ЗАТВЕРДЖУЮ
Начальник ДПЧ-21
ВОНПР на закритих об’єктах
підполковник вн. служби
О.В.Мартинов
“_____” _____________ 200__ р.
ПЛАН-КОНСПЕКТ
проведення заняття по функціональній підготовці
зі службової підготовки з особовим складом 4-го караулу ДПЧ-21
Тема 1.6. Положення про проходження служби цивільного захисту особами рядового та начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту.
Навчальна мета: Довести вимоги Закону до співробітників караулу. Ознайомити особовий склад з положенням про проходження служби рядового та начальницького складу в органах та підрозділах МНС.
Час: 45 хвилин
Місце проведення: учбовий клас.
Навчально-матеріальне забезпечення: план-конспект.
Література: Закон України “Про правові засади цивільного захисту”.
Порядок проведення заняття:
1. Організаційний момент - ___5___ хв.
перевірка присутніх;
оголошення теми і мети заняття, питань, які мають вивчатися.
2. Контроль знань - ___5____ хв.
перевірка засвоєння раніше пройденого матеріалу.
3. Викладення матеріалу теми - ___25___ хв.
Питання, які вивчатимуться:
3.1. Порядок комплектування органів і підрозділів цивільного захисту.
3.2. Спеціальні звання осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту.
3.3. Граничний вік перебування на службі в органах і підрозділах цивільного захисту.
3.4. Звільнення із служби в органах і підрозділах цивільного захисту.
Питання та їх короткий зміст
|
Методичні вказівки
|
Розділ VII
ПОРЯДОК КОМПЛЕКТУВАННЯ ОРГАНІВ І ПІДРОЗДІЛІВ
ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА ПРОХОДЖЕННЯ СЛУЖБИ
ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ
Стаття 40. Порядок комплектування органів і підрозділів цивільного захисту
1. Особовий склад органів і підрозділів цивільного захисту (спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань цивільного захисту, територіальних органів управління,
Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, Державної авіаційної пошуково-рятувальної служби, урядового органу державного нагляду у сфері цивільного захисту, навчальних закладів, науково-дослідних та інших установ, підрозділів забезпечення спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань цивільного захисту) становлять особи рядового та начальницького складу, слухачі і курсанти.
2. Перелік посад, що підлягають заміщенню особами рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, затверджується керівником спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань цивільного захисту.
3. Перелік посад, що підлягають заміщенню особами вищого начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, затверджується Президентом України.
Стаття 41. Чисельність органів і підрозділів цивільного захисту
Чисельність органів і підрозділів цивільного захисту затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань цивільного захисту.
Стаття 42. Порядок проходження служби в органах і підрозділах цивільного захисту
1. Порядок проходження служби в органах і підрозділах цивільного захисту визначається цим Законом та Положенням про проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, яке затверджується Кабінетом Міністрів України.
2. На особовий склад органів і підрозділів цивільного захисту поширюється Дисциплінарний статут, який затверджується законом.
3. Трудові відносини працівників органів і підрозділів цивільного захисту регулюються законодавством про працю.
4. Час проходження служби в органах і підрозділах цивільного захисту зараховується до загального стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби відповідно до закону.
5. Особи, прийняті на службу в органи і підрозділи цивільного захисту, у тому числі слухачі і курсанти вищих навчальних закладів спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань цивільного захисту, на час проходження служби знімаються з військового обліку і перебувають на обліку в спеціально уповноваженому центральному органі виконавчої влади з питань цивільного захисту.
Стаття 43. Службові посвідчення особового складу та працівників
органів і підрозділів цивільного захисту
Особовому складу і працівникам органів і підрозділів цивільного захисту видаються службові посвідчення. Зразки службових посвідчень та порядок їх видачі встановлюються спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань цивільного захисту.
Стаття 44. Спеціальні звання осіб рядового і начальницького складу
органів і підрозділів цивільного захисту
1. Особам, які перебувають на службі в органах і підрозділах цивільного захисту, присвоюються такі спеціальні звання:
рядовий склад - рядовий служби цивільного захисту;
молодший начальницький склад - молодший сержант служби цивільного захисту, сержант служби цивільного захисту, старший сержант служби цивільного захисту, старшина служби цивільного захисту, прапорщик служби цивільного захисту, старший прапорщик служби цивільного захисту;
середній начальницький склад - молодший лейтенант служби цивільного захисту, лейтенант служби цивільного захисту, старший лейтенант служби цивільного захисту, капітан служби цивільного захисту;
старший начальницький склад - майор служби цивільного захисту, підполковник служби цивільного захисту, полковник служби цивільного захисту;
вищий начальницький склад - генерал-майор служби цивільного захисту, генерал-лейтенант служби цивільного захисту, генерал-полковник служби цивільного захисту, генерал служби цивільного захисту України.
2. Порядок присвоєння спеціальних звань встановлюється Положенням про проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту.
Стаття 45. Умови проходження служби в органах і підрозділах цивільного захисту
1. Особовий склад органів і підрозділів цивільного захисту комплектується на контрактній основі. Типова форма контракту затверджується спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань цивільного захисту.
2. Обов'язки та права особового складу органів і підрозділів цивільного захисту встановлюються умовами контракту та посадовими інструкціями.
3. Слухачі і курсанти навчальних закладів спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань цивільного захисту після закінчення навчання повинні прослужити в органах і підрозділах цивільного захисту не менше трьох років, якщо інше не передбачено законом.
Стаття 46. Прийняття на службу до органів і підрозділів цивільного захисту
1. На службу до органів і підрозділів цивільного захисту приймаються відповідно на конкурсній та контрактній основі громадяни України, які досягли 18-річного віку та спроможні за своїми особистими, діловими і моральними якостями, освітнім і професійним рівнем, станом здоров'я виконувати відповідні службові обов'язки.
2. Кваліфікаційні вимоги до осіб, які приймаються до органів і підрозділів цивільного захисту, затверджуються спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань цивільного захисту за погодженням із центральним органом виконавчої влади з нагляду за охороною праці та з центральним органом виконавчої влади з питань освіти і науки.
3. Не можуть бути прийняті на службу особи, які підлягають призову на строкову військову службу до Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також особи, які раніше засуджувались за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена і не знята у встановленому законом порядку.
Стаття 47. Присяга особового складу органів і підрозділів цивільного захисту
Громадяни України, які вперше призначаються на посади рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, складають Присягу такого змісту:
"Я, громадянин України (прізвище, ім'я та по батькові), вступаючи на службу цивільного захисту, складаю Присягу і урочисто клянуся завжди залишатися відданим Українському народові, неухильно дотримуватися Конституції та законів України, бути чесним, сумлінним і дисциплінованим.
Присягаю з високою відповідальністю виконувати свій службовий обов'язок, вимоги статутів і наказів, постійно вдосконалювати професійну майстерність та всіляко сприяти зміцненню авторитету служби цивільного захисту.
Клянуся мужньо і рішуче захищати життя та здоров'я громадян, національне багатство України, її довкілля від надзвичайних ситуацій.
Якщо я порушу цю Присягу, то готовий нести відповідальність згідно із законом".
Стаття 48. Формений одяг і знаки розрізнення особового
складу органів і підрозділів цивільного захисту
1. Особовий склад органів і підрозділів цивільного захисту забезпечується за рахунок коштів, що виділяються на їх утримання з Державного бюджету України, форменим одягом, а також відповідними знаками розрізнення.
2. Опис та зразки форменого одягу і відповідних знаків розрізнення особового складу органів і підрозділів цивільного захисту та норми забезпечення форменим одягом затверджуються Кабінетом Міністрів України.
3. Використання форменого одягу і знаків розрізнення особового складу органів і підрозділів цивільного захисту сторонніми особами тягне за собою відповідальність згідно із законом.
Стаття 49. Забезпечення особового складу органів і підрозділів цивільного
захисту спеціальним одягом, спорядженням і засобами індивідуального захисту
Особовий склад органів і підрозділів цивільного захисту для проведення робіт із ліквідації надзвичайних ситуацій забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України спеціальним одягом, спорядженням і засобами індивідуального захисту.
Стаття 50. Граничний вік перебування на службі в органах і підрозділах цивільного захисту
1. Граничний вік перебування на службі в органах і підрозділах цивільного захисту встановлюється:
для осіб рядового, молодшого та середнього начальницького складу - до 50 років;
для осіб старшого начальницького складу - до 55 років;
для осіб вищого начальницького складу - до 60 років.
2. У разі необхідності особи рядового і начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту, які мають високу професійну підготовку, досвід практичної роботи на займаній посаді, визнані придатними за станом здоров'я для проходження служби, можуть бути залишені на їх прохання на службі понад граничний вік до п'яти років.
Стаття 51. Звільнення із служби в органах і підрозділах цивільного захисту
1. Звільнення із служби осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту проводиться:
1) у запас Збройних Сил України (з постановкою на військовий облік), якщо звільнені особи не досягли граничного віку перебування у запасі, встановленого Законом України "Про загальний військовий обов'язок і військову службу" (2232-12), і за станом здоров'я придатні до військової служби;
2) у відставку, якщо звільнені особи досягли граничного віку перебування у запасі, встановленого Законом України "Про загальний військовий обов'язок і військову службу" (2232-12), або визнані військово-лікарськими комісіями непридатними за станом здоров'я до військової служби з виключенням з військового обліку.
2. Контракт припиняється (розривається), а особи рядового і начальницького складу, які проходять службу за контрактом, звільняються із служби:
1) після закінчення строку контракту;
2) за віком - у разі досягнення граничного віку перебування на службі;
3) за станом здоров'я - на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність або обмежену придатність до служби;
4) у зв'язку із скороченням штатів - у разі неможливості використання на службі у зв'язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів;
5) через сімейні обставини або інші поважні причини, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України;
6) у зв'язку із систематичним невиконанням умов контракту особою рядового і начальницького складу;
7) у зв'язку із систематичним невиконанням умов контракту керівництвом відповідного органу чи підрозділу цивільного захисту;
8) у зв'язку з набранням законної сили обвинувальним вироком суду.
3. Особи середнього, старшого та вищого начальницького складу, які проходять кадрову службу, звільняються із служби:
1) за віком - у разі досягнення граничного віку перебування на службі;
2) за станом здоров'я - на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність або обмежену придатність до служби;
3) у зв'язку із скороченням штатів - у разі неможливості використання на службі у зв'язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів;
4) через сімейні обставини або інші поважні причини, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України;
5) за службовою невідповідністю;
6) у зв'язку із набранням законної сили обвинувальним вироком суду.
Стаття 52. Професійна підготовка, підвищення кваліфікації та перепідготовка
кадрів для служби цивільного захисту
1. Особи, які приймаються на посади рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, проходять первинну професійну підготовку в навчальних закладах спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань цивільного захисту.
2. Підготовка осіб для заміщення посад середнього, старшого та вищого начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту здійснюється, як правило, у вищих навчальних закладах спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань цивільного захисту.
3. Порядок і строки підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів для служби цивільного захисту визначаються спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань цивільного захисту.
4. Особам рядового і начальницького складу та працівникам органів і підрозділів цивільного захисту забороняється організовувати або брати участь в організації та проведенні страйків.
.
|
|
4. Закріплення вивченого матеріалу - ____5___ хв.
Питання для закріплення:
4.1. Порядок комплектування органів і підрозділів цивільного захисту.
4.2. Спеціальні звання осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту.
4.3. Граничний вік перебування на службі в органах і підрозділах цивільного захисту.
4.4. Звільнення із служби в органах і підрозділах цивільного захисту.
5. Підведення підсумків - ___5___ хв.:
вказати на питання, які вимагають підвищеної уваги;
оголосити оцінки;
відповісти на запитання.
План-конспект склав:
начальник 4-го караулу ДПЧ-21
ст. лейтенант вн. сл. В.А.Скоколь
|