлення розмірів податків, облік власників і користувачів об'єктів кадастру, регулювання земельних та інших відносин, контроль за реалізацією нормативних документів органів влади в галузі містобудування. Базою містобудівного кадастру є картографічна основа, за допомогою якої створюють кадастрові плани. На кадастрових планах зображують кадастрові об'єкти; межі адміністративних районів, землеволодінь і землекористувань, наземні та підземні будівлі й споруди, комунікації тощо. При цьому максимально використовують топографічні плани і карти на відповідну територію, а також інформацію служб і відомств, які відають питаннями експлуатації, управління та перспективного розвитку територій. Автоматизована інформаційна система містобудівного кадастру забезпечує зберігання, систематизацію, обробку інформації і видачу необхідних даних залежно від запитів споживачів. Враховуючи специфіку вимог споживачів - органів управління, інженерних та комунальних служб міста, будівельних фірм тощо, інформація видається в багаторівневому просторі з врахуванням співвідношення масштабів і геодезичної прив'язки. Інформація може використовуватись для розв'язання певних загальних проблем, зокрема:
Використання автоматизованої інформаційної системи містобудівного кадастру дає можливість вирішення конкретних оперативних завдань:
Споживач може отримати інформацію у текстовому та графічному вигляді, а також на магнітних носіях. Фінансове забезпечення Фінансування програми здійснюватиметься у межах асигнувань, що виділятимуться районним бюджетом на 2012-2017 роки з урахуванням завдань, передбачених нею. Обсяг фінансування Програми становить 636,6 тис. грн. (шістсот тридцять шість тисяч шістсот гривень). Кошти на виконання Програми щорічно передбачаються, виходячи із фінансових можливостей районного бюджету із них:
Придбання матеріально-технічних засобів, формування електронних версій картографічного матеріалу, підтримка периферійних засобів комп’ютерної системи:
на 2017 ріРАЙОННА ЦІЛЬОВА ПРОГРАМА містобудівного кадастру Коломийського району на 2013-2017 роки Замовник програми Костюк Микола Миколайович – начальник відділу регіонального розвитку, містобудування та архітектури Керівник програми Мочернюк Ярослав Васильович – заступник голови районної державної адміністрації ПОГОДЖЕНО управління економіки райдержадміністрації Глушкова Любов Миколаївна фінансове управління райдержадміністрації Попадюк Оксана Василівна юридичний сектор апарату райдержадміністрації Івашків Михайло Степанович Паспорт Районної цільової програми містобудівного кадастру Коломийського району на 2013-2017 роки
Замовник програми Микола Костюк Керівник програми Ярослав Мочернюк Районна цільова програма містобудівного кадастру Коломийського району на 2013-2017 роки Загальні положення Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності" від 17 лютого 2011 року № 3038, який набрав чинності з 12 березня 2011 року, вперше створив законодавчі підстави для функціонування містобудівного кадастру. Містобудівний кадастр - державна система зберігання і використання геопросторових даних про територію, адміністративно-територіальні одиниці, інженерно-геологічні умови, інформаційних ресурсів державних будівельних норм, стандартів і правил для задоволення інформаційних потреб у плануванні територій та будівництві, формування галузевої складової державних геоінформаційних ресурсів. Містобудівний кадастр є складовою частиною державної системи кадастрової документації, яка вміщає відомості про земельні, водні, лісові та інші ресурси і забезпечує єдність обліку й контролю за використанням природних ресурсів. Вирішуючи однакові з іншими кадастрами завдання, містобудівний кадастр має свої характерні особливості, які обумовлюються інфраструктурою та екологічною ситуацією. На виконання статті 22 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", з метою удосконалення державної політики у сфері містобудування, в області необхідно запровадити містобудівний кадастр, що передбачає створення динамічної бази даних про існуючу забудову в населених пунктах з конкретизацією прив'язки об'єктів до певної території чи земельної ділянки. Містобудівний кадастр буде базуватися на картографічній основі у системі координат УСК-2000. Також він матиме наповнення з інших кадастрів для визначення охоронних зон, меж земельних ділянок та координат об'єктів, а також міститиме базу нормативних показників забудови. Процес створення містобудівного кадастру складається з таких етапів:
У період підготовчого етапу вивчають існуючі топографо-геодезичні та земельно-облікові матеріали, документи відводу земельних ділянок і права власності й користування ними, вивчають інвентаризаційні документи минулих років, а також інженерно-геологічну та екологічну ситуацію. Кінцевим результатом підготовчого етапу є перелік об'єктів, які знаходяться на цій території, план території із зазначенням кодів її елементів і дані, яких не вистачає для повноцінного створення кадастру. Одиницею обліку у містобудівному кадастрі є об'єкт. Такими об'єктами є:
Автоматизовані інформаційні системи містобудівного кадастру (АІС МБК) створюють на базі спеціалізованих програмно-технічних комплексів. При цьому програмні засоби повинні:
забезпечувати захист інформації від збою технічних засобів та від несанкціонованого доступу. Дані про об'єкти, які відносяться до містобудівного кадастру, є інформацією відкритого типу. Винятком є інформація конфіденційного характеру, доступ до якої можливий за згоди її власника чи юридичної особи. Ведення містобудівного кадастру передбачає паспортизацію земельних ділянок, будівель та споруд. Основою створення автоматизованої інформаційної системи містобудівного кадастру є комп'ютерні технології, які розширюють не тільки технічні можливості, але й забезпечують структурованість та уніфікацію збору, обробки даних та оперативність одержання результатів. Автоматизована інформаційна система містобудівельного кадастру відноситься до просторової автоматизованої інформаційної системи, що здійснює обробку, зберігання і видачу інформації про об'єкти, які пов'язані у просторовому відношенні. Збір інформації для АІС МБК здійснюється такими способами:
Мета та завдання Містобудівний кадастр повинен давати відповідь на питання щодо розміщення об'єкта будівництва у планувальній системі адміністративної одиниці, визначати граничнодопустимі умови та обмеження для кожної окремої земельної ділянки з урахуванням державних будівельних норм, стандартів і правил. Містобудівний кадастр формується на базі спеціальної «кадастрової» інформації, що включає відомості про просторове положення об'єктів міського середовища, які розміщені на земній поверхні, над і під нею, явища і процеси, які відбуваються на території населеного пункту, економічний і правовий статус цих територій і об'єктів, їх природні та господарські, кількісні і якісні характеристики. Дані містобудівного кадастру використовуються для вирішення задач планування, забудови і прогнозування розвитку населених пунктів; проектування розміщення будівництва і реконструкції об'єктів житлового, виробничого і громадського призначення; створення і реконструкції інженерно-технічної, транспортної та соціальної інфраструктури; регулювання земельних та економічних відносин; визначення зон економічної оцінки території; аналіз використання міських земель і контроль за використанням природних ресурсів тощо. Проводитиметься збір кадастрових даних, їх обробка, створення інформаційних систем для споживачів. При веденні кадастру особливе значення має економічна оцінка окремих територій з метою встановлення розмірів податків, облік власників і користувачів об'єктів кадастру, регулювання земельних та інших відносин, контроль за реалізацією нормативних документів органів влади в галузі містобудування. Базою містобудівного кадастру є картографічна основа, за допомогою якої створюють кадастрові плани. На кадастрових планах зображують кадастрові об'єкти; межі адміністративних районів, землеволодінь і землекористувань, наземні та підземні будівлі й споруди, комунікації тощо. При цьому максимально використовують топографічні плани і карти на відповідну територію, а також інформацію служб і відомств, які відають питаннями експлуатації, управління та перспективного розвитку територій. Автоматизована інформаційна система містобудівного кадастру забезпечує зберігання, систематизацію, обробку інформації і видачу необхідних даних залежно від запитів споживачів. Враховуючи специфіку вимог споживачів - органів управління, інженерних та комунальних служб міста, будівельних фірм тощо, інформація видається в багаторівневому просторі з врахуванням співвідношення масштабів і геодезичної прив'язки. Інформація може використовуватись для розв'язання певних загальних проблем, зокрема:
Використання автоматизованої інформаційної системи містобудівного кадастру дає можливість вирішення конкретних оперативних завдань:
Споживач може отримати інформацію у текстовому та графічному вигляді, а також на магнітних носіях. Фінансове забезпечення Фінансування програми здійснюватиметься
Сума на 5 років 390 тис. грн.. Очікувані результати Реалізація містобудівного кадастру дасть можливість забезпечити органи управління, проектні установи, зацікавлені організації та особи актуальною й об'єктивною інформацією про дійсний стан і статус об'єктів землекористування та нерухомості, зміни їх характеристик, функціонального використання, результатів економічної оцінки, метричні дані тощо. Програмою передбачено завершити розробку схеми планування території Коломийського району. Структура та гранична чисельність служби містобудівного кадастру відділу регіонального розвитку, містобудування та архітектури Коломийської райдержадміністрації
|
ІНФОРМАЦІЯ про хід виконання рішення районної ради від 08. 11. 2012... «Районну цільову Програму містобудівного кадастру Коломийського району на 2013 2017 роки», яка схвалена розпорядженням голови райдержадміністрації... |
Районна цільова Програма захисту і розвитку української мови на території... |
Комплексна Програма забезпечення містобудівною документацією Коломийського... Попередня Схема районного планування Коломийського району була розроблена у 1978 році. На цей час у зв’язку з політичними та економічними... |
ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСТЬ НОВОУШИЦЬКА РАЙОННА РАДА ШОСТЕ СКЛИКАННЯ Про програму поліпшення кінообслуговування населення Новоушицького району на 2013-2017 роки |
ІНФОРМАЦІЯ про виконання програми соціально-економічного та культурного... Програми соціально-економічного та культурного розвитку Коломийського району на 2013 рік і основні напрями розвитку на 2014 і 2015... |
ШОСТЕ СКЛИКАННЯ Створити Службу містобудівного кадастру у складі відділу архітектури та містобудування Синельниківської міської ради (далі служба... |
Районна програма комплексних заходів з екологічної освіти та виховання... ... |
ПРОГРАМА зайнятості населення Коломийського району на період до 2017 року Любов Василівна – начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації |
Цільова програма протидії епідемії туберкульозу в Коломийському районі... Цільової програми протидії епідемії туберкульозу в Коломийському району на 2013-2016 роки |
ІНФОРМАЦІЯ про виконання рішення районної ради від 06. 06. 2013 №384-ХV/13... ХV/13 Про Програму соціально-економічного та культурного розвитку Коломийського району на 2013 рік і основні напрями розвитку |