|
Скачати 466.96 Kb.
|
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ФІНАНСІВ ТА МІЖНАРОДНОЇ ТОРГІВЛІ ОДЕСЬКИЙ ІНСТИТУТ ФІНАНСІВ ЗАТВЕРДЖУЮ Заст. директора з навчальної роботи ________Л.К.Сергієнко “ ”__ ______ 20 р. РОБОЧА ПРОГРАМА ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ ТА МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ЇЇ ВИКОНАННЯ галузь знань 0305 „Економіка та підприємництво” напряму підготовки 6.030509 „Облік і аудит” для студентів денної та заочної форми навчання, які проходять практику у підприємницьких структурах
Робоча програма та методичні рекомендації щодо виконання програми виробничої практики для студентів галузь знань 0305 „Економіка та підприємництво” напряму підготовки 6.030509 „Облік і аудит”, які проходять практику у підприємницьких структурах (Уклад. Бузько Т.О., Л.Г.Деващук, О.Г.Дроздова) Бузько Тамара Олексіївна Деващук Людмила Григорівна Дроздова Олена Геннадіївна Рецензент: к.е.н., доцент Якушенко О.М. Програму укладено згідно з Положенням про проведення практики студентів вищих навчальних закладів в Україні, затвердженого наказом № 93 від 08.04.1993р. та наскрізної програми практичної підготовки студентів галузь знань 0305 „Економіка та підприємництво” напряму підготовки 6.030509 „Облік і аудит”, протокол кафедри № 4 від 15.12.10р. ЗМІСТ Вступ
4.1. Зміст виробничої практики
8. Критерії оцінки прийому звітів Додатки ВСТУП Виробнича практика – складова частина навчального процесу і є його продовженням у виробничих умовах. Її основна мета : поглиблення і зміцнення знань, набутих у процесі навчання, розвиток навичок науково – дослідної роботи і розв’язання прикладних завдань, набуття досвіду ділового спілкування, підготовка до самостійної роботи на посадах, що потребують освітньо–кваліфікаційного рівня бакалавр галузь знань 0305 „Економіка та підприємництво” напряму підготовки 6.030509 „Облік і аудит”. Поглибленому вивченню економічної роботи на підприємстві сприяє комплексний характер виробничої практики, коли студент послідовно ознайомлюється з організацією роботи в різних ієрархічних рівнях і структурних підрозділах. При цьому питання ефективного функціонування підрозділів і підприємства в цілому вивчаються з урахуванням оцінки їх внутрішнього потенціалу і динамічності факторів зовнішнього середовища. Для закріплення знань з курсів "Бухгалтерський облік", „Фінансовий облік", "Управлінський облік", "Економічний аналіз", "Аудит", студенти повинні пройти виробничу практику, набути практичних навичок з організації і ведення на підприємствах, установах, організаціях бухгалтерського фінансового, управлінського обліку з використанням прогресивних форм в умовах ринкової економіки на сучасному етапі її розвитку. Тривалість проходження виробничої практики становить 144 години (4 тижня). Виробнича практика проводиться на четвертому курсі навчання, після закінчення теоретичних курсів. Тривалість проходження виробничої практики становить 24 календарних дня (з урахуванням субот). Практика дає змогу виконати на практиці завдання, які впливають із вивчених дисциплін, зібрати і проаналізувати достатній матеріал. Виробнича практика проводиться у колективній та індивідуальній формах, які тісно пов’язані й доповнюють одна одну. Колективна форма передбачає виробничі лекції, бесіди з провідними спеціалістами, екскурсії та інше. Індивідуальна форма є основою. Вона полягає у безпосередньому вивченні питань програми практики. Ця робоча програма виробничої практики орієнтована на те, що основною її базою є промислове підприємство. Якщо за базу приймаються інші підприємства чи організації, програма практики застосовується з урахуванням їх специфіки. 1. Мета і завдання практики Метою виробничої практики є:
Завдання практики: поглиблення теоретичних знань, одержаних студентами в процесі навчання і придбання практичних навичок з організації і ведення на підприємствах, установах, організаціях бухгалтерського фінансового, управлінського обліку з використанням прогресивних форм і національних положень (стандартів), аналізу фінансово-господарської діяльності підприємств, організацій, внутрішнього контролю та аудиту. Студент зобов'язаний: Знати:
Вміти:
В процесі проходження практики студент, виконуючи передбачену в програмі практики роботу, знайомиться з діяльністю установи (організації), функціями усіх його структурних підрозділів, характером роботи, складає календарно-тематичний план, який включає орієнтовний тематичний план програми практики. Якщо окремі питання програми не можуть бути виконані студентами, то керівнику практики необхідно замінити їх іншими. 2. Організація практики Інститут направляє студентів до підприємницьких структур – баз виробничої практики, з якими укладено договір щодо проходження виробничої практики студентами. Студенти можуть самостійно з дозволу кафедри обліку, аудиту і статистика підбирати для себе місця проходження практики і подати завідувачу практикою гарантійний лист (Додаток А) щодо проходження виробничої практики. Підприємства та установи повинні мати достатній обсяг інформації, можливість надання практикантам робочих місць. Якщо базою практики є підприємство або установа, на якому студент вже працює, студент повинен подати на кафедру гарантійний лист щодо забезпечення практиканта необхідними матеріалами для виконання усіх завдань, які передбачені програмою практики. Перелік баз практики затверджується наказом по інституту. Керівництво і контроль за проходженням студентами практики здійснюють завідувач з навчально-виробничої практики, викладачі кафедри і провідні працівники підприємств та установ. Під час проходження практики студенти виконують завдання згідно з календарно-тематичним планом. Керівництво кафедри забезпечує студентів програмою практики, консультує з питань збору матеріалів для виконання звіту з практики. 3. Методичні рекомендації керівнику виробничої практики від інституту, керівнику практики від підприємства (установи) та студентам Керівник практики від навчального закладу:
Керівник практики від підприємства:
Студент зобов’язаний:
За порушення трудової дисципліни і правил внутрішнього розпорядку студент несе відповідальність перед керівництвом підприємства і навчального закладу. Керівництво практикою здійснюють : викладач навчального закладу і спеціаліст підприємства (організації) - бази практики. Під час виробничої практики студент складає календарний графік проходження практики у щоденнику (Додаток Д) 4. Календарно-тематичний план виробничої практики Зразок примірного календарно-тематичного плану, який складається виходячи з бази практики (підприємницькі структури)
|
ЗАТВЕРДЖУЮ |
ЗАТВЕРДЖУЮ |
ЗАТВЕРДЖУЮ |
ЗАТВЕРДЖУЮ |
ЗАТВЕРДЖУЮ |
ЗАТВЕРДЖУЮ |
ЗАТВЕРДЖУЮ |
ЗАТВЕРДЖУЮ |
ЗАТВЕРДЖУЮ |
ЗАТВЕРДЖУЮ |