План-конспект на проведення семінарського заняття по медичній підготовці з особовим складом 1-го караулу. Тема


Скачати 67.59 Kb.
НазваПлан-конспект на проведення семінарського заняття по медичній підготовці з особовим складом 1-го караулу. Тема
Дата01.04.2013
Розмір67.59 Kb.
ТипПлан-конспект
bibl.com.ua > Біологія > План-конспект
“З А Т В Е Р Д Ж У Ю”

Начальник СДПЧ -25

майор вн. служби
С.О.Каганець


План-конспект

на проведення семінарського заняття по медичній підготовці

з особовим складом 1-го караулу.
Тема: 4.1.7 : Санітарно – гігієнічні та протиепідемічні заходи.
Мета : Забезпечення належного санітарно-протиепідемічного стану в

підрозділі.
Час: 1уч. година.
Метод проведення: семінар.
Місце проведення: учбовий клас .
Література: Методичні рекомендації, щодо забезпечення належного санітарно-протиепідемічного стану в підрозділах ГУМНС України в Миколаївській області.
ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ СЕМІНАРСЬКОГО ЗАНЯТТЯ:
1. Організаційний момент - 2 хв .

- перевірка наявності особового складу;

- перевірка підготовленості до заняття;

- оголошення теми і мети заняття.
2. Контроль знань, питання семінарського заняття - 35 хв.

  • Профілактика холери і кишкових інфекцій;

  • Шляхи передачі холери;

  • Вірусні гепатити, профілактика.
Найменування заходів

Методичні вказівки

Профілактика холери і кишкових інфекцій.

Епідемії холери у минулому спустошували мир настільки люто, що страх перед цим захворюванням не забутий до цих пір. Холера відвіку існує в Індії. Звідти вона проникла до Європи і інших частин. Низьку температуру вібріони холери переносять легко. У чистій річковій воді виживають до 5 місяців і довше, в морській до 60 днів, декілька днів в льоду, в ставках, залежно від температури Середовища і інтенсивності гниття, - до 1 місяця і довше. От чому вода є одним з основних шляхів розповсюдження холери, В молоці і маслі вібріони зберігаються до 2 тижнів, на фруктах, овочах - декілька днів.

Шляхи передачі холери - водний, харчовий, контактно-побутовий.
Використовуючи забруднену воду з відкритих водоймищ для пиття, миття посуду, овочів і фруктів, заковтування її під час купання, можна заразитися холерою. У невпорядкований колодязь, річку, озеро, ставок вібріони можуть потрапити із стічними, дощовими і талими водами, а також при пранні білизни. Крім того, судноплавні водоймища забруднюються скиданнями пароплавів, дебаркадерів. На харчові продукти збудники холери потрапляють з брудних рук хворого або вибриононосителя. Найбільш небезпечні для зараження продукти, які не піддаються термічній обробці, - хліб, салат, холодець, вершкове масло, сметана, сирий. При контактно-побутовому шляху зараження відбувається переважно через брудні руки, навколишні предмети, а також через мух. У квартирі хворого швидко все інфікується, оскільки ні при якій іншої інфекції хворого не виділяє з випорожнюваннями і блювотними масами такої величезної кількості збудників, Тому білизна хворого або вибриононосителя представляє особливу небезпеку. Від моменту зараження до прояву перших ознак хвороби проходить від 1 до 5 днів. Це - прихований інкубаційний період. Потім раптово без підвищення температури починається пронос, який частішає до 15-20 разів на добу. Незабаром приєднується блювота, а у важких випадках - судоми. Наступає швидке обезводнення організму, температура падає до 34-32 град., пропадає голос, різко зменшується або повністю припиняється виділення сечі. Зустрічаються важкі, быстропротекающие форми хвороби, без блювоти, коли смерть наступає в першу добу. Холера може виявлятися і як легеня, скоропроходящие розлад кишечника (гастроентерит). Для порятунку хворого і попередження інфекції необхідно при кожному підозрілому на холеру захворюванні викликати лікаря. Хворого обов'язково госпіталізують. Всіх, хто знаходився з ним в одному приміщенні, користувався загальним посудом, туалетом, ізолюють на 5 днів для проведення необхідно курсу профілактичного лікування.
Важливою мірою профілактики є санітарний контроль за станом місць суспільної огорожі води і своєчасним її хлоруванням, систематичним очищенням і дезинфекцією вигрібних ям, сміттєвих ящиків і інших місць виплоду мух. Особлива увага приділяється знешкодженню стічних вод.

Щоб попередити зараження цією важкою хворобою, а також іншими кишковими інфекціями необхідно:

- Воду для пиття, миття посуду, овочів і фруктів, узяту з відкритого водоймища або невпорядкованого колодязя, обов'язково кип'ятити.

- Купатися в спеціально відведених місцях.

- Систематично мити руки з милом перед їжею приготуванням пищи, годуванням дитини, після відвідин туалету.

- Овочі, ягоди, фрукти ретельно мити перед вживанням.

- Оберігати від мух харчові продукти; не залишати їду відкритою; брудний посуд негайно мити і прибирати.

- Оберігати від забруднення харчові продукти, які уживаються без теплової обробки (сирий, сметану, хліб).

- Обов'язково кип'ятити розливне молоко. Сир развесной або приготований з сирого молока вживати тільки у вигляді варених і смажених блюд.

- При появі перших ознак будь-якого кишкового розладу терміново звернутися до лікаря і у жодному випадку не займатися самолікуванням.
ВІРУСНІ ГЕПАТИТИ, ПРОФІЛАКТИКА.

Вірусні гепатити, широко поширені у всьому світі, - це інфекційні захворювання вірусної природи. Викликають їх віруси. Потрапивши в організм, вони вражають печінку. При цьому порушуються всі види обміну речовин, які здійснює здорова печінка. Вона втрачає здатність знешкоджувати отруйні речовини, порушується вітамінний баланс.
Найбільш вивчені вірусні гепатити А і В. Єдине джерело зараження при вірусних гепатитах - хвора людина або вирусоносій. Найбільшу небезпеку представляють хворі з легкими або стертими формами захворювання, що протікають без жовтяниці.
Гепатит А найбільш поширений, і шлях зараження їм такий же, як при шлунково-кишкових інфекціях. Вірус гепатиту А виділяється з організму хворого , інфікуючи воду і грунт, потрапляючи на руки неохайної людини, а потім на предмети ужитку і в їжу. На цей вид гепатиту частіше хворіють діти, підлітки і особи до 30-річного віку (рідше - старше). Спостерігається сезонність захворюваності - підвищення в кінці літа і в осінній період.
При вірусному гепатиті У вірус не виділяється з організму через кишечник, а поступає в кров і циркулює в ній під час хвороби, а у тих, що деяких перехворіли - все життя. Тому джерелом зараження гепатитом В можуть бути не тільки хворі гострою формою гепатиту, але і що перехворіли цим захворюванням, а також здорові вирусоносители. Зараження гепатитом У відбувається в тому випадку, якщо інфікована кров навіть в нікчемній (невидимому оці) кількості потрапляє в кров здорової людини крізь пошкоджені шкірні покриви або слизисті оболонки. Зараження можливе через забруднені голки (зазвичай у наркоманів), при випадкових сексуальних контактах, при використанні загальних з хворим або вирусоносителем предметів особистого ужитку (ножиць, бритвених приладів і ін.) і від матері до дитини, якщо мати заражена. Хворіють на гепатит В люди всіх віків, але найчастіше підлітки і молоді.
Захворювання гепатитом починається з переджовтяничного періоду, який триває 1-2 тижні. Його ознаки різні: огида до їжі, нудота, зниження апетиту, шкірне свербіння. Можуть хворіти суглоби, з'являтися температура, кашель, нежить. Сеча стає темною (колір чаю міцної заварки), а кал знебарвленим (колір білої або сірої глини). Наступний період - жовтяничний (2-4 тижні): жовтіють склери, потім шкірні покриви. Нерідко жовтяниця може не з'являтися. Такий варіант хвороби називають безжовтушною формою вірусного гепатиту.
Хворих вірусним гепатитом слід лікувати в лікарні. Захворювання, навіть легеня спочатку, може несподівано придбати важку, небезпечну для життя течію. Крім того, хворий небезпечний для тих, що оточують. Головне в лікуванні гепатитів - дієта, і не тільки в стаціонарі, але і тривало (в-12 місяців) після виписки.
У разі гепатиту А рекомендується обмежити відвідини дітьми і іншими членами сім'ї хворого басейнів, спортивних секцій, не ходити в гості, щоб не розповсюджувати інфекцію. Застава успішної профілактики вірусних гепатитів - дотримання санітарно-гігієнічних правил.

Щоб уникнути зараження гепатитом А:
- ретельно мийте руки після відвідин туалету і перед їжею;
- не пийте некип'ячену воду з відкритого водоймища (річки, ставка, озера), не мийте нею фрукти, овочі;
- не купайтеся в місцях, де є заборонні записи;
- не забруднюйте водоймища;
- дотримуйте чистоту житла і місць загального користування;
- не допускайте добрива огородних ділянок фекаліями без попереднього їх компостування.

Щоб уникнути зараження гепатитом:
- уникайте випадкових статевих зв'язків і не приймайте наркотики;
- якщо у вас або вашого партнера були випадкові зв'язки, користуйтеся презервативом;
- не користуйтеся чужими манікюрними ножицями, бритвами, гребінцями.Прочитати

Дати під запис

Прочитати та пояснити


Під запис

Прочитати, пояснити та вибірково дати під запис

Пояснити та дати під запис


3. Закріплення вивченого матеріалу : -5 хв.

Питання для закріплення :

- попередження зараження гепатитом;

- профілактика вірусних гепатитів
4. Підведення підсумків –3 хв.

- вказати на помилки і методи їх усунення;

- оголосити оцінку ;

- відповісти на запитання.

Начальник 1-го караулу

лейтенант вн.служби А.Г. Іщенко

Схожі:

План-конспект на проведення семінарського заняття по медичній підготовці...
Навчальна мета: Навчити о\с караулу наданню першої медичної допомоги потерпілим при ДТП
ПЛАН-КОНСПЕКТ для проведення заняття по медичній підготовці з особовим...
ТЕМА: 1 Електротравма. Ураження блискавкою. Променева хвороба. Діагностика та надання першої медичної допомоги
ПЛАН-КОНСПЕКТ на проведення заняття по медичній підготовці з особовим...
ТЕМА №4 «Медичне оснащення аварійно-рятувального, пожежно-рятувального підрозділу»
ПЛАН-КОНСПЕКТ для проведення заняття по медичній підготовці з особовим...
ТЕМА: 1 Профілактика інфекційних захворювань (ВІЛ/СНІД, туберкульоз, кишкові інфекції, вірусний гепатит). Заходи щодо недопущення...
План-конспект проведення заняття із медичній підготовці з особовим...
Навчальна мета: Вдосконалити знання особового складу для надання долікарської допомоги постраждалим, вивчити визначення ознак життя,...
ПЛАН КОНСПЕКТ проведення семінарського заняття з гуманітарної підготовці...
Звичаї складаються і існують у суспільстві завдяки підтримці громадської думки тієї або іншої групи людей і передаються від покоління...
ПЛАН-КОНСПЕКТ для проведення практичного заняття по медичній підготовці...
Тема 2: Основні правила надання першої медичної допомоги при переломах, шоку, опіках, ураженню електричним струменем, блискавкою
ПЛАН-КОНСПЕКТ проведення занятть по рятувальній підготовці з особовим складом 4-го караулу
Навчальна мета: вивчення з особовим складом основних видів аварій, їх стисла характеристика
ПЛАН проведення семінарського заняття із психологічної підготовки...
Навчальна мета: ознайомити особовий склад караулу з психологічними станами людини
ПЛАН-КОНСПЕКТ проведення семінарського заняття по функціональній...
Процес підготовки проекту Основного Закону почався після проголошення державного суверенітету України
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка