Батьківські збори


Скачати 62.5 Kb.
Назва Батьківські збори
Дата 10.02.2014
Розмір 62.5 Kb.
Тип Документи
bibl.com.ua > Туризм > Документи











Батьківські збори

План


  1. Дитинство — природна школа доброти.

  2. Роль сім'ї у вихованні в дітей почуття чуйності й доб­роти.

  3. Типові помилки батьків.

  4. Джерела доброти.


Про необхідність виховання в дітей із малих років по­чуття доброти переконливо писав у своїх творах В.О. Сухомлинський. Він підкреслював, що дитинство для дити­ни є природною школою сердечності. Це одне з найскладніших і найтонших виховних завдань сім'ї і школи. Ви покликані облагородити серце своєї дитини, одухотворити його поривання і бажання вищою людсь­кою красою — чуйністю, співчутливістю. З перших днів свідомого життя людині треба пам'ятати, що вона стане не тільки творцем матеріальних і духовних цінностей, а й сином старих батьків, чоловіком, батьком.
Помиляються ті батьки, які думають, що доброта і чуйність — природжені почуття. Ні, це не так. Дитину потрібно вчити робити добро.

Часто ми буваємо свідками незрозумілого факту: в хо­рошій працьовитій сім'ї, де батьки душі не чують у дітях, годують, одягають, пестять, діти іноді виростають байду­жими, безсердечними. На перший погляд це здається па­радоксальним. Але ніякого парадоксу тут немає: так бу­ває тому, що дитина знає лише радощі споживання, які не можуть самі собою розвинути почуття доброти, чуй­ності. Вони виникають тільки тоді, коли ми формуємо моральний досвід, тобто вправляємо дітей у добрих вчин­ках прилучаємо їх до вищої людської радості — радості творення добра для інших людей. Тільки це, воісти­ну безкорисливе і тому справді людське переживан­ня, є силою, що облагороджує юне серце.
Письменниця Тетяна Тесе описує такий випадок. Навесні, коли пішов лід на річці, хлопчик років восьми захотів погратися в "капітана" і скочив на крижину. Але крижина розкололася, тріщина става­ла все ширшою, а "капітан" зі страху заревів. Хлоп­чики, що були на березі, розгубилися, тупцяли на місці. І ось, поки дорослі бігли до річки, хлопчина років чотирнадцяти скочив на крижину, притягнув кінцем лижі крижину з "капітаном", схопив його в обійми і через хвилину вже стояв разом із ним на твердому грунті. Усе це трапилося миттєво. Презир­ливо оглянувши хлопчика, що продовжував плакати, його рятівник сплюнув крізь зуби і пішов не огляда­ючись... Одна з жінок, що була на березі, впізнала в герої Толіка — першого хулігана в їхньому дворі.

"Не можу вибачити собі, — зауважує Тетяна Тесе, — що не наздогнала цього Толіка, не поговорила з ним, але я глибоко переконана, що в душі "першого хулігана в дворі" під товстою корою грубості й пустощів живе, як джерело, чиста сила відваги й доброти, яка штовхнула йо­го на цей вчинок".
Хочеться, зауважити, що коли ми оцінюємо вчинки дітей, дорослих, то обов'язково хочемо зрозуміти навіщо, чому, чим керувалася людина? Так само, сприймаючи навіть і добрі вчинки своїх дітей, варто час від часу спро­бувати проаналізувати їхні мотиви, тому що іноді можна помилитися, оцінюючи вчинок тільки за зовнішніми проявами.
Донька моєї знайомої щоденно купувала хліб ста­ренькій бабусі, що жила поруч. Батьки тішились і хвали­ли дитину. А через деякий період Віра купила собі нову іграшку.

— Звідки вона в тебе? — запитав батько.

— А мені бабуся щодня платила за те, що я їй купува­ла хліб, — спокійно і задоволено відповіла донька.

— І тобі не соромно? — розгублено запитала мати.

— А чому мені має бути соромно, хіба я даремно тру­дилася?

— Яка ж ціна такої доброти?
(Виступи батьків).
В Україні проживає майже два мільйони одиноких лю­дей. Така вже їхня доля — залишитися у чотирьох стінах сам на сам зі своїми проблемами, хворобами. Знали б ви, як вони чекають, щоб хто-небудь з нас завітав до них. Ми часто не помічаємо їх — згорблених, зморщених.

Стара бабуся гірко нарікає на свою долю: "Маю дітей та онуків, а вони відцуралися від мене, кричать, ненависно: що це? Невихованість? Дефіцит совісті? А, може, ми думаємо, що старість обмине нас? Щодня бачимо сумні очі тих, кого в одне ціле об'єднало слово "старість", бачимо безнадію, розпач. І з самого серця виринають слова: "Молодосте, зазирни у вічі старості...".
Які б моральні якості, шановні батьки, ви не хотіли ви­ховати у дітей, всі вони мають у своїй основі прекрасну людську властивість — відчуття того, що переживає інший не тільки у хвилини радості, а й у хвилини смут­ку, болю, самотності... Саме в цьому джерела доброти.

Найвища наука життя — мудрість. А найвища мудрість — бути добрим. Доброта і чуйність, співпереживання і щиросердечність, уміння розділити чужий біль, підтрима­ти у важку хвилину, розрадити в горі й біді — це завжди було в характері нашого українського народу.

Але що потрібно зробити для того, щоб ці згадані добрі звички і традиції, оте всенародне милосердя, що здавна було властиве нашому народові, зберегти на віки?
Напевне, треба менше говорити про добро, а просто проявляти милосердя до тих, хто потребує підтримки і вчити цього своїх дітей.

Не говори про доброту,

Коли ти сам нею не сяєш,

Коли у радощах витаєш,

Забувши про чужу біду.

Бо доброта не тільки те,

Що обіймає тепле слово.

В цім почутті така основа,

Яка з глибин душі росте.

Коли її не маєш ти,

То раниш людяне в людині.

Немає вищої святині.

Як чисте сяйво доброти


Інколи в нас закрадається думка і постає запитання: яка вулиця веде до храму? Де той шлях до правди і доб­ра, яким треба йти кожному?

На це запитання публіцист Ігор Золотухін відповів так: Ця вулиця проходить через душу кожного з нас, і той храм, храм добра, правди і любові, кожен повинен буду­вати в собі, вимітаючи зі своєї душі зло і брехню, які вгніздилися в ній і руйнують її".
Якби кожна зла людина зробила на одну злу справу менше, а кожна добра — на одну добру справу більше, наскільки світлішим стало б наше життя. Тому, я закли­каю вас бути добрими, людяними, милосердними, терп­лячими, нехай не черствіють ваші душі в щоденних кло­потах, бережіть свої серця і серця дітей від усього злого. Пам'ятайте, шановні батьки, що виховання чуйності і доброти здійснюється перш за все в батьківському домі. Тепла, дружня атмосфера в сім'ї, уважне й турботливе ставлення її членів один до одного і до людей взагалі, цілеспрямованість впливу батьків сприяють формуванню людини, яка готова робити добрі справи і цінувати доб­ро, зроблене для неї.

А зараз хочу подарувати вам, шановні батьки, пам'ятки про нашу сьогоднішню зустріч і прошу пам'ятати про те, що ще літописець Київської Русі Володимир Мономах у своєму "Повчанні дітям" закликав:

- не забувайте убогих, подавайте сиротам, захистіть вдову;

- не майте гордощів у своєму серці, старших шануйте;

- не проминіть ніколи людину, не привітавши її, і доб­ре слово мовте.
ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ

  • Не рідше одного разу на місяць відвідуйте школу, дізнавайтеся про успіхи та поведінку своїх дітей.

  • Радьте­ся з класоводом, як поліпшити родинне виховання.

  • Пам'ятайте, що для формування характеру дитини ваш власний приклад має надзвичайно велике значення.

  • Дотримуйтеся єдиних вимог до дитини всіх членів сім'ї.

  • Вимогливість до культури поведінки, до задоволен­ня бажань дітей повинна стати певною традицією у сімейному вихованні дітей.

  • З повагою ставтеся до одиноких людей, проявляйте милосердя до тих, хто потребує підтримки та вчіть цьо­го своїх дітей.

  • Будь-які заборони висловлюйте тактовно, не обра­жаючи дитину.

  • Правильно оцінюйте вчинки дітей.

  • Особливу увагу звертайте на розвиток у дітей любові до природи. Людина, у якої не сформовані добрі почут­тя до природи, не буває, як правило, доброю до людей.

  • Пам'ятайте, що тільки тепла, дружня атмосфера в сім'ї, уважне і турботливе ставлення її членів один до одного і до людей взагалі, цілеспрямованість впливу батьків сприяють формуванню людини, яка готова ро­бити добрі справи для інших людей.


Ось і закінчилася наша розмова. Я сподіваюся, що всі ми станемо добрішими, милосерднішими, а ця година доброти переросте у щоденну потребу робити добро.

Шановні батьки, завжди пам'ятайте, що ви покликані облагородити серце маленького громадянина, одухотво­рити його поривання і бажання вищою людською кра­сою — чуйністю, співчутливістю.


Схожі:

Креативні батьківські збори «Родинне свято»
Виховувати почуття любові до рідних, бажання їм допомагати, спілкуватися з ними, приносити їм радість
ДО ТВОРЧОГО КОНКУРСУ «КРАЩІ БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ» ВЕЧІР СІМЕЙНОГО ВІДПОЧИНКУ...
Ви повинні закреслити назви непотрібних продуктів і повідомити рецепт приготування пирогів
Методичний кабінет ЗОШ №18 м. Рівне Батьківські збори у 5-б класі Коваль Н. Д
Мета: визначити роль і значення батьківського виховання у формуванні особистості дитини,виявити характер і принципи взаємодії між...
Всі батьки сьогодні хвилюються і радіють за своїх дітей. Але у деяких...
...
Тема : Інтерактивні батьківські збори
Наше заняття проходить за темою «Здоров’ю дитини – зелене світло». Давайте разом промовимо. (діти промовляють). Кожен із вас хоче...
Хори (грец. — земля, країна) населені пункти, які не мали самоврядування. Поліс
Еклесія — народні збори в Стародавніх Афінах в період панування рабовласницької демократії. ( У Ольвії збори ольвіополітів)
 Найвищим органом шкільного учнівського самоврядування є загальні учнівські збори
Загальні учнівські збори проводяться не рідше одного разу на рік і вирішуються поточні важливі справи шкільного життя
У країнська Оселя Діброва Повідомлення про Загальні Збори 2013 року
Оцим повідомляємо уділовців Української Оселі Діброва, що загальні збори відбудуться в Четвер, 25-го Kbiтень 2013 року о годині 7:...
У країнська Оселя Діброва Повідомлення про Загальні Збори 2011 року
Оцим повідомляємо уділовців Української Оселі Діброва, що загальні збори відбудуться в Вівторок, 26-го Квітня 2011 року о годині...
Відбулися звітно-виборчі збори Товариства «Просвіта»
Новому Саді відбулися загальні звітно-виборчі збори Товариства української мови, літератури і культури «Просвіта», в роботі яких...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка