ІНФОРМАЦІЯ про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку Коломийського району за перше півріччя 2013 року


Скачати 446.13 Kb.
НазваІНФОРМАЦІЯ про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку Коломийського району за перше півріччя 2013 року
Сторінка1/4
Дата13.08.2013
Розмір446.13 Kb.
ТипДокументи
bibl.com.ua > Економіка > Документи
  1   2   3   4


ІНФОРМАЦІЯ

про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку Коломийського району за перше півріччя 2013 року
З метою вирішення актуальних питань життєдіяльності району особлива увага приділялася організації виконання завдань і заходів Програми соціально-економічного та культурного розвитку Коломийського району на 2013 рік і основні напрями розвитку на 2014 і 2015 роки, затвердженої рішенням сесії районної ради від 06.06.2013 №384-XV/13, зокрема:

Інвестиційна політика

Станом на 1 квітня 2013 року обсяг іноземного капіталу склав 4,8 мільйони доларів США. Зменшення обсягів іноземних інвестицій на 58,4 тис.дол.США виникло за рахунок курсової різниці (вилучення іноземного капіталу не було).

Структура іноземних інвестицій за І квартал 2013 року по галузях:

  • сільське господарство, лісове, рибне господарство: 1568,9 тис.дол.США;

  • промисловість: 2372,7 тис.дол.США;

  • будівництво: 131,4 тис.дол.США;

  • оптова та роздрібна торгівля, ремонт автомобільних засобів і мотоциклів: 583,7 тис.дол.США;

  • поштова та кур’єрська діяльність: 142,7 тис.дол.США;

  • діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування: 0,4 тис.дол.США.

В І кварталі 2013 року у розвиток економіки Коломийського району вкладено 30590,0 тис. гривень капітальних інвестицій у матеріальні активи. Капітальні інвестиції надходили в такі підприємства: ТОВ «Західнафтосервіс», ТОВ «АЛ-ПРУТ», ФГ «Прометей», СТОВ «Корнич», ПП «Гермес-1», ТОВ «Левада», ТОВ «АБО-МІКС», ФГ «ДелСо», компанія «Агро-Дует», ПП «Степан Мельничук», ТОВ «Геос», УПГ «Інвест».

З метою забезпечення сприятливих умов для залучення й ефективного використання вітчизняних та іноземних інвестицій для розвитку району здійснювались такі заходи:

- поновлено базу даних вільних земельних ділянок та виробничих площ. Інформацію про це розміщено на сайті райдержадміністрації;

- з метою залучення внутрішніх і зовнішніх інвесторів в економіку району виготовлено презентаційні матеріали (диски), на яких розміщено інформацію про економічний та туристичний потенціал району, продукцію підприємств району та інвестиційні пропозиції. Також розроблено двомовний каталог основних підприємств району;

- поновлено інформацію на інформаційному стенді та на веб-сторінці райдержадміністрації http://ww2.gov.if.ua про проходження дозвільно-погоджувальних процедур на етапах реєстрації СПД, набуття права на земельну ділянку, зміну цільового призначення земельної ділянки, отримання дозволу на виконання будівельних робіт, реконструкцію приміщень, прийняття в експлуатацію завершеного об’єкта;

- в рамках програми транскордонного співробітництва «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна», з метою активізації транскордонного партнерства між Україною та Словаччиною шляхом залучення інвестицій в Івано-Франківську та Закарпатську області (цільові регіони) та створення можливості кваліфікованого обслуговування інвестицій спільно з Асоціацією економічного розвитку Коломийщини продовжується реалізація заходів проекту «Створення словацького центру першого контакту в Коломийському районі».

- з метою активізації зовнішньоекономічної діяльності підприємств району в рамках транскордонної співпраці продукція харчової та переробної галузі району була представлена Коломийським бізнес-центром на українсько-словацькому бізнес-форумі, який відбувся в березні 2013 року в м. Стара Любовня Пряшівського району (Словацька Республіка);

- 11-12 квітня 2013 року делегація району взяла участь в конференції «Пошук і видобуток сланцевого газу. Можливості для інвесторів», яка відбулась в гміні Кужетнік Вармінсько-Мазурського воєводства.

- 12 квітня 2013 року в райдержадміністрації відбувся семінар-презентація науково-технічних розробок Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника за участю науковців університету, керівників управлінь та відділів райдержадміністрації, сільських та селищних голів, представників садиб «зеленого туризму» та керівників підприємств. На семінарі – презентації розглянуто питання:

- розробка стратегії соціально-економічного розвитку Коломийського району на період до 2020 року з визначенням пріоритетів та шляхів їх вирішення;

- розробка концепції розвитку туристичної галузі в районі, проведення аналітичних досліджень та підготовка експертних висновків з вивчення потреб туристів, формування туристичних потоків, визначення перспективних шляхів розвитку туризму на Коломийщині.

Науковці університету представили свої рекомендації щодо розробки інвестиційних проектів по реконструкції консервного цеху з виготовлення овочевих і фруктових консервів та переробки сільськогосподарської продукції за новими технологіями ПП «Степан Мельничук»; будівництва заводу з виготовлення альтернативного палива (переробка японської лози); впровадження комплексної переробки твердих побутових відходів; будівництва заводу з утилізації медичних препаратів та медичних відходів на базі Коломийського ветсанзаводу; соціально-психологічні чинники готовності населення до роздільного збирання сміття.
Розвиток підприємництва

В районі затверджено Програму підтримки малого підприємництва в Коломийському районі на 2013-2014 роки. Головною метою даної Програми є подальший розвиток ринкової системи господарювання, розширення масштабів підприємницької діяльності в сферах економіки, усунення диспропорції на товарних ринках, створення додаткових робочих місць і скорочення безробіття, активізація інноваційних процесів, розвиток здорової конкуренції, насичення споживчого ринку товарами і послугами. За останні роки мале підприємництво в районі стало самостійним елементом ринкової економіки, має вплив на структурну перебудову, робить певний внесок у збільшення обсягів виробництва, роздрібного товарообігу, сприяє задоволенню споживчого попиту населення.

В районі створюються умови для вирішення існуючих проблем та поліпшення умов ведення бізнесу.

Станом на 01.07.2013р. зареєстровано 4211 суб’єктів підприємницької діяльності, з них 821 - юридична особа та 3390 - фізичних осіб.

За січень-червень 2013 року зареєстровано 140 суб’єктів підприємницької діяльності, з них 8 юридичних осіб та 132 фізичні особи. Припинили підприємницьку діяльність за звітний період 131 суб’єкт підприємницької діяльності, з яких 9 юридичних осіб та 122 фізичні особи.

Згідно даних управління статистики в м. Коломиї у 2012 році в районі діяло 276 економічно активних підприємств-суб’єктів підприємницької діяльності, що у розрахунку на 10 тисяч осіб наявного населення складає 26 одиниць. На підприємствах працювали 2,1 тис. осіб, проти 2011 року їх кількість збільшилась на 800 осіб. Підприємствами району (без урахування розподілу даних структурних підрозділів, які розташовані в інших адміністративно-територіальних угрупуваннях, ніж саме підприємство) реалізовано продукції, виконано робіт та надано послуг на 800,6 млн.грн., що в 1,7 раза більше, ніж у 2011 році. Обсяг реалізованої продукції (товарів, послуг) у розрахунку на 1 особу склав 377,5 тис.грн. проти 211,4 тис.грн. у попередньому році (по області – 400,9 тис.грн. та 352,0 тис.грн відповідно). Внесок середніх підприємств у загальний обсяг реалізації становив 68,2%, малих – 31,8%, з них мікропідприємств – 5,3%.

На території Коломийського району працює: підприємств торгівлі - 380, об’єктів громадського харчування - 64, закладів побутового обслуговування - 134, в т.ч. надають послуги лазень/саун/ - 4; перукарські - 18; виготовлення та ремонт одягу - 3; виготовлення та ремонт взуття - 4; ремонт побутової техніки - 5; інші 100 - виготовлення та ремонт меблів, розпиловка лісоматеріалів, будівництво і ремонт житла, ремонт автотранспортних засобів, послуги щодо перевезення вантажів.

З початку року в районі відкрито 3 заклади торгівлі та 1 заклад побутового обслуговування населення, а саме:

- магазин – кулінарія в смт. Печеніжин, вул. Л.Українки, 1, приватний підприємець Король В.М.;

- магазин «Для Вас» в с.Сопів, вул. Січових Стрільців, 21А, приватний підприємець Мороз Б.В.;

- магазин «Христина» в с.Шепарівці, вул. Л.Українки, 1А, приватний підприємець Мартинюк І.В.;

- перукарня в смт. Отинія вул. Січ.стрільців,2, приватний підприємець Мельник М.Т.

Через роздрібну торгову мережу підприємств, фізичних осіб–підприємців та мережу ринків Коломийського району у січні-травні 2013 року населенню реалізовано товарів на 257,4 млн.грн., що на 10% більше обсягу відповідного періоду минулого року.

Оборот ресторанного господарства (з урахуванням обороту фізичних осіб-підприємців) у січні-травні 2013р. склав 16,0 млн.грн. або на 4,1% більше, ніж за такий же період торік.

Підприємства (юридичні особи) забезпечили 15,6% загального обороту, через торгову мережу та мережу ресторанного господарства яких за січень-травень 2013 року продано товарів на 42,7 млн.грн.

Крім того, проводиться робота по спрощенню процедур реєстрації та видачі документів дозвільного характеру.

В районній державній адміністрації діє Дозвільний центр, який здійснює роботу з відвідувачами щодо опрацювання, видачі документів дозвільного характеру та надання консультацій в щоденному режимі.

На виконання Закону України «Про перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності» від 19 травня 2011 року №3393-YI, яким визначено види дозвільних документів з узгодженням їх з чинним законодавством, погоджено та впроваджено в роботу 39 регламентів з видачі документів дозвільного характеру. Розроблено регламенти (інформаційні картки), які розміщені на інформаційному стенді.

Дозвільний центр забезпечений типовими комплектами сучасної потужної офісної техніки.

В районі сформована інфраструктура підтримки підприємництва, завдяки якій вирішуються проблемні питання ведення бізнесу. Наказом управління економіки районної державної адміністрації від 09.04.2013 №8-ОД «Про «гарячу» телефонну лінію для суб’єктів підприємницької діяльності при управлінні економіки районної державної адміністрації», затверджено Положення про «гарячу» телефонну лінію та забезпечено її функціонування (прийом дзвінків з 8.00 до 17.15 год. за телефоном 47430). Інформація про «гарячу лінію» для підприємців, розміщена на офіційному веб-сайті райдержадміністрації:

http://ww2.gov.if.ua/kolomyiyska/ua/news/detail/17342.htm.

Також, на офіційному веб-сайті райдержадміністрації розроблено Інтернет – форум для суб’єктів підприємницької діяльності.

З 2011 року на базі Коломийської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в Івано-Франківській області діє Центр обслуговування платників податків. Послугами Сервісного Центру обслуговування платників податків користуються 2,4 тисячі юридичних осіб та майже 9 тисяч підприємців – фізичних осіб. Сьогодні в одному приміщенні платник отримує практично весь комплекс послуг, які надає податкова служба, а також має змогу знайомитися з новинами податкового законодавства, переглянути довідкову інформацію, яка розміщена на стендах, взірцями заповнення податкової звітності та заяв. Актуальну інформацію розміщено і на плазмовому моніторі, яка періодично оновлюється.

В районі діє інформаційно-консультаційний центр, для підприємців. В рамках його роботи спільно з Коломийський міськрайонним центром зайнятості, управлінням Пенсійного фонду України в м. Коломиї та Коломийському районі, податківцями систематично надаються консультації та роз’яснення щодо ведення бізнесу, проводяться семінари та «круглі столи». З початку року проведено 18 семінарів з питань малого бізнесу, підприємництва, в яких взяли участь 115 осіб. Одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації безробітними підприємницької діяльності отримали 12 жителів району.

На особливому контролі - питання недопущення надмірних перевірок та втручання в підприємницьку діяльність.

Налагоджена ефективна співпраця місцевої виконавчої влади з податковими органами, управлінням Пенсійного фонду України в м. Коломиї та Коломийському районі, іншими структурами в питаннях створення сприятливих умов для розвитку бізнесу.

Проблемні питання, що стримують розвиток бізнесу, періодично розглядаються на засіданнях районної Ради підприємців при райдержадміністрації та Координаційної ради з питань підприємництва із запрошенням представників громадськості та державних контролюючих органів, яких у цьому році відбулось 4. Це дозволяє працювати в режимі «швидкої допомоги», оперативно реагувати на скарги підприємців щодо неправомірних дій окремих посадовців та органів виконавчої влади.

Практикується вивчення проблемних питань бізнесу з виїздом на місце, що дозволяє об’єктивно вивчити ситуацію, почути думку підприємців та прийняти відповідні рішення.

Відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» в районі проводиться робота щодо створення Центру надання адміністративних послуг.

Розпорядженням райдержадміністрації від 23.04.2013р. №185 створено робочу групу щодо створення та організації діяльності Центру з надання адміністративних послуг у Коломийському районі та затверджено План заходів із відпрацювання матеріалів щодо створення Центру надання адміністративних послуг. Протягом ІІ кварталу 2013 року проведено 1 засідання робочої групи, на якому розглянуто організаційні та фінансові питання щодо створення центру надання адміністративних послуг в районі.

На виконання Плану заходів з утворення центру надання адміністративних послуг в районі поновлено перелік адміністративних послуг, які надаються структурними підрозділами райдержадміністрації, розроблено та затверджено інформаційні картки на кожну адміністративну послугу.

Відкриття Центру надання адміністративних послуг дасть можливість максимально наблизити до людей систему надання адміністративних послуг.
РОЗВИТОК РЕАЛЬНОГО СЕКТОРУ ЕКОНОМІКИ

Промисловий комплекс

Промисловість району представлена 23 промисловими підприємствами основного кола. З 1 січня 2013 року до основного кола промислових підприємств району довключені: ПСВТПФ «КВІЛТ» (заморожені, сушені та консервовані фрукти, овочі, гриби та фруктові сиропи), ПП «ТІС» (виробництво робочих рукавиць) та ТОВ «МК-Лісгруп» (лісопильне та стругальне виробництво).
У галузі промисловості за І півріччя 2013 року реалізовано промислової продукції у відпускних цінах (без ПДВ та акцизу) на 84,8 млн.грн., що на 4,3% більше порівняно з аналогічним періодом 2012 року (81,3 млн.грн.). Обсяг реалізації промислової продукції на одну особу населення району склав 841,9 грн.

Зростання обсягу промислової продукції на 3,5 млн.грн. забезпечили такі провідні підприємства району, як ТОВ «АБО-МІКС», яке збільшило реалізацію промислової продукції на 21,7 млн.грн., ФГ «Прометей» - 864,3 тис.грн.

Також, із приростом спрацювали підприємства: ПП «Гермес-1» - зростання обсягу реалізованої продукції на 488,2 тис.грн., ТОВ «Терракота» - 134,9 тис.грн.

З метою зростання промислового виробництва по району у 2013 році, підприємствами вживаються наступні заходи: на КП «Меткабель» планується зростання обсягу промислового виробництва за рахунок збільшення замовлень у м. Києві, з метою зростання замовлень підприємством розповсюджено прас-листи серед зацікавлених суб’єктів господарювання, розміщено інформацію на власній інтернет-сторінці – www.metcable.com. У ТОВ «АЛ-ПРУТ» у 2013 році планується зростання промислового виробництва приблизно на 10% за рахунок збільшення обсягів експорту продукції до Польщі та Німеччини, та зростання внутрішнього ринку шляхом збільшення закупки первинної сировини. У ТОВ «АБО-МІКС» планується зростання обсягу промислового виробництва за рахунок збільшення обсягів експорту продукції до Республіки Молдова та розширення внутрішнього ринку за рахунок приватних підприємців, СПНГК «Дельта» з метою забезпечення зростання обсягів виробництва у 2013 році планується у 4 кварталі 2013 року буріння пошукової свердловини на Дебеславцівській площі, що дасть змогу забезпечити зростання обсягів видобутку природного газу в середньому на 150,0 тис.м. куб. в місяць.

ДП «Коломийський Ветсанзавод» зростання та забезпечення стабільного обсягу виробництва продукції планується за рахунок наступних заходів:

- розробки диспетчерською службою, транспортним цехом спільно із підприємствами переробниками чіткого графіка поставки сировини на завод;

- забезпечення скорочення технологічного процесу сушки на 1,5 год. за зміну;

- забезпечення проведення ремонту обладнання, особливо у вихідні дні, не допускаючи простою;

- вдосконалення технологічної лінії по загрузці сировини;

- налагодження чіткого зв’язку між оператором котельні та оператором виробництва на котлах, з метою недопущення технологічних простоїв.
  1   2   3   4

Схожі:

Інформація управління економіки районної державної адміністрації...
Підсумки соціально-економічного розвитку району у І півріччі 2015 року свідчать про те, що, незважаючи на складну суспільно-політичну...
ІНФОРМАЦІЯ про виконання рішення районної ради від 06. 06. 2013 №384-ХV/13...
ХV/13 Про Програму соціально-економічного та культурного розвитку Коломийського району на 2013 рік і основні напрями розвитку
Інформація про виконання Програми соціально-економічного та культурного...
Програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Бердянськ на 2013 рік, затвердженої рішенням тридцять другої сесії міської...
Інформація про виконання основних пріоритетів та завдань Програми...
Програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Бердянськ за 1 півріччя 2014 року
Звіт про підсумки виконання Програми соціально-економічного та культурного...
України», Постановою Кабінету Міністрів України від 26. 04. 2003 року №621 «Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного...
ПЕРЕЛІК рішень міської ради VI скликання, внесених до протоколу пленарного...
Про підсумки виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Нікополя за I півріччя 2013 року
Про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку...
Програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Бердянськ на 2012 рік, затвердженої рішенням двадцятої (позачергової)...
Про хід виконання Програми соціально-економічного розвитку Новоушицького...
Керуючись пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, заслухавши інформацію заступника...
Про звіт про виконання «Програми соціально-економічного та культурного...
Продовжується робота щодо виконання заходів направлених на належний рівень керованості процесами економічного і соціального розвитку,...
Інформація про виконання Програми соціально-економічного та культурного...
Програмі економічних реформ на 2010-2014 роки „Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”, реалізацію...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка