МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ Державна санітарно-епідеміологічна служба ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ САНІТАРНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ


Скачати 106.03 Kb.
НазваМІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ Державна санітарно-епідеміологічна служба ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ САНІТАРНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ
Дата25.03.2013
Розмір106.03 Kb.
ТипДокументи
bibl.com.ua > Право > Документи


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

Державна санітарно-епідеміологічна служба

ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ САНІТАРНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ
вул.М.Грушевського, 7, м. Київ, 01601, тел. (044) 253-94-17, E-mail: moz@moz.gov.ua,

web:http://www.moz.gov.ua, код ЄДРПОУ 00012925

ПОСТАНОВА
від 20 жовтня 2009 року № 22


Про забезпечення заходів щодо профілактики грипу та ГРВІ в епідсезон 2009-2010 рр. попередження заносу та розповсюдження пташиного А(Н5N1) та пандемічного А(Н1N1) грипу в Україні.


Відповідно до статті 40 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" з метою профілактики захворюваності на грип та ГРВІ, попередження заносу та розповсюдження в країні грипу А(Н5N1) та А(Н1N1), вжиття відповідних запобіжних заходів щодо збереження стабільної епідемічної ситуації
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Рекомендувати Раді Міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міській державним адміністраціям, органам місцевого самоврядування:

1.1. Взяти під особистий контроль роботу керівників відповідних служб, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності щодо забезпечення необхідного температурного режиму в дитячих, освітніх, лікувально-профілактичних установах та закладах, житлових приміщеннях, на транспорті в епідсезон 2009 - 2010 років.

1.2. Запровадити посилений протиепідемічний режим, в разі ускладнення епідемічної ситуації, в т.ч. при виявленні випадку імовірного завозу пандемічного грипу А(H1N1) на адміністративну територію у місцях масового перебування людей (аеропорти, вокзали, автовокзали, морські річкові порти), дитячих дошкільних закладах, загальноосвітніх школах, закладах культури та освіти, на підприємствах, в установах, організаціях і закладах охорони здоров’я незалежно від форм власності.

1.3. Проводити постійну роботу з засобами масової інформації щодо висвітлення питань профілактики сезонного грипу та ГРВІ, пташиного та грипу А (Н1N1). Забезпечити друк та поширення серед населення інформаційних матеріалів, пам’яток про епідемічну ситуацію та заходів запобігання захворюванню на грип А(H1N1).

2.Керівникам підприємств установ та організацій незалежно від форм власності:

2.1. Забезпечити закупівлю протигрипозних вакцин для своєчасного проведення профілактичних щеплень та інших заходів неспецифічної профілактики грипу та ГРВІ.

2.2. Організувати роботу в зимовий період 2009-2010 рр. щодо дотримання необхідного температурного режиму та забезпечити працюючих на відкритому повітрі приміщеннями для обігріву та прийому харчових продуктів.

2.3. У разі ускладнення епідемічної ситуації запровадити посилений протиепідемічний режим та забезпечити проведення дезінфекції на підприємствах та установах незалежно від форм власності.

3. Міністерству охорони здоров`я Автономної Республіки Крим, головним управлінням охорони здоров`я Дніпропетровської, Львівської, Луганської, Харківської, Управлінню охорони здоров`я та курортів Вінницької, Управлінню охорони здоров`я та медицини катастроф Черкаської, управлінь охорони здоров`я обласних, Севастопольської міської та Головного управління охорони здоров`я та медичного забезпечення Київської міської державних адміністрацій, головним державним санітарним лікарям Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, на залізничному, повітряному, водному транспорті, об’єктів з особливим режимом роботи:

3.1. Забезпечити своєчасне виконання всіх заходів профілактики, лікування та боротьби з грипом і ГРІ, які передбачені наказом МОЗ від 09.02.1998 року № 30 "Про заходи щодо профілактики і боротьби з грипом та гострими респіраторними інфекціями в Україні".

3.2. Забезпечити введення на період епідемії обмежувальних заходів у навчальних закладах і дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.
4. Департаменту організації санітарно-епідеміологічного нагляду Міністерства охорони здоров¢я України дану постанову довести до міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, власників та керівників підприємств та установ, закладів державної санітарно-епідеміологічної служби в установленому порядку.
5. Контроль за виконанням постанови покладаю на першого заступника Головного державного санітарного лікаря України Мухарську Л.М.

О.М. Біловол
"Затверджено"

Перший заступник Міністра охорони здоров'я

________________В.В. Лазоришинець

"20"_жовтня_2009р.

Пам`ятка щодо грипу типу А/Н1N1

Клінічні ознаки грипу типу А/H1N1:
головний біль,
біль у м'язах,

біль у горлі,
підвищення температури тіла,
кашель,
нежить, закладання носа,
в окремих випадках — блювота і понос.

Як можна заразитися вірусом грипу типу А/H1N1?
Від іншої хворої людини повітряно-краплинним, повітряно-пиловим шляхом (вірусні частки по повітрю переносяться від хворої людини до здорової під час розмови, кашлю, чхання), при тісному контакті (знаходження на відстані близько 2-х метрів).

Як довго є заразним хворий на грип типу А/H1N1?
Інфекційний період (період, коли хворий небезпечний для оточуючих) при грипі типу А/H1N1 може бути протягом 7 днів від початку хвороби, але якщо клінічні симптоми хвороби зберігаються - то до їх зникнення.

Як попередити зараження грипом типу А/H1N1?

- уникати контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції;
- обмежити відвідини місць великого скупчення людей;
- часто провітрювати приміщення;
- часто мити руки з милом;

- прагнути не торкатися очей, носа або рота немитими руками;

- уникати обіймів, поцілунків і рукостискань;

- прикривати ніс і рот при чханні або кашлі одноразовою носовою серветкою, яку зразу ж після використання потрібно викинути;

- якщо у людини є симптоми грипу, то необхідно триматися від нього на відстані не менше двох метрів.
Як запобігти розповсюдженню грипу в дитячих установах?

- під час епідемічного підйому захворюваності на грип нові діти в дошкільні установи не приймаються;

- виключається переведення дітей із групи в групу;

- припинити відвідування дитячої установи сторонніми особами;

- в дошкільних установах велике значення має щоденний огляд дітей при їх приході до неї зранку, і при щонайменших ознаках захворювання діти в колектив не приймаються;

- приміщення, в якому знаходяться діти, повинні бути добре вентильованими, їх необхідно провітрювати декілька разів протягом дня;

- необхідне вологе прибирання приміщень не менше двох разів на день;

- необхідно дотримання дітьми правил особистої гігієни (часте миття рук протягом дня);

- на час епідемії (пандемії) персонал установи повинен носити марлеві пов’язки;

- персонал установи повинен бути щеплений проти сезонного або грипу А Н1N1 (при наявності вакцини);

- особам, що були в контакті з дитиною, у якої підтверджений діагноз грипу А Н1N1, необхідно провести курс хіміопрофілактики озельтамівіром.

- на час епідемії (пандемії) дитячі установи закриваються.
Що повинні знати батьки, щоб попередити зараження дітей грипом?

- навчити дітей часто мити руки з милом протягом 20 секунд;

- батьки також повинні виконувати цю процедуру, що служить добрим прикладом для дітей;

- навчити дітей кашляти і чхати в серветку або руку;

- батьки також повинні виконувати цю процедуру, що служить добрим прикладом для дітей;

- навчити дітей не підходити до хворих ближче, ніж на півтора - два метри;

- хворі діти повинні залишатися вдома (не відвідувати дошкільні установи і школи);

- утримуватися дітям і батькам від відвідин місць скупчення людей.

Що робити, якщо дитина захворіла на грип ?

- при перших ознаках захворювання дитину необхідно покласти у ліжко і викликати лікаря;

- залишити хвору дитину вдома, окрім тих випадків, коли їй потрібна термінова медична допомога. Не відправляти дитину в школу або до дошкільної установи;

- хворі на грип небезпечні для оточуючих і повинні бути негайно ізольовані. Неприпустима їх поява в громадському транспорті, дитячих колективах та інших місцях масового перебування людей.

- хворого необхідно розташувати в окремій кімнаті або огородити ширмою, виділити йому індивідуальний посуд, рушник, предмети особистої гігієни;

- не допускати контакту хворого із здоровими членами сім'ї, окрім тих, хто доглядає за ним;

- особа, що доглядає за хворим, повинна носити двошарову марлеву пов'язку або разову маску, яку потрібно міняти кожні 4 години. Після кожного контакту з хворим необхідно ретельно мити руки з милом;

- маска повинна бути або одноразовою, яку після зміни викинути в корзину, або багаторазовою, яку після прання необхідно ретельно прасувати гарячою праскою;

- проводити провітрювання приміщення декілька разів на добу;

- щодня робити вологе прибирання приміщень оселі;

- повітря в приміщеннях повинне бути достатньої вологості;

- мати разові носові серветки і корзину для використаних серветок в межах досяжності хворого;

- створити хворій дитині комфортні умови. Вкрай важливим є спокій, постільний режим;

- якщо у дитини лихоманка, то їй необхідно дати жарознижуючі ліки (препарати парацетамолу або ібупрофену), після цього викликати лікаря;

- до приходу лікаря давати дитині пити багато рідини (сік, негазована вода, морс, компот тощо);

- не слід займатися самолікуванням. Відповідне медикаментозне лікування хворому призначає тільки  лікар!

Які ознаки захворювання у дитини повинні примусити негайно звернутися за медичною допомогою ?

  • Прискорене або утруднене дихання.

  • Синюшність навкруги рота, інших шкірних покровів.

  • Поява на тілі дитини крововиливів (навіть дуже маленьких), носової кровотечі.

  • Висока температура тіла.

  • Відмова дитини від пиття.

  • Неможливість розбудити дитину або відсутність її реакції на звертання.

  • Надмірне збудження дитини або поява судом.

  • Поява блювоти, частого рідкого стільця.

  • Скарги дитини на сильний головний біль.

  • Відсутність сечовипускання або сліз під час плачу.Директор Департаменту материнства, дитинства та санаторного забезпечення


Р.О. Моісеєнко
Головний позаштатний спеціаліст

МОЗ України із спеціальності

Дитячі інфекційні хвороби”, професор


С.О. Крамарєв


"Затверджено"

Перший заступник Міністра охорони здоров'я

________________В.В. Лазоришинець

"_20_"_жовтня_2009р.

Пам`ятка щодо запобігання розповсюдження грипу

типу А Н1N1 в закритих дитячих установах

І. Організаційні заходи:

- під час епідемічного підйому захворюваності на грип нові діти в дитячі установи не приймаються;

- виключається переведення дітей із групи в групу (з класу в клас);

- припиняється доступ до дитячої установи сторонніх осіб.

ІІ. Санітарно-гігієнічні вимоги до приміщень під час підйому захворюваності на грип:

- приміщення, в яких знаходяться діти, повинні бути добре вентильованими,

їх необхідно провітрювати декілька разів впродовж дня;

- повітря в приміщеннях повинне бути достатньої вологості;

- необхідне вологе прибирання приміщень не менше двох разів на день;

- дверні ручки, крани в умивальниках, поверхні унітазів повинні декілька разів на день оброблятися дезінфікуючими розчинами.

ІІІ. Як попередити зараження грипом А Н1N1?

- весь персонал установи повинен часто мити руки з милом;

- на час епідемії (пандемії) персонал установи повинен носити марлеві пов’язки;

- за межами дитячої установи персоналу слід уникати перебування в місцях скупчення людей, контакту з хворими на грип людьми;

- старших дітей необхідно навчити часто мити руки з милом;

- старших дітей необхідно навчити кашляти і чхати в серветку або руку. Після чого обов’язково серветку викинути в корзину, а руки помити з милом.

ІV. Дії персоналу при виявленні хворої дитини:

- при перших ознаках захворювання дитину необхідно ізолювати, після чого негайно госпіталізувати;

- до того, як дитина буде госпіталізована, не допускати контакту з нею інших дітей, персоналу, окрім тих, хто доглядає;

- особа, що доглядає за хворою дитиною, повинна носити респіратор, або двошарову марлеву пов'язку, або разову маску. Маски потрібно міняти кожні 4 години. Маска, респіратор повинні щільно примикати до обличчя. Після кожного контакту з хворим, заміни маски необхідно ретельно мити руки з милом;

- хвора дитина повинна мати окремий посуд, іграшки, горщик.

V. Дії персоналу у вогнищі після ізоляції хворого:

- після госпіталізації дитини її посуд, іграшки, горщик необхідно помити із застосуванням миючих, дезінфікуючих засобів;

- після госпіталізації дитини її постільну білизну не переносити в оберемку, після контакту з білизною хворого необхідно ретельно помити руки з милом.
- не допускати до роботи осіб з ознаками грипу;

- персонал установи повинен бути щеплений проти сезонного або грипу А Н1N1 (при наявності вакцини);

- особам, що були в контакті з дитиною, у якої підтверджений діагноз грипу А Н1N1, необхідно провести курс хіміопрофілактики озельтамівіром.

Директор Департаменту материнства, дитинства та санаторного забезпечення


Р.О. МоісеєнкоГоловний позаштатний спеціаліст

МОЗ України із спеціальності

Дитячі інфекційні хвороби”, професор


С.О. Крамарєв

Схожі:

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ ДЕРЖАВНА САНІТАРНО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА...
Протягом останніх 3 років на територію України було завезено 387 випадків малярії з 24 країн далекого зарубіжжя та з 5 країн СНД,...
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ ГОЛОВНИЙ САНІТАРНИЙ ЛІКАР ЗАЛІЗНИЧНОГО...
Про гігієнічні вимоги до умов перевезення залізничним транспортом організованих дитячих колективів
ДЕРЖАВНА САНІТАРНО ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА СЛУЖБА УКРАЇНИ Головне управління...
Хмельницький, вул. Пилипчука, 55, тел./ факс: 72-07-07 (70-34-12), E-mail oblses
Державна санітарно-епідеміологічна служба
Державна інспекція з контролю якості лікарських засобів направляє для виконання постанову Головного державного санітарного лікаря...
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я...
...
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ...
Начальник відділу профілактики інфекційних соціально небезпечних хвороб Департаменту державного санітарно-епідемічного нагляду
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Міністерству охорони здоров'я України, Міністерству України у справах сім'ї, молоді та спорту, Міністерству освіти і
Міністерство охорони здоров’я України НАКАЗ від 22. 02. 2010 р. №158...
України» з врахуванням положень настанов Всесвітньої організації охорони здоров’я та Міжнародної фармацевтичної федерації «Стандарти...
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ НАУКИ,...
Про посилення заходів з профілактики гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь серед
РЕГЛАМЕНТ (ІНФОРМАЦІЙНА КАРТКА)
ДЗ «Тернопільська лінійна санітарно-епідеміологічна станція на Львівській залізниці» МОЗ України
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка