ІНФОРМАЦІЯ про виконання рішення районної ради від 06. 06. 2013 №384-ХV/13 «Про Програму соціально-економічного та культурного розвитку Коломийського району на 2013 рік і основні напрями розвитку на 2014 і 2015 роки»


НазваІНФОРМАЦІЯ про виконання рішення районної ради від 06. 06. 2013 №384-ХV/13 «Про Програму соціально-економічного та культурного розвитку Коломийського району на 2013 рік і основні напрями розвитку на 2014 і 2015 роки»
Сторінка1/5
Дата21.02.2016
Розмір0.52 Mb.
ТипДокументи
bibl.com.ua > Економіка > Документи
  1   2   3   4   5


ІНФОРМАЦІЯ

про виконання рішення районної ради від 06.06.2013 №384-ХV/13 «Про Програму соціально-економічного та культурного розвитку Коломийського району на 2013 рік і основні напрями розвитку

на 2014 і 2015 роки»
З метою вирішення актуальних питань життєдіяльності району особлива увага приділялася організації виконання завдань і заходів Програми соціально-економічного та культурного розвитку Коломийського району на 2013 рік і основні напрями розвитку на 2014 і 2015 роки, затвердженої рішенням сесії районної ради від 06.06.2013 №384-ХV/13, та визначених пріоритетів діяльності райдержадміністрації.
Зокрема, по пріоритету першому, щодо влаштування внутрішніх теплих санвузлів в загальноосвітніх школах району, а саме: І-ст. в селах Богородичин, Ганнів, Закрівці, Залуччя, Молодилів, Назірна, Тростянка; І-ІІ ст. в селах Дебеславці, Жукотин, Кийданці, Лісна Слобідка, Малий Ключів, Молодятин, Сідлище, Спас, Черемхів; І-ІІІ ст. в селі Ворона.

Завершено роботи із влаштування внутрішніх санвузлів у 12 загальноосвітніх навчальних закладах на суму 369 тис.грн. (Воронській, Ковалівській, П’ядицькій ЗОШ І-ІІІ ст., Спаській, Малоключівській, Кийданецькій, Сідлищенській, Угорницькій, Черемхівській, Ліснослобідській, Мишинській, Годи-Добровідській ЗОШ І-ІІст.), та на стадії завершення роботи в Молодятинській ЗОШ І-ІІ ст., вищенаведені роботи проводились «народним методом». Також завершено роботи у Жукотинській ЗОШ І-ІІ ст. згідно програми «Зменшення захворюваності та створення комфортних умов навчання для учнів за рахунок облаштування санвузла у Жукотинській ЗОШ», вартість робіт 128,7 тис.грн.
По пріоритету другому, проведення капітального ремонту Сідлищенської ЗОШ І-ІІ ст.

З метою створення комфортних умов та якісного санітарного стану влаштувано внутрішній санвузол у Сідлищенській ЗОШ І-ІІст.
По пріоритету третьому, розширення мережі дошкільної освіти:

  • реконструкція приміщення котельні школи під дошкільний навчальний заклад в с. Шепарівці;

  • капітальний ремонт приміщення дитячого садка в с. Джурків;

  • добудова дошкільного навчального закладу в селищі Гвіздець;

  • реконструкція нежитлового приміщення під дитячий садок в с.Великий Ключів;

  • будівництво дитсадка на 60 дітей по вул. Січових Стрільців в с. Сопів.

З метою розширення мережі дошкільних навчальних закладів з районного та сільських бюджетів у 2013 році вкладено кошти в сумі 1617,931 тис.грн. а саме:

- проводилась реконструкція приміщення під дитячий садок у селі Великий Ключів, на що витрачено 75,593 тис.грн.;

- проводилась реконструкція приміщення під дитячий садок у селі Шепарівці, на що витрачено 147,284 тис.грн.;

- розпочато будівництво дитячого садка в с.Сопів, на що витрачено 359,9 тис.грн.;

- підготовлено документацію та проведено тендер для будівництва дитячого садка в с.Королівка.

Відкрито після проведеного капітального ремонту дитячий садок у селі Джурків, на що витрачено 658,942 тис.грн.

Відкрито після проведеного капітального ремонту спортивний зал дитячого садка «Колосок» в селі Підгайчики, де вкладено 86,025 тис.грн.

На стадії завершення капітальний ремонт Молодятинської ЗОШ І-ІІ ст. під навчально-виховний комплекс в с.Молодятин, на що витрачено 290,187 тис.грн. у 2013 році.
По пріоритету четвертому, продовження добудови блоку №2 школи в с. П’ядики та введення її в експлуатацію

У 2013 році з районного бюджету використано 271,615 тис.грн. для проведення робіт по добудові блоку №2 школи в с. П’ядики. Для завершення робіт та здачі об’єкта в експлуатацію в 2014 році необхідно кошти в сумі 8417,697 тис. грн.
Пріоритетом п’ятим, передбачалось продовження будівництва поліклініки в м. Коломия Івано-Франківської області.

У 2013 році погашено кредиторську заборгованість, зареєстровану органами Державної казначейської служби станом на 1 січня 2013 року» в сумі 1465,9 тис.грн.

Також для проведення робіт з державного бюджету із передбачених 5370,738 тис.грн. використано 803,728 тис.грн., з яких 82,05459 тис.грн. зареєстровано, як кредиторська заборгованість в Коломийському управлінні Державної Казначейської служби України Івано-Франківської області.
Протягом 2012 року в районі розвивалися різні галузі народного господарства, зокрема:

Інвестиційна політика

За січень-вересень 2013 року у розвиток економіки Коломийського району вкладено 95,1 млн.грн. капітальних інвестицій, з них 99,9% – у матеріальні активи.

Інвестиції у житлові будівлі склали 74% загального обсягу капітальних інвестицій у матеріальні активи; машини, обладнання та інвентар – 15%; нежитлові будівлі – 5,1%; транспортні засоби – 3%; інші матеріальні активи – 1,2%; інженерні споруди – 1%; довгострокові біологічні активи рослинництва та тваринництва – 0,7%.

Майже 94% капітальних інвестицій було спрямовано у придбання та створення нових активів. Частка витрат на придбання активів, які були у використанні склала 2,5%, на капітальний ремонт – 3,1%, на поліпшення, реконструкцію, модернізацію, вдосконалення активів – 0,6%.

У розрахунку на одну особу освоєно 943,6 грн. інвестицій, що відповідає 12 місцю серед міст та районів області.

Станом на 1 жовтня 2013 року в економіку Коломийського району інвесторами з 12 країн світу вкладено 3,6 млн. дол.США прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу). Основними інвесторам залишаються нерезиденти з Угорщини та Польщі, якими залучено 76,4% іноземного капіталу в район. Найбільші обсяги іноземного капіталу спрямовано у підприємства сільського, лісового та рибного господарства, де зосереджено 45,2% загального обсягу та переробної промисловості 30,4%. Відповідно до початку року зменшення іноземного капіталу на 600,2 тис.дол.США відбулось за рахунок зменшення статутного фонду у ТОВ «АБО-МІКС».

Основними інвесторами залишаються нерезиденти з Угорщини та Польщі, якими залучено 80,2% іноземного капіталу в районі.

Найбільші обсяги іноземного капіталу спрямовано у підприємства переробної промисловості, де зосереджено 42,3% загального обсягу та сільського, лісового та рибного господарства (37,4%).

Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності району за січень-вересень 2013 року зросли на 6,3% порівняно з відповідним періодом минулого року і склали 1210,6 тисяч доларів США. Обсяги імпорту скоротились на 1,2% і склали 2151,8 тисяч доларів США. Сальдо зовнішньої торгівлі від’ємне і становить 941,2 тисячі доларів США.

Основу експорту товарів у січні – вересні 2013 року склали деревина та вироби з деревини, готові харчові продукти, залишки і відходи харчової промисловості В імпорті значними були надходження засобів наземного транспорту, крім залізничного, живих тварин та механічного обладнання.

З метою забезпечення сприятливих умов для залучення й ефективного використання вітчизняних та іноземних інвестицій для розвитку району здійснювались такі заходи:

- поновлено базу даних вільних земельних ділянок та виробничих площ. Інформацію про це розміщено на сайті райдержадміністрації;

- з метою залучення внутрішніх і зовнішніх інвесторів в економіку району виготовлено презентаційні матеріали (диски), на яких розміщено інформацію про економічний та туристичний потенціал району, продукцію підприємств району та інвестиційні пропозиції. Також розроблено двомовний каталог основних підприємств району;

- поновлено інформацію на інформаційному стенді та на веб-сторінці райдержадміністрації http://ww2.gov.if.ua про проходження дозвільно-погоджувальних процедур на етапах реєстрації СПД, набуття права на земельну ділянку, зміну цільового призначення земельної ділянки, отримання дозволу на виконання будівельних робіт, реконструкцію приміщень, прийняття в експлуатацію завершеного об’єкта;

- в рамках програми транскордонного співробітництва «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна», з метою активізації транскордонного партнерства між Україною та Словаччиною шляхом залучення інвестицій в Івано-Франківську та Закарпатську області (цільові регіони) та створення можливості кваліфікованого обслуговування інвестицій спільно з Асоціацією економічного розвитку Коломийщини продовжується реалізація заходів проекту «Створення словацького центру першого контакту в Коломийському районі»;

- з метою активізації зовнішньоекономічної діяльності підприємств району в рамках транскордонної співпраці продукція харчової та переробної галузі району була представлена Коломийським бізнес-центром на українсько-словацькому бізнес-форумі, який відбувся в березні 2013 року в м. Стара Любовня Пряшівського району (Словацька Республіка);

- 11-12 квітня 2013 року делегація району взяла участь в конференції «Пошук і видобуток сланцевого газу. Можливості для інвесторів», яка відбулась в гміні Кужетнік Вармінсько-Мазурського воєводства.

- 12 квітня 2013 року в райдержадміністрації відбувся семінар-презентація науково-технічних розробок Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника за участю науковців університету, керівників управлінь та відділів райдержадміністрації, сільських та селищних голів, представників садиб «зеленого туризму» та керівників підприємств. На семінарі - презентації розглянуто питання:

- розробка стратегії соціально-економічного розвитку Коломийського району на період до 2020 року з визначенням пріоритетів та шляхів їх вирішення;

- розробка концепції розвитку туристичної галузі в районі, проведення аналітичних досліджень та підготовка експертних висновків з вивчення потреб туристів, формування туристичних потоків, визначення перспективних шляхів розвитку туризму на Коломийщині.

Науковці університету представили свої рекомендації щодо розробки інвестиційних проектів по реконструкції консервного цеху з виготовлення овочевих і фруктових консервів та переробки сільськогосподарської продукції за новими технологіями ПП «Степан Мельничук»; будівництва заводу з виготовлення альтернативного палива (переробка японської лози); впровадження комплексної переробки твердих побутових відходів; будівництва заводу з утилізації медичних препаратів та медичних відходів на базі Коломийської філії Державного підприємства «Укрветсанзавод»; соціально-психологічні чинники готовності населення до роздільного збирання сміття.

Розвиток підприємництва

В районі затверджено Програму підтримки малого підприємництва в Коломийському районі на 2013-2014 роки. Головною метою даної Програми є подальший розвиток ринкової системи господарювання, розширення масштабів підприємницької діяльності в сферах економіки, усунення диспропорції на товарних ринках, створення додаткових робочих місць і скорочення безробіття, активізація інноваційних процесів, розвиток здорової конкуренції, насичення споживчого ринку товарами і послугами. За останні роки мале підприємництво в районі стало самостійним елементом ринкової економіки, має вплив на структурну перебудову, робить певний внесок у збільшення обсягів виробництва, роздрібного товарообігу, сприяє задоволенню споживчого попиту населення.

В районі створюються умови для вирішення існуючих проблем та поліпшення умов ведення бізнесу.

В Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) на території Коломийського району налічувалось 990 суб’єктів, з яких 933 (94,2%) – юридичні особи. Частка підприємств, установ та організацій району складала 3,8% від загальної кількості суб’єктів ЄДРПОУ області. Протягом 2013 року в ЄДРПОУ району було включено 17 суб’єктів, знято з обліку – 15 суб’єктів.

Станом на 1 січня п.р. найбільш поширеними формами господарювання були комунальні організації (установи, заклади) – 157 суб’єктів (15,9% від загальної кількості по району), товариства з обмеженою відповідальністю – 140 (14,1%), релігійні організації – 126 (12,7%), приватні підприємства – 120 (12,1%), профспілкові організації – 85 (8,6%), а також фермерські господарства – 63 (6,4%).

Для задоволення потреб населення району в селах району працюють: підприємств торгівлі - 375, об’єктів громадського харчування - 66, закладів побутового обслуговування - 124, в т.ч. надають послуги лазень/саун/ - 4; перукарські - 14; виготовлення та ремонт одягу - 4; виготовлення та ремонт взуття - 4; ремонт автотранспортних засобів - 10; інші 88 - виготовлення та ремонт меблів, розпиловка лісоматеріалів, будівництво і ремонт житла, послуги щодо перевезення вантажів.

З початку року в районі відкрито - 10 об’єктів підприємницької діяльності, а саме: в смт.Гвіздець - 1 магазин; в смт.Отинія - 3 магазини («Прометей», «Гостинець», «Казка»), 2 промислових павільйони, 1 продуктовий павільйон, кафе «Дублін», газетний кіоск; в с.Глибока 1 продуктовий павільйон; в с. Лісний Хлібичин магазин «Очерет».

Закрито 4 об’єкти підприємницької діяльності: 2 в смт.Отинія (магазин «Стиль» та кафе «Карамель») і 2 магазини в с.Струпків («Стиль» і «Продукти»).

На ринку послуг району упродовж 2013 року працювало 12 підприємств (юридичних осіб), основним видом діяльності яких є надання послуг. Обсяг реалізованих ними послуг для всіх споживачів склав 22,3 млн.грн. Обсяг послуг, реалізованих населенню, становив 2,2 млн.грн., або 9,7 % від загального.

У структурі реалізованих послуг найбільшу питому вагу займали послуги пасажирського наземного транспорту, діяльність охоронних служб та проведення розслідувань, надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.

Через роздрібну торгову мережу підприємств, фізичних осіб-підприємців та мережу ринків Коломийського району у 2013 році населенню реалізовано товарів на 696,6 млн.грн., що на 9,7% більше обсягу 2012 року.

Оборот ресторанного господарства (з урахуванням обороту фізичних осіб-підприємців) у 2013р. склав 43,7 млн.грн., або на 0,8% більше, ніж у 2012 році.

Підприємства (юридичні особи) забезпечили майже 16% загального обороту, через торгову мережу та мережу ресторанного господарства яких за 2013 рік продано товарів на 117,6 млн.грн.

Крім того, проводиться робота по спрощенню процедур реєстрації та видачі документів дозвільного характеру.

В районній державній адміністрації діє Дозвільний центр, який здійснює роботу з відвідувачами щодо опрацювання, видачі документів дозвільного характеру та надання консультацій в щоденному режимі. Станом на 01.01.2014р. до Дозвільного центру звернулось 33 суб’єкти господарювання, видано 30 документів дозвільного характеру, у 3 випадках відмовлено у видачі документу дозвільного характеру.

На виконання Закону України «Про перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності» від 19.05.2011 №3393-VI, яким визначено види дозвільних документів з узгодженням їх з чинним законодавством, погоджено та впроваджено в роботу 40 регламентів з видачі документів дозвільного характеру. Розроблено регламенти (інформаційні картки), які розміщені на інформаційному стенді.

Дозвільний центр забезпечений типовими комплектами сучасної потужної офісної техніки.

В районі сформована інфраструктура підтримки підприємництва, завдяки якій вирішуються проблемні питання ведення бізнесу. Наказом управління економіки районної державної адміністрації від 09.04.2013 №8-ОД «Про «гарячу» телефонну лінію для суб’єктів підприємницької діяльності при управлінні економіки районної державної адміністрації», затверджено Положення про «гарячу» телефонну лінію та забезпечено її функціонування (прийом дзвінків з 8.00 до 17.15 год. за телефоном 47430). Інформація про «гарячу лінію» для підприємців, розміщена на офіційному веб-сайті райдержадміністрації:

http://ww2.gov.if.ua/kolomyiyska/ua/news/detail/17342.htm.

Також, на офіційному веб-сайті райдержадміністрації розроблено Інтернет – форум для суб’єктів підприємницької діяльності.

З метою створення зручних і сприятливих умов під час отримання адміністративних послуг громадянами, суб’єктами господарювання, забезпечення відкритості інформації про діяльність органів виконавчої влади в Коломийському районі створено Центр надання адміністративних послуг Коломийської районної державної адміністрації відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» з граничною чисельністю 3 штатні одиниці (в тому числі адміністратор дозвільного центру), ввівши в його структуру дозвільний центр районної державної адміністрації, за адресою м.Коломия, вул.Франка 40.

В Центрі можна отримати такі послуги:

 1. Встановлення статусу і видача посвідчень ветеранам ОУН-УПА.

 2. Надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки.

 3. Видача будівельних паспортів забудови земельної ділянки.

 4. Погодження висновку про проект відведення земельних ділянок.

 5. Видача паспорта прив’язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності.

 6. Підготовка розпорядження на вчинення правочинів від імені дітей та в інтересах дітей.

 7. Надання дозволу на укладення угод неповнолітніми, від імені малолітніх щодо придбання (дарування) на їх ім’я, договору про припинення права на аліменти на дитину в зв’язку з переходом права власності на нерухоме майно.

 8. Надання дозволу на укладення договору купівлі-продажу (дарування, міни) на ім’я повнолітньої особи житла, право користування (спільної сумісної власності) яким мають діти.

 9. Надання дозволу на укладення угод неповнолітніми, від імені малолітніх щодо відчуження житла, власником (співвласником) якого вони є.

 10. Оформлення та видача паспорта громадянина України при досягненні 16 – річного віку.

 11. Здійснення реєстрації місця проживання та місця перебування.

 12. Зняття з реєстрації місця проживання та місця перебування.

Для покращення якості та ефективності надання адміністративних послуг 01.08.2013р. в області розпочато реалізацію проекту «Покращення якості та ефективності надання адміністративних послуг населенню через співпрацю громад та органів влади». Тривалість проекту 30 місяців. Організація - виконавець Молодіжний громадський центр «Еталон». Донор - Європейська комісія. Партнери: Івано–Франківська облдержадміністрація, громадська організація «Агенство з розвитку приватної ініціативи», неурядові громадські організації з Польщі та Естонії.

Основним заходами проекту є створення в трьох районах області (Коломийському, Калуському та Надвірнянському) Центрів надання адміністративних послуг, які будуть об’єднані у єдину новостворену обласну мережу задля підвищення якості обслуговування споживачів адміністративних послуг. Тут буде враховано передовий досвід аналогічних центрів у країнах ЄС. В рамках проекту буде проведено дослідження для вивчення актуальних потреб громади щодо отримання адміністративних послуг, розробка методичних матеріалів та нормативної документації для забезпечення діяльності ЦНАП, розробка та проведення навчальних програм для представників ЦНАП, закупівля обладнання, створення веб – сайтів, проведення інформаційної кампанії.
  1   2   3   4   5

Схожі:

ІНФОРМАЦІЯ про виконання програми соціально-економічного та культурного...
Програми соціально-економічного та культурного розвитку Коломийського району на 2013 рік і основні напрями розвитку на 2014 і 2015...
П Л А Нроботи виконавчого комітету Глухівської міської ради на січень 2013 рік
Про підсумки виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Глухова за 2012 рік та основні напрями розвитку...
Інформація управління економіки районної державної адміністрації...
Підсумки соціально-економічного розвитку району у І півріччі 2015 року свідчать про те, що, незважаючи на складну суспільно-політичну...
ІНФОРМАЦІЯ про хід виконання рішення районної ради від 08. 11. 2012...
«Районну цільову Програму містобудівного кадастру Коломийського району на 2013 2017 роки», яка схвалена розпорядженням голови райдержадміністрації...
Інформація про виконання Програми соціально-економічного та культурного...
Програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Бердянськ на 2013 рік, затвердженої рішенням тридцять другої сесії міської...
Про підсумки виконання Програми соціально-економічного та культурного...
Сягів промислового виробництва по відношенню до аналогічного періоду минулого року. Так, приріст виробництва по: філії НВФ «Модуль»...
ПРОГРАМА соціально-економічного та культурного розвитку Коломийського району на 2014 рік
Хід виконання районних цільових програм у відповідних галузях і сферах діяльності
ПРОГРАМА соціально-економічного та культурного розвитку Коломийського району на 2014 рік
Хід виконання районних цільових програм у відповідних галузях і сферах діяльності
Інформація про виконання Програми соціально-економічного та культурного...
Програмі економічних реформ на 2010-2014 роки „Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”, реалізацію...
Інформація «Про хід виконання рішення районної ради від 24. 07. 2008р....
Про хід виконання рішення районної ради від 24. 07. 2008р. №716-ХІХ/08 Про програму розвитку освіти Коломийщини
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка