Реформація в Німеччині


Скачати 56.25 Kb.
Назва Реформація в Німеччині
Дата 30.11.2013
Розмір 56.25 Kb.
Тип Документи
bibl.com.ua > Право > Документи
ТЕМА: Реформація в Німеччині .
Мета: розкрити хід та наслідки Реформації в країнах Європи,

охарактеризувати ознаки реформаційних вчень,

порівняти реформаційні погляди їх засновників.

виховувати толерантне ставлення до будь-якої релігії

та повагу до думок інших.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Очікувальні результати:

Після цього уроку учні зможуть:
Називати час Реформації,

прізвища видатних постатей,

характеризувати риси реформаційних вчень;
Пояснювати значення понять:

Реформація, протестантизм

Описувати хід Реформації.
Хід уроку
І. Організація уроку.

ІІ. Актуалізація опорних знань.
1) Пригадайте,яке становище посідала католицька церква?

2) Як співіснувала церковна та світська влада?

3) Який вплив церкви на розвиток науки й техніки?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Учитель демонструє схему
«католицька церква»
Панівне місце католицької церкви в суспільстві;

Перетворення церкви на могутнішого феодала



Зростання церковних податків на утримання духівництва й монастирів;

Пишні богослужіння;

Церковні побори;

Володіння церквою великою кількістю міст і земель,численними багатствами

Церква залишалася єдиною сильною організацією в роздробленій Європі



Зростання невдоволення пануванням церкви майже всіх станів суспільства
1. Доведіть,що церква була могутнім феодалом?

2. Чому Римські папи намагались зберегти існуючий лад?
Розповідь вчителя:
Католицька церква панувала в період середньовіччя,але час вимагав нової церкви, яка мала забезпечити ідеологічну підтримку капіталістичного суспільства, що зароджувалося. В ХУІ ст. відбулися події, які підірвали основи християнської церкви. Ці події ввійшли в історію під назвою Реформація – від лат. Перетворення,перебудова, рух за реформу католицької церкви. Почалася реформація в Німеччині.


ІУ. Вивчення нового матеріалу.
Робота з картою.

1. Знайдіть територію сучасної Німеччини. Чи була це єдина держава?

2. Які князівства існували?
Розповідь вчителя:


  1. Німеччина роздроблена країна

  2. панування феодальних порядків, селяни сплачували податки і церковну десятину

  3. авторитет церкви підривала діяльність гуманістів

  4. королі і князі зазіхали на багатства церкви і закликали до

секуляризації - передачі церковних земель в руки світської влади

5. не влаштовувало проведення богослужіння латинською мовою

6. продаж індульгенцій – грамота , якою церква прощала гріхи
Схема : Причини Реформації в Німеччині

1. Підпорядкування церкви місцевій владі та отримання незалежності церкви від Риму.


2. Створення «дешевої» церкви.


3.Боротьба з феодальним ладом.


4.Перерозподіл землі та інших багатств церкви.


5. Поширення ідей гуманістів, зміна світогляду людей.


6. Криза традиційного суспільства.


7. Невдоволення більшості населення німецьких земель католицькою церквою.




Які верстви населення були зацікавленні в проведенні Реформації?
Схема : Мета учасників Реформації.

Мета учасників Реформації в Німеччині

князі

Звільнитися від втручання церкви та підпорядкувати її собі


рицарі

Отримати землі та багатства церкви


духівництво

Реформувати католицьку церкву


буржуазія

Створити «дешеву церкву»,

звільнитися від поборів


селяни

Скасувати десятину,

отримати церковну землю


міська біднота

Боротися з католицтвом за рівність



Людиною , яка виступила проти продажу індульгенцій став Мартін Лютер.
Повідомлення учня.
Робота з підручником. С. 72. Документ.

Які риси характеру ви визначаєте?
Розповідь вчителя.

31 жовтня 1517року М.Лютер прибив до дверей «95 тез»

У 1520 році папа видав буллу якою відлучив Лютера від церкви,але Лютер спалив грамоту у дворі церкви. Це був виклик церкві.
Робота з підручником с. 73.

Виписати основні погляди Лютера.

  1. причина спасіння особиста віра і не потрібен посередник

  2. скасувати багатства церкви,монастирі закрити,ордени розпустити, провести секуляризацію

  3. церкву звільнити від ікон

  4. відкидав поклоніння хресту і мощам святим

  5. засудив пишне вбрання священників і складні обряди

  6. із 7 таїнств – залишити 2 – хрещення і причастя

  7. Біблія – єдина книга християн

  8. Біблію перекласти на німецьку мову,щоб зробити її доступною для народу.



Робота з документом.

Із висловлювань М.Лютера

Кожен християнин,якщо тільки він дійсно розкаюється,отримає повне відпущення гріхів і без індульгенцій,справжнім скарбом церкви є, звичайно,не відпущення,а святе Євангеліє.

Тому я стверджую: якщо світська влада встановлена Господом карати злих і охороняти добрих,то вона вільно виконує своє призначення в усьому християнстві,незважаючи на постаті,і не важливо, чи обернеться вона проти Папи, єпископів, попів, чи ще кого-небудь. Нехай влада виконає свою справу цілком вільно.

Простий люд потрібно заспокоїти та вказати йому, щоб він утримався від заколоту й нічого не починав без веління начальства,без указівок законної влади. Той, хто як слід розібрався в моєму вченні та зрозумів його,не пристане до заворушення;не цього я вчив.
1)Прокоментуйте висловлювання М.Лютера. За що Папа відлучив його від церкви?

2)Яким шляхом М.Лютер пропонував здійснити реформу церкви?

Із висловлювань Т.Мюнцера
Дивіться, головна причина лихварства,злодійства та розбою – наші добродії та князі. Вони захоплюють собі, що їм заманеться:рибу у воді,птаха в повітрі,рослини на землі - усе має належати їм. І після цього вони поширюють серед бідняків заповіді Божі й говорять : Бог повелів – не вкради!Але для себе вони цю заборону не вважають обов’язковою. Тому вони й пригноблюють усіх людей,розоряють і грабують бідних хліборобів,ремісників і цілий світ. Добродії самі винні,що бідна людина стає їхнім ворогом.

Коли, якою заповіддю Бог дав князям таку владу, що ми,бідняки,повинні проводити на панщині всі добрі дні і можемо працювати в себе на полі тільки в дощ,обливаючись кривавим потом?...Прокляття їхній безсоромній владі!
1)Чиї погляди виражав і до чого закликав Т.Мюнцер?

2)Порівняйте погляди М.Лютера і Т. Мюнцера.


Погляди Лютера привели до виникнення нової течії в християнстві.

Схема :

християнство

православ’я католицизм протестантизм
1521 р. імператор Карл У викликав Лютера на засідання рейхстагу до міста Вормсі де Лютеру запропонували зректися своїх поглядів,але він відмовився це зробити «На тому я стою й не можу інакше»

Лютеру дозволили повернутися, але він пропав по дорозі. Це не зупинило розвиток Реформації.
V. Закріплення знань.
Терміни: секуляризація,Реформація,індульгенція, протестантизм
Дати: 1517, 1520, 1521
VІ. Домашнє завдання. Опрацювати підручник с. 70 - -74

Підготувати повідомлення про Томаса Мюнцера.






Схожі:

12. Загальна характеристика революцій у Німеччині, Австрії та Угорщині....
Всесвітня історія: Загальна характеристика революцій у Німеччині, Австрії та Угорщині. Особливості революції в Італії
Самостійно, симфонія, Німеччині, слух, запрошували, школу, класичну

У Німеччині існують такі типи дошкільних закладів
...
Особливості та здобутки німецької класичної філософії
Спінози до Вольтера. Наприкінці XVIII століття в Німеччині виникли університети світського характеру, більше не підпорядковані богослов'ю,...
Конкурсний відбір буде проходити за адресою: м. Київ, вул. Велика...
...
План Основні етапи та загальна характеристика романтизму в Німеччині....
Е. Т. А. Гофман як видатний німецький письменник-романтик. Тема мистецтва і образ художника – центральні в творчості Гофмана. Поділ...
Біографія
Німеччині, Австралії, Бразилії, Ізраїлі, Україні та Швейцарії. Поетеса є членом Національної спілки письменників України з 1994 року,...
КУРСОВА РОБОТА
Актуальність дослідження даного питання можна пояснити тим, що з формальної точки зору в Німеччині починаючи з XII-XIII ст не існувало...
Це напрям у юридичній науці. Сформувався у XIX ст. Представниками...
За його визначенням, право це "норма, встановлена з метою керування однією розумною істотою з боку іншої розумної істоти, яка має...
Це напрям у юридичній науці. Сформувався у XIX ст. Представниками...
За його визначенням, право це "норма, встановлена з метою керування однією розумною істотою з боку іншої розумної істоти, яка має...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка