ПЛАН-КОНСПЕКТ для проведення заняття з антисуїцидальної


Скачати 91.65 Kb.
НазваПЛАН-КОНСПЕКТ для проведення заняття з антисуїцидальної
Дата24.03.2013
Розмір91.65 Kb.
ТипПлан-конспект
bibl.com.ua > Право > План-конспект


“З А Т В Е Р Д Ж У Ю”

Начальник СДПЧ-3

по охороні Заводського району

майор внутрішньої служби

О.І.Корчинський

25 листопада 2003 року.


ПЛАН-КОНСПЕКТ

для проведення заняття з антисуїцидальної підготовки

з начальницьким складом СДПЧ-3.
ТЕМА: Християнство.
МЕТА: розглянути з начальницьким складам СДПЧ-3 основи християнства, його історію та основи віровчення.
ЧАС: 1 година.
МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ: учбовий клас.
ЛІТЕРАТУРА: Газета “Іменем Закону”
.

Хід заняття.
1.Організаційний момент – 5 хвилин:

- перевірка присутніх;

оголошення теми і мети заняття, питань які вивчатимуться.
2.Контроль знань – 5 хвилин;

- перевірка засвоєння раніше пройденого матеріалу.
3.Викладення матеріалу теми – 40 хвилин.

  1. Історичні причини та джерела.

  2. Розкол християнства.

  3. Основи християнського віровчення. Православ'я.


ХІД ЗАНЯТЬ


1. Історичні причини та джерела.

2. Розкол християнства.

3. Основи християнського віровчення. Православ'я.

Соціальні причини виникнення Християнства.

1) формування світової монархії Римської імперії, що означало крах окремих держав.

2) подвійний гніт у провінціях римської імперії.

3) придушення повстань рабів.

Все це привело до безвір'я, вихід з цього люди знайшли у Християнстві. Християнство зародилось в середині 1 ст. н.е. в східних провінціях Римської імперії у колах рабів і пригнічених.

Причини ідейного характеру.

1. Крах національних релігій, які перестали відігравати компенсаторну функцію;

2. Панування безвір'я, занепад духовного життя у Римі. 313р.- Християнство стає рівноправною релігією римської імперії. 324 р. - Християнство пануюча віра у римську імперію. 325 р. - проходить перший Нікейський собор, який дає основи символу віри (це молитва ‘Вірую’).

Джерела Християнства діляться на:

- іудейські;

- не іудейські;

Іудаїзм (2 ст. до н.е.) - перша в світі релігія що переходить від багатобожжя (політеїзму) до єдинобожжя (монотеїзму). Іудаїзм формує ідею монотеїзму, яка приймається Християнством в якому Бог И єдиний але виступає в 3-х іпостасях. ;

Християни від іудеїв беруть ‘Священне письмо’, тобто Біблію, яка складається з 2-х частин: Старий і Новий Завіт. Старий Завіт складається з 39 книг основою якого є перші 5 книг Мойсея - ‘Тора’. Це основні книги для християн і іудеїв.

Ідеї Християнства

1. Ідея месіанства - віра в прихід Месії. У Християнстві це віра в другий прихід Ісуса Христа.

2. Віра в потустороннє воздаяння,тобто в існування раю і пекла.

Не іудейські джерела:

1. Ідея про богів спасителів.

2. Ідея непорочного зачаття, народження Бога.

3. Символічний знак - хрест.

Символи Християнства:

а) риби (астрологічна епоха);

б) яйце (чистота);

в) хрест але, у 7 ст., - Хрест стає єдиним символічним знаком.

У 1-3 ст. до н.е. виникають 5 центрів Християнства: Антіохійський, Сирійський, Римський, Єрусалимський, Олександрійський.

Розкол у Християнстві.

451 р. - монофіцька єресь - церкви визначають лише одну природу Ісуса Христа . Відходять 3 церкви (Вірменська, Абіссінська, Копська)яких Хладідонський собор проклинає і вони відходять від Християнства. 1054р,- Християнство ділиться на Православ'я і Католицизм (по питанню: ‘.. з кого сходить Дух Святий...’ ). 16 ст. 1529 р. - з Католицизму виникає протестантизм. Основи християнського віровчення. Православ'я.

Основні положення християнського віровчення (догмати) , які складалися протягом багатьох століть, сформульовані у Біблії та поста новах християнських вселенських соборів. °хня сутність викладена у 12 пунктах ‘Символу віри’, прийнятого на перших Нікейському (325 р. ) та Антіохійському (381 р.) вселенських соборах.

Згідно з ‘Символом віри’, християни повинні вірити в єдиного Бога, який виступає у трьох особах: Бога-Отця, Бога-Сина і Бога-Духа Святого (Свята Трійця). Бог-Отець є творцем світу видимого (природа та людина) і невидимого (ангели). Богом-Сином є Ісус Христос з його євангельською ‘біографією’. Бог-Дух Святий походить від Бога-Отця.

Найважливіше положення християнства - догмат боговтілення, згідно з яким Ісус Христос, будучи Богом, став людиною, народившись від Діви Марії.

Значну роль відведено догмату спокутування, згідно з яким своїми стражданнями і смертю на хресті Ісус Христос приніс себе в жертву Богу-Отцю за гріхи людей - спокутував °х. Цим він відкрив людству шлях до ‘спасіння від влади гріха’. Одне з центральних місць посідає догмат воскресіння Ісуса Христа, яке проголошується запорукою майбутнього загального воскресіння людей з мертвих. Догмат вознесіння зобов’язує християн вірити, що після свого воскресіння Ісус Христос тілесно вознісся на небо - до Бога-Отця, підкресливши цим нікчемність земного буття порівняно з вічністю, яка чекає на людину в потойбічному світі.

Основи віровчення становлять настанови Біблії :

ДЕСЯТЬ ЗАПОВІДЕЙ БОЖИХ :

Я Господь Бог твій. Не будеш мати інших богів, крім Мене.

Не роби собі ідола або чогось подібного до того, що на небі вгорі, або на землі долі, або у водах під землею, і не вклоняйся їм. І не служи їм.

Не взивай даремно імені Господа Бога твого. Пам’ятай день святий святкувати : шість днів працюй і роби в них усі діла свої, а день сьомий - свято Господу Богу твоєму. Шануй отця свого і матір свою, -- добре тобі буде і довго житимеш на землі.

Не вбий.

Не перелюбствуй.

Не кради.

Не свідчи ложно на свого ближнього.

Не жадай дружини приятеля свого, не жадай дому ближнього свого, ані поля його, ані слуги його, ані вола його, ані осла його, ані всякої скотини його, ні чогось іншого, що є в ближнього твого.

ДВІ ГОЛОВНІ ЗАПОВІДІ БОЖІ :

Возлюби Господа Бога твого всім серцем твоїм і всією душею твоєю, і всією мислію твоєю. Возлюби ближнього твого, як самого себе.

ОБОВ’ЯЗКИ ХРИСТИЯНИНА :

Неділі і свята святкувати.

У неділю і свята відвідувати церкву і побожно брати участь у службі Божій та інших церковних богослужіннях. Установлених святою церквою постів додержувати. Принаймні один раз на рік, у св. Великий піст, сповідатися і причаща-

тися св. Тайн. Весілля в заборонений св. Церквою час не справляти.

СІМ СВЯТИХ ТА°НСТВ, ЯКІ ВИЗНАЧАЮТЬ ПОВНОТУ І ДОСКОНАЛІСТЬ БЛАГОДАТІ БОЖОЇ

Хрещення.

Миропомазання.

Сповідь.

Євхаристія (причастя).

Священство.

Шлюб.

Єлеосвячення.

ОСНОВИ ВІРИ, ЯКІ КОЖЕН ХРИСТИЯНИН ПОВИНЕН ЗНАТИ І В НИХ ВІРУВАТИ :

Є один Бог, який з любові Своєї все створив і всім керує. Бог є справедливий Суддя, що за добро нагороджує, а за зло карає. Бог - Один, в трьох особах : Бог Отець, Бог Син і Бог Дух Святий, або Пресвята Трійця. Син Божий став чоловіком, страждав, вмер на хресті і воскрес для нашого спасіння. Господь Ісус Христос заснував Єдину Соборну і Апостольську Церкву, в якій здійснюється спасіння людини. Благодать Божа конче потрібна для нашого спасіння. Є вічне життя і воскресіння мертвих.

ПЛОДИ ДУХА СВЯТОГО :

Любов.

Радість.

Мир.

Довготерпіння.

Благодать.

Милосердя.

Віра.

Смиренність

Стриманість

ТРИ ГОЛОВНІ ХРИСТИЯНСЬКІ ЧЕСНОТИ :

Віра.

Надія.

Любов.

СІМ ДАРІВ ДУХА СВЯТОГО, ЯКИМИ ДУХОВНО КВІТНЕ І БЛАГОПРИКРАШАЄТЬСЯ ЦЕРКВА ХРИСТОВА :

Дух страху Божого (синівське благоговіння перед Богом).

Дух пізнання (дар пророчий і пастирський).

Дух сили (дар сили духовної, кріпость душі і сила волі).

Дух поради (дар духовного водительства, наставництва).

Дух розуміння (чуйність душі до всього доброго й святого).

Дух мудрості (уміння жити за заповідями Божими).

Дух Господній (дар благочестя й праведності).

Дари Духа Святого належить здобувати молитвою, вірою та добрими ділами.

БЛАЖЕНСТВА ЄВАНГЕЛЬСЬКІ :

Блаженні вбогі духом, бо їхнім є Царство Небесне.

Блаженні ті, хто плачуть, бо вони втішаться.

Блаженні тихії, бо вони залишать слід на землі.

Блаженні голоднії й спраглі справедливості, бо вони вдовольняться.

Блаженні милостивії, бо вони помилувані будуть.

Блаженні чистії серцем, бо вони Бога бачитимуть.

Блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться.

Блаженні переслідувані за праведність, бо їхнім є Царство Небесне.

Блаженні, коли ганьбитимуть вас і проганятимуть, і наговорюватимуть всяке лихе слово на вас Мене ради .

Православ’я - одне з відгалужень християнства, що оформилося після розколу церкви в 1054 р. на Східну та Західну. Має мільйони послідовників, переважно в країнах Східної Європи, Близького Сходу. Оформилося на території Візантії. На відміну від католицизму, православ’я не має єдиного церковного центру. Якщо католицька церква інтернаціональна щодо розуміння канонів, обрядів і свят, то в православній чітко простежуються національні аспекти: кожна з них виробляє свою традицію, свої свята. Наприклад, для української церкви Покрова - велике свято, в російському церковному календарі нічим особливим воно не виділяється; в грузинському - взагалі його немає. Якщо католицька церква дистанціюється від політичної влади, будучи над нею, то православна наближена до неї, часто опиняється в залежному становищі.

В основі православного віровчення - Біблія (Святе Письмо), Святий Переказ, Символ віри. Визнає триєдиність Бога, боговтілення, спокутну жертву Ісуса Христа, загробне воздання. Церква – посередник між Богом і людьми. Богослужіння відправляються у пишних храмах, з емоційним піднесенням, найважливіша роль у яких належить священнику. Відвідування храмів, молитва, дотримання постів, таїнств для православних віруючих мають особливе значення.

Православ’я визнає хрещення, причастя, священство, сповідь, миропомазання, шлюб і єлеосвячення. Історично перші християнські центри, які в майбутньому контролювали діяльність віруючих на великих територіях, формувалися як самостійні церковні утворення. Згодом, з розпадом Римської імперії, вони сформувалися в Александрії, Антіохії, константинополі та Єрусалимі.

У сучасному світі існує п’ятнадцять автокефальних і кілька автономних православних церков, які підтримують контакти між собою. Відповідно до традиційного переліку (диптиху) вони посідають точно визначене місце у структурі вселенського православ’я.

Прочитати

Дати під запис


Прочитати та пояснити


Дати під запис

Дати під запис

Дати під запис

Прочитати та пояснити

Дати під запис

Дати під запис

Прочитати та пояснити

Дати під запис


Прочитати та пояснити

Прочитати та пояснити4. Закріплення вивченого матеріалу 5 хв.

Питання для закріплення:

  1. Як виникло Християнство?

  2. Назвіть основні заповіді?

  3. В чому полягає основне віровчення Християнства?


5. Підбиття підсумків – 5 хв.:

- вказати на питання, які вимагають підвищеної уваги;

- оголосити оцінки;

- відповісти на запитання.


Конспект склав:

Заступник начальника СДПЧ-3

ст. лейтенант вн. сл. Ю.О.Слющенко

24 ” листопада 2003 року.


Схожі:

ПЛАН-КОНСПЕКТ для проведення заняття з антисуїцидальної
МЕТА: розглянути з особовим складом 1-го караулу СДПЧ-3 основні проблеми самогубства
ПЛАН-КОНСПЕКТ для проведення заняття з антисуїцидальної
Ставлення керівництва МНС України до випадків самогубств серед працівників державної пожежної охорони
ПЛАН-КОНСПЕКТ для проведення заняття з антисуїцидальної
МЕТА: розглянути з особовим складам 1-го караулу основи християнства, його історію та основи віровчення
ПЛАН-КОНСПЕКТ для проведення заняття з антисуїцидальної
ТЕМА: Проблема самогубств в Україні. Ставлення керівництва МНС України до випадків самогубств серед працівників державної пожежної...
ПЛАН-КОНСПЕКТ для проведення заняття з антисуїцидальної
Ні скорпіон, що втикає своє отруйне жало в спину, якщо його оточити палючими рога­ми, ні ті тварини, що відмовляються від їжі в неволі...
ПЛАН-КОНСПЕКТ для проведення заняття з рятувальної підготовки з особовим складом караулів
ТЕМА: 5 Хвороби і долікарська допомога під час проведення аварійно рятувальних робіт
ПЛАН-КОНСПЕКТ для проведення практичного заняття по медичній підготовці...
МЕТА ЗАНЯТТЯ: Учбова: Тренувати начальницький склад діям при наданні першої долікарняної допомоги
ПЛАН-КОНСПЕКТ проведення заняття з тактичної підготовки з начальницьким...
ТЕМА ЗАНЯТТЯ №2 : Гасіння пожеж на об’єктах елеваторно-складского господарства, млинових і комбікормових підприємствах
ПЛАН-КОНСПЕКТ для проведення заняття по безпеці праці з начальницьким...
Тема №4 2 «Травматизм та професійні захворювання. Заходи щодо їх запобігання. Порядок проведення розслідування нещасних випадків...
ПЛАН-КОНСПЕКТ для проведення практичного заняття по безпеці праці...
Тема 4 Травматизм та професійні захворювання. Заходи щодо їх запобігання. Порядок проведення розслідування нещасних випадків на службі...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Портал навчання


При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання © 2013
звернутися до адміністрації
bibl.com.ua
Головна сторінка