РІШЕННЯ
Від 10 квітня 2013 року м.Городище №25-4/VІ
Про затвердження Порядку
надання та зміни адреси об’єктам
нерухомості у м.Городище та с.Набоків
Відповідно до ст.ст. 25, 26, п. 1 ст. 59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Цивільного Кодексу України, Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Закону України «Про благоустрій населених пунктів», заслухавши висновки комісії із Законності, Городищенська міська рада
ВИРІШИЛА:
Затвердити Порядок надання та зміни адреси об’єктам нерухомості у місті Городище та селі Набоків (додається).
Спеціалісту по зв’язках із громадськістю Медведєву С.О. забезпечити оприлюднення даного рішення як регуляторного акту, відповідно до вимог чинного законодавства.
Контроль за виконанням рішення покласти на комісію з питань депутатської діяльності, етики, забезпечення законності та правопорядку, охорони прав, свобод, соціального захисту і законних інтересів громадян.
За дорученням сесії
Городищенський міський голова В.П. Мирошник
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішенням міської ради
10.04.2013
№25-4/VI
ПОРЯДОК
надання та зміни адреси об’єктам
нерухомості в м.Городище та селі Набоків
1.Загальні положення
1.1. Порядок надання та зміни адреси об’єктам нерухомості в місті Городище та селі Набоків (далі-Порядок) спрямований на впорядкування нумерації об’єктів нерухомості, створення умов для володіння, користування та розпорядження об’єктами нерухомості їх власниками (користувачами), зручного користування мешканцями міста і села Набоків та обслуговуючими організаціями (установами).
1.2 Порядок діє на території міста Городище та села Набоків і є обов’язковим для виконання всіма громадянами, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності.
1.3. Відповідно до мети цього Порядку наведені в ньому терміни вживаються в таких значеннях:
Адреса- ідентифікатор об’єкта нерухомого майна, який складається з номеру об’єкта та назви вулиці (провулка, площі);
Власники об’єкта нерухомого майна – юридичні та фізичні особи, у тому числі фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності;
Об’єкти нерухомості – це земельні ділянки, а також об’єкти, розташовані на земельній ділянці (їх частини), які невід’ємно пов’язані з нею, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення;
Об’єкти, що розташовані на земельній ділянці (їх частини): домоволодіння; жилий (житловий) будинок; квартира; комплекс нежилих будинків; нежилий (нежитловий) будинок; окремі частини будинків (нежилі приміщення громадського призначення, вбудовані в житлові будинки на першому, другому та цокольному поверхах або прибудовані до жилих будинків, підвали); приміщення службового, допоміжного та технічного призначення (комори, сараї, вбиральні, трансформаторні, сходові клітини, вестибюлі, колясочні, сіттєкамери, горища, вентиляційні камери) та інші об’єкти визначені чинним законодавством;
1.4. Надання адреси чи її зміна допускається щодо:
- вільних земельних ділянок, які виділяються під будівництво об’єктів;
- об’єктів, що розташовані на земельній ділянці, які будуються, та існуючим (впорядкування нумерації).
1.5. Не надаються самостійні адреси наступним об’єктам нерухомості:
- земельним ділянкам під розміщення малих архітектурних форм (спорудам, які встановлені тимчасово без улаштування фундаменту, в тому числі пересувним), рекламу, дороги, газопроводи, електромережі, землям сільськогосподарського призначення;
- приміщенням (службового, допоміжного та технічного призначення) розташованим у будівлях та житлових будинках, в яких наявні інженерні мережі та інші предмети, що використовуються для обслуговування цієї споруди;
- об’єктам нерухомості, що повністю знаходяться в межах червоних ліній вулиць;
- об’єктам, які відносяться до категорії самозабудови, без наявності оформлених документів відповідно до законодавства та цього Порядку.
1.6. Надання адреси об’єкту нерухомості (капітальним спорудам), які приймаються в експлуатацію у встановленому законом порядку та існуючим об’єктам нерухомості, що
-2-
знаходяться на земельних ділянках, здійснюється на підставі цього Порядку шляхом прийняття відповідного рішення виконавчим комітетом міської ради.
1.7. Надання адреси земельній ділянці, яка надається у власність чи оренду (постійне користування) у встановленому законом порядку під будівництво об’єктів, здійснюється на підставі цього Порядку, шляхом прийняття міською радою рішення про затвердження проекту відведення земельної ділянки (умов земельних торгів), за виключенням випадків встановлених п.1.5 цього Порядку.
1.8. Надання та зміна назви вулиці здійснюється на підставі цього Порядку, шляхом прийняття міською радою рішення.
2.Розгляд та перелік документів щодо надання та зміни адрес об’єктам нерухомості
2.1. Для надання чи зміни адрес об’єктам нерухомості власник об’єкта нерухомого майна подає заяву до міської ради.
2.2. До заяви додаються такі документи:
На адресу для земельної ділянки:
- копія документа, який підтверджує право власності (користування) на земельну ділянку чи рішення міської ради про затвердження матеріалів вибору земельної ділянки та надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд;
- копія свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності, а для фізичної особи – копія паспорта;
- висновок відділу містобудування та архітектури Городищенської райдержадміністрації;
- схема розташування земельної ділянки.
На адресу для об’єкта нерухомості, що знаходиться на земельній ділянці:
- копія документа, який підтверджує право власності (користування) на земельну ділянку;
- копія документа, який підтверджує право власності заявника на об’єкт нерухомого майна, що знаходиться на земельній ділянці;
- копія плану території двору з нанесенням об’єктів;
- декларацію або сертифікат готовності об’єкта до експлуатації (при введенні нового об’єкту);
- висновок відділу містобудування та архітектури Городищенської райдержадміністрації.
2.3. Висновок про можливість присвоєння адреси об’єкту нерухомого майна є підставою для присвоєння поштової адреси: сесією міської ради для вільних земельних ділянок та виконавчим комітетом міської ради для об’єктів нерухомого майна, що будуються чи знаходяться на земельних ділянках.
2.4. У разі відсутності підстав для надання чи зміни адреси, заявнику міською радою надається мотивована письмова відповідь щодо неможливості надання чи зміни адреси.
3.Порядок надання та зміни назви вулиці
3.1. Надання назви вулиці здійснюється шляхом прийняття міською радою рішення та внесенням відповідних змін до містобудівної документації.
3.2. Зміна назви вулиці здійснюється в наступному порядку:
3.2.1. Міським головою за заявою ініціативної групи мешканців вулиці, приймається розпорядження про проведення загальних зборів мешканців вулиці (далі Збори), яку збираються перейменувати.
3.2.2. В Зборах обов’язково беруть участь міський голова, секретар міської ради та депутат цього округу (депутати, якщо вулиці проходять по кількох депутатським округам).
3.2.3. Підготовку до Зборів здійснює ініціативна група, за проханням яких проводяться такі загальні Збори.
-3-
3.2.4. Збори вважаються такими, що відбулися, якщо на них були присутні не менше як 50% повнолітніх мешканців, що проживають (зареєстровані) на цій вулиці. Присутність підтверджується підписами в реєстраційній відомості Зборів, що є невід’ємною частиною від рішення Зборів. В реєстраційну відомість Зборів записуються лише ті повнолітні особи, що проживають (зареєстровані) на цій вулиці.
3.2.5. На Зборах обирається голова та секретар, які ведуть зібрання, складають та підписують протокол Зборів.
3.2.6. Протокол Зборів обов’язково підписують присутні на них міський голова, секретар міської ради та депутат цього округу (депутати, якщо вулиці проходять по кількох депутатських округах).
3.2.7. Рішення вважається прийнятим якщо за нього проголосувало більше 50% від загальної кількості повнолітніх мешканців, що проживають (зареєстровані) на цій вулиці.
3.2.8. В разі прийняття на Зборах позитивного рішення про перейменування вулиці, це питання виноситься на розгляд сесії міської ради.
3.2.9. На підставі прийняття на Зборах рішення про перейменування вулиці, міська рада приймає рішення про перейменування вулиці та внесення відповідних змін до містобудівної документації.
4.Види адрес та особливості їх надання
4.1. Відповідно до цього Порядку, у залежності від виду та особливостей об’єктів нерухомого майна, надаються такі види адрес:
4.1.1. Адреси жилих будинків, домоволодінь, квартир (адреси на які відсутні в наявності).
Жилим будинкам, домоволодінням, квартирам надається адреса, яка складається з назви вулиці, номера будинку (домоволодіння) та номера квартири (за наявності). Номер будинку (домоволодіння), квартири позначається відповідною арабською цифрою.
Наприклад:
Повна адреса (для реєстрації): вулиця Енська, будинок 27, квартира 75.
Скорочена адреса: вул. Енська,буд.27,кв.75.
4.1.2. У випадках, коли на відповідній вулиці збудовано нові жилі будівлі (знаходиться декілька існуючих споруд), і їм виходячи з вже наявної нумерації об’єктів нерухомого майна по вулиці, на якій вони фактично знаходяться, неможливо надати номер, який є цілим числом, такий об’єкт нерухомого майна при наданні адреси позначається номером найближчого об’єкта нерухомого майна по відповідному боку вулиці в бік збільшення з відповідною літерою.
Наприклад:
Повна адреса (для реєстрації): вулиця Енська, будинок 29а.
Скорочена адреса: вул.Енська, буд.29а.
4.1.3.При наданні адрес окремій частині будинку, нежитловому приміщенню зазначається арабськими цифрами через дефіс після номера відповідного будинку.
Наприклад: власник об’єкта нерухомого майна придбав у власність частину нежитлового приміщення для розміщення офісу, у цьому випадку таким нежилим приміщенням надається адреса:
Повна адреса (для реєстрації): вулиця Енська, будинок 29, нежитлове приміщення 6.
Скорочена адреса: вул. Енська, буд.29-6.
Адреси надаються лише тим окремим частинам об’єктів, що мають окремі входи.
4.1.4. При наданні адреси будинкам, які знаходяться на розі вулиць, їм надається номер через дріб.
Наприклад: будинок знаходиться по вул. Грушевського,11 на розі вулиці Кірова, де його порядковий номер 14.
В такому випадку повна адреса: вулиця Грушевського будинок 11/14.
Скорочена адреса: вул. Грушевського, буд 11/14
-4-
4.2. Адреси об’єктів нерухомого майна, які були надані до введення в дію цього Порядку, можуть бути змінені для приведення їх у відповідність до цього Порядку за бажанням власника об’єкта нерухомого майна.
4.3. У разі потреби виконавчий комітет міської ради може самостійно змінювати адресу будівель (окремого об’єкту), про що повідомляється власник цього об’єкту та БТІ.
4.4. При наданні адрес об’єктам нерухомого майна використовуються наступні типи найменування:
- вулиця;
- провулок;
- площа;
- інші (шлях, майдан, узвіз, шосе тощо).
4.5. Адреси зазначаються таким чином:
1) спочатку вказується один із типів найменування (наприклад: вулиця), а потім її назва.
2) адреси в яких використовуються імена та прізвища, зазначаються спочатку ім’я, а потім прізвище.
Наприклад:
Повна адреса (для реєстрації): вулиця Миколи Артеменка
Скорочена адреса: вул. М.Артеменка.
Секретар міської ради А.В.Оверченко
|