ПЛАН-КОНСПЕКТ для проведення заняття по медичній підготовці з особовим складом 4-го караулу ДПЧ-21


Скачати 69.03 Kb.
НазваПЛАН-КОНСПЕКТ для проведення заняття по медичній підготовці з особовим складом 4-го караулу ДПЧ-21
Дата14.03.2013
Розмір69.03 Kb.
ТипПлан-конспект
bibl.com.ua > Біологія > План-конспект
"ЗАТВЕРДЖУЮ"

Начальник ДПЧ-21

ВОНПР на закритих об'єктах

капітан внутрішньої служби

Ю.В. Черниш

"_____" ___________ 2006р.

ПЛАН-КОНСПЕКТ

для проведення заняття по медичній підготовці

з особовим складом 4-го караулу ДПЧ-21
ТЕМА: 4.1.7. Профілактика інфекційних захворювань (ВІЛ/СНІД, туберкульоз, кишкові інфекції, вірусний гепатит). Заходи щодо недопущення інфікування під час надання першої медичної допомоги.
ВІДПРАЦЬОВУВАНІ ПИТАННЯ:

 1. Профілактика інфекційних захворювань.

 2. Заходи щодо недопущення інфікування під час надання першої медичної допомоги.


МЕТА ЗАНЯТТЯ: 1. Учбова: Тренувати особовий склад діям при наданні першої медичної допомоги для недопущення інфікування.

ЧАС: 1 година.

МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ: Учбовий клас.

МАТЕРІАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ: Набір для надання першої медичної допомоги.

МЕТОД ПРОВЕДЕННЯ: практично
ЛІТЕРАТУР.

ЛІТЕРАТУРА:

1. ВІЛ-інфекція. Етіологія. Патогенез. Клиника. Методи діагностики . Терапія. В.Н. Козько 2000 р.

ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ЗАНЯТТЯ:

1. Організаційний момент - 5 хв.

- перевірка особового складу;

- оголошую тему і мету майбутнього заняття.

2. Контроль знань - 5 мін.

3. Викладення матеріалу теми - 25 хв..

Питання, що вивчаються:

 1. Профілактика інфекційних захворювань ВІЛ/СНІД

 2. Профілактика інфекційних захворювань туберкульоз

 3. Профілактика інфекційних захворювань кишкові інфекції.

 4. Профілактика інфекційних захворювань вірусний гепатит.

 5. Заходи щодо недопущення інфікування під час надання першої медичної допомоги.Питання, що вивчаються та їх короткий зміст

Методичні рекомендації

Термін СНІД розшифровується як синдром придбаного імунодефіциту, але придбаних імунодефіцитів багато, а СНІД - один. Тому сьогодні правильніше сказати так: СНІД - це такий придбаний імунодефіцит, який відрізняється від інших наявністю певного комплексу властивостей і специфічного збудника.

ІСТОРІЯ ВІДКРИТТЯ ВІЧ.

Взимку 1980-81 року в госпіталь Нью-йоркського університету поступили декількох чоловік з незнайомою для лікарів формою саркоми Капоши - захворювання, відкритого ще в 1872 році Морітцем Капоши. На шкірі нижніх кінцівок з'являються вузлики коричнево-червоного або голубувато-червоного кольору. Іноді вони покрилися виразками і мертвіють, але, звичайно не вражають внутрішні органи, і не вважаються злоякісними пухлинами (у більшості хворих саркома Капоши триває 8-1 років і добре піддається химиотерапевтическому лікуванню).

Весною 1981 років лікарі Лос-Анджелеса знайшли ще одну категорію хворих - із злоякісною формою пневмоцистной пневмонії. Це зустрічається украй рідко у осіб з пригніченою функцією імунної системи - наприклад, що піддалися інтенсивній иммунодепрессивной терапії після трансплантації органів. Влітку 1981 роки в США налічувалося вже 116 подібних випадків.

Хоча клінічна картина указувала на відомий вже на той час синдром імунодефіциту, причина і шляхи захворювання залишалися неясною. Надзвичайно тривалий прихований період і відсутність ефективних засобів лікування - все це викликало шок у лікарів і учених.

Отже, збудник СНІДу був відкритий через два роки після публікації першої статі про нове захворювання, а метод його діагностики розроблений менш ніж через 2.5 роки після перших публікацій.

ПЕРЕДАЧА ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ.

Один з шляхів інфікування населення в широких масштабах — переливання крові і її компонентів. 90% хворих на СНІД захворює у віці між 20 і 45 роками. СНІД - причина смерті чоловіків в проміжку між 25 і 44 роками, що пов'язано з великою сексуальною активністю і наркоманією саме в цей період.

Більш злоякісний перебіг СНІДу у дітей пояснюється незрілістю їх імунної системи.

Повторні інфекції і переливання крові у хворих на гемофілію стимулюють імунну систему, що теж сприяє загостренню чутливості цих осіб до ВІЧ.

Ефективні методи лікування інфекції ВІЧ ще не знайдені. В даний час вдається в кращому разі лише відстрочити фатальну розв'язку. Основу сучасної боротьби з інфекцією ВІЧ повинне складати попередження її розповсюдження. Тут особливу увагу слід направити на санітарну освіту з метою зміни поведінкових і гігієнічних навиків. В санітарно-освітній роботі слід розкрити шляхи передачі захворювання, особливо підкресливши, що основний з них — половою; показати згубність безладного статевого життя і необхідність використовування презервативів, особливо при випадкових контактах. Особам, що входять до груп ризику, рекомендують не брати участь в донорстві, а інфікованим жінкам — утриматися від вагітності; важливо застерегти від користування загальними зубними щітками, бритвами і іншими предметами особистої гігієни, які можуть бути забруднений кров'ю і іншими біологічними рідинами інфікованих.

Разом з тим зараження неможливе повітряно-краплинним шляхом, при побутових контактах і через продукти харчування. Важлива роль в боротьбі з розповсюдженням інфекції ВІЧ належить активному виявленню інфікованих шляхом використовування теста-систем за визначенням противірусних антитіл. Такому визначенню підлягають донори крові, плазми, органів і тканин, хворі на венеричні хвороби. Невідкладною мірою попередження інфекції ВІЧ залишається заміна всіх шприців одноразовими або принаймні строге дотримання правил стерилізації і використовування звичайних шприців.

Осередковий туберкульоз - це така форма захворювання, яка характеризується обмеженою протяжністю запального процесу в легенях з переважанням продуктивного характеру запалення в організмі.

Тільки при флюорографії або рентгенографії у хворого виявляють осередковий туберкульоз легенів. В 50-60 роки у нас осередкового туберкульозу було. З роками, у зв'язку із застосуванням масової флюорографії, своєчасного виявлення туберкульозу, зміною імунного фону питома вага осередкового туберкульозу падає.

Вірусний гепатит А - гостра циклічна хвороба з переважно венозним фекально-оральним механізмом передачі, що характеризується ураженням печінки і що виявляється синдромом інтоксикації, збільшенням печінки і нерідко жовтяницею.

Вірус гепатиту А стійкий в навколишньому середовищі: при кімнатній температурі може зберігатися декілька тижнів або місяців, а при 4 'C - декілька місяців або літ.

Ведучий механізм зараження гепатитом А - фекально-оральна, реалізовувана через водний, харчовий і контактно-побутовий шляхи передачі.

По ступеню тяжкості захворювання: легку, середньої тяжкості, важку.

Результат гепатиту А звичайно сприятливий. Повне одужання наголошується у 90% хворих, в решті випадків наголошуються залишкові явища.

Профілактика. Проводиться комплекс санітарно-гігієнічних і протиепідемічних заходів, такий же як при інших кишкових інфекціях. Питна вода і харчові продукти, вільні від вірусу гепатиту А - застава зниження захворюваності. Необхідна перевірка якості водопровідної води на вірусне забруднення. Контактні особи спостерігаються і обстежуються протягом 50 днів. У вогнищах проводиться дезинфекція препаратами, що містять хлор.

Імунопрофілактика гепатиту А специфічного імуноглобуліну по 0,05 мл/кг маси тіла в/м або нормального донорського.

Активна імунопрофілактика гепатиту А не розроблена.

Заходи щодо недопущення інфікування

під час надання першої медичної допомоги.

При поданні медичної допомоги будь-якому пацієнтові працівники повинні дотримуватись такого порядку:

- під час підготовки до проведення маніпуляцій переконатись у наявності й цілісності аптечки для надання першої медичної допомоги.

- усі медичні маніпуляції здійснювати у гумових рукавичках.

- перед одяганням рукавичок обробляти шкіру нігтьових фаланг розчином йоду.

- захисні екрани або окуляри для обличчя повинні обов'язково використовуватись під час виконання процедур, які супроводжуються розбризкуванням крові, інших рідин.

- попереджати можливі травми шкіри ріжучими та колючими предметами, не маніпулювати голками після їх використання.

- використаний медичний інструментарій обов'язково слід піддавати дезінфекції. Чищення і передстерилізаційну обробку використаного медичного інструментарію проводити лише в гумових рукавичках із дотриманням максимальної обережності.

- усі без винятку об'єкти (обладнання, посуд та інші), що забруднені кров'ю або іншими біологічними рідинами, вважаються інфікованими і підлягають обов'язковій дезінфекції.

- забороняється вживати їжу, пити, палити, користуватись косметикою під час надання допомоги. Після виконання вказаної роботи слід замінити спецодяг та вимитись гарячою водою з милом.

- на робочих місцях слід постійно мати аптечку первинної медичної допомоги.

- під час проведення оживлення пацієнта методом "з рота до рота" слід використовувати чисту тканину або носовичок.

- у разі попадання біологічної рідини пацієнта на слизові оболонки їх терміново обробляють 0,05 % розчином марганцевокислого калію, рот та горло полощуть 70 % розчином спирту або 0,05 % розчином марганцевокислого калію чи 1 % розчином борної кислоти.

- очі промивають 1 % розчином борної кислоти, у ніс закапують 1 % розчин протарголу (3 - 4 краплі).


4. Перевірка знань - 5 хв.

 1. Що Ви знаєте про інфекційне захворювання - ВІЛ/СНІД?

 2. Що Ви знаєте про інфекційне захворювання – туберкульоз?

 3. Що Ви знаєте про інфекційне захворювання - кишкові інфекції?

 4. Що Ви знаєте про інфекційне захворювання - вірусний гепатит?

 5. Які заходи існують щодо недопущення інфікування під час надання першої медичної допомоги?


5. Заключна частина – 5 хв.

- виставляю загальну оцінку за підсумками занять;

- даю завдання на самопідготовку.
План-конспект склав:

Начальник караулу ДПЧ-21

ст. лейтенант вн.сл. В.А.Скоколь

Схожі:

ПЛАН-КОНСПЕКТ для проведення заняття по медичній підготовці з особовим...
ТЕМА: 1 Електротравма. Ураження блискавкою. Променева хвороба. Діагностика та надання першої медичної допомоги
План-конспект проведення заняття із медичній підготовці з особовим...
Навчальна мета: Вдосконалити знання особового складу для надання долікарської допомоги постраждалим, вивчити визначення ознак життя,...
План-конспект на проведення семінарського заняття по медичній підготовці...
Навчальна мета: Навчити о\с караулу наданню першої медичної допомоги потерпілим при ДТП
ПЛАН-КОНСПЕКТ на проведення заняття по медичній підготовці з особовим...
ТЕМА №4 «Медичне оснащення аварійно-рятувального, пожежно-рятувального підрозділу»
План-конспект на проведення семінарського заняття по медичній підготовці...
Література: Методичні рекомендації, щодо забезпечення належного санітарно-протиепідемічного стану в підрозділах ГУМНС України в Миколаївській...
ПЛАН-КОНСПЕКТ для проведення заняття по медичній підготовці з начальницьким складом ДПЧ-21
ТЕМА: Електротравма. Ураження блискавкою. Променева хвороба. Діагностика та надання першої медичної допомоги
ПЛАН-КОНСПЕКТ для проведення заняття по медичній підготовці з начальницьким складом ДПЧ-21
ТЕМА: 1 Електротравма. Ураження блискавкою. Променева хвороба. Діагностика та надання першої медичної допомоги
ПЛАН-КОНСПЕКТ для проведення практичного заняття по медичній підготовці...
...
План-конспект для проведення занять по технічній підготовці з особовим складом ДПЧ-13
Навчальна мета: вдосконалити знання особовим складом матерiальної частини ізолюючих захисних апаратів на стисненому повітрі
ПЛАН-КОНСПЕКТ проведення заняття по функціональній підготовці зі...
Тема Положення про проходження служби цивільного захисту особами рядового та начальницького складу органів та підрозділів цивільного...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка