1 Книга про життя Ісуса Христа, сина Давида, сина Авраама


Назва1 Книга про життя Ісуса Христа, сина Давида, сина Авраама
Сторінка1/7
Дата18.04.2013
Розмір0.72 Mb.
ТипКнига
bibl.com.ua > Фізика > Книга
  1   2   3   4   5   6   7


Добра новина від Матвія


11 Книга про життя Ісуса Христа, сина Давида, сина Авраама.

2 У Авраама народився Ісаак; в Ісаака народився Яків; в Якова народилися Юда та його брати;

3 в Юди від Фамари народилися Фарес і Зара; у Фареса народився Єсром; в Єсрома народився Арам; 4 в Арама народився Амінадав; в Амінадава народився Наассон; в Наассона народився Салмон; 5 в Салмона від Раави народився Боаз; у Боаза від Рути народився Овед; в Оведа народився Єссей; 6 у Єссея народився Давид, цар.

У Давида від Урієвої дружини народився Соломон; 7 в Соломона народився Реговоам; у Реговоама народився Авія; в Авії народився Аса; 8 в Аси народився Йосафат; у Йосафата народився Іорам; в Іорама народився Озія; 9 в Озії народився Йотам; у Йотама народився Ахаз; в Ахаза народився Єзекія; 10 в Єзекії народився Манассія; в Манассії народився Амон; в Амона народився Йосія; 11 в Йосії народилися Ієхонія та його брати, які жили під час переселення у Вавилон.

12 Після переселення у Вавилон в Ієхонії народився Салафіїл; у Салафіїла народився Зоровавель; 13 в Зоровавеля народився Авіуд; в Авіуда народився Єліяким; в Єліякима народився Азор; 14 в Азора народився Садок; в Садока народився Ахім; в Ахіма народився Єліуд; 15 в Єліуда народився Єлеазар; в Єлеазара народився Матфан; в Матфана народився Яків;

16 у Якова народився Йосип, чоловік Марії, від якої народився Ісус, що називався Христос.
17 Таким чином, усіх поколінь було: від Авраама до Давида — чотирнадцять поколінь, від Давида до переселення у Вавилон — чотирнадцять поколінь і від переселення у Вавилон до Христа — чотирнадцять поколінь.
18 А народження Ісуса Христа було таким. Його матір Марія була заручена з Йосипом, але, перш ніж вони з’єдналися, виявилося, що вона вагітна від святого духу. 19 Її чоловік Йосип був праведний і не бажав виставити її на ганьбу, тому він хотів таємно розлучитися з нею. 20 Але, коли він подумав про це, йому уві сні з’явився ангел Єгови і сказав: «Йосипе, сину Давида, не бійся взяти у свій дім твою дружину Марію, бо вона вагітна від святого духу. 21 Вона народить сина, і ти назвеш його Ісус, бо він урятує свій народ від гріхів». 22 Все це відбулося, щоб виконалося сказане Єговою через пророка: 23 «Цнотлива дівчина завагітніє і народить сина, і назвуть його Еммануїл», що в перекладі означає «З нами Бог».

24 Після цього Йосип прокинувся і зробив так, як звелів йому ангел Єгови. Він узяв свою дружину у свій дім, 25 але не мав з нею близькості, поки вона не народила сина. І він назвав його Ісус.
21 Після того як в дні царя Ірода у місті Віфлеємі, що в Юдеї, народився Ісус, в Єрусалим прийшли астрологи зі сходу 2 і сказали:

— Де юдейський цар, що народився? Ми побачили його зірку, коли були на сході, і прийшли поклонитися йому.

3 Почувши це, цар Ірод, стривожився, а з ним й увесь Єрусалим, 4 і, зібравши всіх старших священиків та книжників народу, став розпитувати їх про те, де має народитися Христос. 5 Вони сказали йому:

— У місті Віфлеємі, що в Юдеї, бо так написано через пророка: 6 «І ти, Віфлеєме на землі Юди, для правителів Юди далеко не найнезначніше місто, бо з тебе вийде правитель, котрий буде пасти мій народ, Ізраїль».

7 Тоді Ірод, таємно покликавши до себе астрологів, вивідав у них час появи зірки 8 і послав їх у Віфлеєм, сказавши:

— Ідіть і розшукайте дитя, а коли знайдете, повідомте мені, щоб і я пішов і поклонився йому.

9 Вислухавши царя, вони вирушили в дорогу, і зірка, котру вони бачили ще на сході, йшла перед ними, поки не зупинилася над місцем, де була дитина. 10 Побачивши, що зірка зупинилася, вони дуже зраділи. 11 Коли вони ввійшли у будинок, то побачили дитя з його матір’ю Марією і, впавши на коліна, поклонилися йому. Вони дістали свої скарби і піднесли йому подарунки: золото, ладан і мирру. 12 Але, отримавши уві сні застереження від Бога не повертатися до Ірода, вони пішли у свою країну іншим шляхом.

13 Коли вони пішли, Йосипові у сні з’явився ангел Єгови і сказав: «Устань, візьми дитя і його матір, і втікай ​​у Єгипет. Залишайся там, поки я не скажу тобі, що можна повернутися, бо Ірод збирається розшукати дитя, щоб убити його». 14 Тієї ж ночі він встав, узяв дитину та її матір і пішов у Єгипет. 15 Він залишався там до смерті Ірода, щоб виконалося сказане Єговою через пророка: «Я викликав мого сина з Єгипту».

16 Коли Ірод побачив, що астрологи перехитрували його, на нього спали сильні лютощі і він послав людей, щоб вони вбили у Вифлеємі та в усіх його околицях всіх хлопчиків у віці до двох років. Саме такого віку була дитина судячи з часу, який він вивідав у астрологів. 17 Тоді збулося сказане через пророка Єремію: 18 «Голос чути в Рамі, плач і сильні ридання. Рахіль плакала за своїми дітьми і не хотіла втішитися, бо їх більше не було».

19 Коли Ірод помер, Йосипу, котрий був у Єгипті, з’явився вві сні ангел Єгови 20 і сказав: «Устань, візьми дитину та її матір і піди на землю Ізраїль, бо ті, що шукали душу дитини, померли». 21 Він встав, узяв дитину та її матір і прийшов на землю Ізраїль. 22 Але, почувши, що в Юдеї царює Архелай (замість свого батька Ірода), він побоявся туди йти і, отримавши до того ж вві сні пересторогу від Бога, пішов у Галілею. 23 Прийшовши туди, він поселився в місті Назареті, щоб збулося сказане через пророків: «Його назвуть назаретянином».
31 У ті дні прийшов Іван Хреститель і став проповідувати в Юдейській пустелі, 2 говорячи:

— Розкайтеся, бо наблизилося небесне царство.

3 Це про нього через пророка Ісаю були сказані такі слова: «Послухайте! Хтось кричить у пустелі: «Підготуйте шлях для Єгови! Вирівняйте його дороги»». 4 Іван носив одяг з верблюжої шерсті і шкіряний пояс на стегнах, а його харчем були сарана і дикий мед. 5 В той час люди з Єрусалима, зі всієї Юдеї та з усіх околиць Йордану приходили до нього 6 і хрестилися в нього у річці Йордані, відкрито визнаючи свої гріхи.

7 Побачивши, що до місця хрещення йдуть багато які фарисеї та садукеї, він сказав їм:

— Зміїне кодло, хто напоумив вас тікати від гніву, що насувається? 8 Принесіть плоди, відповідні до розкаяння, 9 і не смійте казати собі: «Наш батько — Авраам». Кажу вам, що Бог може із цих каменів створити дітей Авраамові. 10 Вже й сокира лежить біля коренів дерев. Усяке дерево, що не приносить хороших плодів, має бути зрубане і кинуте у вогонь. 11 Я хрещу вас водою, бо ви розкаялися, але той, що йде за мною, сильніший від мене, і я недостойний зняти з нього сандалії. Він хреститиме вас святим духом і вогнем. 12 В руці у нього лопата для віяння. Він вичистить свій тік і збере свою пшеницю у сховище, а полову спалить у невгасимому вогні.

13 Тоді на Йордан до Івана прийшов з Галілеї Ісус, аби той його хрестив. 14 Але Іван спробував стримати його, говорячи:

— Це ти повинен мене хрестити, а ти прийшов до мене?

15 У відповідь Ісус сказав йому:

— Не стримуй мене, бо так нам слід вчинити усе, що праведне.

І тоді той перестав його стримувати. 16 Охрестившись, Ісус відразу ж піднявся з води. Тоді відкрилися небеса, й Іван побачив дух Бога, який в образі голуба спускався на Ісуса. 17 І голос з небес промовив:

— Це мій любий Син, котрого я схвалюю.
41 Після цього Ісус був приведений духом в пустелю, і там Диявол став спокушати його. 2 Ісус постився сорок днів та сорок ночей і після цього відчув голод. 3 Тоді прийшов Спокусник і сказав йому:

— Якщо ти син Бога, звели цим каменям стати хлібом.

4 Він же сказав у відповідь:

— Написано: «Не тільки хлібом має жити людина, а й кожним словом, що виходить з вуст Єгови».

5 Тоді Диявол взяв його у святе місто, і, поставивши на стіні, що оточує храм, 6 сказав йому:

— Якщо ти син Бога, то кинься вниз, адже написано: «Дасть своїм ангелам наказ про тебе, і вони понесуть тебе на руках, аби ти не вдарився ногою об камінь».

7 Ісус мовив йому:

— Також написано: «Не випробовуй твого Бога Єгову».

8 І знову Диявол узяв його на дуже високу гору і, показавши йому всі царства світу і їхню славу, 9 сказав йому:

— Все це я дам тобі, якщо впадеш на коліна і поклонишся мені.

10 Тоді Ісус промовив йому:

— Відійди, Сатано! Адже написано: «Поклоняються твоєму Богу Єгові і тільки йому звершуй священне служіння».

11 Тоді Диявол залишив його, і ангели прийшли і стали служити йому.
12 Коли Ісус почув, що схопили Івана, він пішов у Галілею. 13 Полишивши Назарет, він пішов і поселився в Капернаумі, котрий розташований біля моря на землях Завулона і Неффалима, 14 щоб збулося сказане через пророка Ісаю: 15 «О земле Завулона і земле Неффалима, що на шляху до моря, на другому боці Йордану, Галілеє інших народів! 16 Люди, що сидять у темряві, побачили велике світло, і над тими, хто сидить у землі смертоносної тіні, засяяло світло». 17 З того часу Ісус почав проповідувати й говорити:

— Розкайтеся, бо наблизилося небесне царство.

18 Проходячи уздовж Галілейського моря, він побачив двох братів: Симона, названого Петром, та його брата Андрія, які закидали в море сітку, бо вони були риболовами. 19 Він сказав їм:

— Ідіть за мною, і я зроблю вас людоловами.

20 Вони враз полишили сіті й попрямували за ним. 21 Він пішов далі і побачив двох інших братів: Якова, сина Зеведея, і його брата Івана, які разом зі своїм батьком Зеведеєм лагодили сіті в човні. І він покликав їх. 22 Вони відразу ж залишили човен і батька і попрямували за ним.

23 Відтак він пішов по усій Галілеї, навчаючи в їхніх синагогах, проповідуючи добру звістку про царство і зцілюючи всяку хворобу та всіляку немічність, які були у людей. 24 Чутка про нього рознеслася по всій Сирії, і до нього стали приводити усіх хворих, які страждали від різних хвороб і відчували сильні болі, тих, хто був одержимий демонами, а також епілептиків та паралізованих, і він зціляв їх. 25 Тому за ним прямували натовпи людей із Галілеї, Десятимістя, Єрусалима, Юдеї та з другого боку Йордану.
51 Побачивши безліч людей, він піднявся на гору. Коли він сів, до нього підійшли його учні, 2 і він, відкривши вуста, почав їх навчати, промовляючи:
— 3 Щасливі ті, що усвідомлюють свої духовні потреби, бо їм належить небесне царство.

4 Щасливі скорботні, бо вони будуть утішені.

5 Щасливі лагідні, бо вони успадкують землю.

6 Щасливі ті, хто бажає праведності і жадає її, бо вони наситяться.

7 Щасливі милосердні, бо до них буде виявлено милосердя.

8 Щасливі чисті серцем, бо вони побачать Бога.

9 Щасливі миротворці, бо вони будуть названі синами Бога.

10 Щасливі переслідувані за праведність, бо їм належить небесне царство.

11 Щасливі ви, коли люди ображають і переслідують вас та брехливо кажуть про вас усе погане через мене. 12 Радійте і тіштеся, бо велика ваша нагорода на небесах, адже так само переслідували пророків, які були до вас.

13 Ви — сіль землі. Але якщо сіль втратить силу, то як знову зробити її солоною? Вона вже ні на що не придатна. Її лишається тільки викинути на вулицю, де люди затопчуть її.

14 Ви — світло світу. Не може приховатися місто, розташоване на горі. 15 Коли запалюють світильник, його ставлять не під вимірювальну посудину, а на підставку, і він світить усім в домі. 16 Так і ваше світло хай світить перед людьми, щоб вони бачили ваші добрі діла і прославляли вашого Батька, котрий на небесах.

17 Не думайте, що я прийшов скасувати Закон або Пророків. Не скасувати я прийшов, а виконати. 18 Істинно кажу вам: скоріше зникнуть небо і земля, аніж зникне хоча б одна найменша буква чи одна рисочка букви Закону і не відбудеться все написане. 19 Тому той, хто порушить одну з цих найменших заповідей і навчить того ж людей, буде названий найменшим у небесному царстві. А той, хто буде виконувати їх і навчати їх, буде названий великим у небесному царстві. 20 Кажу вам, що якщо ваша праведність не перевершить праведності книжників та фарисеїв, то ви не ввійдете в небесне царство.

21 Ви чули, що людям в давності було сказано: «Не вбивай. Але той, хто скоїть убивство, відповість перед судом». 22 А я кажу вам, що всякий, хто продовжує гніватися на свого брата, відповість перед судом, всякий, хто словами принизить свого брата, відповість перед Верховним судом, а всякий, хто скаже: «Ти — жалюгідний дурень!» — може опинитися у вогненній геєні.

23 Якщо ти принесеш дарунок до жертовника і там згадаєш, що твій брат має щось проти тебе, 24 залиши свій дарунок там перед жертовником і спочатку піди примирися зі своїм братом, а потім, повернувшись, принеси свій дарунок.

25 Швидко залагоджуй справи з обвинувачем, поки ти ще в дорозі з ним, щоб обвинувач не віддав тебе судді, а суддя — судовому виконавцю і щоб тебе не кинули у в’язницю. 26 Кажу тобі: ти не вийдеш звідти, поки не виплатиш усе до останньої найдрібнішої монетки.

27 Ви чули, що сказано: «Не прелюбодій». 28 А я кажу вам, що усякий, хто продовжує дивитися на жінку і розпалюється до неї пристрастю, вже вчинив з нею перелюб у своєму серці. 29 Якщо твоє праве око стає для тебе спотиканням, вирви його і викинь. Ліпше, якщо ти втратиш один із твоїх членів, аніж усе твоє тіло буде кинуте в геєну. 30 І якщо твоя права рука стає для тебе спотиканням, відсічи її та викинь. Ліпше, якщо ти втратиш один із твоїх членів, аніж усе твоє тіло опиниться в геєні.

31 Крім того, сказано: «Нехай той, хто розлучається з дружиною, дасть їй свідоцтво про розлучення». 32 А я кажу вам, що всякий, хто розлучається з дружиною не через її блуд, дає їй привід до перелюбства, і кожен, хто жениться на розлученій, вчиняє перелюб.

33 Ще ви чули, що людям у давнину було сказано: «Не порушуй дану клятву, але виконай свої обітниці, дані Єгові». 34 А я кажу вам: не клянися взагалі: ні небом, бо воно престол Бога, 35 ні землею, бо вона підніжжя для його ніг, ані Єрусалимом, бо воно місто великого Царя. 36 І своєю головою не клянися, бо жодної волосинки не можеш зробити білою чи чорною. 37 Хай ваше слово «так» означає «так» і ваше «ні» — «ні», а що понад це — вже від злого.

38 Ви чули, що сказано: «Око за око і зуб за зуб». 39 А я кажу вам: не відплачуй злій людині тим же, але, якщо хто-небудь ударить тебе по правій щоці, поверни до нього і другу. 40 І якщо хто-небудь захоче судитися з тобою і взяти твій спідній одяг, віддай йому і верхній. 41 І якщо хтось, хто посідає владу, примусить тебе пройти милю, пройди з ним дві. 42 Давай прохачеві і не відвертайся від того, хто хоче позичити у тебе без відсотків.

43 Ви чули, що сказано: «Люби ближнього і ненавидь ворога». 44 А я кажу вам: не переставайте любити своїх ворогів і молитися за тих, хто вас переслідує, 45 щоби ви виявилися синами вашого Батька, котрий на небесах, бо він наказує сонцю сходити над злими та добрими і посилає дощ на праведних і неправедних. 46 Адже якщо ви любите тільки тих, хто любить вас, яка вам нагорода? Хіба не те ж саме роблять і збирачі податків? 47 І якщо ви вітаєте тільки своїх братів, що особливого робите? Хіба не так же само вчиняють і люди з інших народів? 48 Тому будьте досконалі, як досконалий ваш небесний Батько.

61 Остерігайтеся показувати свою праведність перед людьми, щоб вас помітили, інакше вам не буде нагороди від вашого Батька, котрий на небесах. 2 Коли даєш дари милосердя, не сурми перед собою, як це роблять лицеміри в синагогах і на вулицях, аби їх прославили люди. Істинно кажу вам: вони вже отримали усю свою нагороду. 3 В тебе ж, коли даєш дари милосердя, хай ліва рука не знає, що робить права, 4 щоби твої дари милосердя були таємними, і тоді твій Батько, що спостерігає таємно, винагородить тебе.

5 Також, коли молитеся, не будьте як лицеміри, які люблять молитися стоячи в синагогах і на кутах головних вулиць, аби люди бачили їх. Істинно кажу вам: вони вже отримали усю свою нагороду. 6 Ти ж, коли молишся, ввійди у свою кімнату і, зачинивши двері, помолися твоєму Батькові, котрий в тайні, і тоді твій Батько, що спостерігає таємно, винагородить тебе. 7 І коли молитеся, не повторюйте одне й те ж саме, як люди з інших народів, які думають, що будуть почуті завдяки багатослівності. 8 Не уподібнюйтеся на них, тому що Бог, ваш Батько, знає, в чому ви маєте потребу, ще до того, як ви попросите його.
  1   2   3   4   5   6   7

Схожі:

Книга родоводу Ісуса Христа, сина Давидового, сина Авраамового. Авраам...

Робота на конкурс «Славетні імена українців-2010» Розробила заступник директора
Авраама, який готовий пожертвувати свого сина Ісаака Богові, Якова, котрого наймолодшого сина продають його браття до Єгипту, як...
«Співець мужності, боротьби й звитяги»
Поглибити знання учнів про життя видатного сина українського народу Т. Г. Шевченка
«Співець мужності, боротьби й звитяги»
Поглибити знання учнів про життя видатного сина українського народу Т. Г. Шевченка
ПИТАННЯ ДО ЗАЛІКУ
Порівняльна характеристика десяти заповідей Мойсеевих та Нагорне проповіді Ісуса Христа
Конкурс оцінюється в 2 бали. Другий конкурс «Шевченківська вікторина»
Кобзаря, показати його високу обдарованість, розкрити важкі умови життя поета і художника під час перебування на засланні, його оптимізм...
Шевченко Тарас, наче сонце для нас. Учитель
Весна-весняночка Це вона, привітна і щедра, подарувала Україні вірного сина, а світові — генія
ІСУС ХРИСТОС ПОДАЄ НАЙСУЧАСНІШЕ ПОЯСНЕННЯ СВОГО СВЯТОГО ЄВАНГЕЛІЯ
Свята правда Господа нашого Ісуса Христа почала збуватися в нашій грішній цивілізації
Вчитель. Незабаром ми всі будемо святкувати Христове Воскресіння...
Вчитель. Незабаром ми всі будемо святкувати Христове Воскресіння і тому сьогодні поговоримо про це. Поговоримо про те, яке значення...
§130. Усиновлення (удочеріння). Патронат
Усиновлення це прийняття усиновлювачем у свою сім'ю особи на правах дочки чи сина, здійснене на підставі рішення суду. Усиновлення...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка